Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2014 -Ιανουαριος 2015


Recommended Posts

Καλημερα εγκυούλες!! Σήμερα περιμενω φιλους στο σπιτι για μπαρμπεκιου στο μπαλκονι! χτες εκανα και μια καρυδοπιτα και βγηκε τελεια! ΕΥΤΥΧΩΣ που δεν μπορω να φαω γιατι μετα εχω ξινιλες.. αλλιως θα τη τσακιζα! και νατα τα κιλακια.. 

Να έχετε όλες μια όμορφη μέρα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοπελαρες μου με τα ομορφα μπεμπακια σας...πως περνατε; εμενα τα ενοχλητικα συμπτωματα ανακατοσουρες κλπ εξαφανιστηκαν...

Γεωργια μου πως πηγε σημερα; αντε η ωρα η καλη...

Οι υπολοιπες τι κανετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις έγκυουλες!!!

Γεωργία πολύ όμορφες οι φώτο από τον αρραβώνα να ζήσετε και η τούρτα σου τέλια.

Κατερίνα μου και έμενα με ταλαιπώρησαν τα ίδια ενοχλητικά συμπτώματα ανακατοσουρες και ναυτίες αλλα τώρα καλά.  

Αύριο θα πάω στο γιατρό για να δω το μπεμπάκι και κάθε φόρα που ειναι να πάω με πιάνει μια ανησυχία αν είναι όλα  καλά.

 Έχετε και εσείς το ίδιο άγχος η εγώ κάνω σαν τρελή? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! Κατερίνα δυστυχως ειμαι ακομα χαλια ανακατευομαι εχω καουρες... περιμενω να περασει και ο τριτος μηνας μπας και δω καμια διαφορα.. 

Εγω Μαρία μου δεν ανχωνομαι γενικα πολυ. εχω μια ανησυχια αλλα δε θελω να το πολυσκεφτομαι γιατί οτι ειναι να γινει θα γινει. Εναπόθεσε τις ελπίδες σου στον καλό Θεούλη και όλα θα πάνε καλά

Γιωργία μου να ζήσετε και να ευτυχισετε! Πολύ ωραίο και ταιριαστό ζευγάρι ειστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!Χθες ηταν μια κουραστικη μερα(για τους αλλους πιο πολυ).Κρατηθηκα πολυ για να μην φαω οτι ειχε στο τραπεζι!Ειδατε πως φαινεται απ'το φορεμα η κοιλιτσα μου;Σημερα σηκωθηκα με πονο στην μεση και σαν να μην εφταναν ολα οσα ειχα προστεθηκε και η συχνοουρια.Τι πραμα κι αυτο...καθε 5 λεπτα τουαλετα πηγαινω!Περιμενω να περασει η μερα για να παω αυριο στον γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσαρες!!!γιωργια να ζησετε ,να ειστε παντα ευτυχισμενοι!!η ωρα η καλη κ με το καλο το μωρο σας!!

ιωαννα κ εγω παρολο που ειναι τριτο,σε αυτο εχω πιο πολυ αγχος..δεν ξερω γιατι..ισως επειδη η αννουλα μου ειναι μικρη κ ακομα ειναι παιδι της μαμας κ της αγκαλιας  κ καμια φορα με φοβιζει απο το βαρος να παθει κατι το μωρκι στην κοιλιτσα..τωρα πλεον η αληθεια ειναι με το που θα κανω την αυχενικη θα ηρεμησω τελειως!!

κοριτσια που χαθηκατε?η τονια χαθηκε...

μαρια με το καλο αυριο να δεις το μπεμπακι σου!!!!

μονη μου ειμαι σημερα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!Τι κανετε;Γιατι εχετε χαθει;Εγω πολυ καλυτερα.Μολις επεστρεψα απ'τον γιατρο.Μου ειπε πως ολα φαινονται καλα αλλα καλυτερα θα ειναι να ξεκουραζομαι μεχρι να τελειωσει το 1ο τριμηνο.Με αφησε να πηγαινω στην σχολη για τις εξετασεις.Μονο αυτο ηθελα,μια ωρα να μπορω να παω και μετα ξαπλα οπως εκανα τοσο καιρο.Καναμε και εναν υπερηχο και ειδα το μικρουλη μου!!!Ειδα χερακια και ποδαρακια να ψιλοκουνιουνται!!!Ποσο μικρουλι ειναι ακομα!!
 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφεςκαι απο εμενα... Και γω το απογευμα παω για αυχενικη...τελειωνω και κατι καινουργια σχεδια στις τσαντες να τις ανεβασω οταν τελειωσω να μου πειτε τη γνωμη σας...μπραβο γεωργια ωραια νεα

