Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική!ποιες Ξεκινησαμε Παρεούλα(Και Παραμείναμε!!!!!)


Recommended Posts

MariouCy οι γιατροι δεν ειναι Θεοι.Απο τη δικη μου περιπτωση καταλαβα οτι οσο περισσοτερο ψαξιμο κανει μια γυναικα μονη της τοσο το καλυτερο.Ο δικος μου γιατρος μετα την αρνητικη χοριακη μου ειπε οτι δεν ημασταν τυχερη λες κ πηγα να παιξω τζοκερ.Φαντασου οτι ειχαμε βαλει 3 εμβρυα 3 ημερων 8κύτταρα και ενδομητριο 9,5 αν θυμαμαι καλα.Αφου ο γιατρος φοβοταν για τριδυμα.Του λεω μετα τι εφταιξε;γιατι δεν πετυχε,τι εγινε λαθος;Μου λεει ολα πηγαν καλα απλα η μητρα σου δεν τα κρατησε.Πηρε τοσα λεφτα για να μου πει οτι ολα πηγσν καλα αλλα παιδι δεν ηρθε.Εμπιστευσου το ενστικτο σου και αν δε νιωθεις καλα με το γιατρο αλλαξε τον κ παρε γνωμες και απο αλλου.Γενικοτερα ψαξου.Εμεις πηγαμε σαν τα προβατα και μας εγδαρε οικονομικα.

St3llina mou to idio sinevike kai mazi mou kai emeis 3 emvria valame telia eipe o emvriologos to endomitrio telio gt ixa idi mia egkimosini fisiologiki...

To psaxno gt aftos ftei pou den mou eipe kati na me ka8isixasi kai itan kai poli sigouros oti 8a petixene..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαραλαμπια καλως ηρθες και με το καλο η προσπαθεια!!!Γραψε μας λιγα πραγματα για σενα,ποσο καιρο προσπαθειτε,ηλικια,αν ειναι η πρωτη σου προσπαθεια κλπ κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MariouCy μου ακριβως τα ιδια...Μεχρι να κανω τη χοριακη ολα πηγαιναν τελεια...τελειο ενδομητριο τελεια εμβρυα εγω στρατιωτης με τα φαρμακα ολα τα επαιρνα στην ωρα τους 16 χαπια συν την αντιπηκτικη.Γι αυτο δε με καλυψε η απαντηση του κ ακομη κ τωρα εχω ερωτηματικα.Υστεροσκοπηση ειχες κανει;Εγω ναι αλλα παλι τζιφος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και σε μας ηταν απολυτα βεβαιος οτι θα πετυχει μου λεει εισαι μικρη 30 χρονων εδω κανω σε 40αρες και μενουνε εγκυες.Και τον πιστεψα δεν ειχα λογο νσ μην το κανω τα παντα ηταν αριστα.Μετα ομως προσγειωθηκα αποτομα...Τοσους μηνες μετα ακομη δεν εχω καλυφθει απο αυτα που ειπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου ετσι ακριβως κι εγω τη πρωτη  φορα! ολα τελεια ελεγαν!3 τελειες βλαστοκυστες, ενδομητριο 10 και ενα ωραιοτατο 0!!! γιαυτο καναμε την υστεροσκοπηση και την βιοψια... και ολα καλα... τι να πω κι εγω... αυτη την φορα παντως βαλαμε 3 8κυτταρων απλα λιγο το ενδομητριο με αγχωνε που με 6 σικλακουρ πηγε 8 την 16η ημερα προετοιμασιας! αυτοι μια χαρα λενε ηταν! θα δουμε! εχει ο Θεος για ολες μας! παντως σας χιλιοευχαριστω για τα λογια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oxi st3llina mou isteroskopisi den exw kani..ti einai akrivos????????

kai to xirotero itan oti mas edose polles pi8anotites kai o sintrofos mou pou exi to provlima itan poli xaroumenos kai meta to arnitiko apotelesma asta akomi einai xalia.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου ετσι ακριβως κι εγω τη πρωτη  φορα! ολα τελεια ελεγαν!3 τελειες βλαστοκυστες, ενδομητριο 10 και ενα ωραιοτατο 0!!! γιαυτο καναμε την υστεροσκοπηση και την βιοψια... και ολα καλα... τι να πω κι εγω... αυτη την φορα παντως βαλαμε 3 8κυτταρων απλα λιγο το ενδομητριο με αγχωνε που με 6 σικλακουρ πηγε 8 την 16η ημερα προετοιμασιας! αυτοι μια χαρα λενε ηταν! θα δουμε! εχει ο Θεος για ολες μας! παντως σας χιλιοευχαριστω για τα λογια σας!!

eimaste edw i mia gia tin alli tazaki mou..xxxxxxxxxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τασάκι μου το πορτοκαλί καφέ δ ειναι κακό!!

