Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική!ποιες Ξεκινησαμε Παρεούλα(Και Παραμείναμε!!!!!)


Recommended Posts

Καλημέρα mommy melissaki.Σ έυχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα. Εύχομαι να έρθουν καλύτερες μέρες για όλες μας, όπου πρωτόκολλα και ενέσεις θα είναι παρελθόν και θα κρατάμε αγκαλιά τα παιδιά μας,είτε δικά μας είτε της καρδιάς μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς μας ήρθες mara may

η διαχειρίστριά μας θα λειψει για λιγο καιρό οπότε υπομονή!!!!

Πες μας το ιστορικό σου,ηλικιες,ποσα χρονια προσπαθειτε κ απο που εισαι για να μπορεσουμε κ να σε γνωρισουμε καλλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Capy! Είμαι 40 χρονώνεχω μείνει δύο φορές έγγυος με φυσιολογική σύλληψη, αλλά και τις 2 είχα εξωμήτρια. Έχω κάνει 2 εξωσωματικές με φάρμακα τη μία με μακρύ πρωτόκολλο με 2 άριστα έμβρυα,την άλλη με βραχύ με 3αριστα έμβρυα και άλλες δύο με φυσικό κύκλο. Τώρα θα αναίβω Αθήνα να συναντήσω τον κ.Πά..ο μιας και λένε ότι είναι κορυφή. Τις 2 με φάρμακα τις έκανα γύρω στα 36 μου.Για οικογενειακούς λόγους απείχα ένα μεγάλο διάστημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και καλως ορισες...εγω απο το γραφειο της ...κορυφης εφυγα τρεχοντας χωρις να κανω καν υπερηχο...ευχομαι σε σενα τα πραγματα να ναι καλυτερα...ηθελα πρωτα ανθρωπο και μετα γιατρο..ξερω πως πετυχαν πολλες και πολυ δυσκολες περιπτωσεις αλλα το ιδιο συμβαινει και σε πολλους αλλους γιατρους που ομως δεν διαφημιζονται τοσο...θα σου πω μονο οτι μας ειδε 5 λεπτα μετρημενα στα ορθια ...μονο αυτο θα σου πω..ολα τα αλλα θα μας τα ελεγαν αλλοι...ενιωσα απιστευτα αμηχανα και ασθενης..κατι που μεχρι τοτε δεν ειχα νιωσει...το τι φαρμακα θα εκανα εκτυπωθηκε απο τον υπολογιστη χωρις καν να εχει δει τι εχω και τι δεν εχω..τα υπολοιπα θα στα πουν κοπελες που καναν προσπαθεια σε αυτον...

Λοιπον ερχομαι στα δικα μου..οπως ειπα 11 ειναι τα αυγα μας απο οτι ειδαμε και την Παρασκευη και ειναι 13αρια ...το ενδομητριο 8 που για τη μερα που ημουν ηταν καλα..ο ντοκ ηταν ευχαριστημενος γιατι ανταποκριθηκα μια χαρα με τα φαρμακα που μου εδωσε...(150 τη μερα εκανα αλλωστε)κατα τα αλλα θα με δει αυριο και θα μου πει για ποτε η ωοληψια...εξακολουθω να νιωθω ηρεμη και δεν το σκεφτομαι καν..οπως εγραψα (οι αλλες το ξερουν απο το φατσοβιβλιο)εχω υπενθυμηση στο κινητο για τις ενεσεις...η αφασια συνεχιζεται...απλα τυχαν πολλα οικογενειακα οποτε αυτο ηταν στο πισω μερος του μυαλο μου...ευτυχως απο τη μια....τωρα για το δευτερο μισο που θα περιμενω και θα χω και αδεια απο τη δουλεια δεν ξερω ισως αγχωθω...εχω σκοπο να κανω λιγο τη διπλωματικη μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santaloxylo σε ευχαριστώ για την κατάθεση της εμπειρίας σου και σου εύχομαι να πάνε όλα καλά. Το γνωρίζω ότι τα μεγάλα ονόματα είναι όπως τα περιγράφεις. Εσύ που πηγαίνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia mou kalimera..

mara maymou kalosirises stin parea mas..

