Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

happy χαίρομαι πουνεισαι καλυτερα. Όλα θα πάνε τέλεια για όλες μας. Ποσο καιρό προσπαθεις; εγώ είπα να χαλαρώσω εξάλλου δεν προσπαθώ εντατικά πως θα εχω αποτέλεσμα. Γιατί είπαμε τα παιδάκια δεν τυχαίνουν που ακούω συχνά

Από πέρσι τον Ιούλιο με μία παλίνδρομη τον Οκτώβρη, και αυτό με έχει αγχώσει περισσότερο, ενώ έχω μείνει μία φορά γιατί δεν μένω πάλι... Εντάξει κ μεις δεν μπορώ να πω ότι είμαστε πολύ τακτικοί, αλλά προσπαθούσαμε τουλάχιστον στις γόνιμες μέρα παρά μέρα, αλλά και αυτό με κούρασε γιατί ξέρω ότι το κάνω για κάποιο λόγο και δεν το ευχαριστιέμαι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααα!!!!!Happy ειπες το καλυτερο πραγμα ετσι καταντησε να μην το απολαμβανουμε καποιες φορες εγω τουλαχιστον κανω γιατι ειναι οι μερες αλλα τις αλλες να πω την αμαρτια μου ειναι καλυτερα γιατι δεν σκεφτομε ουφ τωρα εγηνε για καποιο σκοπο !!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω και τη δίκη μου άποψη κοριτσια, εμείς ξεκινήσαμε προσπάθειες τον προηγούμενο μήνα και μπήκα στο τριπάκι να βρίσκομαι με τον άντρα μου επι τούτου με αποτέλεσμα να μην το ευχάριστιομαστε άσε που πονούσε ο έρημος ο άντρας μου απο το συνεχεια συνεχεια! Αυτο το μήνα λοιπόν αποφάσισα οτι πρέπει να το ευχαριστηθούμε για να εχει αποτέλεσμα. Πηρα τα τεστακια ωορηξιας βέβαια αλλα δε με άγχωσαν. Κάναμε ζουζούνιες ανεξάρτητα απο αυτα και επειδή το θέλαμε. Ετσι εχω σκοπό να συνεχίσω τη ζωή μου χωρίς καταπίεση.., αρκετά πιεζόμαστε ολες απο τη δουλεια και την καθημερινότητα ας απολαύσουμε τουλάχιστον τις στιγμές με τον άντρα μας! Θα πορευτώ με αυτη τη λογική και αν περάσει χρόνος θα απευθυνθώ σε γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω πει στον αντρα μου θα ερθει οταν ειναι η ωρα να ερθει αν δεν θα δουμε δεν θα περιμενω αλλα τοσα χρονια φυσικα αλλα δεν θα τρελαθω με το να το σκεφτομε καθε στιγμη οσο μπορω τουλαχιστον!!!!!παλι καλα που υπαρχει και το forum και τα λεμε μαζι κοριτσια!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ δεν λειτουργώ γι αυτό και σας εξήγησα ότι δεν το πολύ κυνηγαμε. Κάνουμε άλλους μήνες αρκετές φορές άλλους όχι. Χαλαρά και οποτε έχουμε όρεξη για μας. Δεν μ βγαίνει με πρόγραμμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δεν του λεω ποτε ειναι οι γονιμες αλωστε οι αντρες οποτε τους το ζυτησεις παντα θελουνε χαχα τι να πω πρωι μεσυμερι βραδυ να πεις δεν θα πουνε οχι!!!!σαν αντιβιωση χαχα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχου βρε παιδι μου κακο ματι να μην τους δει αλλα δεν ειναι πραμα αυτο να κοιμουντε και να σκεφτοντε το s@x χαχαχα καλα να ειναι και,,,,,,,,χαχα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό με τα ξημερώματα το περνάμε ολες. Γιατί εκείνη την ώρα είναι τελείως χαλαροί ένα πράγμα λες και το βλέπουν στο ύπνο τους

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια , Έχει καιρό να γράψω ...χάθηκα και εγω με την καθημερινότητα . Τα έχω διαβάσει όλα ομως :) Άριστα θα πάρω στο μάθημα ! Χαίρομαι που είστε όλες καλά και αγωνιώ και εγω με την Kall mak . Ευχομαι καλά αποτελέσματα 

Καλως όρισαν και τα καινούρια κορίτσια ! 

Τώρα σε οτι αφορά την πιο πάνω συζήτηση ...Θα συμφωνήσω και εγω μαζί σας . Όταν γίνεται τόσο προγραμματισμένα χάνεται η ομορφιά της στιγμής και αυτο εμένα με χαλάει απίστευτα . Δεν μου αρέσει που ''θυσιάζονται'' αυτές οι στιγμές απόλαυσης και τείνει να καταντήσει ''αγγαρεία''  .

