Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική!ποιες Ξεκινησαμε Παρεούλα(Και Παραμείναμε!!!!!)


Recommended Posts

Κορίτσια εγώ δυστυχώς δεν ανέβηκα... Η χοριακη έπεσε 40 οπότε περιμένω περίοδο.. Και ηΜουν τόσο σίγουρη μετά το 75 της προηγούμενης βδομάδας.. Οπότε πάμε πάλι από την αρχή.. Αυτή η απογοήτευση είναι ότι χειρότερο.. Απλά δεύτερη φορά που δεν προχωράει και σκέφτομαι συνέχεια τι παει στραβά.. Ο γιατρός είπε να κάνω αιματολογικές για να δούμε μήπως φταίει κάτι αν και δεν το πιστεύει.. Τι να πω. Θα φανεί.. Έχω αλλά 9 κατάψυξη και σκέφτομαι αυτή την φορά να τα αποψυξω όλα και να πάω για βλαστοκυστες..τι λέτε ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι Nara μου...έχεις κάνει εξετάσεις θρομβοφιλίας-ανοσολογικές?έχεις κάνει υστεροσκόπηση για να δείτε την μήτρα εσωτερικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nara ΜΟΥ κι εγω λυπάμαι πραγματικα...ανασυγκρωτηση δυναμεων και παμε παλι..το ενθαρυντιο οπως λες ειναι οτι μενεις...πριν κανεις οτιδηποτε πρεπει να δεις τι φταιει...λογικα κατι θα φταιει...θρομβοφιλιας εξετασεις εχεις κανει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nara μου, λυπάμαι πολύ.....

Να κάνεις οπωσδήποτε όμως εξετάσεις και να προετοιμαστείς όσο καλύτερα γίνεται για τα παγωτομωράκια σου!!

Εχεις πλέον τις αποδείξεις ότι κάτι δεν πάει καλά, ψάξ'το! [smilie=read2.gif]

 

Σήμερα πάμε σε άλλο γυναικολόγο και ξεκινάμε από την αρχή.....κι όλα αυτά επειδή κάποιοι "γιατροί" δεν είχαν το χρόνο και τον τρόπο να ασχοληθούν μαζί μας! :-w

Οσο σκέφτομαι πως ίσως με κάποια πιο προσεκτικά βήματα αλλά και με το σωστό γιατρό, τώρα θα είχαμε το παιδί μας, τρελαίνομαι!! [smilie=violent1.gi:   [smilie=violent5.gi:

Επειδή όμως ο χρόνος δε γυρίζει πίσω, κάνουμε reset και προχωράμε αποφασισμένοι να πετύχουμε το στόχο μας, χωρίς να αφήνουμε όμως τις υπόλοιπες χαρές να προσπερνούν.... [-x

 

Στη θεωρία καλή είμαι τελικά.... :-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνώ Ματιλδακι..στειλε να μου πεις για υο νεο γιατρο...ποιος που ποτε...κι εγω περιμενω την Παρασκευη να τον δω με ολο το χαρτομανι να μου πει(ο παλιος)και μετα θα παρω κι αλλες γνωμες...εχω βαρεθει να περιμενω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα.Μολις πηρα τα αποτελεσματα της χοριακης και ειναι 224 μοναδες.Σας ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση.Θα ξαναπαω για μετρηση την Παρασκευη κι ευχομαι να εχει διπλασιαστει.Η σημερινη τιμη πως σας φαινεται καλη,μετρια,τι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλά συγχαρητήρια Βένιαααααααα!!!

Δεν ξέρω από τιμές αλλά μου ακούγεται σούπερ!

Εύχομαι να γίνει γιγάντιααααααααααααααααααααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναρα μου λυπαμαι πολυ αλλα ψαξτο πριν την επομενη φορα. Ματιλντακι και σανταλοξυλο ειμαστε ολες εν αναμονή . κουράγιο μας.

Βενια μου με το καλο.συγχαρητηρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου, καλως την Βενια και Ναρα

Ναρα λυπαμαι και φυσικαθα συμφωνησω με τα κοριτσια, πρεπει να το ψαξεις οποσδηποτε!!!!