Τελικα ξανα ηρθαν οι ανακατοσουρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα εμενα ως δια μαγειας εφυγαν ολα απ'την ωρα που πηγα στον γιατρο.Θα περιμενουμε νεα το απογευμα...Μαρακι κι απο σενα θελουμε νεα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα ολα καλα με την αυχενικη?μαρακι πηγες στον γιατρο?γιωργια μια χαρα εισαι!!χαιρομαι!κ εγω οταν ειδα τα χερακια κ τα ποδαρακια πολυ χαρηκα!!ενα μικρο ανθρωπακι στην κοιλιτσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια , εχθές είχαμε επιτέλους ραντεβού με το γιατρό  , δυστυχώς η καρδούλα δεν χτύπησε ποτέ και μεγάλωνε μονο ο σάκος , έκανα απόξεση αργά το βράδυ , να είστε όλες καλά και να έχετε τέλειες εγκυμοσύνες ! να περνάτε καλά! αντίο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια! Ντιντι σου ευχομαι συντομα με ενα μπεμπακι στη κοιλιτσα σου και μετα στην αγγαλια σου.. ολες λιγο πολυ ειχαμε παρομοια εμπειρια μη στεναχωριεσαι δε θα αργησει να ερθει

εγω σημερα παλι τα ιδια..αναγουλες ξινιλες και τα συναφη.... βαρεθηκα ουφφφφ

ειμαι και μονη με τη μικρη και λυνουμε κατι εκπαιδευτικα βιβλια απ'το τζαμπο και ΒΑΡΙΕΜΑΙ απιστευτα θελω να κοιμηθω και να ξυπνησω αυριο

Κατερινα με την αυχενικη τι εγινε?

Η Τονια χαθηκε, η ντιαζ ποιαν αλλη ξεχναω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπημένη μου ντίντι λυπήθηκα πολύ για τα νέα σου.....

δε θα σου πω να μη στεναχωριέσαι διότι θα ήταν παράλογο και καθόλου υγιές. αυτή τη στιγμή σίγουρα τα λόγια παρηγοριάς δεν μπορούν να απαλήνουν τον πόνο σου και φαντάζομαι είναι και τα τελευταία που χρειάζεσαι...απλά σου λέω πάρε το χρόνο σου, κλάψε, διαμαρτυρίσου, φωναξε, ουρλιαξε, βγάλε τα πάντα από μέσα σου και όταν βρεθείς στον πάτο να εχεις τη ψυχική δύναμη και το πείσμα να σηκωθείς....πιάσε τον αντρούλη σου από το χέρι και ζήστε την κάθε στιγμή σας, είτε στεναχωρη είτε χαρούμενη....ΜΑΖΙ και ΕΝΩΜΕΝΟΙ

πολλά πράγματα στη ζωή είναι τυχερά, άλλα γραπτά να γίνουν και άλλα σταλμένα από το θεό....

αν είναι να έρθει κάτι στενάχωρο καλύτερα να έρθει στην άρχή...........η φύση του σώματος της γυνάικας προέβλεψε και δεν επιτρέπει τις περισσότερες φορές κάτι μη υγιές να συμβεί.αυτό μαλλον έγινε και στην περίπτωσή σας.....αν το σκεφτείς αργότερα με ψυραιμία καλύτερα που ήρθαν έτσι τα πράγματα και θα έχεις την ευκαιρία να το ξαναζήσεις αργότερα το όνειρο, παρά να έφερνες στη ζωή ένα πλάσμα που θα τιρανιόταν για πάντα....δυστυχώς πολλά πράγματα δε συμβαίνουν μόνο στο διπλανό μας αλλά και σε εμάς......

το φυσιολογικό και αυτό που θα θέλαμε όλοι είναι να πηγαιναν όλα τα πράγματα στη ζωή μας καλά και όχι να περνούσαμε αυτόν το πόνο...

και μη ξεχνάμε ότι μπορεί να λέμε γιατί αυτό σε μας, γιατί να μην έχω και εγώ μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη όπως όλες γύρω μου και πολλά πολλά άλλα, άλλα αν κοιτάξουμε προσεχτηκά γύρω μας η ευτυχία δεν κρύβεται (ΕΥΤΥΧΩΣ) μόνο εκεί.... πολλοί άνθρωποι θα έδιναν τα πάντα μόνο για να μπορέσουν μια στιγμή μόνο να δουν, να περπατήσουν, να μιλήσουν, να αποκτήσουν χέρια, πόδια, να απομακρίνουν τον πόνο, τον καρκίνο, την καθημερινή αιμοκάθαρση και πολλά πολλά άλλα που όυτε να σκεφτώ μπορώ....