Μπορεί να ναι κ σηματάκι εμφύτευσης!!!σε ποια μερα έμβρυο μεταφοράς ειςαι;εγω εκανα στη 12η απο την ετ με τα εμβρυα 3 ημερων!!

Δυστυχώς μια αποτυχημένη προσπάθεια δ σημαίνει τιποτα!!

Κατα των γιατρών!!

Σου λεει οι πιθανότητες ειναι 35-40%!!

Το ενδομήτριο βέβαια ειναι ένας λόγος ανησυχίας αλλα οκ τα παντα γίνονται!!

Εγω στην αποτυχημένη προσπάθεια με 3 εμβρυα 8 κυττάρων κ ενδομήτριο 12-14χιλ δ θυμαμαι κ δ πέτυχε!

Πέτυχα στην επόμενη με κατεψυγμένα παλι 3 ημερων κ 8 κυττάρων!!

Μαριουσι μου κ συ δες το ενδομήτριο..

Αλλα σου λεω μια προσπάθεια =τιποτα.. Δ μπορεί να αξιολογηθεί..

Σκορπίακι δεν εχεις θέση σε αυτη τη παρέα κοπελα μου ειςαι εκτος θέματος!!

Με το καλο το μωράκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην υστεροσκοπηση τοποθετουν μια μικροκαμερα στη μητρα της γυναικας και φαινεται στον οθονη η εικονα της μητρας.Εαν βρεθουν πολυποδες,συμφυσεις ή κατι αλλο που πρεπει να αφαιρεθει γιατι εμποδιζει τη γονιμοτητα της γυναικας τοτε αυτο αφαιρειται.Η επεμβαση γινεται με μεθη και δεν αισθανεσαι πονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης η υστεροσκοπηση θεωρειται οτι ανανεωνει τη μητρα και αυξανονται οι πιθανοτητες εγκυμοσυνης μετα την επεμβαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα απομενα κοριτσαρες και μελλουσες μανουλιτσες!!!!!!

ταζακι μου το καφεπορτοκαλι που λες μπορει να ειναι η εμφυτευση που γινετε μην πανικοβαλεσε καθολου!!!!!ηρεμησε και οτι ειναι να γινει θα γινει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marιoucy καλωσηρθες κοριτσακι μου και ευχομαι να σου πανε ολα τελεια αποδω και περα το ξερω πως μια αποτυχια ειναι μια αποτυχια αλλα μην το βαζεις κατω παρε τον χρονο σου!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην υστεροσκοπηση τοποθετουν μια μικροκαμερα στη μητρα της γυναικας και φαινεται στον οθονη η εικονα της μητρας.Εαν βρεθουν πολυποδες,συμφυσεις ή κατι αλλο που πρεπει να αφαιρεθει γιατι εμποδιζει τη γονιμοτητα της γυναικας τοτε αυτο αφαιρειται.Η επεμβαση γινεται με μεθη και δεν αισθανεσαι πονο.

St3llina mou exw kani laparoskopisi apo oti antilamvanome einai to idio pragma..

Itan ola ka8ara den ypirxe tipota stin mitra tin ekana meta apo 8erapia gia kistes pou eixa gn doume an ola itan kala..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜariouCy οχι υστεροσκοπηση κ λαπαροσκοπηση δεν ειναι το ιδιο.Στην υστεροσκοπηση δεν εχεις ραμματα αλλα δεν ξερω να σου πω ακριβως τις διαφορες τους.Οποια εχει κανει και τις δυο επεμβασεις ή ξερει ας βοηθησει.Αυτο που ξερω ειναι οτι με τη λαπαροσκοπηση μπορουν να καυτηριαστουν εστιες ενδομητριωσης .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marιoucy καλωσηρθες κοριτσακι μου και ευχομαι να σου πανε ολα τελεια αποδω και περα το ξερω πως μια αποτυχια ειναι μια αποτυχια αλλα μην το βαζεις κατω παρε τον χρονο σου!!!!!!!!!

