Μετάβαση σε περιεχόμενο

Serpafar, Cyclacur Και Συλληψη


Recommended Posts

Καλημέρα σας!

Θα ήθελα τη βοήθεια σας αν γνωρίζετε για το θεμα μου κατι..

Είμαι 29 χρονών και προσπαθούμε για παιδάκι εδώ και 6 μήνες. Τον μήνα αυτό ο γιατρός μου μου εδωσε τα serpafar (2 την ημερα) από την 2η εως την 5η μερα του κυκλου, για να αυξησουμε την πιθανοτητα για συλληψη. Την 5η ημερα μου ειπε να παιρνω τα Cyclacur μόνο τα ασπρα χαπακια (1 πρωι , 1 βραδυ) μέχρι να αδιαθετησω η να βγει θετικο τεστ κυησης (δηλ περιπου 25 ημερες.). Έκανα υπέρηχο την 10η ημερα, είχα ένα μεγαλο ωάριο, αλλά το ενδομήτριο μου λέπτυνε πολυ λόγω των serpafar.(6,5 χιλιοστα) και μου ειπε να μην ξεχασω να παιρνω τα cyclacur. Το πρόβλημα μου ειναι ότι έχω διαβασει καπου οτι με τα cyclacur δεν μπορω να μεινω εγκυος και απορω γιατι μου τα εδωσε τοσο καιρο. Βέβαια δεν μπορω να καταλάβω τη διαφορα των καφε με τα λευκα χαπια..Ξερει κανεις να μου πει υπαρχουν πιθανοτητες εγκυμοσυνης μονο με τα λευκα..?Εκανα την 14η μερα κανονικα ωορρηξια και ειναι κριμα τα Cyclacur να εμποδιζουν τη συλληψη..Επίσης ηθελα να ξερω αν ειναι επεικινδυνα να τα παιρνω για τοσο καιρο λογω παρενεργειων..Σας παρακαλω απαντηστε μου οποιος ξερει η τα εχει παρει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ενδομητριο λεπταινει απο τα σερπαφαρ..τα σικλακουρ εξισσοροπουν το ενδομητριο για να εχεις εμφυτευση..ειναι τελειως ακυρο αυτο που διαβασες γιατι τα σικλακουρ τα παιρνουν στην εξωσωματικη ακριβως για τον ιδιο λογο..οποτε καλα εκανε και στα εδωσε...κι εμενα σε τετοιες θεραπεις μου τα εδινε....οχι βεβαια τοσες μερες αλλα εμενα ποτε δεν ηταν τοσο λεπτο το ενδομητριο...αν το ενδομητριο ειναι λεπτο δεν εχεις πιθανοτητες εμφυτευσης...επισης τα λευκα ειναι για αλλο πραγμα και τα κοκκινο καφετι για αλλο....μον τα λευκα θα παιρνεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστω παρα πολυ..αγχωθηκα γιατι προσπαθουμε καιρο ..μονο τα λευκα παιρνω!Αχ μακαρι αυτος ο μηνας να ειναι καλος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θυμαμαι οτι μου πε να κοψω τα καφε σικλακουρ και να τα πεταξω για να μην μπερδευτω γιατι αν επαιρνα θα μου εφερναν αιμα και περιοδο.πετα τα κι εσυ για σιγουρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΑ CYCLACUR (ΛΕΥΚΑ ΧΑΠΙΑ) ΠΟΛΛΕΣ ΗΜΕΡΕΣ? ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΑΔΙΝΟΥΝ ΓΙΑ25 ΗΜΕΡΕΣ 2 ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΗ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη σου φαινεται υπερβολη στην εξωσωματικη παιρνεις 6 τη μερα για 2-3 μηνες..απλα ο ανθρωπος σκεφτεται πως αν πετυχεις εμφυτευση θα κρατησει....σε παει με τις περισσοτερες πιθανοτητες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...