Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Kalispera koritsia!i anipomonisia tha me fai emena:)piga sto farmakio k pira testaki na iparxi spiti. Alla otan to exo spiti ilektrizome k den mporw na kratitho . (Oti na ne marka ixe sto farmakio alla asxeto) Kanonika perimenw avrio periodo . Pira mos to test to mesimeri k lew as to kanw. K vevea arnitiko. Tora pezi pou den to ekana me ta proina oura k to kana k 1 mera prin tin periodo?pezi pou noritera ipia 1 kanata kafe?den xero...pantos apogoiteftika k as min ine sigouro akomi

καλησπερα εγω ειχα πριν δυο μηνες καθυστερηση 20 ημερες αλλα δεν εκανα test πηγα στη γιατρο με ανχωνουν τα test γιατι εχω κανει 2 με 3 και καταλαβαινεις τα αποτελεσματα αρνητικααααα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Happy mou diplo test pira. An den emfanisti tha xrisimopiiso to allo.psarosa epidi egrafe exeretika evesthito . Ti na pw..pantos ine apogoiteftiko otan xeris pos kanis tin diadikasia opos prepi( kata pasa pithanotita )(gnorizontas tis gonimes sou meres klp) k meta tipota. Eki provlimatizese k skeftese ti sto kalo den pai kala

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα εγω ειχα πριν δυο μηνες καθυστερηση 20 ημερες αλλα δεν εκανα test πηγα στη γιατρο με ανχωνουν τα test γιατι εχω κανει 2 με 3 και καταλαβαινεις τα αποτελεσματα αρνητικααααα ?

nai ine poli agxotika tremoulo me piani kathe fora

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω ρε κορίτσια εγώ κουράστηκα. Όλο το καλοκαίρι είχαμε πολλές επαφές και τίποτα, και στις διακοπές, ούτε άγχος ούτε τίποτα και πάλι αδιαθέτησα και νωρίς κιόλας 22 μέρες κύκλος Παναγία μου. ΕΕΕ από βδομάδα που θα πάω στον γιατρό μου θα αρχίσω και γω τις εξετάσεις και βλέπουμε. Ελπίζω να μην έχω βγάλει τίποτα πάλι, δε θα το αντέξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!εγω δυο μερες πριν την περιοδο κ κανενα σημαδι ακομα.γενικα εχω πολυ πσρηξιμο στο στηθος κ πονο κ πρηξιμο στην κοιλια κ καμια φορα η μεση μου.κ νευρα πολλα νευρα.τωρα δυο μερες πριν.το μονο που εχω που δεν ειχα ποτε καποια σπυρακια.τι να πω...κοντευουν οι μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακομααααα duracel την βλεπω την περιοδο σου κανονησες ραντεβου με γιατρο?

μίλησα και μου ειπε να περιμενω γιατι αποβπροχθες εχω το προι και το μεσημέρι και το απογευμα με το βράδυ δεν.εχω καθόλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι κοριτσια να εχουμε κανενα ευχαριστω γιατι περναμε λιγο δυσκολα!ο πεθερος μου ειναι τελευταιο σταδιο καρκινου κ μας εχουν πει απο μερα σε μερα.ετσι ειναι ζωη κ με τα ευχαριστα κ τα δυσαρεστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα τι να πουμε δυστηχως ετσι ειναι και δυσαρεστα και ευχαριστα και εγω εχασα τον μπαμπα μου στα 50 απο ασθμα πριν 3 χρονια!!!! Niki εκδρομουλα???????αντε εκει θα γινει και δεν θα εχεις και την αχωνευτη καλα να περασετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

ειμαι νεα στην παρέα...ομως προσπαθώ 2 χρονια για παιδακι...  Το πασχα τα κατάφερα αλλα στο μηνα πανω απέβαλα..... Συνεχίζω να προσπαθώ, αλλα μεσα μου ειμαι πλήρως απογοητευμένη και πιστεύω πως δεν θα τα καταφερω... Καθε μηνα ψάχνω σημάδια να στηριχτώ και να παρω ελπιδες και συνέχεια πιστεύω πως ναι τα κατάφερα , αλλα καθε φορα τα ίδια, καταλήγω να κλαίω κρυφά καθε μερα..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

ειμαι νεα στην παρέα...ομως προσπαθώ 2 χρονια για παιδακι...  Το πασχα τα κατάφερα αλλα στο μηνα πανω απέβαλα..... Συνεχίζω να προσπαθώ, αλλα μεσα μου ειμαι πλήρως απογοητευμένη και πιστεύω πως δεν θα τα καταφερω... Καθε μηνα ψάχνω σημάδια να στηριχτώ και να παρω ελπιδες και συνέχεια πιστεύω πως ναι τα κατάφερα , αλλα καθε φορα τα ίδια, καταλήγω να κλαίω κρυφά καθε μερα..... 

