Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Ναι δουλεύω..... Πρεπει να παω σε γιατρό απ οτι φαίνεται κι αυτο ειναι που με αγχώνει ακομα πιο πολυ! 

γιατι καλό μου?2 λεπτα υποθεση ειναι! τι σε αγχωνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τι κανετε;εγω δουλειες πολλες δουλειες πρεπει να βαλω τα χαλακια μου δεν γινεται,καλωσοριζω τ νεο μας κοριτσι.εγω τελειωσα με την κυρια και απο σημερα [smilie=love3.gif] και οτι θελει ας προκυψει.Κανελα μου ολα τα κοριτσια εδω προσπαθουμε αλλες λιγο αλλες πολυ αποβολη και εγω περασα τον Απριλιο μην αγχωνεσαι σε παρακαλω εσυ να εισαι καλα κοριτσι μου και ολα θα γινουν αν εισαι σε αυτη τη ψυχολογικη κατασταση πως θα ερθει τι νινακι;ολα παιζουν ρολο.για τα υπολοιπα κοριτσακια τι να πω βλεπω αγωνια veloydenia ελπιζω να μην ερθει κατερινα επισης ευχομαι να μην την δεις,niκη μου διωξε την χαζη περιοδο φτανει τοσο cybele love happy ολες στον αγωνα αντε να δουμε και αυτο το μηνα.και εγω θα παω γιατρο την παρασκευη ελπιζω να ειναι ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου! χαθηκα λογω φορτου εργασιας και σπιτιου! μου λειψατε! να καλωσορισω την κανελα και να της ευχηθω συντομα με ενα γερο μωρακι! κοριτσια ας αργησουν να ρθουν αλλα να ειναι γερα, μην απογοητευομαστε, οπως ειπε η ρακουν 25% πιθανοτητες καθε μηνα εχουμε, και το ωαριου 12-24 ωρες ζει, γιαυτο λεμε θελει και timing!!! αδικο ειναι το 25% τωρα που εχουμε μεθοδους αντισυλληψης, παλια που δεν υπηρχαν μεριμνουσε η φυση, γιαυτο και το 25% καθε μηνα 

τετ μου και εγω περιμενω την μυλαιδη να ξεκουμπιστει, νομιζω μαζι παμε αυτο το μηνα, αλλα εμεις χαλαρα πολυ, ειμαστε σε περιοδο ξεκουρασης αχαχαχαχαχ 

βελουδενια θα σε πιασω απο το μαλλι :P παλι εκανες τεστ πριν την ημερα της περιοδου? να ξερεις οτι το αποτελεσμα δεν ειναι σιγουρο, μακαρι να σε ξεχασει η μυλαιδη και να διαψευτει και το τεστ!!!! 

κατερινα μου καλα αποτελεσματα κοριτσι μου! τα πιο ομορφα νεα ευχομαι να εχεις! ασε τα συμπτωματα, ειπαμε συμπτωματα περιοδου και εγκυμοσυνης ειναι ιδια.... 

νικη καλα να περασεις στην εκδρομη ευχομαι και χωρις την κυρια! 

χαππυ μου εχεις γινει και εσυ βεγγος, εκανες τοσες δουλιτσες μαζεμενες, ευχομαι οι γονιμες να ηταν τυχερες :)

λοβ μου πως εισαι? κυριακη μου? twinkl? κελλυ ? τα αλλα κοριτσια? η εμμα ευχομαι να ειναι καλα κοριτσια..... 

