Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Ποια κοπέλα κρατάει εγγραφές για το club Νοεμβρίου;;; Παρακαλώ να με εγγράψει . αδιαθέτησα[smilie=crybaby2.gi:! Στεναχωρέθηκα πολύ!

αχ βελουδένια μου, ποσο σε νιωθω..... Κι εγω περιμενω απο μερα σε μερα.....  ας ειναι ο επόμενος μήνας ο τυχερός μας...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veloudenia μου υπομονή! Θα ερθει για ολες μας αυτη η μαγική στιγμή! Έχουμε η μια την αλλη για στήριξη και ειναι πολυ σημαντικό! Ολα θα πανε καλα θα δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρα τα λες Twinkl !!!!τα λεμε και μπορουμε να καταλαβουμε η μια την αλλη γιατι λιγο πολη συμπιπτουν τα προβληματα και εχουμε ενα κοινο θελω!!!!!!!!!!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Παρασκευη σήμερα! Τι ωραια! Χτες πηρα τεστακια ωορηξιας της clear blue.Καλα η τιμή ασχολίαστη! Αν δεν εχουν αποτέλεσμα θα παρω της home test που ειναι οικονομικά για καναδυο μήνες κ μετα μονη μου. Δε θελω Να με φάει η αγωνία. Την τριτη θα τα ξεκινήσω. Εσεις τι κάνετε σημερα; Τι λεει το προγραμμα σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Twinkl

Εγώ πήρα κατευθείαν της hometest κάνω και τώρα, δεύτερο μήνα τα έχω για να δούμε... Παρασκευή όντως τι καλά... Έχω πονοκέφαλο από χθες. Πήγα αεροδρόμιο για μία δουλειά και έμεινα εκεί 3 ώρες... Κούραση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω εδω και 2 μερες ΜΟΝΟ φαγουρα κατω.
ουτε υγρα, ουτε οιδημα, ουτε ερυθροτητα τπτ.
Εχω κατεβασει ολα τα βιβλια γυναικολογιας που ειχα απο τοτε που εκανα(ευτυχως δε πηρα αυτη την ειδικοτητα, θα ημουν μεσα στο αγχος)
Και διαβασα παραγραφο που αναφερει πως ο "κνησμος μπορεί να οφείλεται σε ορμονικες διαταραχες, πριν την περίοδο ή κατά τη σύλληψη" 
ΚΑΙ ΤΣΟΥΠ ΠΑΛΙ ΜΠΗΚΑ ΣΕ ΣΚΕΨΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!! 

βελουδενια μου δεν πειραζει καλο μου, θα ρθει, θελουν και αυτα τον χρονο τους, οπως λενε και οι ιαπωνες, μην στεναχωριεσαι για πραγματα που δεν μπορεις να αλλαξεις, θα την εκδικηθουμε μια μερα την μυλαιδη!!!! μπορει τα χριστουγεννα να ειναι το τυχερο μας ;) 

κατερινα πως εισαι? ευχομαι χωρις την μυλαιδη!!!! 

χαππυ μου πως πανε τα συγυρισματα? 

και εγω οπαδος του χειμωνα, μου αρεσει πολυ, ειδικα τα χριστουγεννα!!! ισως φταιει που η μανα μ με τσακωσε χριστουγεννα :lol:

εμεις περσι δεν στολισαμε δεντρο, ειχαμε μετακομισει μαζι, τα εξοδα ηταν πολλα, κρεμασα μονο κορδελες καρο με γλιτερ στα χερουλια των παραθυρων, 2-3 στολιδακια στα χερουλια ντουλαπιων κουζινας και οι μπισκοτοθηκες που ειχα για μελομακαρονα και κουραμπιεδες ηταν σε σχημα αη βασιλη η μια και οι αλλη με γκι, α πηρα και ενα αλεξανδρινο! οποτε καναμε χριστουγεννα λιτοτητας :lol: φετος λεω να πεταχτω στη διπλα πολη στα jumbo μπας και εχει κατι πιο φτηνο 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια επιτελους η κυρία με τα κόκκινα με άφησε........!!!!!

