Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. Εύχομαι ένα ευχάριστο σκ.

Rakoun μου μη στεναχωριεσαι, αδιαθετησες? Πήγαινε στο γιατρό ίσως έχεις ανεβασμένη prolactin η οποία δεν σε αφήνει να μείνεις κ γι αυτό έχεις κ άστατο κύκλο. Εγώ έκανα θεραπεία prolactin κ τωρα την εχω ρυθμίσει.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια και καλο σκ να εχουμε!! Ρακουν οντως, μην απογοητευεσαι και μην βλεπεις συμπτωματα...εγω καυε μηνα νομιζα οτι εβρισκα νεο συμπτωμα και ελεγα ναι αυτη τη φορα σιγουρα ημουν...εεε μεχρι να φαω χαστουκι απο την ακατονομαστη...αυριο περιμενω κ εγω να αδιαθετησω, και εγω με καφε σταλες απο χτες και πονους περιοδου εντονους...οποτε δεν ξαναασχολουμαι με "συμπτωματα"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πονάω φυσιολογικά άλλα έχω πολύ αίμα με αρκετά μεγάλα κομμάτια πηγματος. 

Μάλλον λόγω της καθυστέρησης 

Αρμους δεν έτριψα  ,προτίμησα να βγω με τη μάνα μου για ψώνια.

Θα κλείσω ραντεβού στον γιατρό κατά τις 12 του μήνα για τσεκάπ και τεστ ΠΑΠ.

Και βλέπουμε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια! και καλο υπολοιπο του σκ να εχουμε

ρακουν ευχομαι να ειναι και η τελευταια περιοδος που βλεπεις, καλη αρχη στη νεα προσπαθεια και στο ραντεβου με τον γιατρο

τα αλλα κοριτσια τι κανουν? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. εγω σημερα και Εχθές ιδικα το βράδυ δεν έκατσα και ισα ισα προλαβα να κανω ενα μπανιο γιατι περιμένουμε κόσμο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πως νιωθεις νικη? ελπιζω να μην κουραστηκες υπερβολικα! και εγω αν και σαββατο ολο δουλειες, και να μην εχω κατι θα βρω να κανω, τωρα μου ηρθε να κανω μαρμελαδα κατι φρουτα που μας εμειναν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε?

Εγώ δεν έχω διάθεση καθόλου γιατί τα τεστ βγαίνουν αρνητικά Και στεναχωριεμαι. Σήμερα κανονικά με το ημερολόγιο που έχω είναι η ημέρα ωορρηξία μου. Οπότε δεν ελπίζω σε κάτι αυτόν τον μήνα πάμε για Νοέμβριο. 

Νίκη πως είσαι ?Ξεκούραση σήμερα  κ εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα αύριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα κοριτσια! Εγω ξαπλωμενη γιατι κρυωνω λογω της συνεπεστατης ακατονομαστης....Ευτυχια μου μπορει λογω αγχους να καθυστερησει η ωορηξια κανα δυο μερες...δεν πειραζει και εγω το παθαινω με πολυ στθερο κυκλο λογω του αγχους...σπανια βεβαια...παντως απο ο,τι ξερω μια η δυο φορες το χρονο μπορει να μην κανουμε ωορρηξια, το οποιο ειναι επισης φυσιολογικο...μη στεναχωριεσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ρακούν μην απογοητεύεσαι, πήγαινε στον γιατρό σου να κάνεις και το τεστ παπ σου.

Νίκη μου καλή ξεκούραση και καλά αποτελέσματα..

Ευτυχία μπορεί να έχει δίκιο η Έμμα και όντως να είναι αρνητικά λόγω άγχους. Θα δεις σε κανα δυο μέρες θα δείξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια! 

χαπακι μη στεναχωριεσαι και την πας πιο περα την ωορρηξια, αν σου προκαλουν αγχος αστα και κανε αγαπουλες με τον αντρουλη σου και οτι γινει

παντως εχει δικαιο η εμμα 1-2 φορες το χρονο δεν κανουμε ωορρηξια μου το ειπε και μενα ο ντοκ 

