Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάλι Περίοδος


Recommended Posts

Φαιη μου οχι εγω δν εχω κανει ουτε το ενα ουτε το αλλο....Αλλα ρε κοπελα μ για να σου λεει ο γιατρος οτι οχι ακομη ε κατι θα σημαινει...Ενταξει δν ειναι και οτι καλυτερο να υποβαλουμε τον εαυτο μας σε φαρμακα σε συντομο  χρονικο διαστημα...Σκοπος ειναι να ειμαστε υγιεις για να φερουμε στον κοσμο το παιδακι μας....Οσο αφορα το αγχος θα σε συμβουλευα να μιλησεις με εναν ψυχολογο εμενα με βοηθησε αρκετα σε σημειο να στενοχωριεμαι μονο οταν εχω περιοδο(καλη ωρα σαν τωρα) και οχι τις υπολοιπες μερες...Ελπιζω να βοηθησα φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσια faith συγνωμη που επεμβαινω αλλα ηθελα να σου πω πρωτιστος ηρεμια....κι εγω παλευω 2,5 χρονια χωρις κανενα απολυτως προβλημα αλλα τιποτα...εχω κανει 2 σπερματεγχυσεις και το φθινοπωρο θα κανω και τριτη...δεν ξερω ποσο χρονων εισαι και αγχωνεσαι τοσο αλλα το καλυτερο ειναι να ακολουθησεις τη συμβουλη του γιατρου σου..ξερω πως ειναι παρα πολυ δυσκολο(το ζω στο πετσι μου)αλλα εκεινοι ξερουν καλυτερα...επισης ηθελα να σε ρωτησω αν ολα οσα αναφερεις τα εκανες με τον ιδιο γιατρο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera santalixilo! An s pw tin ilikia m 8a gelaseis. 24 eimai alla d 8ewrw pws epeidi eimai mikri d prepei na agxwnomai. Me ton idio giatro ta kaname ton opoio d ton allazw gt panw apola einai an8rwpos. M dinei tosi dinami p d empisteuomai kanenan allo.. alla egw skeutomai pws ginetai na min iparxei provlima? Gt se mas d ercete? Ti na pw.. esi d skeutikes g e3wswmatiki?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε faith εισαι πολυ μικρη για να σκεφτεσαι αρνητικα....Αφου εμαθα κ τη δικη σου ηλικια τελικα πειστηκα οτι δν μας ερχεται επειδη το σκεφτομαστε συνεχως....Πρεπει τελικα να το βγαλουμε απο το μυαλο μας παντελως...Σε παρακαλω βγαλτο λιγο απο το μυαλο σου αν σκεφτεσαι εσυ αρνητικα τι να πω κ εγω που ειμαι κ 36 κ παρολα αυτα δν εχω προβει σε εξωσωματικη κ το αφηνω στην τυχη του....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω μαριαλενα μου εγω πιστευω πως δεν πεζει ρολο η ηλικια οταν θελεις μωρακι. Ισως να ειμαι υπερβολικη με το αγχος μου, αλλα γιατι δεν ερχεται; δεν πισυευω ως πεζει ρολο μονο το αγχος. Τι να πω; σας εχω ζαλισει..αλλα εχω πιστη στο Θεο και στη Παναγια μας.. θα μας στειλει και εμας το σπορακι μας που θα παει.. φτανει να εχουμε τον αντρουλι μας διπλα μας και το γιατρο μας.. ιδιως ο γιατρος πεζει πολυ ρολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμαθα ενα καλο νεο σημερα για μια κοπελα εδω και το ποσο χαρηκα δν περιγραφεται κ ποσο ελπιδα μ εδωσε....Να σαι καλα μικρη μου και να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εγώ αυτο που έχω να πω είναι πιστη στον θεο και την παναγια και φυσικα παιζει ρόλο ο γιατρος δεν το συζητώ!!! εγω επεσα σε γιατρο που στα μεσα της εξωσωματικης ηθελε λεει να με παραπεμψει σε αλλον γιατρο γιατι ειχα πολλα νευρα λογω ορμονων και ο ανδρας μου του ζητησε αποδειξη για τα 150αρια που ζητουσε σε καθε επισκεψη!! ο γιατρος λοιπον δεν ειναι θεος στο μονο που βοηθαει ειναι στο να εχουμε καλη ψυχολογια...οπως καταλαβαινετε αλλαξα γιατρο και φυσικα η εξωσωματικη απετυχε γιατι εγινε με κλαματα! αφου ο αλλος γιατρος που μου την εκανε οταν τον ρωτησα γιατι δεν πιανουμε παιδι αφου ολες οι εξετασεις ειναι καλες μου ειπε μηπως εχεις ενδομητριωση?? με το μηπως....ακολουθησαν τα κλαματα και η αποτυχια...