Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

καλησπερα ΤΕΤ και στα υπολοιπα κοριτσια! ΤΕΤ μπραβο και ευχομαι να συνεχισεις ετσι ηρεμη και χαλαρη, καλα ειμαι και εγω, σημερα εχω περιεργες ενοχλησεις στον αφαλο και δε ξερω αν ειναι προμηνυμα ωορρηξιας ή κρυωσα......

βελουδενια ειναι που τα παρατηρουμε πλεον, οπως το ειπες! πλεον δεν εμπιστευομαι συμπτωμα οτι ειναι εγκυμοσυνης μεχρι αποδειξεως του αντιθετου γιατι την εχω πατησει πολλες φορες :( 

νικη πως εισαι σημερα? πηρες το τεστ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι κοριτσια δεν μου.εχουν ερθει.τα τεστ παρα να τα φερουν εδω τα εστιλαν στην Άρτα πιασε το αυγό και κουρεφτο. Σήμερα κοριτσια διαπίστωσα οτι δεν μπεωρω να σκιψω εύκολα. Και οταν σκιβω με πιανει η μέση μου και θελω να καθίσω επείγοντος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Νίκη μου περίμενε τα τεστ και μόλις το κάνεις όποιο και να είναι το αποτέλεσμα πήγαινε σε γιατρό. Έτσι στα καλά καθούμενα να πονάς όταν περπατάς ή να μην μπορείς να σκύψεις είναι περίεργο. 

Εγώ ρε κορίτσια δεν ξέρω με τα συμπτώματα, δεν θέλω και να τα σκέφτομαι αλλά όλο και τα παρατηρώ. Να ας πούμε τώρα έχω 3 βραδιές που κατά τις 6 το πρωί ξυπνάω για να πάω τουαλέτα....ποια εγώ που δεν χαλάω τον ύπνο μου για τίποτα....και επίσης έχει πρηστεί το στήθος μου 7 μέρες πριν την πιθανή ημέρα περιόδου. Αλλά μάλλον τίποτα δεν θα είναι και θα απογοητευτώ....αλλά δεν μπορώ και να τα αγνοήσω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera k apo emena :) 

 

Kelly opos ta les ine!!!!ean iparxoun simadia den mporoume na ta agnoisoume!!!! Opos episis den mporoume na min skeftoume to e3is " vre les????mpa apokliete...k an den apokliete???"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!! πως ειστε???

νικη μου νομιζω πηγαινε παρε εσυ ενα τεστ ή κανε μια χοριακη αν εισαι εγκυουλα τουλαχιστον να το ξερεις, συμφωνω με την κελλυ οποιο και να ειναι το αποτελεσμα να μιλησεις με γιατρο!

Δεν αγνοουνται με τιποτα αυτα τα σημαδια, απλα εμενα πλεον μου φαινεται απιθανο το βρε λες

κελλυ μακαρι να ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης αυτο με τη συχνοουρια, αφου δεν το ειχες παλια!!! 

βελουδενια ελπιζω να σε ξεχασει αυριο η κυρια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera Cybele . Pos ise esi?? 

Se efxaristw poli gia tin efxi sou..elpizw na piasi topo:). Efxome k se esena to idio .. k min apogoitevese ...to oti stamatises na skeftese "les?" den ine aparetita kako..etsi dioxnis k to agxos k den prospathis na erminefsis ta 1000 simptomata pou mpori na prokipsoun . To sintomotero na exoume oles to epithimito apotelesma :)

Επεξεργάστηκε από Veloudenia
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ειμαι και εγω αν και νομιζω οτι την αρπαξα με το κρυο που εβγαλε εδω και μια εβδομαδα

σε ευχαριστω πολυ για την ευχη :) αυτη την απογοητευση προσπαθω να καταπολεμησω αυτο το μηνα γιατι εφτασε σε ψηλα επιπεδα, πεταξα και τα τεστ ωορρηξιας αυτο το μηνα, ουτε πιεζω να βγουν οι επαφες, προσπαθω να ακουσω λιγο το σωμα μου και οτι γινει, μα με εχει σκασει τοσο καιρο το ατιμο :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.! Μίλησα με τον γιατρό μου του είπα πως εχουν τα πράγματα και μου είπε οτι να περιμενω μια εβδομάδα και αν δεν έρθει να παω απο εκει. Λογο οτι παλια έρχονταν οπως ηθελε μπορεί και τωρα να ερθει όπως τις καπνιση. Και του υπα και αυτα ου νιώθω και υπε αν υπάρχει εγκυμοσύνη ειναι σιπτοματα. Και μου προτινε καλου κακου να μην κουράζομαι μέχρι να με δει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου καλημέρα, σου ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να μην έρθει η ακατανόμαστη και την άλλη βδομάδα να μας πεις τα ευχάριστα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kοριτσια επεστρεψα. τεστ δεν εκανα.
Κατ αρχην εκει που ημουν δεν ειχε στα σουπερ μαρκετ!!
σε φαρμακειο δεν τολμησα να μπω. 
Η αληθεια ειναι πως και σε σουπερ να εβρισκα δε θα εκανα.Σκεφτειτε να ηταν αρνητικο, μουτρα που θα κατεβαζα και δε θα ευχαριστιομασταν το ταξιδακι μας.
Κατα τα αλλα, το στηθος εξακολουθει να ειναι πρησμενο (1.5 βδομαδα τωρα), εχω διαφανα υγρα ποτε ποτε(την ουρολοιμωξη τελικα τη σκαπουλαρα, μονο μια φορα με ενοχλησε στο πιπι και ποτε αλλοτε ξανα), νιωθω συνεχεια σα να μου ερχεται περιοδος αλλα δεν....

