Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

καλο βραδυ εμμα μου! 

νικη καλα αποτελεσματα αυριο!

κυριακη τι σου ειπε να κανεις; μακαρι να πανε ολα καλα κοριτσι μου

μου ειπε να κανω χοριακη....εκανα κ ηταν 78 κ ειχα αρχισει κ ειχα αιμα... να σε ρωτησω κατι???πιστευεις αυτα με το σταυρο που λενε πάνω αποτην κοιλια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακή καλός ήρθες..! Και σύντομα να έχεις ευχάριστα..! Υι ειναι αυτό με το σταυρό.?

καλώς σας βρήκα.. η μαμα μου μου ελεγε στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ότι παλιά έβαζαν ενα σταυρό βαπτιστικό πάνω απο την κοιλιά αριστερα να δουν αν εχει πιάσει μια κοπέλα κ τι ειναι. αν κουνιεται ο σταυρος αριστερα-δεξιά ειναι αγόρι κ αν κουνιέται κυκλικά ειναι κορίτσι. αν δν εχει πιάσει είναι ακίνητο. κ εγώ το έκανα προχτές κ κουνιόταν και το ξαναέκανα κ κουνιέται... το έκανα πριν λίγο να πω την αλήθεια...από περιεργια.

 

Επεξεργάστηκε από κυριακη03
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο το έκανες μονη η πρέπει Κάπιος να στο κάνει.? 

μόνη σου ή κάποιος άλλος. απλά πρέπει να μην κουναει το χερι του. δεξια ηταν ακίνητο...αριστερά χτυπούσε κ πολύ δυνατά μάλιστα... μακάρι το ενστικτό μου να ειναι αληθινό...να δούμε κ αν αυτος ο τρόπος των παλιών ειναι σωστός... :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!

Νίκη μην πιέζεσαι απο τίποτα, χαλαρά να είσαι και όποτε νοιώθεις έτοιμη κάνεις το τεστ.

Κυριακή σχετικά με το θέμα τις αποβολής, εγώ είχα μια πρώιμη αποβολή τον Ιούλιο, 3 εβδομάδες μετά την ωορρηξία, ούτε που είχα καταλάβει ότι ήμουν έγκυος, απλά μετά μου είπε ο γιατρός ότι απέβαλα. Δεν είχα πόνους τρομερούς, για την ακρίβεια νόμιζα πως μου ήρθε περίοδος και απλά ότι πονούσα, αλλά δεν είχα πολύ αίμα, μόνο την 1η μέρα, και στην 3η τίποτα, τέλος. 

Ρε κορίτσια αυτό με τα συμπτώματα πως το προσπερνάτε????

Εγώ έχω απο την προηγούμενη βδομάδα συχνοουρία, και απο χτες έχω κάτι έντονους πόνους δεξιά - αριστερά χαμηλά, σαν σουφλιές. Περιμένω βέβαια την Πέμπτη περίοδο....αλλά δεν θέλω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! Κελλυ μακαρι να μην τη δεις την ατιμη...δεν φτανει που δεν μας κανει τη χαρη τοσο καιρο θελει να'ρχεται κιολας...υπομονη αλλες τρεις μερες και θα ξερεις...Νικη μου για εμενα καλυτερα κανε το τεστ γιατι αν εισαι πρεπει να πας στο γυναικολογο και να αρχισεις φυλλικο οξυ!μην αφηνεις τον φοβο σου απο το να μαθεις και να φροντισεις οπως πρεπει για το σπορακι σου!! Εγω κοριτσια χτες ειχα πολυ δυνατους πονους περιοδου πριν κοιμηθω..και το παυσιπονο λιγο μονο με ανακουφισε...σημερα ευτυχως καλυτερα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Κέλλυ μου όσο και να θέλω να μη δίνω σημασία δε μου βγαίνει. Σε είδε ο γιατρός σου και σου το είπε??? Η απλά τον πήρες τηλ και μιλήσατε? Εγώ αργώ ακόμα μετά τις 18 πρέπει να αδιαθετήσω αλλά σφάχτες έχω και τώρα, τα τεστ αρνητικά δεν ξέρω τι να πω. Θα τα κάνω και τον επόμενο μήνα και αν πάλι δεν δείξουν κάτι θα τα καταργήσω και αυτά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρχικά τον πήρα τηλέφωνο και του τα είπα αλλά δεν μου απάντησε κάτι συγκεκριμένο. Είχα ραντεβού και να με δει εκείνη την βδομάδα και πήγα, και εκεί μου είπε τα νέα...τον Αύγουστο δεν έκανα και ωορρηξία, στα μαύρα μου τα χάλια ήμουν, ευτυχώς φύγαμε μετά για διακοπές και γύρισα πιο ήρεμη! 

