Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική!ποιες Ξεκινησαμε Παρεούλα(Και Παραμείναμε!!!!!)


Recommended Posts

Σας Ευχαριστωω κούκλες!!!

Τον Αθανασίου τον ξερω! Τον ειχα γιατρο πριν καν ασχοληθεί ασχοληθώ με ρια εξωσωματικές!!

Στον Αλεξ βάλαμε 3!!τωρα 2 !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα!

Νάρα μου θα είσαι η νονά μου... όπως στους ινδιάνους... "Νότιο ζωάκι" Χαχαχαχα!!! Μ' έκανες και γέλασα! Πάντως αφού έχεις τρία εμβρυάκια να πας να τα βάλεις, αρκεί να ελέγξεις πρώτα γιατί έγινε η αποβολή. Θρομβοφιλία και ό,τι άλλο μπορεί να φταίει το έχετε ελέγξει; Μην περάσεις πάλι τα ίδια κοπέλα μου. Ούτε για σένα είναι καλό αλλά ούτε και για τα μωράκια σας! 

Κατερίνα υπομονή με τις ανακατασωρούρες! Χαλάλι για τα μπεμπάκια σας!!!

Μελίπικτό μου μίλα με το γιατρό και θα βρεθεί μια λύση. Είναι σίγουρα κρίμα να πάνε χαμένα τα εμβρυάκια σας! Με το νέο έτος πάτε εσείς ε; Εμείς λέμε για τώρα το Δεκέμβρη αν όλα πάνε καλά! Θα δείξει!

Ζωή εσείς για πότε λέτε να ξεκινήσετε;

Faith μην αγχώνεσαι με τέτοιες σκέψεις. Το τι θα γίνει Άλλος το αποφασίζει. Κι εγώ την πρώτη φορά έμεινα έγκυος με εμβρυάκια 2 ημερών που δεν είναι ότι καλύτερο και ακούω και περιπτώσεις με τέλειες βλαστοκύστες και τελικά να μην τα καταφέρνουν. Πίστη, αισιοδοξία κι ελπίδα και όλα θα πάνε καλά! Το μόνο που μπορείς να κάνεις εσύ είναι να μην αγχώνεσαι! Έχεις κάνει εμβρυομεταφορά; 

Capy εσύ πως τα πας με τις ενεσούλες;

Φιλιά σε όλες και συγγνώμη που δεν αναφέρομαι ονομαστικά αλλά πάλι έχει πέσει πολύ δουλειά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο νομος της εμβριομεταφορας αλλαξε προσφατα και λεει οτι  σε γυναικες κατω των 35 μεταφερονται εως 3 εμβρια ,μεχρι τα 40 εως τρια και μετα τα 40 τεσσερα...νομιζω αλλαξε το Σεπτεμβρη ..στο δικο μου κεντρο τον τηρουν παντα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείς κάτω των 35 2 έμβρυα και κάτω των 40 3 έμβρυα; Γιατί έγραψες 2 φορές 3 έμβρυα... Αυτό ακριβώς μου είπαν στο κέντρο και δεν δέχονται να παρατυπήσουν...

Φέιθ μου εύχομαι μια 3ψήφια χοριακή μεθαύριο!!! Κι εγώ έχω ακούσει τα πάντα όσον αφορά την ποιότητα του εμβρύου και εγκυμοσύνη οπότε μην το σκέφτεσαι! Ότι είναι να γίνει θα γίνει! Κι εύχομαι ολόψυχα να έχει μωράκι/α γατζωμένα στην κοιλίτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντιαζάκι με το καλό λοιπόν! Εύχομαι ο Αγιος Βασίλης να κρύβει στον σάκο του ένα και δύο και τρία υγιέστατα μωράκια για σας! Και για όλες μας φυσικά! <3 εμείς λέμε γενάρη με το καλό, να σποθηλάσει πρώτα ο ταλιμπάν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εγραψα αυτο....ειπα γυναικες κατω των 35 παντα 2 εμβρια

γυναικες απο 35 ως 40 τρια εμβρια

γυναικες ανω των 40  τεσσερα εμβρια...