 

φυσικά και δε λέω ότι αυτο που περνάς είναι λίγο, ή ότι ο πόνος σου είναι λιγότερος από καποιον που περνάει κάτι άλλο, απλά ότι αφού πάρεις το χρόνο σου, να κάτσεις και να δεις τα πράγματα γύρω σου πιο σφαιρικά.....μέτρα τα όσα έχεις ήδη και τα πόσα θα ήθελες να αποκτήσεις και θα δείς ότι βγαίνεις κερδισμένη.....

ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός......

και να μη ξεχνάμε ότι η ζωή είναι πάρα μα παρα μα πάρα πολύ μικρή....αν το σκεφτούμε με βάση την οποια θρησκεία θα δούμε ότι όλα εδω είναι προσωρινά και η στεναχώρια και η λύπη και ότι την πραγμαατική ευτυχία την κτίζουμε και αυτό θέλει πολύ πολυ προσπάθεια......

 

πριν κάτι μέρες έμαθα ότι μια θεία της θειας μου (εχει πεθάνει βέβαια τώρα) μια φορα το μήνα πήγαινε σε νοσοκομεία, γυροκομεία, σε παιδιά με ανάγκες για να τους κάνει παρέα...αυτό την έκανε πιο δυνατή, πιο αισιοδοξη και ετοιμη να πολεμήσει σε οποιαδήποτε κακοουχία.....

 

είπα πολλά, συγνώμη αν τα λόγια μου ενοχλήσουν καποιον, απλά αυτή είναι η αποψή μου και μπορεί και λανθασμένη, αλλά είναι ο τρόπος σκέψης μου με βοηθάει ΄και συνεχίζω να ελπίζω, να αγωνίζομαι και να ξέρω ότι κάποια στιγμή θα έχω την τύχη να αγκαλιάσω να αγγελούδια μου, να ακούσω τη φωνούλα τους και να μου πουν καλά έκανες μανούλα και δε στεναχωριόσουν για εμάς γιατί είμασταν κοντα στην παναγίτσα......

 

ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥΣ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου joanna Μου τι κάνεις????και εγω εχθες ειχα πολλές πολλές αναγούλες αλλα αποδήχτηκε ότι προέρχονται και λόγο του ότι κουραζόμουν.....

πήγαμε εχθες στο γιατρο και κάναμε 3-4 ωρες να φύγουμε αφού λόγο της κούρασης η μήτρα μου έκανε συσπάσεις (δεν ήταν στρόγγυλη αλλα μακρόστενη) και το μπεμπάκι δεν είχε χώρο να κινηθεί ώστε να αποκτήσει την καλύτερη θέση για να πάρουμε την μέτρηση....ευτυχώς μετα από πολύ ώρα και ξέπλα στον καναπε του γιατρου είδαμε ότι όλα είναι καλά, σημερα ή αυριο θα βγουν και τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές εξετάσεις, που σίγουρα θαείναι τελειες.....το ξαναέβγαλα βιντεακι....μου φάνηκε ότι είχε πολλά νέυρα και καταλαβα ότι θα βγει νευροσπασα σαν και εμένα....χιχιχιχι.......αντε να δω πως θα μπορώ να το κάνω ζάπι......

μετα με πονούσε τόσο πολύ η πλάτη μου και η μέση μου από τις συσπάσεις που ξάπλωσα και κοιμήθηκα και σήμερα όλη μέρα είμαι ξάπλα και ευτυχως συνήλθα.....θέλω να είμαι καλά γιατί λέμε το τριήμερο του αγίου πνεύματος να πάμε θασο για μπανακι....αρα τώρα ξάπλα για να γίνω καλύτερα......

εσύ τι κάνεις?????

οι υπολοιπες τι μου κάνετε????δεν θυμάμαι αν σας το είπα αλλά μέχρι και αυτή τη βδομάδα θα έχω δύσκολο πρόγραμμα λόγο πανελλαδικών και μέτα θα μπάινω πιο τακτικά....αν και με πολλές μιλάω στο fb, χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα ηθελα από τις κοπέλες που ήδη είναι μανούλες να μας πουν αν ισχύει το παρακάτω άρθρο γιατί μου άρεσε πάρα πάρα πολύ.....http://www.imommy.gr/egkimosini/psychologia/article/4924/7pragmata/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!