Τεστακι λεω να κανω στο σ/κ και αυτο γιατι χτες ειδα τριχες στο λαιμο!Εχω ενα σημειο που βγαζω 3-4 τριχουλες, τις αφαιρω μια φορα τ μηνα περιπου με τσιμπιδακι.Ε εκαναν την εμφανιση τους οι ατιμες, σε πιο συντομο χρονικο διαστημα, οποτε σιγουρα εχω καποια ορμονικη μεταβολη.Για καλο ή οχι δε ξερω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχία μακάρι αλλά φοβάμαι μην ειναι τιποτα άλλο και τρέχω και δεν φτάνω..!! Καλα το είπα το σκότωσα συγγνώμη κορίτσια για τα λάθη...!! Τα γράφω γρήγορα και βγάζει το κινητό μου όπως τα θέλει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηθελα κι αλλο. σηκωθηκα σημερα να ερθω στη δουλεια και μουρμουριζα!
Σαν αξιοθεατα ειχαν πολυ λιγα πραγματα, ολα ηταν πανακριβα, αλλα χορτασα βαφλες και σοκολατες! χιχιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα η ταν να ερθουν Δευτέρα και παρα να τα στιλπυν εδω τα έστειλαν στην Άρτα και θα ερθουν μέχρι Δευτέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cybele ακόμα αρνητικά ελπίζω να τα κάνω σωστά. Ξεκίνησα νωρίς να τα κάνω για να καταλάβω διαφορά. 

Racoun κάνε κ συ ένα τεστ να ακούσουμε ευχάριστα σιγά σιγά να μπαίνουμε σε σειρά μία μία.

Σήμερα μίλησα με τον γιατρό μου, τον πήρα τηλ για άσχετο, και με ρώτησε πως είμαι. Τον άλλον μήνα θέλει να με δει άσχετα με το τι θα γίνει με τα τεστ γιατί κλείνω χρόνο μετά την απόξεση. Αυτά τα δικά μου νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να κανω ρε κοριτσια ΑΛΛΑ: να σας πω τι σκεφτομαι;

1. αν βγει αρνητικο; που σκ@τ@ έχει πάει η περίοδος μου τόσες μέρες;
2. αν βγει αρνητικο και φταιει το τεστ?(γτ ο αντρας μου μου εβαλε φυτιλια πως ισως να μην ειναι αξιοπιστα)
3. δεν εχει τρια. μεσα μου εχω δυο φωνες.. τη μια που λεει "εισαι εγκυος, βγαλε το σκασμο"
και η αλλη που λεει "σιγα μην εισαι εγκυος". αλλα ρε κοριτσια, αφου καποια στιγμη θα μεινουμε ολες,. γτ να μην ειναι τωρα η στιγμη αυτη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτυχια καλα εκανες, μακαρι να πας στο γιατρο και να σε προλαβει το μπεμπουλινι

κοριτσια το αρνητικο ειναι και αυτο στο προγραμμα δυστυχως, ξερω ειναι δυσκολο, τρωμε τα μουτρα μας αλλα πρεπει να το αντιμετωπισουμε οταν εχουμε καθυστερηση

ρακουν αν ειναι αρνητικο, παιρνεις τηλ το γιατρο σου και οτι σου πει, πιθανον να σου πει να παει να σε δει, τα τεστ σπανια κανουν λαθος, καποτε που δε δειχνουν ειναι λογω καθυστερημενης συλληψης και δεν προλαβε να ανεβει η ορμονη στα ουρα, στο αιμα ανεβαινει πιο ευκολα γιαυτο και η χοριακη θεωρειται πιο αξιοπιστη, οπως ειπες ολες θα μεινουμε καποια στιγμη, η δικια σου γιατι να μην ειναι τωρα? και αν ειναι τωρα γιατι να μην το ξερεις? και αν δεν ειναι γιατι να μην το ξερεις παλι ωστε να κανεις τις ενεργειες που χρειαζονται για να ξεκινησει ενας καινουριος κυκλος και μια καινουρια προσπαθεια? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...