αυτο λεει ο νομος και εχει και μια λογικη με μοναδικη απραμετρο την ηλικια καθως θεωρητικα οι πιθανοτητες ειναι πολυ πιο αυξημενες κατω των 35 απο τα 40..θεωρητικα παντα και μονο με βαση την ηλικια..υποθετω το κανουν για αποφυγη τριδυμων κυησεων σε μικρη ηλικια..απο την αλλη ας τους ενημερωσει καποιος πως πλεον ο παραγοντας ηλικια ειναι μονο μια μικρη παραμετρος εχει πολυ πιο σοβαρες..γυναικες με προωρη εμμηνοπαυση ή με προβληματα ωορυξιας...παντως κι εμενα μου το τονισε στο κεντρο..να σου πω την αληθεια ομως ειμαι λιγακι της λογικης αν ειναι να γινει θα γινει και με ενα..καμια ερευνα δεν δειχνει πως με 4 εχεις περισσοτερες πιθανοτητες απο οτι με 2 πχ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα αυτό μου είπαν Σανταλοξυλάκι μου από το κέντρο! Απλά στο προηγούμενο ποστ έγραψες καταλάθος κάτω από 35 τρία και κάτω από 40 τρία και μπερδεύτηκα με το τι εννοείς!!!

Εμένα μου είπε ο γιατρός μας ότι στο κράτος στοιχίζουν πολύ οι πολύδυμες κυήσεις (θερμοκοιτίδες, προωρότητα, επεμβάσεις, κάποιες φορές χρόνια νοσήματα και παραπληγίες) και επειδή το νεαρό της ηλικίας κατά κάποιον τρόπο σημαίνει πιο εύκολα εμφύτευση (κατ εμέ μπούρδες, εγώ στα 27 έκανα 3 αποτυχημένες και οι δύο ήταν με 3 βλαστοκύστες) θέσπισαν πιο αυστηρά μέτρα! Από την άλλη συμφέρει και τα κέντρα, μικρότερα ποσοστά εμφύτευσης, περισσότερες προσπάθειες άρα περισσότερα χρήματα και για ΕΜ και για κατάψυξη...

Συμφωνώ με αυτό που λες, ότι αν είναι να τύχει θα τύχει και με ένα! Αλλά όταν καταψύξαμε εμείς πριν 2 χρόνια ήταν πιο χαλαρά τα πράγματα και κατέψυξαν όλες τις βλαστοκύστες μας μαζί και λέγαμε θα ξεπαγώσουν, αν χάσουμε καμία θα βάλουμε 3! Τώρα αν ξεπαγώσουν καλά όλες θα πετάξουμε τις δύο! Δεν θα έχουν καμιά ευκαιρία... Και αν δεν πετύχει δεν θα έχουμε άλλα παγωτάκια... :( γι'αυτό στεναχωριέμαι! Που θα πάνε στράφι τα δύο εμβρυάκια και για αυτό θέλω να τα βάλω όλα, όχι για τα ποσοστά αλλά γιατί προσπαθησα πολύ για να τα έχουμε και δεν θέλω να τα πετάξουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα..

 

Εύχομαι σε όλες όσες θα ξεκινήσουμε παρεούλα των Νέο Χρόνο να μας πάνε όλα τέλια και να έχουμε όλες φουσκωμένες κοιλίτσες το 2015, παρέα πάντα με όλες όσες ει ναι ήδη φουσκοκοιλιτσες και όσες περιμένουμε τα ευχάριστα.

 

MommyMelissaki μου και santaloxilo mou αυτό μου είπαν και έμενα στο κέντρο και ο γιατρός μου ο παλιός άλλα τελικά χθες ανακάλυψα κάτι και είμαι πολύ συγχυσμένη για την συμπεριφορά και του γιατρού και του εμβρυολόγου.

 

Μου ζήτησε ο νέος γιατρός μου το φάκελο μου copy από το κέντρο για να δούμε σε τι κατάσταση ήταν τα εμβρυακια μας.

Ανακαλύψαμε τελικά (κάτι που επιβεβαίωσε ο εμβρυολόγος) ότι έκαναν μεταφορά 4 ενώ εμάς μας είπαν 3.