Το καλό ήταν ότι δεν χρειάστηκε να μπω στην διαδικασία διακοπής της κύησης, που νομίζω ότι είναι πολύ ψυχοφθόρο, τα κορίτσια που το έχουν βιώσει θα ξέρουν καλύτερα, και δεν χρειάστηκε να με καθαρίσει ο γιατρός μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααααα!!!! ευτυχως σημερα μας εβγαλε ηλιο! τι κανετε??? 

μου ειπε να κανω χοριακη....εκανα κ ηταν 78 κ ειχα αρχισει κ ειχα αιμα... να σε ρωτησω κατι???πιστευεις αυτα με το σταυρο που λενε πάνω αποτην κοιλια??

μπαααα κυριακη δεν πιστευω σε τετοια, πιστευω πιο πολυ στο ενστικτο και μακαρι να βγει!!!! αν ημουν στη θεση σου θα εκανα ακομη μια χοριακη, τωρα εχεις αιμα?

νικη θα συμφωνισω με την εμμα αν εισαι εγκυος πρεπει να το ξερεις να αρχισεις φολικο, προγεννητικο, και οτι αλλο χρειαζεται στην αρχη μιας εγκυμοσυνης, σκεψου αν εισαι εγκυος οτι το μωρακι σου χρειαζεται φροντιδα

κελλυ δεν τα προσπερνουσαμε παλια ! τωρα τα προσπερναμε που καηκαμε απο το χυλο και φυσαμε και το γιαουρτι! αλλα εχω ενα application στο κινητο που σημειωνω ορισμενα για ιστορικο, μονο αυτο το μηνα δεν ασχοληθηκα καθολου, μακαρι να εχεις ευχαριστα σε λιγες μερες!!!! να γινει η αρχη να παρουμε σειρα ολες σιγα σιγα 

εμμα σε επισκεφτηκε η κιουρια??? χαιρομαι που εισαι καλυτερα!

ευτυχια δεν βγαινει καθολου 2η γραμμη? εστω και αχνη? 

αυτο με την αποβολη μου το αναφερε και μενα ο γιατρος μου, και μου ειπε αν δεν εχω τουλαχιστον 3 μερες καθυστερηση να μην κανω τπτ γιατι θα μου κοψει τα χερια αχαχαχαχαχ καποιες φορες συμβαινει και καλυτερα να μην το ξερουμε γιατι επηρεαζει τη ψυχολογια πολυ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cybele μέχρι χθες τίποτα που υποτίθεται ήταν η μέρα ωορρηξίας μου με βάση το app που έχω και γω στο κινητό.

Εμένα ο γιατρός μου μου έχει πει ότι 1 στις 3 εγκυμοσύνες καταλήγουν σε πρώιμες και παλίνδρομες οπότε μάλλον ανήκουμε σε αυτό το 1.

Και γω τον Αύγουστο είχα καθυστέρηση 3 μέρες αλλά άντεξα και δεν έκανα τεστ, βέβαια όταν ήρθε ήμουν στα πατώματα και πάλι. Τώρα είπα ότι δε θα ασχοληθώ γιατί δεν έχω διάθεση αυτόν τον μήνα άρα μηδέν το αποτέλεσμα. Ίσως να φταίει ότι θα πάω για εξέταση και δε με νοιάζει. Ουφ τι να πω. 

Ποια περιμένει από μέρα σε μέρα???   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν Θέλω να αγχοθω οπως μου είπε και ο γιατρός μου (ξερει τι αγχοτικος άνθρωπος ειμαι) το φολικο το εχω Ίδη. Το περιέχει το ενα φάρμακο του θιροηδη.! Ετσι και Αλλιός μέχρι Παρασκευή θα παω να κανω κι εξετάσεις μαλον θα κανω και ζοριακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια ο πόνος χαμηλά και αριστερά ώρες ώρες είναι δυνατός. Δεν μου έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο. 

Σας συμβαίνει εσάς όταν περιμένετε περίοδο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα αποτελεσματα νικη σε ολες τις εξετασεις σου! πρεπει και εγω να παω να δω την tsh 

ευτυχια ευχομαι ο νοεμβρης να ειναι πιο καλος μηνας! εγω εχω μερες ακομη για την ακατανομαστη

κελλυ μου εχει τυχει πονος χαμηλα αλλα σε μενα δεν ηταν τιποτα, σε σενα μπορει να ειναι, και στο ευχομαι! τα συμπτωματα περιοδου και εγκυμοσυνης ειναι ιδια δυστυχως....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι είναι Κέλλυ και γω έχω πόνους σαν σφάχτες πριν την περίοδο αλλά τα συμπτώματα είναι ίδια οπότε δεν μπορείς να ξέρεις τι είναι κάθε φορά. Εύχομαι να είναι από την εμφύτευση. Πότε περιμένεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την Πέμπτη περιμένω Ευτυχία, έχει απο χτες το βράδυ που με πιάνουν αυτοί οι πόνοι αλλά ειδικά αριστερά είναι πιο έντονος.

