Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

εγω ειμαι,28, ο αντρας μου 33, ουτε καπνιζουμε, ουτε πινουμε και αθλουμαστε και οι δυο...τωρα μονο οι εξετασεις θα δειξουν, οταν με το καλο τις κανουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειμαι,28, ο αντρας μου 33, ουτε καπνιζουμε, ουτε πινουμε και αθλουμαστε και οι δυο...τωρα μονο οι εξετασεις θα δειξουν, οταν με το καλο τις κανουμε...

ειστε κ εσεις μικροί  όπως κ εμείς... ευχομαι να μην χρειαστεί να μπείτε σε αυτη τη διαδικασία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια! πως ειστε? σας διαβασα γρηγορα γιατι περιμενω μαστορους και ελπιζω να τελειωσουν νωρις να μπω στην παρεα σας!

γελασα πολυ με τα ονοματα που δωσατε στην ακατονομαστη! ειπε η κελλυ red lady  και θυμηθηκα το τραγουδι lady in red:lol:

κελλυ αυτο που περιεγραψες δε μου εχει τυχει ευχομαι εσενα να ειναι για καλο!

χαπακι- ευτυχια να τον ασπαζεσαι τον αντρα σου (οπως εγραψε το κινητο) και οχι να σπαζεσαι :) πετα τα τεστ, αστα, καλα σου λεει η εμμα, μπορει να εχασες την ωρα που ηταν στα πανω της η LH λιγες ωρες ειναι πανω! ολα θα γινουν ευτυχια μου θα βρουμε την ακρη

κυριακη χαιρομαι που εισαι καλυτερα και πηρες δυναμη απο την κουκλα σου! και εσυ τωρα στις νοεμβριστριες ! πιστευω και εγω εκει μαζι σας θα ειμαι, 15η και 16η μερα δυστυχως δεν προλαβαμε επαφες οποτε την περιμενω την κυρια με τα κοκκινα στις 20-22 του μηνα!

εμμα μου εχουμε κοινο την ηλικια και το οτι καηκαμε πολλες φορες και η φιλοσοφια μας πλεον ειναι ιδια νομιζω στο θεμα παιδιου :lol: τωρα για τη μητρα δε μου ειπε ποτε κανεις οτι εχω οπισθια, θα ρωτησω τον ντοκ, οποτε υπολογιζω να ειναι κανονικη

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα cybele μου!! Αντε σε περιμενουμε πως και πως :-) κοιτα δεν ειναι θεμα η μητρα αυτη, απλα μου ειπς ο γιατρος θελει τη συγκεκριμενη σταση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Νίκη μου! περαστικούλια...κάτσε στο κρεβατι..δν πειράζει ;-) εγω κοριτσια θα σας αφησω για λίγο να πάω να φτιαξω ψωμακι..μαφις(παραγγελια της μικρης μου) και φαγητουλι. σηκώθηκε ο συζυγος να πάει να παρει μοσχαρακι να φτιαξω γιουβετσι.. χτες εφτιαξα γιοβαρελακια υποτίθεται για σημερα..αλλα τα εφαγαν!! αχαχαχαχα θα εχω το νου μου να δω αν μου μιλησετε.. φιλακια προς το παρον..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω Κυριακη τι σουπερ νοικοκυρα εισαι εσυ!! Νικη μου μην σηκωνεσαι κοριτσι μου παρα μονο για να κανεις τη χοριακη :-) περαστικα σου!! Εγω σπανακορυζο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτυχια μου θελει σταση στα τεσσερα...σορυ κοριτσια ντρεπομαι...με καθε αλλη σταση δεν περναει το σπερμα...ειναι,σιγουρη σταση παντως και το,εχω διαβασει και σε αλλα φορουμ...κυριακη μου σημερα μου τελειωσε η περιοδος οποτε παμε παλι με ορεξη απο την αρχη... :-)ΩΩΩΩ

