Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Κατερινα είχες κανονικό αίμα αυτές τις δύο μέρες? Αν ναι για μένα σίγουρα να κάνεις χοριακη μην τυχόν έχεις καμιά παλινδρόμη όπως εγώ. Γιατί κ μενα ετσι ξεκίνησε απλά δεν είχα αίμα. Είχα πόνους στη μέση κ πριν προλάβω να παω για την αποξεση γιατί οι χοριακες που εκανα δεν ηταν φυσιολογικές άρχισε ο οργανισμός τη διαδικασία της αποβολής. Είχα μόνο μια νύχτα αίμα κ το πρωί πήγα στον γιατρό. Δεν είναι ενθαρρυντικά αυτά που σου λέω αλλά από το να πάθεις καμιά μόλυνση όσο πιο νωρίς τόσο το καλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την πρωτη μερα ειχα αιμα κανονικα.την δευτερη ετσι κ ετσι δεν γεμιζα σερβιετα σημερα απο το πρωι σχεδον τπτ κατι ελαχιστα καφε κ αυτα οταν σκουπιζομουν.αλλα κ εμενα η μεση μου με πονουσε παρα πολυ ελεγα οτι ειναι απο την δουλεια κ αν δεν περνουσε θα πηγαινα στον γιατρο για την μεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπέρα. κ εγω προσπαθω να μεινω εγκυος στο δευτερο παιδακι μου.. ενω εκανα χοριακη κ βγηκε καλη  πριν να εχω καθυστερηση...τωρα εχω αιμα... κ η χοριακη επεσε..ακομα ελπιζω ομως...γτ νιωθω το στηθος να πριζεται παλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακη μακαρι να ειναι αυτο που επιθυμεις! Οπως λενε η καθε εγκυμοσυνη διαφερει ακομη και για την ιδια γυναικα, οποτε ας ελπισουμε οτι εγινε ξανα το θαυμα...μηπως και αλλη μια χοριακη θα σου ελυνε την απορια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φοβαμαι να κα΄νω κ αλλη...την τριτη θα πάω να δει...αν εχω αποβάλλει κ δν χρειαζομαι καθαρισμο...θα ξαναπροσπαθησουμε..αλλά θελω να πιστευω πως ακομα υπάρχει ελπιδα... η κόρη μου ειναι 8,5 κ εγω 29..κ στην πρωτη μου εγκυμοσυνγ ηταν ολα αλλιως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει η κορούλα σου Κυριακή!! Αφού θα δεις τον γιατρό σου θα έχεις και μια σίγουρη διάγνωση! Εμένα πάντως το στήθος την δεύτερη μέρα περιόδου είναι τελείως ξε-πρησμένο, οπότε αν σου παραμείνει έτσι σίγουρα κάτι συμβαίνει... πάντως και σχετικά με την πρώτη σου εγκυμοσύνη, λογικά το σώμα μας αλλάζει με τα χρόνια..εγώ στα 20 και πριν (τώρα είμαι 28) δεν είχα τα συμπτώματα που έχω πλέον ή που είχα δύο-τρία χρόνια πριν..οπότε οι αλλαγές είναι φυσιολογικές...πόσο καιρό προσπαθείτε για δεύτερο παιδάκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστώ πολύ...!! ο δευτερος μηνας ειναι! το στηθος μου την παρασκευη το πρωι ηταν πρισμενο κ μεχρι το βραδυ ξεφουσκωσε,ηταν η μερα που ειδα οτι επεσε η χοριακη στο 78.. κ σημερα πάλι το νιωθω καπως..κ νομιζω πως σταματησε κ το αιμα ξαφνικα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι Κυριακή μου να είναι το πολυπόθητο, αλλά όπως και να έχει να περιμένεις τι θα πει ο γιατρός σου γιατί πραγματικά από συμπτώματα έχω ζήσει τα πάντα σχεδόν και δεν εμπιστεύομαι πλέον κανένα (το πιο περίεργο ήταν που είχα τρεις μέρες πριν αδιαθετήσω συνέχεια καφέ υγρά που δεν είχα ποτέ στην ζωή μου για τόσο πολύ...) οπότε ο κύκλος κάνει διάφορα περίεργα... ηρεμία και υπομονή και πρόσεχε λίγο παραπάνω για καλό και για κακό!! περιμένουμε και από εσένα τα νέα σου!! πωπω την κάθε ιστορία σας νιώθω ότι την ζω και εγω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει η κορούλα σου Κυριακή!! Αφού θα δεις τον γιατρό σου θα έχεις και μια σίγουρη διάγνωση! Εμένα πάντως το στήθος την δεύτερη μέρα περιόδου είναι τελείως ξε-πρησμένο, οπότε αν σου παραμείνει έτσι σίγουρα κάτι συμβαίνει... πάντως και σχετικά με την πρώτη σου εγκυμοσύνη, λογικά το σώμα μας αλλάζει με τα χρόνια..εγώ στα 20 και πριν (τώρα είμαι 28) δεν είχα τα συμπτώματα που έχω πλέον ή που είχα δύο-τρία χρόνια πριν..οπότε οι αλλαγές είναι φυσιολογικές...πόσο καιρό προσπαθείτε για δεύτερο παιδάκι?