 

Egw sto spiti xapla perimenw mexri to savvato na kanoume tin emvriometafora..

Kaname tin wolipsia tin Deftera 19/1 pirame 15 avgoulakia kai proxorane ta 11..

Exw polles anagoules kai ponous sto stomaxi o giatros mou eipe einai apo ta farmaka kai pernw arketa..

Exei tixi se kamia i idia periptosi???????? me axoni i oli katastasi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα εγώ έχω ξεκινήσει απο τις 15 arvekap το Σάββατο πάω για οιστραδιόλη και βλέπουμε καλη επυτιχια σε όλες μας με πολλά παιδικά κλάματα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, 

είμαι καινούρια στην παρέα σας, εύχομαι καλή επιτυχία σε όσες είστε σε προσπάθεια και καλή δύναμη σε όλες σας.

Είμαι λίγο πριν τα 45 με δύο αποτυχημένες εξωσωματικές στα 38 και 39 και μία μεταφορά κατεψυγμένων.

Άριστες συνθήκες ενδομητρίου, άριστα ωάρια, άριστα σπερματοζωάρια και τελικά άριστα έμβρυα αλλά χοριακή μετρήσαμε το απόλυτο μηδέν και τις 3 φορές. Απαντήσεις φυσικά δεν πήραμε για τις αποτυχίες. Πολλές εξετάσεις, πολλά τα ερωτηματικά, κι η απάντηση αγνώστου αιτίας υπογονιμότητα. Πίκρα και κλάμα και το αφήσαμε μπαίνοντας στη λίστα της υιοθεσίας για να πάρουμε κι από εκεί την απόρριψη. 

 

Τώρα, λίγο πριν την εμμηνόπαυση, (ευτυχώς μέχρι τώρα οι ορμόνες fsh, lh, E2 είναι σε καλές τιμές) αποφασίσαμε να κάνουμε μία τελευταία προσπάθεια σε φυσικό κύκλο.

Σας παρακαλώ πολύ, εσείς που ήδη κινήστε στο χώρο των κέντρων εξωσωματικής αν μπορείτε να με ενημερώσετε για γιατρούς που είναι πρόθυμοι να ακολουθήσουν αυτή τη μέθοδο για να μην χάνω τον πολυτιμο χρόνο μου ψάχνοντας από κέντρο σε κέντρο.

Οποιαδήποτε εμπειρία και συμβουλές  έχετε, είναι για μένα πολύτιμες.

Σας ευχαριστώ , περιμένω με αδημονία τα μηνύματά σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον τα νεα μου ...για οσες δεν τα ξερουν....εκανα χτες εμβριομεταφορα πηραμε 10 και σημερα μου ειπαν προχωουν τα 8 σε γονιμοποιηση..ειμαι πολυ χαρουμενη....βεβαια με πειραξε αρκετα η ναρκη αλλα ειχα πολυ καλο συμαχο

 

mary 30 επειδη με ρωτησες να σου πω πως παω στο γεννημα στο Μαντουδη και ειμαι απολυτα ευχαριστημενη..τα κανει ολα αυτος και ειναι πανω απο ολα ανθρωπος..εχουν παει κι αλλες απο εδω(το διαχειριστριακι μας πχ)και πετυχανμε την πρωτη..οπως και να χει βεβαια οπου νιωθει η καθεμια καλυτερα ..

.Μarioucyμου με το καλο να προχωρησουν ολα σε τελειες βλαστοκυστες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Τι σου δινει απο φαρμακα δηλαδη;;;;εμενα μεχρι και την χοριακη μου εδωσε 1 σικλακουρ τη μερα μια vaskor ανα 48 ωρες 3 ουτροτζεσταν (πρωι μεσημερι βραδυ) και το φελισιν...τιποτα αλλο..μου ειπε πως απο κει και περα λειτουργει η φυση...εσενα τι σου εδωσε;; 