Βενια 224!!!!!!! Δεν ειναι απλα καλο ειναι τελειο και μηοωςειναι και δυο τα εμβρυακια σου μην σου πω!!!!! Συχγαρητηρια κοπελα μου!!!! Τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις.

Capy κοπελαμου καλη επιτυχια και γρηγορη αναρωση!!!!!

Ενα μεγα λο φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ απο τον μπεμπακο μου και πολλα πολλα φιλια στα κοριτσια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια με συγκινειται με τις ευχες σας.Ευχομαι σε ολες μας να ειμαστε γερες και δυνατες.Τα ονειρα μας θελουν υπομονη και επιμονη για να πραγματοποιηθουν.Για μενα ενα ενα βημα τη φορα,γιατι οταν ενθουσιαζομαι τρωω την "πατατα"Εν αναμονη της Πρασκευης λοιπον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Βένια συγχαρητήρια!!! καλη συνέχεια!!! [smilie=laughing6.g:  [smilie=laughing6.g:  [smilie=laughing6.g:

Ναρα καλή μας υπομονή!! όλες θα τα καταφέρουμε [smilie=icon_thumri:

 

τα δικά μου λίγα νεότερα είναι πως δε νιώθω πως έχει φύγει το ουρεόπλασμα γιατί έχω τα γνωστά χαζά υγρά  [smilie=mumum.gif]

7/7 περιμένω περίοδο ... 7/7 πρέπει να κάνω και την καλλιέργεια να δω αν έφυγε 

συνήθως αδιαθετώ 1-2 μέρες πιο νωρίς

αν συμβεί αυτό θα πρέπει να περιμένω να τελειώσει η περίοδος και μετά να κάνω εξέταση [smilie=mumum.gif]

οπότε αυτό είναι πρόβλημα 

γιατί τις ορμόνες πρέπει να τις πάρω 2η μέρα του κύκλου 

αυτό σημαίνει πως αν έχω ακόμα το ουρεόπλασμα θα έχω πάρει 2η φορά ορμόνες χωρίς λόγο! #-o

σκέφτομαι αντί δευτέρα να κάνω την εξέταση παρασκευή και ότι γίνει ...

ΑΛΛΑ ΤΙ ΛΕΩ;;;; b-(  b-(  b-(

αφού έτσι και αλλιώς θα πρέπει να περιμένω να βγει η καλλιέργεια που κάνει 4 μέρες!!!

οπότε ούτως η άλλως στα τυφλά θα πάρω πάλι ορμόνες!  :-w  :-w  :-w

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια αλλά τι να πρώτοψαξω;;;θα κάνω αιματολογικές και πάω για αποψυξη πάλι για 6 εμβρυακια και είπε ο γιατρός για βλαστοκυστες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια από τον καναπε μου με τη δουσκωμενη κοιλιτσα!!!!!!!!! Τα τεκνα κλωτσοχτυπιουντε μαλλον προσπαθουν να βρουν την εξοδο τους! σε 2-3 εβδομάδες Πρωτα ο Θεος θα τα εχω αγκαλιτσα!!!!!!!! Αλλα υπαρχουν κ τα απρόοπτα ποτε δεν ξερουμε ποτε θα σκασουν μυτη! Προσπαθω να είμαι ξαπλα γιατι πρηζοντε τα ποδια μου..και τα νιωθω βαρια . Περπαταω και γερνω ... σαν βαρκουλα παω....χαχχαχχα!Βενια καλως ηρθες !!!!!!!!!!!! Η χοριακη σου απλα είναι τελεια!!!!!! Εμενα 9η μερα με βλαστοκυστες ηταν 128 μοναδες κ διδυμα! Χαλαρα και με το καλο η επαναληψη σου! Να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!!!Ναρα ανασυγκροτησου και ψαξτο το θεμα . Αποψη μου βγαλε τα μισα και αφησε τα να πανε για βλαστοκυστες .Η καλυτερα θα σε συμβουλεψει ο Εμβρυολόγος στο ποσα να βγαλεις.Θα πετυχεις το ονειρο σου, πιστη κ ελπιδα!!!!!!!!! capy το χειρουργειο ηρεμησε και πηγαινε και διακοπουλες. Μην κανεις κατι άλλο το καλοκαιρι μπορει να ερθει και μονο του το νινι!Αυριο εχω γιατρο  ανυπομονω να δω τι θα μας πει .Θα προσπαθήσω να μπω να σας πω νεα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Morouli μου ευχαριστώ πολύυυυυυ!!!!φιλάκια πολλά στην κοιλίτσα σου!!!!

