Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

καλημερα κοριτσιαααααα!!!! ευτυχως σημερα μας εβγαλε ηλιο! τι κανετε??? 

μπαααα κυριακη δεν πιστευω σε τετοια, πιστευω πιο πολυ στο ενστικτο και μακαρι να βγει!!!! αν ημουν στη θεση σου θα εκανα ακομη μια χοριακη, τωρα εχεις αιμα?

νικη θα συμφωνισω με την εμμα αν εισαι εγκυος πρεπει να το ξερεις να αρχισεις φολικο, προγεννητικο, και οτι αλλο χρειαζεται στην αρχη μιας εγκυμοσυνης, σκεψου αν εισαι εγκυος οτι το μωρακι σου χρειαζεται φροντιδα

κελλυ δεν τα προσπερνουσαμε παλια ! τωρα τα προσπερναμε που καηκαμε απο το χυλο και φυσαμε και το γιαουρτι! αλλα εχω ενα application στο κινητο που σημειωνω ορισμενα για ιστορικο, μονο αυτο το μηνα δεν ασχοληθηκα καθολου, μακαρι να εχεις ευχαριστα σε λιγες μερες!!!! να γινει η αρχη να παρουμε σειρα ολες σιγα σιγα 

εμμα σε επισκεφτηκε η κιουρια??? χαιρομαι που εισαι καλυτερα!

ευτυχια δεν βγαινει καθολου 2η γραμμη? εστω και αχνη? 

αυτο με την αποβολη μου το αναφερε και μενα ο γιατρος μου, και μου ειπε αν δεν εχω τουλαχιστον 3 μερες καθυστερηση να μην κανω τπτ γιατι θα μου κοψει τα χερια αχαχαχαχαχ καποιες φορες συμβαινει και καλυτερα να μην το ξερουμε γιατι επηρεαζει τη ψυχολογια πολυ 

 

κοριτσια καλησπέρα... εχω λιγο αιμα ακόμα ναι.. τα μαλλιά ειναι ακόμη βαριά κ το στηθος μου λίγο πρησμενο.. αυριο το μεσημέρι θα λυθουν ολες οι αποριες.. ουτε εγω τα πιστευω αυτά... αλλά ψάχνω να βρω σημαδια να μην με πέρνει από κατω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστυχώς όταν το μάθεις..και μετά συμβεί κάτι κακό..σε πέρνει πολύ από κάτω.. χίλιες φορές να μην το ξέρεις κ απλά να δεις την ακατανόμαστη..παρά να εχεις χαρεί..κ μετα να συμβεί κάτι τετοιο...πραγματικά θεωρώ ότι είναι η πιο ασχημη εμπειρία.. νιωθεις οτι σε προδωσε το σωμα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

δυστυχώς όταν το μάθεις..και μετά συμβεί κάτι κακό..σε πέρνει πολύ από κάτω.. χίλιες φορές να μην το ξέρεις κ απλά να δεις την ακατανόμαστη..παρά να εχεις χαρεί..κ μετα να συμβεί κάτι τετοιο...πραγματικά θεωρώ ότι είναι η πιο ασχημη εμπειρία.. νιωθεις οτι σε προδωσε το σωμα σου..

προσπαθησε να δεις τη θετικη πλευρα, το σωμα σου ισως να σε προστατευσε, ολες οι απωλειες πονανε αλλα σιγουρα θα πονουσε πιο πολυ αν γινοτανε μετα, προς το παρον μην το προδικαζεις, ισως ολα να πανε καλα που στο ευχομαι πραγματικα, στο γιατρο θα λυθουν ολες οι αποριες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

προσπαθησε να δεις τη θετικη πλευρα, το σωμα σου ισως να σε προστατευσε, ολες οι απωλειες πονανε αλλα σιγουρα θα πονουσε πιο πολυ αν γινοτανε μετα, προς το παρον μην το προδικαζεις, ισως ολα να πανε καλα που στο ευχομαι πραγματικα, στο γιατρο θα λυθουν ολες οι αποριες

ετσι ειναι.. προσπαθώ να το σκεφτώ και απο τις δυο πλευρές! η αυριανή μερα μοιάζει πολύ μακριά γμτ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια. Πρώτη φορά σήμερα το τεστ μου έβγαλε μια δεύτερη γραμμούλα αλλά από τις οδηγίες βλέπω ότι είναι αρνητικό κ αυτο.