εχω ακουσει ιστοριες με γυναικες που εχουν κανει και 17 και 21 εξωσωματικες και δεν το εβαλαν κατω οποτε πιστευω πως ο θεος τα δυσκολα τα δινει σε αυτους που μπορουν να τα αντεξουν και κλεινω λεγοντας το εξης faith μου οντως είσαι πολυ μικρη ακομη για να σε εχει πιασει τετοιο αγχος συμφωνω οτι η επιθυμια για παιδι δεν εχει ηλικια αλλα πιστευω τελικα αυτο που λενε οτι ερχεται εκει που δεν το περιμενεις και εχουν δικιο για το αγχος δεν βοηθαει πουθενα....ειναι οπως οταν ψαχνεις να κανεις σχεση και δεν σου καθετε με την καμια...και οταν πεις ωχ μωρε βαρεθηκα δεν θελω σχεση αυτον το καιρο...τοτε προκυπτει κατι απο το πουθενα...μη μου πειτε οτι δεν σας εχει τυχει?? ελπίζω να μην σας επριξα και ευχομαι ηρεμία όσο γίνεται ειδικά το καλοκαίρι που έρχεται βοηθάει πολύ σε αυτο...καλο βόλι σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου εχεις απολυτο δικαιο και εγω αυτο πιστευω πως τα καλυτερα ερχονται εκει που δεν τα περιμενεις.. αλλα δυστηχως δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου. Απο βδομαδας παω για σπερματεγχυνση και τον αλλο μηνα αν δεν πετυχει παω για δευτερη εξωσωματικη. Τι να πω; εχω πιστη αλλα απο την αλλη μονο στην ιδεα να μην κανω παιδι βαζω τα κλαματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη επιτυχια σου ευχομαι κορίτσι μου αν και εισαι πολυυυ μικρή ακόμη για όλα αυτα...το μόνο που εχω να σου πω ειναι οταν ξεκινήσεις διαδικασιες κάντες οσο μπορεις με ηρεμία και χωρις κλάματα ...ξέρω τι σου λέω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου στα 24 μου εχω βιωσει τον γολγοθα της εξωσωματικης. Πολυ δυσκολο, οχι τοσο σωματικα αλλα και ψυχικα. Ο πονος η απογοητρυση δεν περιγραφονται (και ξαφνικα απο το πουθενα μαθενεις πως το μισο σου σοι περιμενει παιδι). Δεν θα τα βαλω κατω. Πηγα σε μια εκκλησια και πηρα ζωνη της Παναγιας μας. Μου εδωσε πολλη δυναμη. Δεν ξερω σε ποια φαση εισαι εσυ και μεχρι που εφτασες αλλα εγω πηρα δυναμη απο την Παναγια. Περιμενω τον ιουλιο (ειμαι σιγουρη δεν θα πετυχει η σπερματεχυνση) για να ξεκινησω 2ο κυκλο εξωσωματικης. Λυπαμαι που δεν μπορω να προσπαθω καθε μηνα γιατι ειμαι εκπεδευτικος και λογω επαγγελματος δεν μπορω να λυπω συνεχεια. Ειμαι αρνητικη ομως. Μου φαινεται απιθανο να μηνω εγκυος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σημερα γυρισα απο ενδοκρινολογο κ το ρωτησα αν με το αγχος παραγεται μια ορμονη με αποτελεσμα την καθυστερηση της εγκυμοσυνης...και μ απαντησε πως ναι.Οποτε αγχος και στενοχωρια μονο κατα τη διαρκεια της περιοδου κ τις υπολοιπες μερες αφθονο σεξ....φαιη εισαι πολυ μικρη βρε ξεκολλα εγω ειμαι 36 κ ετσι δν κανω....εχεις πολυ αγχος κ μαλλον κ εσενα κλασικα στο εχουν περασει αλλοι...αντε κοπελιτσα μ σε κανα μπαρακι να διασκεδασεις κ ολα θα ερθουν...κατα τη γνωμη μ καθε ηλικια εχει τα καλα της...οποτε διασκεδασε τωρα που εισαι νεα γιατι εστω κ κανεις παιδι απο τωρα στην ηλικια μ θα εχεις στερηθει πολλα!Απιθανο στο να μεινεις εγκυος το κανεις εσυ με τη χαλια ψυχολογια σου.....πηγαινε να πιεις στο ξαναλεω ενα ποτακι κ θα δεις οτι η ζωη ειναι τελεια!χιχιχιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριαλενα μου το ξερω πως η ζωη ειναι τελεαι και αλιμονο να σταματουσα τη πορεια της ζωης μου με τη πρωτη δυσκολια! Με τον αντρα μου ειμαστε χρονια μαζι και τα εχουμε ζησει αυτα! Αλλα και για ποτο θα παμε και παντου παμε!!! Δεν σταματησα τη ζωη μου επειδη δεν ερχεται ενα παιδι. Απλα στεναχωριεμαι οπως αλλες τοσες κοπελλες. Σου ευχομαι συντομα με ενα παιδακι στην αγγαλια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