ΩΩΩΩΩ δεν το ήξερα!!!! ΕΕΕ από δω και πέρα στα τέσσερα!!!!:oops::shock: 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα!! Εεε οι αντρες παντως θα κανουν χαρες... :-) και θα παρατηρησεις οτι το σπερμα δεν βγαινει ευκολα εξω..δες εικονες μητρας με οπισθια καμψη κ θα καταλαβεις...σπιτι οχι στη δουλεια...χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολύ ωραία κοριτσια!! καμια αλλη πολύτιμη συμβουλή??? εγώ δν σηκώνομαι κατευθειαν από το κρεβατι για να μην φυγουν αμέσως... δν ξερω αν βοηθαει..αλλά εγω το κάνω...:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Κυριακη μου. Κ εμενα μου ειπε ο γιατρος για μιση ωρα ξαπλωμενη και καθε φορα,το,εχω εφαρμοσει για να δωσουμε χρονο στους κολυμβητες τα περασουν τα στενα του γιβραλταρ...χαχαχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Κυριακη μου. Κ εμενα μου ειπε ο γιατρος για μιση ωρα ξαπλωμενη και καθε φορα,το,εχω εφαρμοσει για να δωσουμε χρονο στους κολυμβητες τα περασουν τα στενα του γιβραλταρ...χαχαχα...

χαχαχαχα μιση ωρα λοιπον. οκ!!!! ;-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!!!!