προσεχω ρε γμτ... τι να πω???? μου φαινεται περιεργο...αποβολη κ χωρις πονο γινεται???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προσεχω ρε γμτ... τι να πω???? μου φαινεται περιεργο...αποβολη κ χωρις πονο γινεται???

 Μπορεί να μην είναι αποβολή γιατί υπάρχει και η εγκυμοσύνη με περίοδο..πολύ πολύ σπάνια βέβαια...αλλά λόγω του στήθους μπορεί και να τα έπαιξαν οι ορμόνες σου, όπως και οι δικές μου λόγω άγχους/στενοχώριας αυτό το μήνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Μπορεί να μην είναι αποβολή γιατί υπάρχει και η εγκυμοσύνη με περίοδο..πολύ πολύ σπάνια βέβαια...αλλά λόγω του στήθους μπορεί και να τα έπαιξαν οι ορμόνες σου, όπως και οι δικές μου λόγω άγχους/στενοχώριας αυτό το μήνα...

δν ξέρω...είχα αίμα κανονικά..όχι υπερβολές όμως..κ ελάχιστους πόνους.μόνο χτες πονούσα πιο πολύ κ λογω του ότι ειχα την κόρη  μου κ ημουν μονη αναγκάστηκα να παρω παυσιπονο για να σηκωθω να μαγειρεψω κατι..κ σημερα ειμαι σχεδον καλά...μονο ψυχολογικά νιώθω κάπως...κ εχω την αίσθηση πως δν έχουν τελειώσει όλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Μπορεί να μην είναι αποβολή γιατί υπάρχει και η εγκυμοσύνη με περίοδο..πολύ πολύ σπάνια βέβαια...αλλά λόγω του στήθους μπορεί και να τα έπαιξαν οι ορμόνες σου, όπως και οι δικές μου λόγω άγχους/στενοχώριας αυτό το μήνα...

εσείς προσπαθείτε καιρό τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια. Κυριακή εγώ πάντως είχα φοβερούς πόνους στην αποβολή. Όλη νύχτα εκανα υπομονη να ξημερώσει για να παω στον γιατρό μου. Καμιά σχέση με πόνους περιόδου. Λες κ με μαχαίρωσαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια. Κυριακή εγώ πάντως είχα φοβερούς πόνους στην αποβολή. Όλη νύχτα εκανα υπομονη να ξημερώσει για να παω στον γιατρό μου. Καμιά σχέση με πόνους περιόδου. Λες κ με μαχαίρωσαν.

αυτό ξέρω κ εγώ...πόσες μέρες μετα την καθυστέρηση είχες την αποβολή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσείς προσπαθείτε καιρό τώρα;

Κυριακή μου εμείς τον Νοέμβριο κλείνουμε χρόνο προσπαθειών, αλλά δεν έχω μείνει ποτέ έγκυος για να ξέρω αν μπορώ καν..απο΄Δεκέμβριο με το καλό αν δεν τα έχουμε καταφέρει θα κάνουμε και οι δύο τις απαραίτητες εξετάσεις, γιατί ο γυναικολόγος μου δεν ήθελε να τις κάνω πιο πριν...δεν με ενθάρρυνε τουλάχιστον...ήταν πολύ αισιόδοξος..τι να πω....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emma...μου έχουν πει πως μόνο όταν αφεθεις τελειως θα έρθει... κ εγω τον Αυγουστο είχα αγχωθεί κ τελικά δεν.. κ τωρα που ημουν χαλαρή...έπιασα.. κ μέρα παρα μέρα... μη χάνεις ούτε μέρα..

