Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Κελλυ μου καλη δουλίτσα και όσο μπορείς να μην το σκέφτεσαι, παρά μόνο θετικά...Η Ευτυχία βοήθησε για το πρώτο θαυματάκι και σιγά σιγά θα πάρουμε όλες σειρά... Ευτυχία μου καλή δύναμη γιατί η νυστεία παρότι δύσκολη μας κάνει και καλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες! μα τι ομορφα νεα ξεκινησε η μερα μας!!! κελλυ μου μπραβο αναμενουμε το ωραιο νουμερο της χοριακης για να πανηγυρισουμε!!! 

εμμα και νικη πως ειστε σημερα;;;; ελπιζω περδικακια! αν και νομιζω η πορτιερισσα μας ειναι καλα μιας και πηγε και τρεξιμο :)  

κυριακη θα στην στειλω τη συνταγη, δεν ειναι απο κανενα βιβλιο απο το μυαλο μου ειναι :lol:

σημερα ηρθα στο μαγαζι του συζυγου να βοηθησω, και απο το πρωι "τρωμε ξυλο" τωρα καθησα να πιω τον καφε μου

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν cybele μου...εγω ευτυχως περδικι οπως το λες, απλα με παραξενευει που μετα το τρεξιμο εχω παλι αιμα σημερα...και ειναι 6η μερα περιοδου...συνωθως στη πεμπτη μερα καθαριζω τελειως...αχ θα μας τρελανει η κυρια μς τα κοκκινα... Cybele μου να σε ρωτησω...τις εξετασεις που επρεπε να κανετε μετα τον χρονο προσπαθειων τις γραφει ο γιατρος και τις καλυπτει εν μερει το ταμειο μας η τις πληρωνουμς εμεις...για να ξερω να κανω τα κουμαντα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Έμμα, καλημέρα Cybele.

Παρασκευή σήμερα τι καλά!!! Και με υπέροχα νέα!!!Αντε να βγουν τα αποτελέσματα της Κελλού να χαρούμε ακόμα περισσότερο.

Έμμα μου συνήθως το Πάσχα νηστεύω αλλά πρώτη φορά θα νηστέψω και από το λάδι. ΕΕΕ εντάξει τρεις μέρες είναι θα περάσουν.

Cybele τι μαγαζί έχετε??? Αλήθεια οι υπόλοιπες με τι ασχολείστε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έμμα μου νομίζω οι περισσότερες καλύπτονται από τον ΕΟΠΠΥ ΑΛΛΑ θα πρέπει ο γιατρός σου να μην έχει περάσει το όριο του μήνα που τους δίνει το ταμείο. Εγώ την έπαθα το καλοκαίρι που έκανα μία γενική και ενώ μου τις έγραψε παθολόγος όταν πήγα στο διαγνωστικό μου λέει θα πληρώσετε κανονικά??? ΣΟΚ στις 7 το πρωί. Θα ρωτήσω βέβαια και τον γιατρό μου τέλος του μήνα που θα πάω και αν δεν έχουμε μάθει μέχρι τότε θα σας πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βρε Ευτυχια μου, πως να μην αντεξεις, ειναι για καλο σκοπο :-) εγω σας εχω πει παντως με τι ασχολουμαι...ναι κοριτσια για πειτε...ενδιαφερον εχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν cybele μου...εγω ευτυχως περδικι οπως το λες, απλα με παραξενευει που μετα το τρεξιμο εχω παλι αιμα σημερα...και ειναι 6η μερα περιοδου...συνωθως στη πεμπτη μερα καθαριζω τελειως...αχ θα μας τρελανει η κυρια μς τα κοκκινα... Cybele μου να σε ρωτησω...τις εξετασεις που επρεπε να κανετε μετα τον χρονο προσπαθειων τις γραφει ο γιατρος και τις καλυπτει εν μερει το ταμειο μας η τις πληρωνουμς εμεις...για να ξερω να κανω τα κουμαντα μου...

καλημερα εμμα και ευτυχια μου!!!! 

εμμα μου η ενδοκρινολογος εγραψε ολες τις ορμονικες που ηθελε ο γιατρος μου, δεν ειμαι στην ιδια πολη με το γιατρο μου, και την καλλιεργεια κολπικου υγρου την ειχε γραψει ο γιατρος, μου εμεινε η σαλπιγγοραφια που θα ασχοληθουμε οταν φτιαξει το σπερμα, του αντρουλη μου τα εγραψε ο ουρολογος, υπερηχο, ορμονικες και σπερμοδιαγραμμα!!!! ευχομαι να μην τις χρειαστειτε!!!! η κιουρια μαλλον ειναι επιμονη, αντε να ειναι η τελευταια της!

