Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

αληθεια νικουλα απο Καβαλα ας πουμε εγω.Ευτυχια και εγω μερα παρα μερα αυριο ρεπο.εγω τεστακια δεν εχω δοκιμασει ακομη,θα πιασω και καμια γονιμη με το μερα παρα μερα που θα παει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια.... Έχω καιρό να μπω αλλά τώρα μπόρεσα.  Ελπίζω να είστε καλά.  Εγώ εδώ ξεκινάμε το ταξιδάκι μας τώρα με την εξωσωματική.  Καληνύχτα             Νίκη Εμαννουελα τι γίνεται εσύ;           για πες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Χτες γυρίσαμε αργα από το δείπνο γενεθλίων του άντρα μου και πέσαμε κατευθείαν για ύπνο :) ΤΕΤ μου σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και εύχομαι και εγώ αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σου, όπως και για όλα τα κορίτσια εδώ!! Λοιπόν δεν σας είπα λεπτομέρειες για μένα...Εγώ είμαι 28 και ο άντρας μου 33 και τον Νοέμβριο κλείνουμε χρόνο προσπάθειας... Τον Μάρτιο που έκανα το τεστ ΠΑΠ μου, ενημέρωσα τον γυναικολόγο ότι προσπαθούμε για μωράκι, και αφού με έλεγξε μου είπε με μια πρώτη ματιά όλα φαίνονται μια χαρα! Μου είπε και ότι σε 5 μέρες θα είχα ωορρηξία και σε 5 μέρες όντως είχα, γιατί πάντα την καταλαβαίνω...οπότε εάν μέχρι τον Δεκέμβριο δεν τα έχουμε καταφέρει θα κάνουμε και οι δύο τις απαραίτητες εξετάσεις.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Έμμα.

Πάνω κάτω είμαστε στους ίδιους χρόνους με τη διαφορά ότι εγώ έχω μία παλίνδρομη στο ιστορικό μου. Τέλη Οκτώβρη κλείνω χρόνο προσπαθειών. Έχω κάνει κάποιες εξετάσεις εγώ γιατί είχα θέμα με την προλακτίνη μου αλλά βγήκαν καλές, οπότε και γω αν αυτόν τον μήνα δεν γίνει κάτι ξεκινάμε τις πιο εξειδικευμένες και βλέπουμε. 

Καλή επιτυχία και σε σένα με όσα λιγότερα τρεχάματα. ΑΑ εγώ αυτόν τον μήνα πήρα και τα τεστ ωορρηξίας, για να δούμε λοιπόν!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχία μου λυπάμαι πάρα πολύ για αυτήν την πολύ άσχημη και επίπονη ψυχολογικά και σωματικά εμπειρία που είχες...αλλά δες το μόνο θετικό της, ότι είχες μείνει έγκυος, άρα μπορείς...εγώ είμαι με την απορία :) πάντως εδώ θα τα λέμε όλα και θα δίνουμε κουράγιο η μια στην άλλη...καλα έκανες που πήρες τα τεστ γιατί πάντα βοηθάει να ξέρεις...εγώ πάντως που ένα σχεδόν χρόνο προσπαθούσαμε το μέρα παρά μέρα, και ξέροντας ακριβώς πότε έχω ωορηξία, είπα να πετάξω τα ημερολόγια και να προσπαθούμε όποτε μας βγει... η μαμά μου είχε μείνει έγκυος και σε μένα και στον αδερφό μου με την πρώτη και χωρις να το κυνηγάει, και είπα να την αντιγραψω μιας και η δική μου μέθοδος δεν έπιασε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες....

Λοιπόν όσον αφορά το θέμα της γυμναστικής επιτρέπετε αερόβια γυμναστική και πιλάτες, εγώ κάνω και τα δύο, και ο γιατρός και η γυμνάστρια μου είπαν ότι μόνο καλό θα μου κάνουν. Όταν μείνω έγκυος μου είπε ο γιατρός θα μου πει αν μπορώ να συνεχίσω και τι μπορώ να κάνω.

Άντε ρακούν Σάββατο αύριο....και απο Δευτέρα η μικρή μας Νίκη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κέλλυ μου.

Αυτό μου έχουν πει και μένα για τη γυμναστική. 

Έμμα έχεις δίκιο για το ότι έχω μείνει οπότε αργά η γρήγορα θα έρθει. 

Θέλω να πιστεύω και εύχομαι όλες όσες θέλουν να γίνουν μανούλες, να γίνουν όσο πιο σύντομα γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα γίνουμε Ευτυχία μου...Θες να ακούσεις κάτι τρελό που αν δεν το ήξερα στα σίγουρα δεν θα το πίστευα αν μου το έλεγαν...? Η γιαγιά μου από τον μπαμπά, 7 χρόνια δεν μπορούσε να μείνει έγκυος, μέχρι που έμεινε χωρίς να το περιμένει πια, και έκανε 7 παιδιά μέχρι τα 45 της...Οπότε υπάρχει ένα φως ελπίδας για όλες μας!!!! Να μην το αφήνουμε να μας παίρνει από κάτω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι σαββατο αυριο :)
πριν ειχα κατι ελαφρα τραβηγματα στη μεση και απογοητευτηκα πάλι.οσο ομως δεν ερχεται, παιρνω τα πανω μου..
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emma εμεις κάναμε τις εξετασεις πιο νωρίς απο το 6μηνο για να ξέρουμε τι γίνεται..! Και ειναι καλύτερο να τις κάνεις νωρίς..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emma εμεις κάναμε τις εξετασεις πιο νωρίς απο το 6μηνο για να ξέρουμε τι γίνεται..! Και ειναι καλύτερο να τις κάνεις νωρίς..! 

