Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

ΤΣΑΜΠΑ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΤΟΤΕ.ΕΙΔΑΜΕ ΣΑΚΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΛΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ 6Η.Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ ΜΕ ΓΟΡΓΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μ να σας πω θελω την γνωμη σας. αδιαθετισα 30 ιανουαριου 2015 εχω σταθερο κυκλο κ τωρα περιμενω γυρω στις 27 φεβρουαριαου να μου ερθουν στις γονιμες μερες ειρθα σε επαφη με τον αρραβονιαστικο μ χωρης προφυλλαξη ομως δεν τελειωσε μεσα (συγνωμη για την εκφραση) μετα απο 2 περιπου μερες μεχρι κ σημερα εχω καφε υγρα.κ πονους περιοδου  εχω ακουσει οτι με τα υγρα που βγαζει ο αντρας μπορει να μεινει εγκυος η κοπελα αν κ λιγο σπανιο... μηπος θα πρεπει να περιμενω κ να κανω καποιο τεστ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω σας έχει συμβεί ποτε μετα απο την περιοδο σας να ειναι πρισμενο το στιθος και να βγάζετε σπιτάκια στο πρόσωπο?? Έχουν περάσει 3 εβδομάδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα νικη εμενα ποτε δν μου πρήζετε το στήθος μου ουτε πρην ουτε μετα απο την περιοδο. η περιοδος σου ηταν κανονικη? δηλαδή φιοσιολογικη ροη κ ποσες μερες σου κρατισε? ποτε περιμενεις την επομενη περιοδος σου κ μετα απο την τελευταια σου περιοδος ειχεσ ελευθερες επαφες? ρωταω τοσα για να μπορεσω να σε βοηθήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα θα σου ελεγα να κανεις μια χοριακη που ειναι ποιο αξιόπιστη. εχεις καποια αλλα συμπτώματα?  γτ λόγω το οτι η περιοδος σ ειναι αστατη μπορει να οφιλετε σε ορμονικό το θεμα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθε Τρεις μηνες εχω και την ακριβή ημερα αλλά συμπτώματα δεν εχω εκτός απο την λιγουρα που εχω για παγωτό η οτι άλλο που έχει σαν βάσει το γάλα(εκτός απο το γαλα γιατι ουτε να το ποιό ουτε να το μυρίσω θα τα βγαλω Όλα (συγνωμη το πως το περιγραψα)) θα δω γιατι μου λεει και ο άντρας μου να.κανω ενα τεστ για να δούμε αλλά δεν θελω φοβάμαι να μην ξανα απογαητευτω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω κ εγω 1 χρονο προσπαθω για μπεμπακι αλλα τπτ ακομα προσπαθω να μην το σκέφτομαι το ιδιο θα σε συμβουλεβα κ εσενα γτ ετσι μπλοκαρουμε τον αργανισμο μας κ λειτουργει αντιθετα απο αυτο που θελουμε να γεινει προσπαθισε να απολαυσεις το οτι κ να κανεις με τον αντρα σου χωρίς άγχος.... το αγχος ειναι ο χειροτερος εχθρος...!!!!! κ εγω εχω χαλασει πολλα λεφτά στα φαρμακεια... να σου πω την αλιθεια εχω σταματισει να το σκευτομαι εδω κ παρα πολυ καιρο αλλα τωρα μου φανικε περιοργο γιατι ποτε μου δεν ειχα καφε υγρα  εύχομαι κ στις 2 μας να ειμαστε εγκυουλες... θα σου ελεγα να κανεις λιιγο υπομονη κ λογο το οτι η περιοδος σ δεν ειναι καθε μηνα αλλα τρεις θα σου ελεγα να πασ κατευθειαν σε εναν γυναικολογο ακομα κ να εισαι εγκευος η ορμονη που παραγει η εγλυμοσυνη δεν νομιζω να φανει στα ουρα κ οποτε ισως το τεστ να δειξει λαθος αποτελεσμα... κανε λιγο υπομονη κ αν δεις οτι τα συμπτοματα ειναι τα ιδια η γυνοντε περισσοτερα τοτε κανε μια χοριακη αυτο θα δειξει σιγουρα....  εμενα εχει ανοιξει αρκετα η ωρεξη μου αλλα περισσοτερο για πατατακια γαριδακια κ σοκολατα... που εγω δεν ετρωγα σοκολατα ( ετρωγα αλλα πολυ σπανια θελω να πω) εχω πονους περιοδου κ κραμπες χαμιλα στην κιλια σαν αυτες οταν περιμενουμε περιοδο αλλα ακομα τπτ δεν μου εχουν ερθει θα περιμενω μεχρι της 27 κ αν δεν εχει ερθει θα παω για τεστακι.... 8 μερουλες ειναι θα περασουν που θα παει... κ εχω αυτα τα καφε υγρα αλλα εχουν λιγοστεψει τωρα... ππφφφφ εχω πολυ αγωνια.... τα σπιρακια που εχεις μπορει να ειναι κ απο τις ορμονες σ μην βασεζεσε μονο σε αυτο.... σου τα λεω αυτα γτ δεν θελω να σου δωσω ελπιδες γτ ξερω την απογοιτευση μετα κ εγω στον εαυτο μ τα ιδια κανω προσπαθω να τον καλμαρω δεν θελω να χερομαι τσαμπα.... οποτε περιμενω νεα σου... κ ευχομαι να ειναι αυτο που θες... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά τα λες.. τοσα σπιρακια πρώτη φορά έβγαζα ενα και οχι πάντα με τιν περίοδο..! Αχ μακάρι να ακουσω ακόμη ενα ευχαριστο εχω ακούσει πολλά ευχάριστα μεσα σε ενα μηνα μακάρι να ακουσω και ότι εχω μπεμπε.. σου το εύχομαι και σε εσενα με το καλό να ρο ακούσεις.. αθηνα μενεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το έχω ζήσει , ένιωθα κενή , ξέρω όλες σου τις σκέψεις. Ξέρω πως νιώθεις το ουράνιο τόξο όμως δεν θα αργήσει να έρθει . Πάρε οοοοολλλλοοο το χρόνο σου και ψυχολογικά αλλά και σωματικά θέλεις ηρεμία και χρόνο . Να θυμάσαι όμως ότι θα έρθει και θα σε γεμίσει όλο χαρά. Καλή δύναμη κοπέλα μου 
    • Έτσι είναι! Εμένα η μεγάλη τη βρώμη δεν την ήθελε. Δοκίμασα μια δυο τρεις, Ε μετά τα παράτησα 😂😂 ναι τραχανά λαχανικών! Η μεγάλη τον έτρωγε με κλειστά τα μάτια! Να δούμε η μικρή!