νικη καλη ξεκουραση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτή η μία δύο φορές το χρόνο τώρα έτυχε που ξεκίνησα τα τεστ;; τες πα έτσι κ αλλιως θα πάω στον γιατρό αυτόν τον μήνα οπότε θα δω τι θα μου πει για να κάνω τίποτα πιο ειδικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σασ κοριτσια!θελω την βοηθεια σας.οπως σας ειχα γραψει αδιαθετησα την παρασκευη κανονικα στις 28μερες.σημερα 3 μερα κ δεν εχω αιμα.πηρα τον γιατρο μου κ μου ειπε να κανω αυριο χοριακη μηπως ειναι καμια κακη εγκυμοσυνη.λετε να υπαρχει καμια πιθανοτητα εγκυμοσυνησ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Κατερινα! Λογικα θα υπαρχει εστω μικρη πιθανοτητα αφου το προτεινε ο γυναικολογος...εχεις μετρησει καθολου πρωινη θερμοκρασια, μολις ξυπνας και πριν σηκωθεις απο το κρεβατι?..συνηθως ειναι αξιοπιστο συμπτωμα, αν και προσωπικα εχω παψει πλεον να τα παρατηρω...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα κανεις και δεν τα κοιτας...και εγω τα κοιτουσα, ενθουσιαζομουν και απογοητευομουν...και εγω οπως και η cybele νομιζω πως για να σου το λεει ο γιατρος σου θα το εχει ξαναδει στην πραξη οποτε υπομονη μεχρι να παρεις τα αποτελεσματα!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γενικα να αναφερω οτι πριν αδιαθετησω δυο μερες πριν ειχα τρελους πονους στην μεςη που δεν ειχα ξανα εδν μπορουσα να σηκωθω απο το κρεβατι ωρες ωρες κ κατι τραβηγματα αριστερα κ δεξια στις ωοθηκες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά δεν μου έδωσαν και άλλες επιλογές είναι η αλήθεια για την ολική νάρκωση το έμαθα λίγα λεπτά πριν με ναρκώσουν στην πρώτη τουλάχιστον οπότε δεν είχα και χρόνο να το σκεφτώ.. στην δεύτερη το ήξερα ήμουν προετοιμασμένη 😂
    • Καλημέραααα. 5 μτω και γω και σε αναμονή. Πλέον όμως το έχω πάρει πολύ χαλαρά. Προφανώς επειδή έχουμε ζοριστει πολύ με τηνετακομιση και την μικρή που την μέρα της μετακόμισης αποφάσισε να περπατήσει και τώρα έχουμε ξεκλειδώσει νέα πίστα 😂. Τις νύχτες γίνεται πανηγύρι, πολύ κλάμα... Τώρα δόντια ειναι, άλμα είναι, θα σας γελάσω. Είμαστε τόσο εξαντλημένοι που είχαμε μόνο δύο επαφές. Τη μέρα του θετικού και την μεθεπόμενη. Άρα τη μέρα της ωορρηξίας (θεωρητικά) τη χάσαμε. Δεν είχαμε καθόλου κουράγιο και δεν θέλω να το κάνουμε αγγαρεία.  Σκεφτόμουν τις προάλλες ότι αν δεν είχα αποβάλει, τώρα θα ήμουν περίπου 7 μηνών. Δεν ξέρω πως θα τα έβγαζα πέρα με την μετακόμιση, το τρέξιμο ποτ ρίχνουμε κάθε μέρα και τη μικρή που ναι μεν περπάτησε αλλά ακόμα είναι 11 μηνών και πλήρως εξαρτημένη από εμένα. Δυστυχώς βοήθεια δεν έχουμε από πουθενά, ο σύζυγος έπιασε και δεύτερη δουλειά οπότε οοοολο το βάρος είναι πάνω μου.  Υποτίθεται θα μας βοηθούσε η μητέρα μου και δεν την έγραψα βρεφικο. Κάτι συνέβη όμως και δεν θα είναι σε θέση όταν επιστρέψω στη δουλειά το Φεβρουάριο. Έχω χάσει τον ύπνο μου, δεν ξέρω τι θα το κάνω το παιδί... Σε άλλα νέα ο Οκτώβριος είναι ο μήνας ευαισθητοποίησης για τη νεογνική απώλεια  και την απώλεια κύησης. Και εμείς θα γιορτάσουμε τα γενέθλια της μικρούλας. Και στη σκέψη μου πάντα θα υπάρχουν αυτά τα 3 μωράκια που δεν θα γιορτάσουμε ποτέ γιορτές και γενέθλια... Είμαι σίγουρη ότι τα αδερφάκια της την προσέχουν από ψηλά ❤️❤️
    • Τι θα ήθελες να μάθεις;  Υπάρχει ιστοσελίδα που ίσως μπορεί να σε βοηθήσει  https://be-live.gr/  
    • Με τον κρίνο λέει 🤣🤣🤣🤣🤣 θεωρούσαμε με τη μέθοδο του τραβήγματος θα ήμασταν οκ αφου φαντάσου 8 χρόνια προσπαθούσαμε με εξωσωματικές για να κάνουμε το αγοράκι μας, αυτό ήρθε έτσι λοιπόν...  Φάσεις περνάνε... Και ο δικός μου μετά τις διακοπές ήθελε μόνο τον πατέρα του και πάλι τώρα ξανακολλησε πάνω μου. Θα δεις και σένα έτσι θα είναι, θα περνάει διάφορες φάσεις. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...