Νικη μου καλημερα και να προσεχεις με τη κουραση!! Εμενα ο γυναικολογος μου ειπε να περιμενουμε χρονο...Δεν με ενθαρρυνε για τις εξετασεις...τι να πω... Ρακουν απο τα συμπτωματα σου πιστευω οτι εισαι σε καλο δρομο για αυτο να εχεις καλη ψυχολογια γιατι αν εχεις σπορακι θα ειναι και αυτο χαρουμενο!!

...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! Είμαι καινούρια στη παρέα.. 25 χρ κ προσπαθώ 1 χρόνο περίπου για μωράκι... Αύριο περνώ απαντήσεις για σπερμοδιαγραμμα του συντρόφου αν κ είμαι σχεδόν σίγουρη ότι εγώ το έχω το θεμα

 

καλημερα riami και εγω ετσι νομιζα πολλα χρονια αλλα τελικα ο αντρας μου εχει θεματακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emma εμας μας ηπε απο τιν αρχη για εξετάσεις..κοριτσια δίστιχο σημερα ειμαι στιν ορθοστασία αλλα μολις βρω τιν ευκερια κάθομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου καλημερα και να προσεχεις με τη κουραση!! Εμενα ο γυναικολογος μου ειπε να περιμενουμε χρονο...Δεν με ενθαρρυνε για τις εξετασεις...τι να πω... Ρακουν απο τα συμπτωματα σου πιστευω οτι εισαι σε καλο δρομο για αυτο να εχεις καλη ψυχολογια γιατι αν εχεις σπορακι θα ειναι και αυτο χαρουμενο!!

...

μα, αν εχω σπορακι θα ειναι σε μεγεθος ασπιρινης, χωρις οστα και οργανα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρακουν οταν αγχωνομαστε το σωμα εκκρινει κορτιζολη οποτε δεν ειναι οτι καλυτερο, αλλα σπορακι να εχεις και οσο και να'ναι καλο ειναι :-) ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια! πως ειστε? σας εχασα χτες λογω φορτου εργασιας, και χαιρομαι γιατι ειχα 2 σελιδες να διαβασω :P 

καλως ορισαν τα καινουρια κοριτσια, και καλη επιτυχια στις προσπαθειες! 

ρακουν και νικη μακαρι να εχετε ευχαριστα... αλλα ρε παιδι μου τοση υπομονη, μπραβο

χαπακοευτυχια λογικα θα σου δειξει, σημερα αυριο θετικο, ισως και κυριακη δευτερα, τα αρνητικα εχουν γραμμουλα?

εμμα ετσι μας ειχε πει και μας ο γιατρος να κλεισει ο χρονος, εκλεισε και πηγαμε, τελικα ειχαμε και οι 2 θεματακια, το δικο μου υποτιθεται διορθωθηκε, περιμενουμε να δουμε πως θα παει το αλλο, αλλα αν πηγαιναμε νωριτερα δε θα φταναμε 1,5 χρονο προσπαθειας, ευχομαι πριν κλεισει ο χρονος να εχεις ευχαριστα!!!! παντως και εμεις δοκιμασαμε τα παντα, μερα παρα μερα, καθημερινα και τωρα τα αφησα ολα και τεστ και προγραμματισμενες επαφες, οποτε βγαινει και ο Θεος βοηθος

βελουδενια δεν πειραζει, προσπαθησε να χαλαρωσεις και βουρ για την επομενη προσπαθεια!

ΤΕΤ και εγω εχω ακουσει οτι ελαφρια γυμναστικη βοηθαει κιολας! 

εγω κοριτσια ημερολογιακα σκ πρεπει να μπαινω στις γονιμες, γενικα εχω κυκλο 26-28 μερες, αλλα αυτο τον μηνα ιδεα δεν εχω τι γινεται εκει κατω!!! μια ποναω μια δεν νοιωθω τπτ και ωρες ωρες με πιανει η απαισιοδοξια παλι :( 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες κοριτσια θα τα πω λιγο γρηγορα σε ολες ρακουν αυριο το βραδυ θα περιμενω με χαρα τα ευχαριστα!νικουλα μην κουραζεσαι πολυ υπομονη μεχρι την Δευτερα.κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις για το θεμα γυμναστικης.ερωτηση εχω τωρα απο εχθες το βραδυ η ωορεξεια μου ειναι πολυ εντονη πρωτη φορα μετα την παλινδρομη νιωθω ετσι.χθες ηρθα σε επαφη με τον αντρα μου αλλα θελω και σημερα κανει λετε η θα ειναι αδυναμα τα παιδακια σημερα να κανω υπομονη μεχρι αυριο;και αν μου φυγει η εντονη ωορεξεια;τι να κανω ρε κοριτσια ειπα να εφαρμοσω το μερα παρα μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΤ να κανεις οτι νιωθεις! ο γυναικολογος μου, μας ειπε στις γονιμες μπορουμε και καθημερινα φτανει να ειναι μια φορα και να εχει κλεισει 24ωρο απο την τελευταια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...