Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Cybele μου αρέσουν οι απαντήσεις σου γιατί απαντάς σε κάθε μία ξεχωριστά. Έχει μία γραμμούλα οπότε υποθέτω ότι το κάνω σωστά. Θα δω μέχρι Κυριακή αν βγει κάτι έχει καλώς. Τετ και γω θα σου έλεγα ότι αν έχει όρεξη να "δουλέψεις" τότε να στρωθείς  :mrgreen::thumbup:. Εμένα ο γιατρός μου θέλει καθημερινή επαφή στις καλές μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχία απο σήμερα δουλεύω το καλο ειμαι οτι δεν δουλεύω συνέχεια μια στο τοσο και ειναι ορθοστασια ωρον η δουλειά μου.. γενικα δουλευω παρασκευατοσαββατο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτυχια οτι υπαρχει η γραμμη ειναι το πιο βασικο, γραμμη= ορμονη, ορμονη= αυγο που μεγαλωνει, αυγο που μεγαλωνει= ωορρηξια :) προσπαθησε να μην αγχωθεις κοριτσι μου αν δεν δεις θετικο αυριο- μεθαυριο, το αγχος καθυστερει την ωορρηξια!!! το ειχα παθει και εγω και πηγε 18η μερα να δω θετικο και πρωτη φορα στη ζωη μ ειχε κανει 32αρη κυκλο!

νικη αυτο το πσκ προσπαθησε να μην κουραστεις πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cybele μου εχεις δίκιο γιατί εμένα να σου πω την αλήθεια με τρώει λίγο το άγχος για το αν συμβαίνει κάτι, ενώ αν είχαμε κάνει τις εξετάσεις και ήταν όλα οκ θα ήμουν πιο χαλαρή... όπως και να έχει τον Δεκέμβριο θα ξεμπερδέψω με τις γραπτές και προφορικές εξετάσεις που έχω ( δίνω για την άδεια δικηγορίας αυτόν και τον επόμενο μήνα) οπότε καλύτερα να είμαι συγκεντρωμένη στο διάβασμα μην δω καμία αρνητική εξέταση και πάθω κατάθλιψη...

κορίτσια θέλω την βοήθεια σας!! ήμουν όλη μέρα έξω σήμερα και μόλις τώρα πήγα τουαλέτα από το πρωι...το σερβιετάκι μου είχε γεμίσει καφέ και νιώθω περίεργα σωματικά... (σόρυ για την περιγραφή..) περίοδο περιμένω μεθαύριο ή την Δευτέρα και καφέ βλέπω συνήθως 3-4 ώρες πριν την περίοδο...το έχει πάθει καμία σας αυτό?? κάτι υποψιάζομαι ότι έχει να κάνει το άγχος που είχα 10 μέρες πριν για τον μπαμπα μου που τον πήγαμε στα επείγοντα...αν το έχει πάθει και κάποια άλλη από σας θα ηρεμήσω καπως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ καμια φωρα ειχα καφε. Εμενα ηταν απο άγχος

Και εγώ αυτό σκέφτομαι Νίκη...απλά δεν μου έχει ξανασυμβεί και νιώθω περίεργα... θα δω στην συνέχεια πως θα πάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα εχεις εξετασεις οποτε φουλ εκει, να εχεις καλα αποτελεσματα και να παρεις την αδεια εμμα μου!!!! 

καφε μου τυχανε και μενα αρκετες φορες πριν την περιοδο, απο αγχος οπως ειπε η νικη, απο στεναχωρια κτλ, ισως ερθει και λιγο πιο νωρις αυτο το μηνα, δεν τρεχει κατι, απο οτι μου ειπε ο γυναικολογος μου τα καφε προκαλουνται απο αποτομη πτωση της προγεστερονης, 1,5 χρονο τον εχω τρελανει στις ερωτησεις τον καημενο :lol:

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα εχεις εξετασεις οποτε φουλ εκει, να εχεις καλα αποτελεσματα και να παρεις την αδεια εμμα μου!!!! 

καφε μου τυχανε και μενα αρκετες φορες πριν την περιοδο, απο αγχος οπως ειπε η νικη, απο στεναχωρια κτλ, ισως ερθει και λιγο πιο νωρις αυτο το μηνα, δεν τρεχει κατι, απο οτι μου ειπε ο γυναικολογος μου τα καφε προκαλουνται απο αποτομη πτωση της προγεστερονης, 1,5 χρονο τον εχω τρελανει στις ερωτησεις τον καημενο :lol:

 

Χαχαχα!! καλά του κάνεις Cybele...!!! Ωραία, είμαι πιο ήρεμη τώρα αφού υπάρχουν ομοιοπαθούσες!! Την άδεια θα την πάρω αλλιώς θα σκάσω :) τουλάχιστον σε αυτό είναι σίγουρη η επιτυχία... ;) σε ευχαριστώ για την απάντηση Cybele!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ, ΜΑΖΕΥΤΕ ΜΕ.
καθε φορά που πάω πιπι και σκεφτομαι πως αυριο θα κανω τεστ με πιανει ταχυκαρδια...