ευτυχια μου εγω ασχολουμαι, με το διδακτορικο, με το να ειμαι βοηθος του αντρα μου, με το σπιτι, και αν με καλεσουν και καπου να διδαξω παω, δλδ οτι βρω κανω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαστε σουπερ γουμεν στο επαγγελμα cybele μου...ετσι??? Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Τελεια, θα το κανουμε και εμεις ετσι γιατι οσο να'ναι το εχω ενα αγχος...και να φτασουμε εκει, ουτε οι πρωτοι ουτε οι τελευταιοι θα ειμαστε...κουραγιο θελει και επιμονη και εχουμε οοολεεεςςς μας μπολικοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι εμμα μου!!! σουπερ γουμεν με το θηλυκο flash :lol: εμμα μου ασε και εσυ τη σαλπιγγογραφια στο τελος γιατι με αυτη αυξανονται οι πιθανοτητες συλληψης και ειναι καλο να ξερουμε τι γινεται με το σπερμα πρωτα, αυτο μας το ειπαν και ο γυναικολογος και ο ουρολογος!!! 

κυριακη μου ξεχασα να σε ρωτησω, ορμονικες εχεις κανει προσφατα; ή γενικες; μηπως εχεις καπου ελλειψη και πεφτουν τα μαλλια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

153! Είμαι έγκυος άααααααααα 

Την τρίτη επαναληπτική χοριακη, θηριώδη και προγεστερωνη για να δούμε την πορεία της εγκυμοσύνης είπε ο γιατρός μου γιατί είναι νωρίς για υπέρηχο. Ξεκίνησα και φυλικο οξύ.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηρια κελλυ!!!!!!!!!!! καλα στεριωματα κοριτσι μου, ολα να πανε καλα και την τριτη με μια τεραστια χοριακη!!!!! 

εμμα να σου δωσω και τα δικα μου μιας και πηρες φορα; :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

153! Είμαι έγκυος άααααααααα 

Την τρίτη επαναληπτική χοριακη, θηριώδη και προγεστερωνη για να δούμε την πορεία της εγκυμοσύνης είπε ο γιατρός μου γιατί είναι νωρίς για υπέρηχο. Ξεκίνησα και φυλικο οξύ.

 

Κοριτσάκι μου μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά, να έχεις μία ευχάριστη εγκυμοσύνη και να την απολαύσεις όσο το δυνατόν περισσότερο. Ξεκούραση από δω και πέρα και μόνο θετική σκέψη. Τι σου είπε ο γιατρός για την χοριακή??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κελλυ μου συγχαρητηρια κοπελα μου γλυκια!!! Ποσο χαρουμενες μας εκανες!! Αχχχ τετοια να ακουμε απο δω και περα κοριτσια μου!!! Cybele φερε τα μπας και φυγει το μυαλο που απο το φλεγον για ολες μας θεμα....!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα...εγω γαλλικο εφτιαξα και μου αρεσει κρυος...κοριτσια και κατι αλλο...πριν ξεκινησουμς περυσι προσπαθειες, εγω ειχα παρει,10 κιλα λογω μεταπτυχικου και διακοπων απο 2 χρονια...δηλαδη φανταστειτε στις διακοπες επαιρνα δωρο και,4 κιλα...φετος ευτυχως οχι...οποτε φοβαμαι οτι το εξτρα αυτο βαρος μηπως με εμποδιζε...ομως απο τον Ιουνιο εκανα διατροφη με διαιτολογο και ξεκινησα τρεξιμο, οποτε τα εχασα πια αυτα τα 10 κιλα και ειμαι,στο ιδανικο μου βαρος...καλα εννοειται οτι νιωθω υπεροχα πια με το σωμα μου, αλλα φοβαμαι οτι αυτες οι αλλαγες βαρους θα με παιδεψουν στο να μεινω εγκυος...ακουω πολυτιμες γνωμες...

 

Επεξεργάστηκε από Emma2015
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμμα μην ανησυχεις, εγω εχω 30 κιλα παραπανω, λογω θυρεοειδη, τον οποιον ανακαλυψαμε προσφατα, εκανα διατροφη με διατροφολογο και αντι να χανω εβαζα! τωρα ειμαι σε διατροφη, εχω χασει 2 και ελπιζω να συνεχισει ετσι, παρολα αυτα ρωτησα τον γυναικολογο και μου ειπε οτι οσο ο κυκλος ειναι σταθερος και δεν παρουσιαζει θεματα τοτε δεν επηρεαζει το βαρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cytibel κι εμενα μου εβαλε λικα κιλα ο θυροηδια και μολις αρχισα τα φαρμακα εχασα 6 κιλα σε εναμιση μηνα χωρις διατροφή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...