τώρα κατάφερα να μπω , χθες τελειώσαμε αργά απο το γιατρό.

Όλα καλά πάνε το αντράκι μας είναι 13 εκατοστά και 120 γραμμάρια.

Ρώτησα και για μπάνιο στην θάλασσα και μου είπε σε ένα μηνά.

Ρώτησε καμιά άλλη το γιατρό της για μπάνιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντιντι μου λυπαμαι!Πραγματικα δεν ξερω τι να πω.Ευχομαι συντομα να τρυπωσει στην κοιλιτσα σου αλλο μωρακι.Τι να κανουμε δεν ηταν το τυχαιρο.Μην το βαζεις κατω!Δεν θα σου πω μην στεναχωριεσαι,ξερω ειναι δυσκολο.Θα περασει ομως αυτη η φαση και θα δεις τα πραγματα αλλιως,πιο θετικα!

 

Κατερινακι μου ωραια νεα.Κι εγω που πηγα χθες στον γιατρο τραβηξα βιντεο και το κοιταω συνεχεια!

 

Μαρια το αντρακι σας εχει μεγαλωσει πολυ!Αχ εγω ειδα το μικρο μου και εμοιαζε σαν φασολακι!

 

Κι εμενα επεστρεψαν λιγο οι αναγουλες αλλα κατα τ'αλλα καλα.Βεβαια τωρα εχω αρχισει να εχω ανχος με τις εξετασεις που γραφω.Πφφφ περιμενω πως και πως να παω για την αυχενικη και να ξαναδω το μωρα κι μου,τοτε θα νοιωσω καλυτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρομαι που ειστε καλα,κοριτσια!!τοσες μερες εβλεπα νεκρα κ ελεγα  τι εγινε..ζωηρο μωρακι θα κανεις κατερινα!!γιωργια ποτε εχεις αυχενικη?μαρακι μεγαλωσε το μπεμπακι σου!!!αχ τι ωραια!!σε ενα μηνα σου ειπε?δλδ εγω που εκλεισα τελη ιουνιου?λες να μου πει οχι?εγω θα μπω παντως..κ στον γιο μου ειχα μπει κ τιποτα δεν επαθα..απλα οχι ηλιοθεραπεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια 12/6 εχω την αυχενικη.Εμενα δεν μου εχουν πει τιποτα για την θαλασσα βεβαια δεν με ενδιαφερει και πολυ γιατι φετος διακοπες δεν εχει.Οικονομια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργία υπομονή με το διάβασμα και μην πιέζεις τον εαυτό σου όλα θα γίνουν σιγά σιγά. και έμενα στην 10 εβδ ήταν πολύ μικρούλι άλλα νομίζω ότι μεγαλώνει πολύ γρήγορα, ο γιατρός μου είπε ότι στην Β επίπεδου αρχές Ιουλίου θα είναι περίπου 25 εκατοστά.  

Ηλιοθεραπεία ούτε για πλάκα φέτος,άλλα ξαπλώστρα ομπρελά αντηλιακό και γρανίτα σίγουρα ναι,  λέω να πάω παράλια αυτές τις μέρες και ας μην κάνω μπάνιο.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φέτος και εμάς δεν μας παίρνει για διακοπές λόγο πόλων γάμων και βαφτίσεων που έχουμε (πολλά τα έξοδα) άλλα η παράλια είναι 300 μετρά από το σπίτι και θα την παλέψουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα μαρια 300 μετρα?ευτυχισμενη θα μουν!!!χαχαχα...ολη μερα παραλια θα αραζα!που μενεις ειπαμε?!γιωργια κ εγω 10-6 εχω!!!10 μερες εμειναν..το λεω αυτο γιατι σχεδον κανα μισαωρο με μια ωρα θα χαζευουμε το μπεμπε!!!ευχομαι να ειναι καλα μονο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω φέτος θα κάνω μπανάκια με την προυπόθεση να πηγαίνω τις ώρες που δε θα έχει πολύ καυτό ήλιο, να έχει καθαρά νερά και φυσικά οχι πολύ ωρα πλατσούρισμα και όχι βουτιές.....θα βγάλω όμως φωτό κάτω από τη θάλασσα για να δείχνω στο μπεμπάκι μου πως κολυμπούσε......(είχα μια δόση τρέλας αλλα πλέον το έχω χάσει το μυαλό μου).....με αυτες τις προυποθέσεις με αφήνει να κάνω μπάνιο και όσο για το αντηλιακό σκέφτομαι ννα πάρω από τη frezyd.... (δεν το γράφω όλο για να μην κάνω διαφήμιση δεν ξέρω αν επιτρέπεται) εσας σας πρότεινε κάτι άλλο??????