Μωλις το διαβασα χαρηκα ποραγματικα επιτελους!!!!!!!αντε δεν θα ερθει μαζι σου στην εκδρομηεκδρομη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωλις το διαβασα χαρηκα ποραγματικα επιτελους!!!!!!!αντε δεν θα ερθει μαζι σου στην εκδρομηεκδρομη ?

πάλι καλά...!!! Χοροπηδάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Niki μου ειναι να μη χοροπηδας μετα απο τοσες μερες!!!!!τωρα τι θα κανεις θα πας να σταθεροποιησεις τον κυκλο τι λεει ο γιατρος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rakoun μου λογικό να μπαίνεις σε σκεψεις αλλα μην ενθουσιάζεται ακομα παρτο ψύχραιμα και περίμενε... Εχεις καθυστέρηση;

ποιος μιλησε για ενθουσιασμο? :/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τσαμπα η χαρα μου μια ωρα πριν φύγουμε εμφανίστηκε.. :( οχι εκει να την πάρω μαζί μου στο ταξίδι...!! Φωβαμε κοριτσια μιν εχω τίποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τσαμπα η χαρα μου μια ωρα πριν φύγουμε εμφανίστηκε.. :( οχι εκει να την πάρω μαζί μου στο ταξίδι...!! Φωβαμε κοριτσια μιν εχω τίποτα..