Επεξεργάστηκε από Cybele
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ειμαι cybele μου μια απο τα ιδια δουλειτσες και υπομονη χαχαχαχα λιγα σκαμπανεβασματα στην ψυχολογια αλλα ολα καλα  μια χαρα τα λες γερα να ειναι και ας αργησουν λιγααακι!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ειχα μια συζήτηση με τον ξάδελφο μου. Και του ειπα πως εχουν τα πραγματα και μου ειπε κάτι οτι ο θεός θα κρίνει ποτε ειναι κάποια κοπέλα να γίνει μαμα. Οταν δει τοι ειναι έτοιμη τοτε θα χαρίσει το μιμρο θεαματική στην κάθε μια μας..! Για αυτο κοριτσια θελει πολυ υπομονή..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Επεστερεψα κ εγω,σας αφησα λιγο λογω φορτου εργασιας. Δευτερος μηνας προσπαθιων λοιπον....ναι ναι ηρθε η ακατανομαστη τον Οκτωβρη,μη χασει και μαλιστα χωρις ιχνος καθυστερυσης (ετσι μη μου αφησει και ελπιδες η σιχαμενη!) Δεν περιγραφω την απογοητευση και την ψυχολογια μου.....τα φανταζεστε! Συν οτι αυριο κλεινω ενα χρονο απο την αποβολη (οοοολα τα ωραια μαζι) Παρ'ολα αυτα αισιοδοξω οτι αυτος ο μηνας θα ειναι ο τυχερος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cybele μου χείμαρρος εισαι! Μου αρέσει ο τρόπος που γράφεις! Λοιπόν εγω περιμενω να ξεμπερδεψω αυριο με την κυρία και βούρ στον πατσά! Λεω να δοκιμάσω και τεστακια ωορηξιας. Νάντια σου εύχομαι να εχεις καλα νεα σύντομα οπως και σε ολες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου! χαθηκα λογω φορτου εργασιας και σπιτιου! μου λειψατε! να καλωσορισω την κανελα και να της ευχηθω συντομα με ενα γερο μωρακι! κοριτσια ας αργησουν να ρθουν αλλα να ειναι γερα, μην απογοητευομαστε, οπως ειπε η ρακουν 25% πιθανοτητες καθε μηνα εχουμε, και το ωαριου 12-24 ωρες ζει, γιαυτο λεμε θελει και timing!!! αδικο ειναι το 25% τωρα που εχουμε μεθοδους αντισυλληψης, παλια που δεν υπηρχαν μεριμνουσε η φυση, γιαυτο και το 25% καθε μηνα 

τετ μου και εγω περιμενω την μυλαιδη να ξεκουμπιστει, νομιζω μαζι παμε αυτο το μηνα, αλλα εμεις χαλαρα πολυ, ειμαστε σε περιοδο ξεκουρασης αχαχαχαχαχ 

βελουδενια θα σε πιασω απο το μαλλι :P παλι εκανες τεστ πριν την ημερα της περιοδου? να ξερεις οτι το αποτελεσμα δεν ειναι σιγουρο, μακαρι να σε ξεχασει η μυλαιδη και να διαψευτει και το τεστ!!!! 

κατερινα μου καλα αποτελεσματα κοριτσι μου! τα πιο ομορφα νεα ευχομαι να εχεις! ασε τα συμπτωματα, ειπαμε συμπτωματα περιοδου και εγκυμοσυνης ειναι ιδια.... 

νικη καλα να περασεις στην εκδρομη ευχομαι και χωρις την κυρια! 

χαππυ μου εχεις γινει και εσυ βεγγος, εκανες τοσες δουλιτσες μαζεμενες, ευχομαι οι γονιμες να ηταν τυχερες :)

λοβ μου πως εισαι? κυριακη μου? twinkl? κελλυ ? τα αλλα κοριτσια? η εμμα ευχομαι να ειναι καλα κοριτσια..... 

kalimera koritsia

Cybele mou piase piase apo to malli mou axizi :). Piga sto farmakio na parw kati allo k ta ida mprosta mou fatsa karta!!!!!ti na kana???ligisa k meta me pire i katw volta!!!!alli fora pote xana farmakio stis meres anamonis! 

Tet mou se efxaristw gia tin thetiki energia

Re koritsia aftos o kiklos k i periodos ti pexnidia mas pezi...ton proigoumeno mina ixa trelathi sta simptomata apo to meso tou kiklou k meta.. k mou irthe i kiria ,afton ton mina tipota akomi k simera pou perimenw periodo oute kan to stithos mou den exi pristi ..k opos ola dixnoun pali tha mou erthi