Αχ βρε Άρτεμις γτ να πάρεις τις ορμόνες χωρίς λόγο?δεν μπορείς να περιμένεις έναν κύκλο?το ξέρω πως ανυπομονείςαλλά θα επιβαρύνεις τον οργανισμό σου.αν πάς να δώσεις ούρα σήμερα τουλάχιστον?ουφ δεν ξέρω τι να πω....σκέψου το....

ΝARA μου πήγαινε στην αιματολόγο Λευκού.ήτανε ιπποκράτειο αλλά τώρα έχει ιατρείο τσιμισκή νομίζω κ είναι πολύκαλή.κ απο τιμές κ ότι περνάει απ το χέρι της θα στο γράψει μέσω εοππυυ.ότι δεν γράφεται θα σου πει σε ποιαμικροβιολογικά να πας κ έχουνε πολύ πολύ καλές τιμές για πελάτες της λευκού.

Για γυναικολόγους θα σου στείλω π.μ. για 2-3

ΜΙΚΑ μου ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!κάνε υπομονή κσε λίγο θα ξεφουσκώσεις κ θα ξετρελαθείς με τα μωράκια σου!!!!φιλάκια στην κοιλίτσα σου κστο Μαράκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλοχα κι απο μενα

τι κανετε??Ναρα θα συμφωνησω με τα κοριτσια δες καποια πραγματα και μετα ξεκινα παλι.....capy ΜΟΥ ΣΕ ΕΧΩ ΣΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ...Μικα πρεπει να ναι λιγο ταλαιπωρια το πρηξιμο ε???εκανα εικονα το πως περπατας και γελαω μονη μου...οταν η μαμα μου εμεινε εγκυος στην αδερφη μου η γιαγια του πατερα μου τον επιασε και του λεει"νομιζω μας τη δωσανε κουτσι"επειδη κι εμενα η μαμα περπαταγε ετσι...χαχαχαχαχαχαχα

Λοιπον εκλεισα την Τριτη ραντεβου σε αλλο γιατρο....θα παω με ολο το μπαγαζι μου να τα δει να μου πει γνωμη(μου τον συστησε το Ματιλδακι μας ,αλλα θα σας τα πει εκεινη αναλυτικα)κι ειπα να δοκιμασω κι εκει τη μοιρα μου γιατι ειλικρινα δεν πιστευω πια πως απλως δεν ετυχε...αυριο παιρνω ολα τα αποτελεσματα σε αιματολογικες κτλ και παω για τεστ παπα το βραδυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santaloxilo μου καλά κάνεις κ αλλάζεις γιατρό!!!!!μακάρι όλα να πάνε καλά!κ εγώ το πήρα απόφαση.αν κάτι με χαλάει σε οποιονδήποτε γιατρό θα ψάχνω μέχρι να βρώ τον κατάλληλο για μένα!τέλος οι δεύτερες ευκαιρίες.

Κορίτσια μου γενικότερα εσείς που είστε στο στάδιο διερεύνησης υπογονιμότητας κ οδεύετε προς την υποβοηθούμενη θα σας έλεγα να κάνετε όλες υστεροσκόπηση,ορμονικές,καλλιέργειες,θρομβοφιλίας,ανοσολογικές κ τις κλασσικές γυναικολογικές.ειδικά για την θρομβοφιλία κ την υστεροσκόπηση επιμένω πολύ.ειλικρινά πιστεύω πως αν απο την αρχή τα είχα κάνει αυτά τώρα ίσως να είχαμε μωράκι.γενικά να ρωτάτε κορίτσια κ να ψάχνεστε.σημειώστε οτι διαβάζετε κ ρωτήστε τα ένα ένα στον γιατρό σας.κ να επιμένετε όταν κάτι σας καρφωθεί στο μυαλό.τα γράφω αυτά με αγανάκτηση γτ ολοένα κ αυξάνονται οι κοπέλες που μιλάω μαζί τους που τις έχουνε στείλει για εξωσωματική χωρίς βασικές εξετάσεις.σαν τα πρόβατα για σφαγή.