Πήρα των γιατρό και των ρώτησα μου είπε ότι αυτό έγινε άλλα επειδή δεν ήταν και τόσο καλό το 1 δεν μου το ανέφερε.

Επίσης τα έμβρυα ήταν όλα μεταξύ 3-5  την τρίτη ημέρα καλλιέργειας που έγινε και η τοποθέτηση.

 

Δεν ξέρω κορίτσια μου πραγματικά απογοητέυτηκα με αυτή την συμπεριφορά και το ότι  κάποιες φορές μας βλέπουν μόνο σαν ΧΡΉΜΑΤΆ..

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελισακι μου γλυκο ο μπεμπακος μου ειναι μια χαρα! Ρε συ διαβαζα πριν το λαχταραμε στο ποστ που ειμασταν παλια ετσι να θυμηθω τις αγωνιες μας. Δεκεμβριος υου 2011 με την Rose να λει πως τελικα δεν θα γινει μανουλα, το Diazaki με τις αγωνιες κ ποτε επιτελους, εσενα με την μαχη σου εγω να προσπαθω να ριξω την FSH για να κανω την 2η σπερματεχυνση κ πολλες πολλες αλλες, συγκινηθηκα γμτ!!!! Σκεφτομουν την merenta τι να εκανε αραγε. Αχ αχ αχ, ευτυχως περασαν αυτα κ τωρα μας βρισκω εδω να μιλαμε για το 2ο θαυματακι μας που θελουμε να αποκτησουμε. Ναι λοιπον σκεφτομαι κ εγω απο Γενναρη να μιλησω με τον γιατρο μου να βαλουμε μπροστα παλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαροιυσι 3 μέρα θα επρεπε να είναι 8 κυττάρων και όχι τόσα λίγα όσα σου είπαν ότι ήταν, άρα δεν υπήρχε σωστή ανάπτυξη στα εμβρυάκια σας, ήταν μια μέρα πιπσω σε ανάπτυξη... Επίσης ΤΡΑΓΙΚΟΣ και ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ που δεν σας είπε πόσα έβαλε... Οι δικαιολογίες του απλά χαζές... Ήμαρτον! Είναι δυνατόν να μην σε πληροφορεί για κάθε του κίνηση, έμβρυα έβαζες, όχι αυγά σε ζυμάρι... Εύχομαι ο νέος σας γιατρός να είναι αστέρι και ο νέος χρόνος να φέρει τα ομορφότερα νέα!

Μωρούλι μου θυμάσαι;;; Τι εποχές κι αυτές... Και η τούιγκι και η εστέ και το μερεντάκι και η κουάντο και πόσες άλλες... Και να που μία μία γίναμε μανούλες και πάμε δυναμικά για τα δεύτερα!!! Άρα μωρούλι κι εσύ μαζί μας για το νέο έτος!!! Άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά να φτιάξουμε πάλι μια σούπερ τυχερή ομάδα και να γίνουμε φουσκοκοιλίτσες ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!! Με συγκίνησες που τα θυμήθηκες όλα αυτά, αγωνίες, προσμονή, ελπίδες, απογοήτευση και τελικά τα θαύματά μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλη τη κοριτσοπαρεα!

Αχ φυσικά αν είναι γραφτό του να γίνει θα γίνει!μέχρι να γίνει όμως η διάδικασια στην οποία μπαινεις σε κάνει μα έχεις τα μάτια σου 14(μήπως σε βλέπουν απλά σαν πορτοφόλι? )υποψιασμενη για τα πάντα(μα οι βλαστοκυστες δεν είναι με περισσοτερα κύτταρα? )και άλλα πολλά που ευτυχώς έχουμε αυτή την ομάδα εδώ και γινόμαστε ακομα πιο υπεύθυνες εμείς αντί οι γιατροί!

Μορουλι το έκανα και εγώ πρόσφατα και αναρωτηθηκα για τη μερέντα!αλλά είναι συγκινητικο να διαβαζεις παλιά ποστς μας!!!