Προσωπικά θεωρώ πως με τον άντρα μου τα βρίσκουμε απίστευτα σε αυτο τον τομέα ...και τον θεωρώ πολύ σημαντικό στην σχέση . Να νιώθεις δηλαδή έλξη για τον σύντροφο σου και να ικανοποίησε απόλυτα κατά την ολοκλήρωση .... και κάπου εκεί τσουπ...έρχονται οι γόνιμες μέρες ...και λές ...αντε κρίμα είναι να χαθούν ...και όλες οι θεωρίες σου έρχονται τούμπα . Αυτό που έχει αρχίσει να με προβληματίζει  είναι μήπως χαλάσει το κλίμα που επικρατεί μεταξύ μας σε αυτο το επίπεδο μιας και θα έχουν προηγηθεί τόσες προγραμματισμένες συνευρέσεις ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ γιναυτο δεν τα προγραμματιζω γιατι δεννθελω να σκέφτεται ότι τον πλησιάζω για να γίνει το πολυπόθητο γεγονός αλλά γιατί τον θέλω. Έτσι θα τον αγχωνα και δεν θα μας βγει σε καλό. Οποτε τωρα που το συζητάμε χαλαρά και με το καλό οποτε θέλει ονθεος θα έρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενα κειμενακι που ειχα διαβασει ελεγε πως εαν ο αντρας δεν κοιταει την γυναικα του στο σπιτι καθε φορα που περναει απο μπροστα του και δεν την πειραζει τοτε παει το παιχνιδι!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:x

Κσλημερουδιααααα κορίτσια μου....σημερα ξεκίνησε όμορφα η μερα μπαίνοντας στονταξι για την δουλειά άκουσα το τραγούδι του γάμου μ τυχαίο;;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.
ειδα που λετε στον υπνο μου πως εκανα ΔΥΟ τεστ εγκυμοσυνης και πως και τα δυο ηταν θετικα.
σηκωθηκα αποφασισμενη να κανω(3-10 μου ειχε ερθει τελευταια φορα)
δεν εχω κανεα συμπτωμα και φυσικα δεν ειδα δευτερη γραμμουλα.
Αναρωτιεμαι τι μου συμβαινει και χαλαει ετσι ο κυκλος μου.
Ο γιατρος μου ειχε γραψει εξετασεις να κανω την τριτη ημερα της περιοδου, αλλα ετσι οπως παμε δε θα εχουν ισχυ(17-11 ληγουν)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρακούν μου μπορει να συντρέχουν πολλοί λόγοι αλλα ο γιατρος ειναι ο πλέον  αρμόδιος να σε καθοδηγήσει. Ολα θα πανε καλα! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια σε όλες..Να πώ κι εγώ την ιστορία μου..Πέρσι τον Απρίλη έμεινα έγκυος στον πρώτο μήνα προσπαθειών αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη.Από τον Μάιο προσπαθούμε συστηματικά και ακόμη δεν βλέπω φως..Αλλά αγχώνομαι πάρα μα πάρα πολύ..Τώρα είμαι στην 26η ημέρα του κύκλου και έχει πρηστεί πολύ το στήθος μου και η μέση μου..Αλλά στην περίοδο τα έχω αυτά τα συμπτώματα..Έχω ένα τέστ νέας γενιάς στο μπάνιο αλλά φοβάμαι να το κάνω..Τόσα αρνητικά που έχω δεί τόσους μήνες.. :/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.
ειδα που λετε στον υπνο μου πως εκανα ΔΥΟ τεστ εγκυμοσυνης και πως και τα δυο ηταν θετικα.
σηκωθηκα αποφασισμενη να κανω(3-10 μου ειχε ερθει τελευταια φορα)
δεν εχω κανεα συμπτωμα και φυσικα δεν ειδα δευτερη γραμμουλα.
Αναρωτιεμαι τι μου συμβαινει και χαλαει ετσι ο κυκλος μου.
Ο γιατρος μου ειχε γραψει εξετασεις να κανω την τριτη ημερα της περιοδου, αλλα ετσι οπως παμε δε θα εχουν ισχυ(17-11 ληγουν)

καλημερα και εγω ειδα ενα ονειρο πως ειχα μωρακι !!!!!αααααχχχ οι εξετασεις (το χαρτι) δεν ακυρωνετε και να σου τις ξαναγραψει ξερω πως γινεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω περιμενα να ερθει η ακατανομαστη πριν της 8 Νοεμβριου εχω κυκλο 28 ημερες και αλωτε 30 αλλα σταθερη !!!!!!!!φοβαμε το test για τον κλασικο λογο να μη δω παλι αρνητικο...πριν 3 μηνες ειχα καθυστεριση 20 μερες πηγα στη γιατρο  με χαρα αλλα τεληκα δεν ....ειχα ενα οινομιομα και εμπωδιζε την περιοδο εφυγε ευτυχως με τον επομενο κυκλο!!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω περιμενα να ερθει η ακατανομαστη πριν της 8 Νοεμβριου εχω κυκλο 28 ημερες και αλωτε 30 αλλα σταθερη !!!!!!!!φοβαμε το test για τον κλασικο λογο να μη δω παλι αρνητικο...πριν 3 μηνες ειχα καθυστεριση 20 μερες πηγα στη γιατρο  με χαρα αλλα τεληκα δεν ....ειχα ενα οινομιομα και εμπωδιζε την περιοδο εφυγε ευτυχως με τον επομενο κυκλο!!!!! ?

Άρα μετράς 2 ημέρες καθυστέρηση??Αν είναι έτσι τότε εγώ στη θέση σου δεν θα κρατιόμουν..Εγω περιμένω να έρθει η μέρα περιόδου και αν δεν να κάνω την επομένη το πρωί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανονικα μετραω 6 με κυκλο 28 ημερες που εχω συνηθως νωριτερα αν αλλαξει ο κυκλος ερχεται αργοτερα τσου αλλα ειπαμε παω για αλλα και μου βγαινουν αλλα!!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πηγα στον γυναικολογο 10-10. δλδ μετα την προηγουμενη περιοδο και δεν ειχα τπτ.
να σκασω ειμαι!

θα μας σκασει η αχωνευτη βρε παιδι μου να υπηρχε κατι τσουπ να παταμε κουμπακι να φευγει το ανχος χαχα!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...