φτάνει πιά.δώστε τέλος στη εκμετάλλευση.κ τα γράφω γτ τα έχω βιώσει κ εγώ.

Ενώ γνωρίζανε όλοι οι γιατροί οτι είχα κάνει απόξεση μετά απο αποβολή κανείς μα κανείς δεν σκέφτηκε να μου προτείνει να κάνουμε υστεροσκόπηση να δούμε αν κάτι δεν παέι καλά εκεί μέσα .κ να φανταστείτε πως είμαι απο τις τυχερές γτ ο γιατρός που έκανα την εξωσωματική με ξεσκόνισε με τις εξετάσεις...

Συγνώμη για την αγανάκτηση αλλά δεν την παλευω με τους γιατρούς....!!!

Ουφφφφφ!!!!τα έγραψα κ ξέσπασα!!!!!

Πάω να πάρω παυσίπονο πάλι!!!!

Φιλιάαααααααα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω οπως ξαναγραψα ξενερωσα με το χρονο που ειχαμε κανει τις σπερματεγχυσεις..και αυτη θα ναι η πρωτη μου ερωτηση στο γιατρο την Τριτη..πως ειναι δυνατον με πρεγνυλ να μου κανει πρωτη φορα σε 24 ωρες σπερματεγχυση και δευτερη σε 48..θεωρω οτι ηταν ακυρες απο την αρχη....και γενικα βαρεθηκα να ακουω πως φταει το αγχος μου κι ολα καλα κι ωραια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπερα!τα διδυμακια μας φυγανε χθες και εγω ολο το πρωι δεν ημουν σπιτι!

 

βενια  Συγχαρητηρια κοριτσι μου!σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και καλη επαναληπτικη!

 

Ναra μου λυπαμαι αλλα οπως σου λενε και τα κοριτσια να το ψαξεις ωστε η επομενη φορα να ειναι η τυχερη σου!

 

Μικα μου κοντευεις και εσυ!!!!!!θυμαμαι που πηγες στην αθηνα για την εμβρυομεταφορα!!!!προσεχε να μεινουν οσο το δυνατον γινεται στην κοιλιτσα σου!!

 

Αρτεμις μπερδεμα βρε κοριτσι μου!γιατι δεν αφηνεις τις ορμονες να βεβαιωθες πρωτα οτι σου εφυγε το ουρεοπλασμα?

 

capy Μου συμφωνω απολυτα με αυτα που λες για τους γιατρους!και εγω μη νομιζεις οτι εχω κανει καποιες σοβαρες εξετασεις!μετα που εχασα το μωρω εκανα υστεροσκοπηση και εξετασεις θρομβοφιλιας!

 

santaloxilo ευχομαι να παρεις τη σωστοτερη αποφαση!καλα κανεις που το ψαχνεις!!

 

κοριτσια μου να σας ενημερωσω(δεν ξερω αν το εχει γραψει η Αρτεμις κα δεν το ειδα) οτι η st3llina μας δεν μπορει να μας γραψει γιατι εχει ενα προβλημα υγειας η μητερα της και ειναι συνεχεια μαζι της!!σας στελνει τα φιλια της!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ στην ιδια φαση ειμαι σσντσλοξυλο μου. Κουραστηκα να ακουω 'λιγη τυχη θελουμε' κ τετοια . Μα ρε φιλε αν τα αφηνα στην τυχη δε θα ερχομουν σε σενα κσι δε θα τρυπιομουνα με τοσες ορμονες.συγχυστηκα παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...