Καλως ηρθες!!!! Μην απογοητευεσε θα ερθει αρκει να χαλαρωσεις!!!πως γινετε αυτο θα μου πεις!!!!δεν μπωρει κατι θα υπαρχει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλε μη το βαζετε κατω!
σκεφτειτε οτι σε ενα υγιες ζευγαρι η πιθανοτητα επιτυχους συλληψης αν κανουν σεξ σε γονιμη μερα ειναι 25%.
δε σημαινει οτι κατι εχετε αν κανατε σεξ σε γονιμη μερα και δεν εχετε παιδακι ακομα. Θα ερθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς εχω απογοητευτεί και δυστυχώς τα κρατάω ολα μεσα μου...δεν τα λέω πουθενά, στον άντρα μου δεν τα λεω γιατι στεναχωριέται και αγχώνεται παρα πολυ, στους γονείς δεν το συζητάμε για να μη στεναχωρηθούν... Ετσι οτι νιωθω το ξερω εγω και μονο..... Πως να μην αγχωθώ, πως να μην κλάψω... έχασα καθε όρεξη, να βγω να παω μια βόλτα να ντυθω να βαφτω... Το μυαλό μου ειναι κολλημένο σ αυτο ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kanela το μονο που εχεις να κανεις ειναι να κανεις πραγματα γι'σενα για να φευγει το μυαλο σου να ντυθεις να βαφτεις και να πας για καφε με μια φιλη σου!!!πανω απο ολα θετικη σκεψη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα οσο το σκεφτεσαι, αγχωνεσαι, οσο αγχωνεσαι πως να μεινεις εγκυος?
κατσε μια μερα(δε ξερω αν δουλευεις) μονη σου, και κανε μια ηρεμη κουβεντα με τον εαυτο σου.
Αν δεν εχεις παει στο γιατρο για τσεκ απ, πανε, θα σε ηρεμησει απιστευτα αν ξερεις πως εισαι υγιης και δεν υπαρχει καποιο εμποδιο ιατρικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανελα καλος ήρθες καλο ειναι να πας γιατι αν ειμαι κάτι θα το αντιμετωπίσεις αμέσως..! Μπορει να φταιει το άγχος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ πάντως που το διάβασα κάπου αυτό με το τζίντζερ δεν έπιασε, μου ερχόταν χειρότερα εμετός .. με βοήθησε να τρώω μόνο ότι μπορούσα να ανεχτώ (πχ μπορούσα μπανάνα αλλά με τίποτα κοτόπουλο) κυρίως από τη μυρωδιά κ έτρωγα σχετικά αμέσως μόλις ξυπνήσω ένα κράκερ μια φρυγανιά κ με βοηθούσε .. θεωρώ ότι είναι ότι σου κάνει περισσότερο εσένα ότι μπορείς να φας .. επίσης με βοήθησε το ανθρακούχο νερό , είχα ρέψιμο κ κααααπως βοηθούσε …
    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
    • Όπως φαντάζομαι θα έχετε ήδη καταλάβει, τα νέα μας δεν είναι καλά. Σκέφτηκα πολύ για να γράψω, γιατί θεωρώ ότι όσο και να μην γνωρίζεις κάποιον είναι ανθρώπινο (και δή ούσα έγκυος) να επηρεαστείς και να στεναχωρηθείς και δεν το ήθελα για καμία σας. Ωστόσο, αποφάσισα να γράψω μόνο και μόνο για να προστατεύσω τυχόν άλλες κοπέλες που θα πέσουν στο θέμα. Επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου και το ένα μωρό πάσχει από σοβαρό σύνδρομο. Είμαι όμως τρομερά θυμωμένη τόσο με το γυναικολόγο, όσο και τον εμβρυολόγο μου. Κανείς από τους δύο δεν μπήκε στον κόπο να μου πει μετά την αυχενική (την οποία έκανα και σχεδόν στην εκπνοή της προθεσμίας γιατί ήταν Αύγουστος, άλλο τραγικό και αυτό), όταν και είχαμε 2 δείκτες να χτυπούν καμπανάκι (καρδιά και αιματολογικές) ότι όσο νωρίτερα διαπιστωθεί τυχόν χρωμοσωμική ανωμαλία σε δίδυμη κύηση και γίνει διακοπή (και δη μέχρι τις 16 εβδομάδες), τόσο καλύτερη είναι η έκβαση για το άλλο μωρό. Δεν με ενημέρωσαν καθόλου, σε δικές μου ερωτήσεις τι θα γίνει εάν μου έλεγαν μόνο γενικά και αόριστα (λέγοντας μου μάλιστα μη προτρέχεις!!