μου επετρεψε να κάνω και αποτρίχωση, όχι πάνω στην κοιλιά, αλλά δεν του διευκρινησα ότι θα είναι με καυτό κερί και θα έχει τραβηγμα, θα τον ξαναρωτήσω για σιγουριά....παλιά ούτε σαν ιδέα το είχα σκεφτεί λόγο του ότι ήταν δύό, αλλα τωρα με το ένα ακουσα πολλές γυναίκες που κάνουν αποτρίχωση καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Επικίνδυνο δεν είναι το πολυποδακι, δεν είπα κάτι τέτοιο! Έχω αφαιρέσει 2 φορές ως τώρα! Ούτε μπορεί το έμβρυο να εμφυτευτει πάνω σε πολύποδα και αυτό είναι το θέμα.. δηλαδή οι πολύποδες στη μήτρα μειώνουν τα σημεία που θα μπορούσε να εμφυτευτει ένα έμβρυο..! Με την αφαίρεση του λέω έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες να προχωρήσει σε εμφύτευση ένα γονιμοποιημένο υγιές έμβρυο.  Στη φάση που είσαι τώρα δεν θα μπορέσει να αφαιρεθεί ο πολύποδας λόγο του πάχους του ενδομητρίου. Δηλαδή κανονικά για να αφαιρεθεί πρέπει να είσαι λίγες μέρες μετά την περίοδο και πριν την ωορρηξία όπου το πάχος του ενδομητρίου είναι λεπτό ακόμα και θα μπορέσει ο γιατρός να το αφαιρέσει με επιτυχία. Η αποξεση επίσης έχει καταργηθεί ως τρόπος αφαίρεσης πολύποδα γιατί ουσιαστικά αυτό που γίνεται στην αποξεση είναι να πηγαίνει ο γιατρός και να "ξύνει" ουσιαστικά το πάνω στρώμα του ενδομητρίου στα τυφλά. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να λεπταίνει με κάθε αποξεση το ενδομήτριο και να μην αφαιρείτε με επιτυχία ο πολύποδας. Με την υστεροσκοπηση πάει ο γιατρός με κάμερα και αφαιρεί το πολύποδα με χειρουργικό ψαλίδι οπότε έχουμε με ακρίβεια την αφαίρεση του και δεν επηρεάζει το ενδομήτριο για μελλοντική εγκυμοσύνη. Γενικότερα αν προχωρήσετε εντέλει σε αποξεση λόγο της εγκυμοσύνης που δεν προχωράει, μετά από 1-2 κύκλους που θα σου έρθει περίοδος, πήγαινε για ένα τσεκ να δείς τι γίνεται με αυτό..
    • Πολύ όμορφα άρχισε η εβδομάδα κορίτσι μου.  Χρόνια πολλά σε όλους και όλες κορίτσια μου!!! Να περάσετε όμορφα ότι κι αν κάνετε σήμερα!
    • Καλησπέρα κορίτσι μου! Θα συμφωνήσω με την @Παρασκευαιδου. Χοριακη γιατί ξανά έκανες εφόσον είδατε σάκο κτλπ ; Όσον αφορά το μικρόβιο που βρέθηκε συνήθως αν είναι στην αρχή της εγκυμοσύνης τα αντιμετωπίζουν άμεσα οι γιατροί και δεν υπάρχει κίνδυνος για το έμβρυο. Επίσης , το ουρεοπλασμα το ίδιο , πάλι το αντιμετωπίζουν αν και ξέρω γυναίκες που το είχαν και δεν είχαν κανένα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη τους. Αυτό βέβαια εννοείται διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα!    Τι έγινε τελικά ;  ευχομαι να έχεις ευχάριστα νέα!! 
    • Καλημερα κορίτσια! Τι ωραία που θα ήταν να ξεκίναγε έτσι κάθε Δευτέρα 🤷‍♀️🙈 Καλά να περασετε ότι κι αν κάνετε  
    • Για το αιμάτωμα που λες οτι εχεις, γιατι ειναι επικίνδυνο; Ολα καλα θα πανε. Κοντεύουν οι μερες για την αυχενικη σου. Σχεδόν έχει εξαφανιστεί ο κίνδυνος. Θα πανε ολα καλα! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...