ακόμα κ κουρασμένοι να είστε... εμεις ετσι καναμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρεις βδομάδες μετά την πρώτη μέρα καθυστέρησης. Κ γω τωρα κλεινω χρόνο μετά την αποβολή κ εχω αρχίσει κ θυμώνω με όλα. Μετά τις 20 του μήνα που θα αδιαθετησω θα πάω να με δει κ βλέποντας κ κάνοντας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρεις βδομάδες μετά την πρώτη μέρα καθυστέρησης. Κ γω τωρα κλεινω χρόνο μετά την αποβολή κ εχω αρχίσει κ θυμώνω με όλα. Μετά τις 20 του μήνα που θα αδιαθετησω θα πάω να με δει κ βλέποντας κ κάνοντας. 

δν ξερω...λογικό να θυμώνεις...ειναι αδικο να βιωνουμε όλα αυτά...ακόμα κ αν δν εχεις ακούσει την καρδουλα...νιώθεις κάτι μέσα σου... κ ξαφνικά μετά...αίμα... γτ να περνάμε από αυτες τις δοκιμασίες???? στην κόρη μου εκτος από εμετους...το πρωτο τριμηνο ηταν μια χαρά..ούτε αιμα ουτε πόνοι...ειχα ενέργεια άλλα νυσταζα κιόλας.. τωρα γτ??? γτ??? :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ γω εχω πολυ αγχος κ δεν μπορω να χαλαρώσω με τίποτα μέχρι κ την ώρα που γίνεται αυτό σκέφτομαι. Ξέρω είναι λάθος αλλά όσο περνάει ο καιρός ακόμα χειρότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κορίτσια το άγχος μας τα χαλάει αλλά πώς το διώχνουμε...???  και εγώ το σκέφτομαι εκείνη την ώρα και τις επόμενες μέρες...να βρούμε κανέναν να μας υπνωτίσει μόνο εμάς...χαχα και τα αγόρια να κάνουν όλη την δουλειά...ας γελάσουμε λίγο βρε κορίτσια γιατί χανόμαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κυριακη καλως ορισες, ευχομαι να πανε ολα καλα κα να βγει αληθινο το ενστικτο σου!τον γιατρο σου τον πηρες τηλ???

αχαχαχαχ εμμα, νομιζω το αγχος δεν φευγει τελειως δυστυχως οσο ξεγνιαστοι και να ειμαστε παντα θα υπαρχει ενα κυτταρο το εγκεφαλου μας που θα το σκεφτεται

χαπακι μου εχεις ολα τα δικαια να θυμωνεις με ολα αλλα σκεψου τα αυγουλακια σου οτι επηρεαζονται αρνητικα ;) θα ρθει το ευχαριστο που θα παει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κυριακη καλως ορισες, ευχομαι να πανε ολα καλα κα να βγει αληθινο το ενστικτο σου!τον γιατρο σου τον πηρες τηλ???

αχαχαχαχ εμμα, νομιζω το αγχος δεν φευγει τελειως δυστυχως οσο ξεγνιαστοι και να ειμαστε παντα θα υπαρχει ενα κυτταρο το εγκεφαλου μας που θα το σκεφτεται

χαπακι μου εχεις ολα τα δικαια να θυμωνεις με ολα αλλα σκεψου τα αυγουλακια σου οτι επηρεαζονται αρνητικα ;) θα ρθει το ευχαριστο που θα παει...

τον εχω πάρει ναι...εννοειται...κ ουτροτζεσταν πήρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Εχθές είχα μια συζήτηση περι παιδιου..κορίτσια δεν θέλει άγχος (εγω το ξεπέρασα). Θελει πολυ υπομονή..!! Εγω κοριτσια με το ανα δυο μέρες το σταμάτησα δεν ειδα προκοπει.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...