Αμαλια καλως ηρθες ...δεν ξερω πως ειναι το δικο μου κεντρο σε φυσικους..μπορεις να τους στειλεις μειλ στη σελιδα τους να σου πουν...απαντουν αμεσως...αυτο που μπορω σιγουρα να σου πω ειναι πως ειναι υπερ των λιγων φαρμακων...σκεψου οτι εγω εκανα 150 μοναδες τη μερα για 8 μερες και ηθελε και μειωση..και δεν εχει να κανει μονο με το οτι ειχα συμαχο και καλα την ηλικια(ειμαι 32)αλλα ειδα στην ανανηψη και αλλες με πολυ μικρη φαρμακευτικη αγωγη...δεν ειναι υπερ των πολλων ωαριων ειναι των καλων..μου εδειξε βιβλιογραφια που λεει οτι οσες εχουν πανω απο 8 ωαρια και 18 να χουν και 28 οι πιθανοτητες των καλων ειναι ακριβως ιδιες..τελος να σου πω πως και εμεις ανεξηγητα υπογονιμοι χαρακτηριστηκαμε ..προσπαθουμε απο το 2011 αλλα οπως μου ειπε δεν υπαρχει ανεξηγητο..εκεινος πιστευει πως αφου ολα ειναι τελεια μαλλον οι σαλπιγγες ηταν τεμπελες και δεν καναν σωστα την κινηση να μεταφερουν το ωαριο...για αυτο δεν εμενα...ναι μεν διαβατες ναι μεν φυσιολογικες αλλα η κινηση τους νωχελικη....για οτι αλλο σχετικα με το κεντρο ειμαι στη διαθεση σου...καλη δυναμη και καλη επιτυχια σε οτι κανεις..φιλια σε ολες με καποιες τα λεμε καθημερινα για αυτο δεν τις αναφερω...

 

αααα για εμβριομεταφορα στοχος ειναι η Δευτερα με βλαστοκυστες 5 ημερων...αλλιως το Σαββατο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SANTALOXILO, σ' ευχαριστώ για το καλοσώρισμα, 

τη θεωρία για τις τεμπέλες σάλπιγγες δεν την είχα ξανακούσει. Δεν αποκλείεται... κι εγώ πιστεύω πως δεν τα ξέρουν όλα κι όταν φτάνουν σε αδιέξοδο είτε γιατί κάτι τους ξέφυγε, είτε γιατί δεν ξέρουν τι άλλο να κάνουν, τότε κατηγορούν την ποιότητα των ωαρίων μας ή τα ρίχνουν όλα στο άγχος. 

Μπράβο, πολύ λίγες μονάδες σου έδωσε!!

Ήδη ένα κέντρο που επισκέφτηκα αν και ο γιατρός φημίζεται για την προθυμία του με τους φυσικούς, παρ' όλ' αυτά μου σύστησε εξωσωματική με διέγερση με 300 μονάδες και βραχύ. Δεν θέλω να πάρω τόσα πολλά φάρμακα λόγω θέματος με το στήθος , αλλά και στην ηλικία μου πόσα πια ωάρια θα βγάλω με τα φάρμακα. Στην καλύτερη των περιπτώσεων 3 ωάρια με αμφίβολη ποιότητα. Καλύτερα να επικεντρωθώ στο ένα που παράγω κάθε μήνα κι όσο μπορούμε να το βελτιώσουμε ίσως με λίγες μονάδες.

Σου εύχομαι και τα 8 να προχωρήσουν σε βλαστοκύστες και γρήγορα να δεις μια μεγάααλη χοριακή.

Καλή επιτυχία και πάλι σ' ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου, Αμαλια καλως ηρθες στην παρεα μας. Εγω ειμαι 40 χρονων κ ξεκινησα απο τα 34 την διαδικασια σπερμ/σης κ μετα εξω/κης. Πηρα ορμονες στην πρωτη αποτυχημενη μου προσπαθεια κ επειτα θελησα να προχωρησω σε Φ.Κ οπου ειχα μια αποτυχια κ μια επιτυχια οπου τωρα εχω ενα παιδακι 6 μηνων.. Σε εμενα βρεθηκε στα 35 αρχη προωρης εμηνοπαυσης αλλα παρ ολα αυτα ηθελα φυσικο. Μαζευα για 7 μηνες ωαρια οπου ειχα την αποτυχια κ κατοπιν αλους 4 κ τσουπ ο μικρουλης μου!!! Οτι μπορω να σε βοηθησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MOROULI,

Καλημέρα, σ' ευχαριστώ για το καλοσώρισμα, να σου ζήσει ο μικρούλης σου και εσείς να είστε γεροί να τον καμαρώνετε.

