Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Μεγάλη αποτυχία τα τεστακια κοριτσια. Και τα επτά μου βγήκαν αρνητικά ενώ ειχα ολα τα σημάδια ωορηξιας. Μήπως δεν έπρεπε να τα κανω με πρωινά ουρά;;; Οπως και να εχει εμείς τις κάναμε τις ζουζούνιες μας ανεξάρτητα απο το τι έδειξε το τεστ και βλεπουμε...

twinkl μου λαθος ωρα τα κανεις, τα τεστακια ωορρηξιας δε θελουν πρωι γιατι η LH ορμονη δεν εχει προλαβει να ανεβει, θελει απο μεσημερι και μετα, εγω τα εκανα γυρω στις 2 με 2μιση 

 

χριστινα καλως ορισες, ευχομαι με θετικα!!!

Επεξεργάστηκε από Cybele
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cybele σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλές! Αν δεν ειναι τυχερός αυτος ο μήνας θα τα κανω και τον επόμενο σωστά αυτη τη φορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Κ γω εδώ τα ίδια άγχος άγχος άγχος.... Σήμερα πάω για να δω τι εξετάσεις θα μου γράψει ο γιατρός μου, :| με έχει πιάσει ένας πόνος στο στήθος πάω να σκάσω.... Ο άντρας μου χαλαρός, τόσο που μου σπάει τα νεύρα.... Προσπαθώ να μην το δείχνω και γι αυτό σκάω περισσότερο...

Twinkl έχει δίκιο η Cybele το λέει και στις οδηγίες ότι δε θέλει πρωινά ούρα. Καλή επιτυχία με τα τεστ, εγώ δεν έβγαλα άκρη πάντως δύο μήνες τα έκανα. Τώρα είναι στη ντουλάπα.... 

Kal είμαι σίγουρη ότι είσαι η πρώτη εγκυούλα αυτού του μήνα, ελπίζω να ακολουθήσουν κ άλλες,,,, οι υπόλοιπες πάμε για Δεκέμβρη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορίτσια έχω καιρό να γράψω διότι έλεγα να αποφεύγω συζητήσεις πάνω στο θέμα.το τελευταίο καιρό ειμαι όμως πολύ πεσμένη οναντρας μ λε ρωτάει συνέχεια τι τρέχει δεν θέλω να τον φορτώσω με τις σκέψεις μου.πρέπει βέβαια ναβαναφερω όλη την κατάσταση μ για τα νέα κορίτσια στο φόρουμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο είναι να το συζητήσεις..! Εγω με τον αντρα μου τα λεω όλα και ήρεμο.. και ειδικά οτιβεχει θεμα με το παιδί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξέρει πιο είναι το θέμα; υποτίθεται όλα είναι οκ βάση της γιατρού π με είδε παίρνω eviol e και filicine εδώ και ένα μήνα καινκατι και αφού είναι όλα οκ δεν τονπολυσλεφτομαι γιατί δεν έρχεται; απογοητευτικα κορίτσια και δεν ξέρω πως να του το πω. Έχω πέσει πολύ. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ellisaki πόσο καιρό προσπαθείτε? και γω παίρνω βιταμίνες και filicine kai Ω3 και ψευδάργυρο αλλά εδώ και ένα χρόνο τίποτα, Τώρα ξεκινάω τις εξετάσεις για να δουμε τι γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ellisaki  και εγω απογοητευτικά. Αλλα εκατσα με τον αντρα μου και το συζητήσαμε και ηρέμησα.! Και με την μαμα μου το εζω συζητήσει και με ήρεμη. Σε κάποιον πρεπει να το πεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμείς ξεκίνησα πολύ χαλαρά και ακόμα έτσι το πάμε από τον Φεβρουάριο ελεύθερες επαφές. Τον Μάιο διαπίστωσα μια ανωμαλία με 20μερες καθυστέρηση και τελικά ήταν η προλακτινη μ που είχε ανέβει στα ουράνια και έπαιρνα χάπια. Οντοτε γιατρός μου με έβλεπε κάθε μήνα και μ έκανε ένεσεις πρενκριλ για να γονιμοποιησω με πρόγραμμα πράγμα π δεν μπορούσα γιατί με αγχωνε περισσότερο. Έπειτα αποφάσισα να αλλάξω γιατρό. Και ήταν καταπληκτική μ είπε πως ειμαι μικρή για να κάνω ενέσεις και να πάρω βιταμινουλες όπως και κάνω και ολα τα είδε φυσιολογικά. Αυτό. Βέβαια όταν και ο άντρας μ λείπει το μισό μήνα και είναι και κομμάτια από κούραση τι προσπάθειες να πεις ότι κάνουμε. Αυτά εν ολιγης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια κουβέντα ειναιναυτο. Τονθελω τόσο πολύ νιώθω ότι περνάει ο καιρός και εγω κάτι χάνω. Δεν ξέρω ηβψυχολογια μντις τελευταίες μέρες ειναινπολυ πεσμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε καταλαβαινουμε,αλλα δυστυχως αν υπηρχε καποιος διακοπτης που σταματανε οι ανησυχιες ή το στρες θα ηταν ολα ιδανικα.
το βλεπω και απο τη δουλεια μου, οταν λεω σε καποιον ασθενη, μην αγχωνεσαι, πως με κοιταει, αλλα τι να κανουμε? πρεπει να βρουμε ολοι τροπους να αποβαλλουμε το στρες!