ακόμα και στην άμνιο ο εμβρυολόγος μου έλεγε δεν χρειάζεται να ξέρεις από τώρα!!!). Εκ των υστέρων και πολύ αργά, διαπιστώνω ότι έπρεπε να είχα κ΄άνει τροφοβλάστη ώστε να προλάβω να κάνω διακοπή πριν τη 16η εβδομάδα....Τώρα, μου λένε ότι εάν κάνω διακοπή άμεσα η πιθανότητα πρόωρου τοκετού για το άλλο μωρό (που είναι γερό) είναι σχεδόν 50% (με ότι συνεπάγεται αυτό για την υγεία του), προτείνουν δε να συνεχίσω την εγκυμοσύνη και για τα 2 μέχρι 30-32 εβδομάδες, ώστε να αυξηθούν οι πιθανότητες για το δεύτερο!!!Το συνειδητοποιείτε; Να μεγαλώσω ένα μωρό για να γίνει θυσία για το άλλο. Νιώθω τόσο θυμό και με εμένα (που βασίστηκα στο γυναικολόγο και τον εμβρυολόγο και δεν έτρεξα ήδη από την αυχενική να πάρω και δεύτερη και τρίτη γνώμη, κάτι που έκανα τώρα που δεν έχει κανένα πια νόημα) και με τον άντρα μου γιατί με έβγαζε υπερβολική και ήταν σίγουρος ότι είναι όλα καλά (εάν είχε συμμεριστεί την αγωνία μου και δεν με έκανε να νιώθω τρελή, θα το είχα ψάξει περισσότερο, θα είχα πάρει και άλλη γνώμη. Αλλά επέμενε ότι δεν είναι κάτι και εγώ το γιγαντώνω....). Δεν θέλω να σας κουράσω άλλο, απλά ήθελα να πω σε οποιαδήποτε τυχόν βρεθεί σε παρόμοια θέση, εάν υπάρχει κάποια ένδειξη,να ψάξετε όλα τα ενδεχόμενα, μη μείνετε στις θετικές πιθανότητες και ότι αποκλείεται να συμβεί σε εσάς, να πάρετε δεύτερες και τρίτες και τέταρτες γνώμες για να γνωρίζετε και να είστε σε ΄θέση να πάρετε την καλύτερη απόφαση για εσάς και το μωρό σας έγκαιρα. Από την πρώτη στιγμή αυτής της εγκυμοσύνης, μόλις έμαθα ότι είναι δίδυμα, φοβόμουν την προωρότητα και ότι αυτή συνεπάγεται...Τώρα καταλήγω ότι θα προτιμούσα ΄χίλιες φορές να είχε αποφασίσει η φύση, παρά να πρέπει να πάρω και να ζήσω με αποφάσεις που κανείς άνθρωπος δεν θα έπρεπε να πάρει....Εύχομαι σε όλες σας τελειόμηνες εγκυμοσύνες και μακάρι να είμαι η τελευταία που ζει έναν τέτοιο εφιάλτη.
    • Πολύ τρέξιμο έχετε, αλλά θα μπουν σύντομα όλα σε μια σειρά πιστεύω. Ναι όταν περπατάνε πάει άλλο level! Κόβουν και τους υπνους... Εμένα από 13-14 μηνών κάνει έναν ύπνο μόνο μέσα στη μέρα...  Αφού δεν μπορεί η μαμά σου κοίτα για βρεφικό αν βρεις θέση ή/και νταντά. Γιατί θα αρρωσταίνει συνέχεια και πάλι θα θες κάποιον να στην προσέχει. Με το καλό να σβήσετε το πρώτο σας κεράκι 😊 Και μην ανησυχείς. Το 2ο θα έρθει όταν είναι η ώρα του 😊
    • Αναξιόπιστη μέθοδος αντισύλληψης. Εσάς μια χαρά σας έκατσε όμως 😁😁😁 Λες ε; Άντε να δούμε. Γιατί τώρα μόνο μπαμπά θέλει. Ικανοποιείται λίγο με εμένα μέχρι να έρθει από τη δουλειά αλλά άπαξ και έρθει ούτε τουαλέτα δεν τον αφήνει να πάει 🤣
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...