Εμμα μου με κάνεις και γελάω. Θα το ψάξω, και στη δουλειά δεν έχω θέμα αν είμαι στο γραφείο, το θέμα είναι ότι αυτές τις  μέρες είμαι αρχείο και μπαίνω μόνο για να τσεκάρω μειλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα καλα σπιτι σου τοτε Ευτυχια μου...καλο ειναι να εχεις και εικονα γιατι κ εγω οταν ειδα στο ιντερνετ καταλαβα ποια η ιδιαιτεροτητα της μητρας κ του κολπου...πανε πακετο αυτα :-) ρωτα και τη γυναικολογο σοη εννοειται...αλλα αν επιασες παιδι και χωρις να ησουν σε αυτη τη σταση εχουμε ελπιδες ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια νεα και παλια!Σας εχασα αυτες τις μερες ειχα την μικρη της αδερφης μου και μολις τωρα εφυγε και εμενα με πειραν τα ζουμια.θελω και εγω ενα μωρακι και νομιζω οτι και αυτο το μηνα τζιφος την αλλα Πεμπτη περιμενω την κακια και νομιζω οτι απο τωρα εχει πρηστει το στηθος μου.βαλτε με και εμενα στο κλαμπ του νοεμβριου.:cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τετ εγω ειμαι η πορτιερης του κλαμπ και απο το φεις κοντρολ περασες ανετα :-) αλλα μακαρι να σε βαλω στο κλαμπ του οκτωβριου...ολα καλα θα πανε τετ μου...αντε μη μας παιρνει απο κατω!! Εξαλλου ο,τι εχει γινει εγινε, και το οτι σε ποναει το στηθος σου ειναι σημαδι οτι ολα λειτουργουν φυσιολογικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντα ξεκιναω με πολυ καλη διαθεση οτν πλησιαζουν ομως οι μερες για τιν ακατανομαστη με παιρνει απο κατω και ειχα και καλο προαισθημα για αυτον τον μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια ήρθα πάλι... πονάει λίγο η κοιλιά μου εδώ κ καμιά ώρα.. μην αγχώνεσαι τετ μου. κ εμένα πρησμένο ήταν..κ ήμουν..αλλά το έχασα..μην απογοητευεσαι.. μεχρι κ την τελευταια στιγμη να εχεις ελπίδες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δυστυχώς δεν τα καταφέραμε εμείς η χοριακή ήταν χαμηλή! Με 4 έμβρυα καλά και παλι δεν μας θέλει! Ο θεός κάτι έχει στο μυαλό του! Ελπίζω να πάνε όλα καλά σε εσένα και σε όλα τα κορίτσια! 
    • Σε αυτό τις φωλιές από jukki έχει. Άρα αφού την έχεις πλύνει εσυ και δεν έπαθε κάτι θα την βάλω και γώ πλυντήριο για να μην την πλένω στο χέρι.      Απλά στα κορίτσια συνήθως έχουν περισσότερες επιλογές στα μαγαζιά…. Δεν έχω πάρει κούνια γιατί είχα απ την αδερφή μου. Μην πάρεις κάτι ακριβό γιατί είναι για πολύ λίγο. Η κόρη μου δεν κοιμήθηκε ΠΟΤΕ και ο γιος κάνα χρόνο. Αλαξιερα Παρε μια απλή και βαλτην πάνω από μια συρταριερα που θα την έχεις για αρκετο καιρό. Πάντα είναι χρήσιμη μια συρταριερα. Εμένα με βόλεψε πολύ το λίκνο τους πρώτους έξι μήνες να πω την αλήθεια.  Το παθαίνει η κόρη μου συνέχεια. Μας είπε η γιατρός να μην κάθεται πολύ ώρα στον ήλιο και να μην κάθεται πολύ ώρα σκυμμένη μπροστά. Δες και την πίεση σου αυτές τις μέρες.    Ποσο πρέπει να μείνεις χωρίς βιταμίνες;;; Δεν μπορείς να πάρεις καμία πιο απλή έτσι για να σε τονώσει; 
    • Καλησπέρα κορίτσι μου!! Εύχομαι σύντομα να τελειώσει ο Γολγοθάς σου και σύντομα να έχεις ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης!! Εδώ στο φόρουμ οι περισσότερες έχουμε έρθει αντιμέτωπες με την υπογονιμότητα και πίστεψε με ο λόγος στο 50% των περιπτώσεων είναι αντιρικος ο παράγοντας! Στο λέω για να το πεις στο σύζυγό!! Το ποσοστό αυτό είναι γενικό δηλαδή παγκόσμιος! Το "η γυναίκα είναι το προβλήματα" δεν ισχύει και  πλέον έχουμε και αποδείξεις γι'αυτό! Άρα δεν είναι ο μόνος! Εμείς προσπαθήσαμε 3 χρόνια με κακό σπέρμα! Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις πολύ καλές! Τριπλές ορμονικές αλλά είχαμε τεράστιο πρόβλημα στην κινητικότητα! Με θεραπεία βιταμίνες και καλύτερη διατροφή είδαμε στους 3 μήνες τεράστια διαφορά! Ανέβηκε και σε αριθμό εκτός από κινητικότητα! Από 2% πήγαμε στο 23% .. φυσικά έγκυος δεν έμεινα εκείνο το διάστημα άρα συνεχίσαμε την θεραπεία για ακόμα ένα τρίμηνο και με το που τελείωσε η θεραπεία κάναμε την σπερμματεγχηση με το σπέρμα να είναι ΤΕΛΕΙΟ!! 52% κινητικότητα!!! Δεν το πίστευα ούτε εγώ! Και η σπερμματεγχηση πέτυχε! Αλλά ξανά λέω ότι το δικό μας θέμα ήταν στην κινητικότητα ..Εγώ θα σου έλεγα να δώσεις ένα τρίμηνο! Πραγματικά αξίζει αν είναι να γλυτώσεις όλη την διαδικασία της εξωσωματικής!! Προσπάθησε να εξηγήσεις στον καλό σου ότι πραγματικά δεν είναι ο μόνος με αυτό το πρόβλημα και όσο περνάνε τα χρόνια θα ψάχνουμε τα σπερματοζωάρια με τα κυάλια μιας και ο τόπος ζωής μας πάει από το κακό στον χειρότερο!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να μας πεις τα ευχάριστα σύντομα!! Πάντως είτε με τον έναν τρόπο είτε με τον άλλον θα τα καταφέρετε να είσαι σίγουρη!!
    • Γεια σου κορίτσι μου. Μην απογοητεύεσαι, αυτά που περιγράφεις συμβαίνουν συνεχώς. Οι μισές (μπορεί και περισσότερες) περιπτώσεις υπογονιμότητας στον ανδρικό παράγοντα οφείλονται. Υπάρχουν τρόποι να αντιμετωπιστούν. Το βρήκατε νωρίς, είστε σε καλό δρόμο. Να ξέρεις ότι κανένα ζευγάρι που προσπαθεί δεν υποψιάζεται ότι είναι υπογόνιμο, ιδιαίτερα αν δεν υπάρχουν εξωτερικά "συμπτώματα" (προβλήματα με την περίοδο, τις εκσπερματίσεις κλπ). Και όταν το εντοπίσεις είναι λογικό να υπάρχει ντροπή και άρνηση, ιδιαίτερα στον άντρα. Νομίζω ότι έχει κομπλάρει ο σύζυγος, νιώθει άσχημα και δεν τον βοηθάς με το να παρεμβαίνεις συνεχώς και να τον σπρώχνεις να κάνει εξετάσεις, πριν χωνέψει καλά- καλά αυτό που συμβαίνει. Επίσης δεν είστε μεγάλοι, μην αγχώνεσαι. Λίγοι μήνες θεραπείας δεν θα κρίνουν το μέλλον σας, αντιθέτως είναι απαραίτητοι για να μπουν τα πράγματα σε μια σειρά.  Σε καταλαβαίνω βέβαια γιατί όλες έτσι αγχωνόμαστε και περνάμε μεγάλη ταλαιπωρία με συνεχείς εξετάσεις. Αλλά ο δρόμος της απόκτησης παιδιού για πάρα πολύ κόσμο δεν είναι εύκολος, δυστυχώς. Στο δια ταύτα, οι θεραπείες στους άντρες συνήθως τρίμηνες είναι. Να την κάνει και να επαναλάβει εξετάσεις. Σε κάθε περίπτωση κερδισμένος θα βγει. Εννοείται ότι στο διάστημα αυτό προσπαθείτε και μόνοι σας, εκτός αν έχετε διαφορετικές οδηγίες. Σε πολλές περιπτώσεις έχουν βοηθήσει οι βιταμίνες στους άνδρες, είναι πολύ πιο αποτελεσματικές σε σχέση με εμάς. Αν παρολ' αυτά καταφύγετε σε εξωσωματική, να ξέρεις ότι υπάρχει τεχνική ακριβώς για αυτές τις περιπτώσεις, η μικρογονιμοποίηση, όπου επιλέγεται σπερματοζωάριο από τους εμβρυολόγους και κάνουν αυτοί τη γονιμοποίηση στο εργαστήριο. Άρα δεν έχει μεγάλη σημασία πόσα σπερματοζωάρια έχει ο σύζυγος, αρκεί να υπάρχουν κάποια δυνατά και δραστήρια. Με την τεχνική αυτή οι κουμπάροι μου έφτιαξαν 12 βλαστοκύστες, απέκτησαν δίδυμα και ο περήφανος μπαμπάς λέει ότι θα κάνει και τρίτο παιδί! χαχα! Με σπέρμα λίγο καλύτερο απ' το δικό σας. Γιατί όχι;🙂 Συνεχίστε την θεραπεία, μην ακυρώνεις τον σύζυγό σου, αφού έχει αρχίσει να συνεργάζεται, δώσε του κουράγιο και όλα θα πάνε καλά.❤️ Πάντα οι γυναίκες είμαστε πιο αποφασιστικές σε αυτά τα θέματα, οι άντρες θέλουν τον χρόνο τους.
    • Εγώ κάπνιζα!!Η αλήθεια είναι ότι απλά μια μέρα στην αρχή της εγκυμοσύνης μου προκαλεσε αηδία και εμετό και μονο που το πλησίαζα στο στόμα μου.Και κάπως έτσι κόπηκε!!Είναι μεγάλη θυσία η δική σου, αλλά αξίζει τον κόπο!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...