κοπελα μου μη φοβασε περνα καλα στην εκδρομη μην το σκεφτεσε οσο μπωρεις δηλαδη και την Δευτερα πρωι πρωι στο γιατρο!!!σου σταματησε αμεσως ουτε ροζ ουτε τιποτα και ξαναηρθε παλι ξαφνηκα χωρις ροζ τιποτα?τσαμπα χαρηκαμε γ@μ@τ@!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ πάντως που το διάβασα κάπου αυτό με το τζίντζερ δεν έπιασε, μου ερχόταν χειρότερα εμετός .. με βοήθησε να τρώω μόνο ότι μπορούσα να ανεχτώ (πχ μπορούσα μπανάνα αλλά με τίποτα κοτόπουλο) κυρίως από τη μυρωδιά κ έτρωγα σχετικά αμέσως μόλις ξυπνήσω ένα κράκερ μια φρυγανιά κ με βοηθούσε .. θεωρώ ότι είναι ότι σου κάνει περισσότερο εσένα ότι μπορείς να φας .. επίσης με βοήθησε το ανθρακούχο νερό , είχα ρέψιμο κ κααααπως βοηθούσε …
    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
    • Όπως φαντάζομαι θα έχετε ήδη καταλάβει, τα νέα μας δεν είναι καλά. Σκέφτηκα πολύ για να γράψω, γιατί θεωρώ ότι όσο και να μην γνωρίζεις κάποιον είναι ανθρώπινο (και δή ούσα έγκυος) να επηρεαστείς και να στεναχωρηθείς και δεν το ήθελα για καμία σας. Ωστόσο, αποφάσισα να γράψω μόνο και μόνο για να προστατεύσω τυχόν άλλες κοπέλες που θα πέσουν στο θέμα. Επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου και το ένα μωρό πάσχει από σοβαρό σύνδρομο. Είμαι όμως τρομερά θυμωμένη τόσο με το γυναικολόγο, όσο και τον εμβρυολόγο μου. Κανείς από τους δύο δεν μπήκε στον κόπο να μου πει μετά την αυχενική (την οποία έκανα και σχεδόν στην εκπνοή της προθεσμίας γιατί ήταν Αύγουστος, άλλο τραγικό και αυτό), όταν και είχαμε 2 δείκτες να χτυπούν καμπανάκι (καρδιά και αιματολογικές) ότι όσο νωρίτερα διαπιστωθεί τυχόν χρωμοσωμική ανωμαλία σε δίδυμη κύηση και γίνει διακοπή (και δη μέχρι τις 16 εβδομάδες), τόσο καλύτερη είναι η έκβαση για το άλλο μωρό. Δεν με ενημέρωσαν καθόλου, σε δικές μου ερωτήσεις τι θα γίνει εάν μου έλεγαν μόνο γενικά και αόριστα (λέγοντας μου μάλιστα μη προτρέχεις!!ακόμα και στην άμνιο ο εμβρυολόγος μου έλεγε δεν χρειάζεται να ξέρεις από τώρα!!!). Εκ των υστέρων και πολύ αργά, διαπιστώνω ότι έπρεπε να είχα κ΄άνει τροφοβλάστη ώστε να προλάβω να κάνω διακοπή πριν τη 16η εβδομάδα....Τώρα, μου λένε ότι εάν κάνω διακοπή άμεσα η πιθανότητα πρόωρου τοκετού για το άλλο μωρό (που είναι γερό) είναι σχεδόν 50% (με ότι συνεπάγεται αυτό για την υγεία του), προτείνουν δε να συνεχίσω την εγκυμοσύνη και για τα 2 μέχρι 30-32 εβδομάδες, ώστε να αυξηθούν οι πιθανότητες για το δεύτερο!!!Το συνειδητοποιείτε; Να μεγαλώσω ένα μωρό για να γίνει θυσία για το άλλο. Νιώθω τόσο θυμό και με εμένα (που βασίστηκα στο γυναικολόγο και τον εμβρυολόγο και δεν έτρεξα ήδη από την αυχενική να πάρω και δεύτερη και τρίτη γνώμη, κάτι που έκανα τώρα που δεν έχει κανένα πια νόημα) και με τον άντρα μου γιατί με έβγαζε υπερβολική και ήταν σίγουρος ότι είναι όλα καλά (εάν είχε συμμεριστεί την αγωνία μου και δεν με έκανε να νιώθω τρελή, θα το είχα ψάξει περισσότερο, θα είχα πάρει και άλλη γνώμη. Αλλά επέμενε ότι δεν είναι κάτι και εγώ το γιγαντώνω....). Δεν θέλω να σας κουράσω άλλο, απλά ήθελα να πω σε οποιαδήποτε τυχόν βρεθεί σε παρόμοια θέση, εάν υπάρχει κάποια ένδειξη,να ψάξετε όλα τα ενδεχόμενα, μη μείνετε στις θετικές πιθανότητες και ότι αποκλείεται να συμβεί σε εσάς, να πάρετε δεύτερες και τρίτες και τέταρτες γνώμες για να γνωρίζετε και να είστε σε ΄θέση να πάρετε την καλύτερη απόφαση για εσάς και το μωρό σας έγκαιρα. Από την πρώτη στιγμή αυτής της εγκυμοσύνης, μόλις έμαθα ότι είναι δίδυμα, φοβόμουν την προωρότητα και ότι αυτή συνεπάγεται...Τώρα καταλήγω ότι θα προτιμούσα ΄χίλιες φορές να είχε αποφασίσει η φύση, παρά να πρέπει να πάρω και να ζήσω με αποφάσεις που κανείς άνθρωπος δεν θα έπρεπε να πάρει....Εύχομαι σε όλες σας τελειόμηνες εγκυμοσύνες και μακάρι να είμαι η τελευταία που ζει έναν τέτοιο εφιάλτη.
    • Πολύ τρέξιμο έχετε, αλλά θα μπουν σύντομα όλα σε μια σειρά πιστεύω. Ναι όταν περπατάνε πάει άλλο level! Κόβουν και τους υπνους... Εμένα από 13-14 μηνών κάνει έναν ύπνο μόνο μέσα στη μέρα...  Αφού δεν μπορεί η μαμά σου κοίτα για βρεφικό αν βρεις θέση ή/και νταντά. Γιατί θα αρρωσταίνει συνέχεια και πάλι θα θες κάποιον να στην προσέχει. Με το καλό να σβήσετε το πρώτο σας κεράκι 😊 Και μην ανησυχείς. Το 2ο θα έρθει όταν είναι η ώρα του 😊
    • Αναξιόπιστη μέθοδος αντισύλληψης. Εσάς μια χαρά σας έκατσε όμως 😁😁😁 Λες ε; Άντε να δούμε. Γιατί τώρα μόνο μπαμπά θέλει. Ικανοποιείται λίγο με εμένα μέχρι να έρθει από τη δουλειά αλλά άπαξ και έρθει ούτε τουαλέτα δεν τον αφήνει να πάει 🤣
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...