κορίτσια μου καλησπέρα.....εχετε απόλυτο δίκαιο σε ότι μα ότι λέτε.....πόσο απαίσιο είναι να σου λένε "αν αγχώνεσαι θα έχεις τα αντίθετα αποτελέσματα"

το χειρότερο που έχω ακούσει είναι να μου λένε "εγω αν ήμουν στη θέση σου δεν θα εκανα έτσι...."

ο κάθε ένας ας κοιτάξει τον εαυτό του και να σταματήσει να κάνει τον ξερόλα στα θέματα των άλλων....

 

κορίτσια μου μη το βάζετε κάτω....η δικιά μου ιστορία διαφέρει λίγο από τις δικές σας αλλα η λαχτάρα μας να γίνουμε μανούλες ειναι ίδια για όλες μας....

1η εγκυμοσύνη:έλειξε στις πρώτες εβδομάδες (τυχαίο γεγονός)

2η εγκυμοσύνη: δίδυμα, είπα το μωρό που έχασα μου ξαναήρθε...ελειξε στον ΄9ο μήνα 1-2 μέρες πριν την προγραμματισμένη καισαρική(πιθανότητα 1:10000000)

3η εγκυμοσύνη: ενα μπεμπάκι, που ο κόσμος να χαλάσει θα έρθει στην αγκαλιά μου, υγιέστατο και χαρούμενο. η ψυχολογία πότε πάνω πότε κάτω, μα η δύναμη ψυχης και η λαχτάρα να γίνω μανούλα θα με βοηθήσει......

 

μη το βάζετε κάτω, μην ακούτε κανέναν, μόνο εσείς και ο αντρούλης σας ξέρετε τον αγώνα που δίνετε, όσο αγωνίζεστε τόσο καλύτεροι γίνεστε....

Δυναμη, πίστη και αισιοδοξία και ο θεούλης ποτε μα ποτέ κανέναν δεν ξεχνάει, έχει ο καιρός γυρίσματα και θα έρθουν και τα καλύτερα και σε εμάς.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο να ερθει κοριτσι μου το μωρακι σου...δεν θα σου πω λυπαμαι για ολα τα προηγουμενα γιατι αυτο ειναι δεδομενο...θα σου πω μονο σε νιωθω...και ξερεις πολυ καλα τι σημαινει αυτο......καλη δυναμη και ψηλα το κεφαλι ομορφες μερες θα ερθουν και παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα ετσι ειναι αλλα δν μπορω να σε καταλαβω κ απολυτα επειδη εγω απο το μηδεν ξεκινησα κ στο μηδεν βρισκομαι...κανενα σημαδι γονιμοτητας δυστυχως....τι να πω....αλλα πολυ χαιρομαι για σενα πολυ ελπιδοφορο μηνυμα μας εδωσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...