Σήμερα είναι Αγίας βαρΒαρβάρας κορίτσια! Με βοήθησε να αποκτήσω το παιδάκι μου!!όπως και εκει το βαπτισα!επίσης σήμερα είναι η μέρα που κάνουν ποδαρικό! Γ αυτό προσέχετε ποιος μπαίνει στο σπίτι! Χαχαχα χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλη τη κοριτσοπαρεα!

Αχ φυσικά αν είναι γραφτό του να γίνει θα γίνει!μέχρι να γίνει όμως η διάδικασια στην οποία μπαινεις σε κάνει μα έχεις τα μάτια σου 14(μήπως σε βλέπουν απλά σαν πορτοφόλι? )υποψιασμενη για τα πάντα(μα οι βλαστοκυστες δεν είναι με περισσοτερα κύτταρα? )και άλλα πολλά που ευτυχώς έχουμε αυτή την ομάδα εδώ και γινόμαστε ακομα πιο υπεύθυνες εμείς αντί οι γιατροί!

Μορουλι το έκανα και εγώ πρόσφατα και αναρωτηθηκα για τη μερέντα!αλλά είναι συγκινητικο να διαβαζεις παλιά ποστς μας!!!

Σήμερα είναι Αγίας βαρΒαρβάρας κορίτσια! Με βοήθησε να αποκτήσω το παιδάκι μου!!όπως και εκει το βαπτισα!επίσης σήμερα είναι η μέρα που κάνουν ποδαρικό! Γ αυτό προσέχετε ποιος μπαίνει στο σπίτι! Χαχαχα χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Janolino σενα σε βρηκα εκει μεσα καπου στο 13 αν θυμαμαι καλα, αχ αυτο το ποστακι ηταν το Ν7 που ειχε ανοιξει η Αναστασια η φρεσκομανουλα τοτε!!! Παλιες δυσκολες εποχες μα παρα πολυ δυσκολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η τουιγκι ε;;;; Θυμαμαι ηταν μια απο τις πρωτες που εφυγε στο ποστ της εξωσωματικης κ εκανε δυδυμακια η κοριτσακι δεν θυμαμαι αυτην την λεπτομερεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου λυπάμαι πολύ... Δεν ξέρω τί να σου πω... Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά και την ευχή η επόμενη χοριακή να είναι θετική!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα!

Βρε κορίτσια τι αναμνήσεις μου ξυπνήσατε! Τι αγωνίες είχα κι εγώ τότε όντας παντελώς άσχετη με το θέμα και τι απίστευτη ανυπομονησία είχα (βέβαια αυτή την έχω ακόμα....)! Όλες όμως με μωράκια πλέον στην αγκαλιά μας και αυτό είναι το θετικό μήνυμα για όλες τις κοπέλες που τώρα προσπαθούν... να ξέρουν ότι θα τα καταφέρουν αργά ή γρήγορα. Καλά να είμαστε. 

Marioucy θα συμφνωήσω κι εγώ ότι τα έμβρυα 3ης μέρα είναι στα 7-8 κύτταρα. Βέβαια μόνο και μόνο που έβαλε 4 έμβρυα εν αγνοία σου είναι απαράδεκτο!!!!!! Καλά έκανες και τον άλλαξες!!

Faith σε σκέφτομαι κοριτσάκι μου! Πάρε το χρόνο σου και εννοείται πως κοιτάμε μόνο μπροστά!!!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Faith μου τι να πω πάμε για το επόμενο και στο λέω εγω η πιο απογοητευμένη...

Πρέπει να προσπαθήσουμε ξανά και ξανά και ξανά και ξανά!!!!!!!

Jannolino κάνει η αγ βαρβαρα τετοια θαυματακια;;;;

Εγω σήμερα πήρα την εξέταση που έκαναν στο έμβρυο μετα την αποξεση,καμία χρωμόσωμικη ανωμαλία άρα ρώτησα τον γιατρό;;;;άρα μου λέει αποκλείσαμε αυτό αλλά υπάρχουν πολλά αλλά που μπορεί να ευθύνονται

Πήγα και new life και φανταστείτε δεν μου έχει έρθει καν περίοδος μετα την εγκυμοσύνη

Πολυ φιλικοί ήταν ειναι η αλήθεια αλλά τι να πω φτάνει αυτό;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...