Επισκεφτήκαμε ακόμα ένα κέντρο , με άλλο γιατρό φυσικά και μας είπε εκ διαμέτρου αντίθετα  πράγματα. Συνέστησε φυσικό, αν χρειαστεί φάρμακα τα ελάχιστα και περαιτέρω έλεγχο στο περιβάλλον της μήτρας. 

Θαύμασε το πόσο καλό σπέρμα έχουμε, τα εμβρυάκια που είχαν προκύψει από τις εξωσωματικές και το γενικότερα ορμονικό μου προφίλ (τιμές fsh κλπ). Αν και η ηλικία μου είναι πολύ δύσκολη, παρ' όλ' αυτά μας σύστησε υπομονή και να το ψάξουμε με τους φυσικούς.

Γενικά μας ενέπνευσε εμπιστοσύνη και το σκεφτόμαστε σοβαρά  να κάνουμε προσπάθεια  σε αυτό το κέντρο, λέγεται Βιοδημιουργία κι ο γιατρός Μπομπότης.

ΑΝ έχεις ακούσει κάτι για αυτό το κέντρο ή έχεις προσωπική εμπειρία σε παρακαλώ ενημέρωσέ με με πμ.

Ο χρόνος μας πιέζει πολύ και δεν έχουμε περιθώρια για άλλα λάθη και πειραματισμούς. Τουλάχιστον να μας αναλάβει ένας σοβαρός και έντιμος επιστήμονας με διάθεση να μας βοηθήσει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά αποτελέσματα σε όλες σας. Εγώ σήμερα πέρασα επιτροπή και έτρεχα.. Οποια θέλει πληροφορίες στη διάθεσή της,έγινα εξπέρ στο θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia mou kalimera..

Sas efxarsistw oles gia tis efxes sas.

Kaname x8es emvriometafora twn vlastokiston mas, 3 poli kales 5is meras kai filaxame kai sto psigio alles 4 pou itan ligaki arges me diafora 24 wres apo aftes pou valame..

O giatros kai o emvriologos einai poli 8etiki me to apotelesma mas exigisan ta panta afti tin fora kamia sxesi me ton proigoumeno giatro kai to kentro.. Itan poli evgeniki kai mas elisan oles tis apories mas xwris kan na rwtisoume..

Twra sto spiti xapla mexri tin xoriaki 7/2 kai vlepoume..

Santaloxilo mou kali epitixia efxoma kai se esena kai efxomai na exoume oles 8etiko apotelesma...

Gia ta farmaka pou me rwtrises pernw (6 Utrogestan- 1 aspirini-1 Lactaline- 3 cyclacur-1Folicil kai mia enesi antipiktiki stin koilia) eperna mexri tin pepti kai mia elafria antiviosi..

Twra eimai kalitera to provlima itan 3 meres meta tin wolipsia mallon me piraxe kai to anes8itiko..

 

Filiakia se oles...xxxxxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όποια ξέρει, έχει ακούσει ή έχει εμπειρία απο τον γιατρό Μ. Μπομπότη και το κέντρο Βιοδημιουργία είτε θετικά είτε αρνητικά σας παρακαλώ πολύ ας με ενημερώσει με πμ. Τα 45 δεν επιτρέπουν λάθη και  χάσιμο χρόνου κι έχω αγχωθεί αρκετά.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariou cy καλή επιτυχία στην εμβρυομεταφορα σου, να πάνε όλα καλά σου εύχομαι.

Αμαλία μου πριν σποφασίσεις με τους φυσικούς να το σκεφτείς καλά, γιατί ενώ φαίνεται μία εύκολη λύση απαιτεί πολύ χρόνο και κόπο και όταν δεν πετυχαίνει η απογοήτευση είναι η ίδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!!!

Καλη επιτυχια σε ολες σας να μετρήσουμε ρεκόρ θετικών χοριακων τον Φλεβάρη με εγκυμοσύνες ήρεμες κ τελειομηνες!!

Αμαλία κ γω στα 45 δ ξερω αν θα σκεφτόμουν μονο φυσικο!!