εντωμεταξυ στο κεφαλι μου εχω κανει ηδη σεναρια εγκυμοσυνης και τρωω τον αγλεορα.
Απο το πρωι εχω φαει : ενα τοστακι(2 φετες) με κασερι και ζαμπον, 2 μπισκοτα σοκολατας, 1 ποτηρακι χυμο πορτοκαλι, ενα περιεργο φαγητο που μου ηρθε(2 μελιτζανες παπουτσακια αλλα αντι για κιμα εβαλα πατατα και μανιταρια) και απο πανω γιαουρτι και 2 λουκανοπιτακια.
Αν δεν ειμαι εγκυος και γινω βοδακι θα χτυπιεμαι σα χταποδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα να σου κανω το τραπεζι!!
 

εντωμεταξυ οταν σηκωνομαι αποτομα, με πιανει ενα τραβηγμα απο τα δεξια, χαμηλα αλλο πραγμα.
Σηκωθηκα πριν αποτομα για να δειξω κατι σε εναν ασθενη, μονο που δε διπλωθηκα στα δυο.
Αυτο τι ειναι παλι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι, αλλης ειδικοτητας :)
δε θελω να πω γτ ο κοσμος μικρός ειναι, ξερω γω?παντως εχω καμποση ορθοστασια και πολυ κουραση.

Επεξεργάστηκε από rakoun
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες τελος για σημερα.
θα πατησω ενα σφουγγαρισμα το ιατρειο και θα φυγω...
αυριο ειναι η μεγαλη μερα. Αν δειτε πως δεν δινω σημεια ζωης, ή χοροπηδάω σε αεναο τραμπολινο απο τη χαρά μου, ή εχω πέσει στα πατωματα και καθαριζω αρμους απο την τσατιλα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρακουν οσο πιο νωρις μαθεις οτι εισαι εγκυος τοσο πιο νωρις θα αρχισεις να φροντιζεις το σπορι σου, παντως με εχεις εκπληξει, εισαι ντοκτορι και δεν εχεις κανει ακομη χοριακη???? για γκινες η υπομονη !!!!!!

προσπαθησε να προετοιμαστεις και για τα δυο σεναρια, και για θετικο και για αρνητικο, και φυσικα εννοειται οτι ολες μας θελουμε να εχεις το θετικο σεναριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμ οταν σας λεω πως ειμαι υπομονετικη , δεν ξερετε!!!
και το κακο ειναι πως  με οτι θυμαμαι απο γυναικολογια εχω βγαλει καμια 10ρια συμπερασματα :P