Θα κάνω υπομονή, που θα πάει θα περάσουν και αυτοί, θα περάσουν και οι μέρες και θα δούμε...έχω και την συχνοουρία τώρα μια βδομάδα και μέσα μου ρε κορίτσια ελπίζω...κάθε φορά ελπίζω...ξέρετε και τον Ιούλιο είχα αρκετά συμπτώματα και τα είχα τσεκάρει όλα, αλλά είπα μπα αποκλείεται και τελικά...γι' αυτό δεν θα περιμένω αυτή την φορά και θα κάνω αμέσως τεστ αν έχω καθυστέρηση. Δεν την ξαναπατάω όπως τότε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά δεν μου έδωσαν και άλλες επιλογές είναι η αλήθεια για την ολική νάρκωση το έμαθα λίγα λεπτά πριν με ναρκώσουν στην πρώτη τουλάχιστον οπότε δεν είχα και χρόνο να το σκεφτώ.. στην δεύτερη το ήξερα ήμουν προετοιμασμένη 😂
    • Καλημέραααα. 5 μτω και γω και σε αναμονή. Πλέον όμως το έχω πάρει πολύ χαλαρά. Προφανώς επειδή έχουμε ζοριστει πολύ με τηνετακομιση και την μικρή που την μέρα της μετακόμισης αποφάσισε να περπατήσει και τώρα έχουμε ξεκλειδώσει νέα πίστα 😂. Τις νύχτες γίνεται πανηγύρι, πολύ κλάμα... Τώρα δόντια ειναι, άλμα είναι, θα σας γελάσω. Είμαστε τόσο εξαντλημένοι που είχαμε μόνο δύο επαφές. Τη μέρα του θετικού και την μεθεπόμενη. Άρα τη μέρα της ωορρηξίας (θεωρητικά) τη χάσαμε. Δεν είχαμε καθόλου κουράγιο και δεν θέλω να το κάνουμε αγγαρεία.  Σκεφτόμουν τις προάλλες ότι αν δεν είχα αποβάλει, τώρα θα ήμουν περίπου 7 μηνών. Δεν ξέρω πως θα τα έβγαζα πέρα με την μετακόμιση, το τρέξιμο ποτ ρίχνουμε κάθε μέρα και τη μικρή που ναι μεν περπάτησε αλλά ακόμα είναι 11 μηνών και πλήρως εξαρτημένη από εμένα. Δυστυχώς βοήθεια δεν έχουμε από πουθενά, ο σύζυγος έπιασε και δεύτερη δουλειά οπότε οοοολο το βάρος είναι πάνω μου.  Υποτίθεται θα μας βοηθούσε η μητέρα μου και δεν την έγραψα βρεφικο. Κάτι συνέβη όμως και δεν θα είναι σε θέση όταν επιστρέψω στη δουλειά το Φεβρουάριο. Έχω χάσει τον ύπνο μου, δεν ξέρω τι θα το κάνω το παιδί... Σε άλλα νέα ο Οκτώβριος είναι ο μήνας ευαισθητοποίησης για τη νεογνική απώλεια  και την απώλεια κύησης. Και εμείς θα γιορτάσουμε τα γενέθλια της μικρούλας. Και στη σκέψη μου πάντα θα υπάρχουν αυτά τα 3 μωράκια που δεν θα γιορτάσουμε ποτέ γιορτές και γενέθλια... Είμαι σίγουρη ότι τα αδερφάκια της την προσέχουν από ψηλά ❤️❤️
    • Τι θα ήθελες να μάθεις;  Υπάρχει ιστοσελίδα που ίσως μπορεί να σε βοηθήσει  https://be-live.gr/  
    • Με τον κρίνο λέει 🤣🤣🤣🤣🤣 θεωρούσαμε με τη μέθοδο του τραβήγματος θα ήμασταν οκ αφου φαντάσου 8 χρόνια προσπαθούσαμε με εξωσωματικές για να κάνουμε το αγοράκι μας, αυτό ήρθε έτσι λοιπόν...  Φάσεις περνάνε... Και ο δικός μου μετά τις διακοπές ήθελε μόνο τον πατέρα του και πάλι τώρα ξανακολλησε πάνω μου. Θα δεις και σένα έτσι θα είναι, θα περνάει διάφορες φάσεις. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...