Κοριτσια εχει παει καμια σας στην Αγία ειρήνη?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ευτυχια!!!! εβγαλε 2η γραμμη παει να πει θα κανεις ωορρηξια!!! απλα καθυστερησε λιγο αυτο το μηνα

εγω δεν εχω παει μου εχουν φερει τη ζωνη της και το μηλο ομως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ευτυχια!!!! εβγαλε 2η γραμμη παει να πει θα κανεις ωορρηξια!!! απλα καθυστερησε λιγο αυτο το μηνα

εγω δεν εχω παει μου εχουν φερει τη ζωνη της και το μηλο ομως 

κοριτσια...ποιο app είναι αυτό που βλέπεις πότε έχεις ωορρηξια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι στο play store γραφη ακριβος αυτο ημερολογιο περιόδου ειναι ενα ροζ εικονίδιο με ενα λουλούδι αν το πληκτρολόγησης ειναι το πρώτο που βγάζει.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω αυτο εχω. Αλλά έχει διαφορά. Cybele μάλλον ειχες δίκιο ότι από το άγχος άργησε. Τι να πω. Λέω ν πάω την πέμπτη εχω γνωστούς που για πολλά χρόνια δεν μπορούσαν να κάνουν μωρο κ λιγο πριν την εξωσωματική έπιασε από μόνη της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι στο play store γραφη ακριβος αυτο ημερολογιο περιόδου ειναι ενα ροζ εικονίδιο με ενα λουλούδι αν το πληκτρολόγησης ειναι το πρώτο που βγάζει.!

και σου δειχνει κ τις ωορρηξίες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαζεις διάρκεια περιοδου σου λεει απο τιν πρώτη μέρα τις ορέξιας μεχρι το τέλος και ποτε ειναι η πιο γόνιμη και ποτε θα σου έρθει η περίοδος. Εμενα με εχει σώσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω αυτο εχω. Αλλά έχει διαφορά. Cybele μάλλον ειχες δίκιο ότι από το άγχος άργησε. Τι να πω. Λέω ν πάω την πέμπτη εχω γνωστούς που για πολλά χρόνια δεν μπορούσαν να κάνουν μωρο κ λιγο πριν την εξωσωματική έπιασε από μόνη της.

ο γιατρός μου μου είπε πως πλέον λόγω αγχους κ δουλειάς οι νέοι δυσκολεύονται να κάνουν παιδιά.. λίγο η υπερβολική δουλειά λίγο το στρες λίγο το αγχος... δημιουργούν πρόβλημα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο μου το εχει πει και ο δικός μου.! Γιαυτο δεν θελω να αγχώνομαι εγω απο το άγχος μπορώ να με στιλω σε νοσοκομείο..!! Γιατι ανεβάζω πίεση και η χτιπη τις καρδιάς μου πανε στα ύψη. Για αυτο μου ειπε να μην αγχώνομαι ειδικά τώρα που δεν ξέρω τι γίνεται με την. Περίοδο.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω προσπαθω να κανω διάφορα για να έχω αλλού το μυαλό μου αλλά κ παλι όταν έρχονται οι μέρες το σκέφτομαι πολύ

ρε κοριτσια...να σας ρωτησω... ειχα περιοδο στις 31/7 κ αδιαθετησα μετα στις 27/8 . επρεπε να αδιαθετησω 24/9. όμως ως πρωτη μερα καθυστερησης μετραμε στις 28/9 σωστα??? χοριακή έκανα 24/9 και ηταν 133 κ τεστ κ ηταν θετικό. κ ειδα αιμα 1/10. σας φαίβνεται υψηλή η χοριακή?

 

Επεξεργάστηκε από κυριακη03
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακή μου εγώ στη θέση σου θα έκανα άλλη μια. Η δική μου ηταν πιο χαμηλή αλλά οι υπόλοιπες που εκανα ανέβαιναν αλλά πολύ αργά. Κανονικά η χοριακη ανεβαίνει κάθε μέρα πρέπει να διπλασιάζεται τουλάχιστον. Δηλαδή τώρα αν κάνεις πρέπει να δείξει τουλάχιστον 15000. Αυτά. Γιατί δε ρωτας τον γιατρό σου. Λογικά θα σου πει να κάνεις χοριακη.  Εμένα πριν την αποβολή επειδή του φάνηκε χαμηλή με έβαλε να κανω μέρα παρά μέρα χοριακη για να δει τις μετρήσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάνω από 25χοριακη θεωρείτε θετική

όταν άρχισα να εχω αιμα μου εδωσε outrozestan και επειδη συνεχισε η αιμοραγια μου ειπε να τα σταματησω. μου ειχε πει να κανω σημερα αλλά μετα ειπε να μην κανω,λόγω αιμοραγιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...