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια! Veloudenia μου μας τρελαίνει παντα ο κυκλος μας για αυτο κ γω δεν ξανά πιστεύω στα σημάδια του. Προσπάθησε να χαλαρώσεις και αν δεις οτι εχεις μεγάλη καθυστέρηση κανε ενα τεστ. Το άγχος ειναι κακός σύμβουλος για ολες μας. Αυτο το μήνα εβαλα στόχο να το αποβάλλω και να απολαύσω την καθημερινότητα μου γιατι με χαλάει πολυ να ειναι κολλημένο το μυαλό μου στο αν θα ερθει η ακατανόμαστη. Καλη και ευλογημένη  ημέρα εύχομαι σε ολες. ΖΗΤΩ ΤΟ ΕΘΝΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!βλεπω πως σιγα σιγα χαλαρονουμε ετσι να το απολαυσουμε οπως ειπε και η Twinkl!!!Nantia γεια σου και απο'μενα ευχομε να εχεις καλα αποτελεσματα αυτο το μηνα!!! Veloudenia τελος τα test!!!!χα? Niki μου εσυ πως εισαι ετοιμαζεσε για την εκδρομουλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσουδια μου! πως ειστε σημερα? εγω εχω τραπεζι οποτε βεγγος θα γινω και σημερα χιχιχιχιχι 

βελουδενια μου ολα παιζουν οσο δεν εμφανιζεται.... κανε λιγη υπομονη!

Twinkl μου τοσο καιρο προσπαθειων το εχω φιλοσοφισει το θεμα :lol: 

ναντια welcome back και καλη επιτυχια στη νεα προσπαθεια! 

νικη ναι μεν ο Θεος ξερει ποτε, αλλα αυτο δεν παει να πει οτι αν περασει ο χρονος που λενε οι γιατροι δε θα ψαχτουμε ή δε θα ψαχτουμε προληπτικα ή δε θα παρουμε τη βοηθεια της επιστημης, ολες μας αξιζουμε να γινουμε μανουλες 

Επεξεργάστηκε από Cybele
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια..! Οχι δεν ετοιμάζωμε απο αύριο αχ κορίτσια δεν την αντέχω άλλο την κυρία εχει μπαστακοθει εδώ και 17 μέρες..!! Δεν ξερω πως να την σταματήσω..!!!!!! Μου ερχαιτε να κανω μπάνιο με φουλ παγωμένο νερό σε εκείνη την περιοχή μπας και σταματισει αλλά εγω θα αρρωστήσω  μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιατρος μετα απο ποσες μερες περιοδου σου ειπε να κανεις κατι? Σου σταματαει με το κρυο νερο?