εντωμεταξυ 8μιση το πρωι θα κατεβω στη μαμα μου(μολις κανονιστηκε) οποτε ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να της πω οτι θα γινει γιαγια...(η οποια πιστευει πως ειμαι εγκυος και εχει αρχισει να κανει λαικ στο fb σε σχεδια για μωρουδιστικα πλεκτα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα ειμαι καινούργια εδω.. Μπήκα γιατι περνάω την πιο δύσκολη φάση της ζωής μου κ έχω την ανάγκη να το μοιραστώ με κάποιον .. Ειμαι παντρεμένη εδω κ τρία χρόνια... Στον μισό χρόνο ανακαλύψαμε ότι ο σύζυγος μου είχε πρόβλημα υπογονιμότητας όποτε ο δρόμος μας ήταν εξωσωματική .... Μονόδρομος... Στην πρώτη προσπάθεια το αποτέλεσμα αρνητικό... Πέρυσι τα Χριστούγεννα επιτέλους τα καταφέραμε δίδυμα... Η χαρά μας απερίγραπτη... Στην έκτη εβδομάδα ακούσαμε καρδιά του μεγάλου μου εμβρίου ενώ το μικρό είχαμε τον φόβο της αποροφησης.. Την έβδομη εβδομάδα ενώ πάμε να ακούσουμε κ τις δυο καρδιές το μεγάλο μου έχει σταματήσει κ το μικρακι μου ξεκίνησε δειλά να μεγαλώνει... Σοκ. Μεγάλο αλλά ο γιατρός μου λέει χαλαρά ο θεός μας έδωσε δεύτερη ευκαιρία εισαι ακόμα έγκυος... Με συχνές απο κολλήσεις...κ με την ψυχή στο στόμα μετρούσαμε μερες ώρες... Φτάσαμε στην αυχενική ,όλα καλα...  Χαρά.... Συγκρατημένη πάντα γιατι είμαστε εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου έλεγε ο γιατρός... Φοβάμαι τις τοξίνες απο το νεκρό έμβρυο που δεν μπορεί να αποροφηθει.... 24 Μαρτίου γέννησε η αδελφή μου μετά απο 14 χρόνια προσπάθειας...θαύμα...όλοι κλαίγαμε απο ευτυχία....ξαφνικά η οικογένεια θα γεμίσει μωρά... Ημέρα του ευαγγελισμου...η γιορτή του άντρα μου.. Δέκα κ μισή το βράδυ σπάσανε τα νερά μου κ στις τέσσερις το πρωί γέννησα το μικρό αγοράκι μου... Τρεις μερες αφού είχα μπει στον πέμπτο ... Χθες βγήκαν τα αποτελέσματα της τρίτης εξοσωματικης μου κ ειναι αρνητικά...έχω τοσο μεγάλο πόνο κ θυμό μέσα μου που νομίζω ότι θα εκραγώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοριτσια! @Girly κοριτσι μ πολυ χαρηκα π μας εγραψες τ νεα σου. Πολυ ταλαιπωρία αυτος ο διαβητης κυησης. Εγω ρε συ προσεχω ηδη γτ μ βγηκε τσιμπημενο τ νηστειας κ ο ενδοκρινολογος με εβαλε ήδη να μετριεμαι και προσεχω παρα πολυ κ τα εχω παίξει. Πότε εχεις πητ? Λοιπον κορίτσια εγω αυτό τ μηνα π εμεινα εγκυος ειχα επαφη τη μερα του θετικου, αργα το βραδυ, κατα τις 12 δηλαδή. Καταλαβα οτι θα γινει η ωορηξια απο τη δεξια πλευρα γτ ψιλο πονουσα δεξια κατά την επαφη, συγνωμη για την περιγραφή, αλλα ίσως να μας βοηθησε κ η σταση εμας με τ αδύναμο σπερμα, επαφη στα 4, κ μετα ξαπλωσα για λιγα λεπτα προς τη δεξια πλευρα. 5 10 λεπτα ισα ισα να χαλαρωσω και μετα σηκωθηκα κ πηγα πλυθηκα. Σε αλλα νεα πηγα κ γω γυναικολογο τ Σάββατο. 6+3, ολα καλα, ο σακος ειναι σρ καλο σημειο, ακούσαμε κ καρδούλα, παμε καλα, καμια σχεση η εικονα με την προηγ φορα. Ειναι σχετικά μακρυα απο την τομη και οπως φαινεται ο πλακουντας θα παει προς τ πανω. Παρολα αυτά θα με βλεπει καθε βδομαδα λογο ιστορικού για να ειμαστε απολυτα σιγουροι.
    • όχι όχι...ισως είναι κάποιο άλμα 🤷 στους κολικούς έκλαιγε με νεύρο και πολύ δυνατά... τώρα κλαίει πολύ διαφορετικά 😔
    • Είναι ωραίο να κοιμούνται πάνω μας αλλά εγώ το βρίσκω άβολο...άσε που όσο κοιμάται προσπαθώ να κάνω καμιά δουλειά..εγώ τον βάζω κάτω και 2-3 φορές θα ξυπνήσει πάω πάλι τον ξανακοιμιαζω μέχρι να κοιμηθεί καλά..ΚΑΙ για αυτό μου λένε..γιατί ξυπνάει μόλις φεύγω ...όλες τα ίδια τραβάμε άσε...νομίζουν όλοι ότι δεν ξέρουμε τι θέλουν και τι έχουν τα παιδιά μας που είμαστε 24 ώρες μαζί τους και ξέρουν οι άλλοι.. γιατί γκρινιάζει ? Κολικοί? Εν τω μεταξύ κορίτσια τα μωράκια κάνουν και παλινδρόμηση τους ανεβαίνει το γάλα πάνω και τα ενοχλεί ..και για αυτό μπορεί να κλαίνε πολλές φορές και να έχουν πολύ γκρίνια ...  
    • Κορίτσια πήγα τελικά για υπέρηχο στο νοσοκομείο. Ευτυχώς όλα καλά με το μωράκι, απλά έχει αλλάξει θέση. Με έβγαλε πιο μπροστά,  23w & 2d. Και μου είπεεεεεεεεεεε..............ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΙΙΙΙΙΙ
    • Χαρίζω ένα κουτί meriofert 150IU (1500 μονάδες) με ημερομηνία λήξης 14/10/2024. Αν κάποια κοπέλα τις χρειάζεται, με μεγάλη μου χαρά.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...