Se efxaristw lallouna mou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια

ΜariouCy καλωσόρισες κι ευχομαι απο καρδιας να σου πανε ολα καλα απο εδω και μπρος...ειλικρινα να ξερεις πως δεν εισαι μονη...ειμαστε πολλες που παλευουμε χρονια....εγω ετοιμαζομαι για την πρωτη εξωσωματικη μετα απο 3,5 χρονια με σπερματεγχυσεις κτλ...μην βαζεις κατω το κεφαλι...εδω ειμαστε για σενα μια μεγαλη αγκαλια

Ταζακι ισχυει το ιδιο κοριτσι μου...γενικα ειμαστε δεμενη ομαδα και ανοιχτη αγκαλια

Για τη ΣΤΕΛΛΙΝΑ ΜΟΥ δεν εχω λογια .....υποκλινομαι στο μεγαλειο της ψυχης της...

Skorpiaki καταρχας καλη λευτερια και κατα δευτερον μιας και ανοιξα εγω αυτο το τοπικ ως συνεχεια ενος προηγουμενου εχω να πω οτι συμφωνω απολυτα με τη Στελλινα και για την ακριβεια θα κανω και αναφορα για την περιπτωση σου στο διαχειριστη..το φορουμ ειναι χωρισμενο σε θεματα ακριβως για ψυχολογικους λογους...δεν ξερω ποια απο τις 2 ειναι κομπλεξικη...αυτη που μιλα δημοσια για το θεμα της η αυτη που διατυμπανιζει δημοσια την επιτυχια της σε φορουμ γυναικων που δεν εχουν την ιδια τυχη...αν θες να επιμορφοθεις για την εξωσωματικη ανοιξε κανενα βιβλιο η σελιδα ..οχι εδω μεσα...αν και γιατι να τη θες τετοια επιμορφωση εσυ δεν τη χρειαζεσαι ..και επιπλεον απο την απαντηση σου φαινεται πως η παιδεια ενος ανθρωπου ειναι αυτη που χρειαζεται διαρκη επιμορφωση..κι αυτο στο λεω ως εκπαιδευτικος....εδω και μια εβδομαδα δεν σου εχει απαντησει καμια αλλα δεν το εχεις παρει χαμπαρι...ειναι σαν να μπω εγω σε ενα φορουμ με εγκυμονουσες να μιλαω για την αποβολη μου..ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα...κι η Στελλινα ειναι μελος εδω καιρο ειναι κομματι αυτου που λεμε ποιες ξεκινησαμε παρεα και συνεχιζουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε?μπήκα μόνο να γράψω πως στην λαπαροσκόπηση βλέπουνε σάλπιγγες κ μήτρα εξωτερικά.στην υστεροσκόπηση μπαίνει ένα μικρό λαστιχάκι με κάμερα απο τον κόλπο κ βλέπουνε την μήτρα εαωτερικά.αυτή η διαφορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο για το σκορπιακη.. κοπελλα μου εδω ειμαστε ολες οι κοπελλες απο εξωσωματικη η στη φαση να μπουμε.. εσυ κοριτσι μου εισαο εγκυογλα και φυσικα και με τη πρωτη. Μπραβο σ και καλη λευτερα. Οπως ειπε η φιλεναδα το σανταλοξυλο η στελλινα ειναι κομματι της ομαδας μας.. δυστηχως εσυ δεν εισαι για εδω.. εισαι για αλλο ποστακι.. η καλυτερα να εφευγες απο το γκρουπ γιατι με τη συμπεριφορα σου δεν βλεπω να σου δινει και καμοια σημμασια. Τοσες μερες μας λες και μας ξαναλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε βρε κορίτσια ελάτε στην ομάδα μας στο facebook!!!

Είναι κρυφή.δεν την βλέπει κανείς παρα μόνο εμείς κ μπαίνετε μόνο αν σας προσθέσει η ...katerina...

Στείλτε προσωπικό μήνυμα εδώ με το facebook σας κ θα σας προσθεσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

faith90 μπραβο κοριτσι μου!!! σου ευχομαι ολοψυχα μια θετικοτατη χοριακηηηη!!!!!!! με το καλοοοοο!!!!

τωρα γυρισα απο τον γιατρο!εκανα οιστραδιολη/προγεστερονη και αυριο θα τις εχωωω!!! πορτοκαλοκαφε και τετοια δεν ξανα ειδα...

 

οσο για τη κοπελα που λετε κατι καταλαβα πως δεν παει καλα απο τις απαντησεις της αλλα δεν ηξερα κι εγω... χαχα! την πατησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...