να δω μεχρι Παρασκευή.! Ναι αλλά την επόμενη ξαναέρχεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
    • Όπως φαντάζομαι θα έχετε ήδη καταλάβει, τα νέα μας δεν είναι καλά. Σκέφτηκα πολύ για να γράψω, γιατί θεωρώ ότι όσο και να μην γνωρίζεις κάποιον είναι ανθρώπινο (και δή ούσα έγκυος) να επηρεαστείς και να στεναχωρηθείς και δεν το ήθελα για καμία σας. Ωστόσο, αποφάσισα να γράψω μόνο και μόνο για να προστατεύσω τυχόν άλλες κοπέλες που θα πέσουν στο θέμα. Επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου και το ένα μωρό πάσχει από σοβαρό σύνδρομο. Είμαι όμως τρομερά θυμωμένη τόσο με το γυναικολόγο, όσο και τον εμβρυολόγο μου. Κανείς από τους δύο δεν μπήκε στον κόπο να μου πει μετά την αυχενική (την οποία έκανα και σχεδόν στην εκπνοή της προθεσμίας γιατί ήταν Αύγουστος, άλλο τραγικό και αυτό), όταν και είχαμε 2 δείκτες να χτυπούν καμπανάκι (καρδιά και αιματολογικές) ότι όσο νωρίτερα διαπιστωθεί τυχόν χρωμοσωμική ανωμαλία σε δίδυμη κύηση και γίνει διακοπή (και δη μέχρι τις 16 εβδομάδες), τόσο καλύτερη είναι η έκβαση για το άλλο μωρό. Δεν με ενημέρωσαν καθόλου, σε δικές μου ερωτήσεις τι θα γίνει εάν μου έλεγαν μόνο γενικά και αόριστα (λέγοντας μου μάλιστα μη προτρέχεις!!ακόμα και στην άμνιο ο εμβρυολόγος μου έλεγε δεν χρειάζεται να ξέρεις από τώρα!!!). Εκ των υστέρων και πολύ αργά, διαπιστώνω ότι έπρεπε να είχα κ΄άνει τροφοβλάστη ώστε να προλάβω να κάνω διακοπή πριν τη 16η εβδομάδα....Τώρα, μου λένε ότι εάν κάνω διακοπή άμεσα η πιθανότητα πρόωρου τοκετού για το άλλο μωρό (που είναι γερό) είναι σχεδόν 50% (με ότι συνεπάγεται αυτό για την υγεία του), προτείνουν δε να συνεχίσω την εγκυμοσύνη και για τα 2 μέχρι 30-32 εβδομάδες, ώστε να αυξηθούν οι πιθανότητες για το δεύτερο!!!Το συνειδητοποιείτε; Να μεγαλώσω ένα μωρό για να γίνει θυσία για το άλλο. Νιώθω τόσο θυμό και με εμένα (που βασίστηκα στο γυναικολόγο και τον εμβρυολόγο και δεν έτρεξα ήδη από την αυχενική να πάρω και δεύτερη και τρίτη γνώμη, κάτι που έκανα τώρα που δεν έχει κανένα πια νόημα) και με τον άντρα μου γιατί με έβγαζε υπερβολική και ήταν σίγουρος ότι είναι όλα καλά (εάν είχε συμμεριστεί την αγωνία μου και δεν με έκανε να νιώθω τρελή, θα το είχα ψάξει περισσότερο, θα είχα πάρει και άλλη γνώμη. Αλλά επέμενε ότι δεν είναι κάτι και εγώ το γιγαντώνω....). Δεν θέλω να σας κουράσω άλλο, απλά ήθελα να πω σε οποιαδήποτε τυχόν βρεθεί σε παρόμοια θέση, εάν υπάρχει κάποια ένδειξη,να ψάξετε όλα τα ενδεχόμενα, μη μείνετε στις θετικές πιθανότητες και ότι αποκλείεται να συμβεί σε εσάς, να πάρετε δεύτερες και τρίτες και τέταρτες γνώμες για να γνωρίζετε και να είστε σε ΄θέση να πάρετε την καλύτερη απόφαση για εσάς και το μωρό σας έγκαιρα. Από την πρώτη στιγμή αυτής της εγκυμοσύνης, μόλις έμαθα ότι είναι δίδυμα, φοβόμουν την προωρότητα και ότι αυτή συνεπάγεται...Τώρα καταλήγω ότι θα προτιμούσα ΄χίλιες φορές να είχε αποφασίσει η φύση, παρά να πρέπει να πάρω και να ζήσω με αποφάσεις που κανείς άνθρωπος δεν θα έπρεπε να πάρει....Εύχομαι σε όλες σας τελειόμηνες εγκυμοσύνες και μακάρι να είμαι η τελευταία που ζει έναν τέτοιο εφιάλτη.
    • Πολύ τρέξιμο έχετε, αλλά θα μπουν σύντομα όλα σε μια σειρά πιστεύω. Ναι όταν περπατάνε πάει άλλο level! Κόβουν και τους υπνους... Εμένα από 13-14 μηνών κάνει έναν ύπνο μόνο μέσα στη μέρα...  Αφού δεν μπορεί η μαμά σου κοίτα για βρεφικό αν βρεις θέση ή/και νταντά. Γιατί θα αρρωσταίνει συνέχεια και πάλι θα θες κάποιον να στην προσέχει. Με το καλό να σβήσετε το πρώτο σας κεράκι 😊 Και μην ανησυχείς. Το 2ο θα έρθει όταν είναι η ώρα του 😊
    • Αναξιόπιστη μέθοδος αντισύλληψης. Εσάς μια χαρά σας έκατσε όμως 😁😁😁 Λες ε; Άντε να δούμε. Γιατί τώρα μόνο μπαμπά θέλει. Ικανοποιείται λίγο με εμένα μέχρι να έρθει από τη δουλειά αλλά άπαξ και έρθει ούτε τουαλέτα δεν τον αφήνει να πάει 🤣
    • @Elli13 κορίτσι μ εφοσον ζοριζεσαι τοσο αυτό τ διαστημα μήπως να δωσεις λιγο περιθωριο να ξεπεταχτει η μπουμπου σου? Και σε ενα εξαμηνο απο τωρα να ρθει παλι μικρη διαφορά θα εχουν. Πάντως εγω αυτό τ μηνα π εμεινα εγκυος ειχα επαφη Σάββατο Δευτέρα Τετάρτη, με θετικο τεστ τη Δευτέρα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...