Σκεψου θετικα.
Θα ερθει το μωρακι, απλα ισως να αργησει λιγακι.
κι εγω σημερα εκλεισα 28 μερες που παιρνω φυλλικο, τι να λεει?
σε απολυτως υγιη ατομα, που εχουν επαφη στην γονιμη μερα, εχουν 25% πιθανοτητα να συλλαβουν.
 θελει υπομονη και επιμονη. Και οχι αγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απογοητεύομαι και σκέφτομαι αρνητικα. Σκέφτομαι και να σταματήσω τις προσπαθειες για λίγο καιρό μήπως χαλαρωσω. Κλαίω και μόνο π τα σκέφτομαι όταν είναι μονη μ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απογοητεύομαι και σκέφτομαι αρνητικα. Σκέφτομαι και να σταματήσω τις προσπαθειες για λίγο καιρό μήπως χαλαρωσω. Κλαίω και μόνο π τα σκέφτομαι όταν είναι μονη μ

Αν μου πεις ότι είμαστε και το ίδιο ζώδιο θα πω ότι βρήκα την αδερφή ψυχή..... Σήμερα είναι η χειρότερη μου μέρα, τσακώθηκα και με τον προϊστάμενο και έτσι μου ρχεται να τα μαζέψω και να φύγω, έχω και αυτό το πλάκωμα στο στήθος από το πρωί, βουρκώνουν τα μάτια μου κάθε τρεις και λίγο.... Ούφφφφφφφ θα σκάσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια! τι μαυριλα ειναι αυτη σημερα??? ελα να αρχισετε να σκεφτεστε θετικα!!! 

ελλισακι, δεν γινεται να μην αγχωνεσαι το ξερουμε ολες, ολες το εχουμε, αλλα πρεπει να το περιοριζουμε και να προσπαθουμε να σκεφτομαστε θετικα, και οταν πεφτουμε να σηκωνομαστε, δεν εχετε κλεισει χρονο ακομη, και δεν το ειχατε και εντατικα, το σπορακι σας θα ρθει μην ανησυχεις, με το κλαμα και τη στεναχωρια παντως δεν ερχεται

χαπακι μου θα κανετε τις εξετασεις σας να δειτε την εικονα σας, αν κατι δε βγει καλο θα το αντιμετωπισετε, γενικα οι εξετασεις θα σας φερουν πιο κοντα στο θετικο!!! και εγω παρεα θα σου κανω αυτο το μηνα, μολις ερθει η ακατονομαστη εχω να κανω μια επαναληψη τις ορμονικες μου, και εχει και ο αντρουλης μου να κανει 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δίδυμος είμαι με ωροσκόπο καρκίνο καινεγω έτσι ειμαι. Με το παραμικρό δάκρυ...

Ο καρκίνος φταίει για όλα ο κλαψιάρης... Κ γω καρκίνος με ωροσκόπο κριό, πάλι καλά όταν παίρνω τα πάνω μου πάει να πει ότι βγήκε ο κριός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...