    • Πώς είστε γενικά κορίτσια;  Εγώ σήμερα είμαι σαν να με πατησε τρένο. Απίστευτος πονοκέφαλος όλη μέρα σχεδόν, δεν έχω καθόλου όρεξη, κοιμήθηκα 10 ώρες το βράδυ + 3 για μεσημέρι 🤣🤣 είμαι ένα ζόμπι πραγματικά, ούτε να περπατήσω δε βγήκα σήμερα και νιώθω λίγο τύψεις που είμαι σα τη χλαπατσα όλη μέρα...  Επίσης το άλλο το καινούργιο!!! Νομίζω έχω απέχθεια στη φέτα/μυζήθρα 😱😱😱 Το πρωί έφαγα μια μπουγάτσα με τυρί που είναι η αγαπημένη μου και μου φάνηκε τόσο απαίσια που νομίζα ότι έφταιγε που ήταν κατεψυγμένη. Τώρα το απόγευμα λιγουρευτηκα καρπούζι με τυρί (δε ξέρω αν το τρώτε κι εσείς, αλλά στη βόρεια Ελλάδα νομίζω είναι must συνδυασμός 😅) και η φέτα με αηδιασε άσχημα! Νόμιζα ότι ήταν ξινισμενη, ληγμένη, δε ξέρω. Ο σύζυγος ο καημένος έτρεξε να δει ημερομηνία και ήταν κομπλέ και μάλιστα μόλις την ανοίξαμε. Τι να πω, στεναχωρέθηκα, προσπάθησα να φάω 3-4 κομμάτια με το ζόρι μπας και, άλλα μου φαινόταν λες και έτρωγα κέρματα ένα πράγμα. Πολύ απαίσια γεύση 🥴
    • Η αλήθεια είναι ότι με έβαλες σε σκέψεις τώρα 😅 λοιπόν ο γυναικολόγος στην Ελλάδα όταν του έδειξα τα περιεχόμενα της πολυβιταμινης μου είπε συγκεκριμένα ότι το σίδηρο είναι σε χαμηλή περιεκτικότητα κι ίσως να κοιτάξω για κάποιο έξτρα συμπληρώματα. Μετά όταν πήγα στην αιματολογο στο εξωτερικό συμφώνησε και μου είπε να πάρω το σίδηρο όπως έπαιρνα και προ εγκυμοσύνης γιατί λέει οι ανάγκες σε σίδηρο πολλαπλασιάζονται στη εγκυμοσύνη. Έπειτα όταν είδα και τη γυναικολόγο μου την περασμένη εβδομάδα μου είπε κι αυτή ναι και μου έγραψε και το συμπλήρωμα. Να σημειωθεί ότι απ' τις τελευταίες μου εξετάσεις (7η εν) που της είδε η γυναικολόγος, ο αιματοκρίτης μου είναι μια χαρά (42.4). Δε ξέρω τι να πω, αφού 3 γιατροί είπαν να πάρω ξέρω γω... Θα τη ρωτήσω αύριο και θα πάρω και τον Έλληνα γυναικολόγο να διασταυρώσω πληροφορίες.
    • Τραχανά λαχανικών Ε;; Έδινα και εγώ στην πρώτη μου τώρα θυμήθηκα που το πες και μετά αλλάξαμε σε κατσικίσιο που τρώει μέχρι σήμερα..όχι δίκιο έχεις η καθεμία κάνει αυτό που νιώθει καλύτερο!! Εγώ είχα δώσει κρέμα με βρώμη και φαγοπυρο δεν ξέρω αν γνωρίζετε αλλά λένε ότι είναι πολυ δυναμωτικο και έχει βιταμίνες τώρα τι να πεις κάνουμε ότι μπορούμε όλες καλύτερο για τα ζουζούνια μας..αλλά να ακούγοντας άλλες μαμάδες παίρνουμε και ιδέες 🤪
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...