Τον Μπομποτη ακουστά τον εχω αλλα λεπτομέρειες δ ξερω ιδιαίτερες..

Τα δικα μου νέα ειναι μια χαρα τα αγοράκια μου μεγαλώνουν καλα κ αρχίζουν κ δινουν παρών!!

Ναι ναι αγόρομάνα!!

Απο αδιαθεσίες εχω ακομη ομως κ ελπίζω να σταματήσουν μεσα στο μηνα αυτο!!

Κατα τ αλλα κουραζομαι πολυ ευκολα γρηγορα σχεδον με το τίποτα!!!

Εχω τον Αλεξανδρο μου να με κρατά σε φόρμα ομως ολη μερα!!!

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia mou kalimera..

 

sas efxaristw oles gt kala sas logia efxomai na pane ola kala..

egw sto spiti xapla apo kanape se krevati mono magirevw gt exw kai tous andres mou pou pinane :)...xaxaxaxa

To mono pou nio8w se diafora apo tin proti fora einai mikra tsimpimata kai elafria ponakia den xerw ti simenoun allla logika den nomizw na eiani kati kako...

 

Katerinaki mou ate me to kalo na perasoun oi adia8esies...Poso xeromai pou einai agorakia 8a se exoun asta opa-opa oi andres sou sto spiti otan megalosoun...

 

Oi ypolipes pou eiste mas xexasate??????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mary May και amalia καλώς ήρθατε! Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες πολύ ευχάριστα αποτελέσματα! Αμαλία μου θα σου έλεγα να επικοινωνησεις με πολλά κέντρα μέσω mail κ λίγο πολύ να κρίνεις πιο σου ταιριάζει και να απευθυνθείς εκεί! Εγώ από το δικό μου είμαι υπέρ ευχαριστημενη αλλά είναι θεσ/νικη!

κορίτσια μου δεν προλαβαίνω να τα διαβάσω όλα τα μνμ! Χάθηκα και εγώ! Όλες τις γιορτές είχα τον μικρό αρρωστο (2 εβδομάδες κρατησε) κ με τα μου έφυγε ένα άτομο από τι μαγαζί που έκανε προετοιμασία κ ακόμα ψάχνομαι να μπω σε νέο πρόγραμμα! Μου ήρθε κ η ακατανομαστη σήμερα κ είμαι χάλια! Σας φιλώ όλες μια μια κ ανανεώνω με ένα νέο ραντεβού πολύ συντομα!

Σας χαιρετώ οοοοόολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα όμορφα κοριτσάκια.... Καλωσήλθαν τα καινούρια μέλη και με το καλό και σύντομα να φουσκώσουν οι κοιλίτσες τους!!

Κατερινάκι αγοράκια ε? τι ωραία!!! Με το καλό κοπέλα μου και σύντομα να ηρεμίσεις απο τις αδιαθεσίες...

Εγώ χθές έκανα την Β επιπέδου και όλα βαίνουν καλώς με το αντράκι μου. Η μικρούλα μας έχει γίνει θηριάκι και μας παιδεύει λίγο με τον ύπνο αλλά το παλεύουμε. 

Δεν θα καταφέρω να αναφερθώ σε καθε κοπέλα ξεχωριστά συγχωρήστε με. Σας φιλώ όμως όλες και φοοοοοουυυυυυ απο τον μπέμπη μου για να φουσκώσετε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Levou μου μπεμπης τελικα;;; πως μου χε μεινει εντυπωση οτι ηταν παλι κορη...με το καλο κοριτσι μου.Δεν εχετε facebook κοριτσακια; πιο προσβασιμο ειναι εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι μπέμπης είναι με τσουτσουνάκι και απ'όλα!! χιχιχιχι..... Που να δείς χαρές ο μπαμπάς μας χεχεχε! 

Δυστυχώς για δικούς μου λόγους δεν έχω facebook κι έτσι μόνο μέσω του μάμυ μαθαίνω νέα σας.... Όπως και να έχει μεταβίβασε τις ευχές και την αγάπη μου σε όλα τα κορίτσια που έχουν μετακομίσει εκεί. Σας φιλώ όλες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...