Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2014 -Ιανουαριος 2015


Recommended Posts

Μαρια μου την παρασκευη με το που την  φτιαξω θα βαλω φωτο να την δειτε και να μου πειτε αν ειναι καλη.Κοιταζα της τουρτιτσες που εχεις με την ζαχαροπαστα και μου ηρθε ιδεια να την στολισω κι εγω ετσι.Βεβαια δεν τα παω πολυ καλα με αυτη αλλα θα προσπαθησω..

 

Που ειστε βρε εγκυουλες μου;;;Πολυ εξαφανιζολ πεφτει τελευταια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεωργια σου κανω εγω;Πολυ ωραια η ιδεα για την τουρτα!Εγω δεν εχω δει τις δημιουργιες σου αλλα για να σου ζητανε τα κοριτσια να τους δωσεις παει να πει οτι κανεις θαυματα!Τι μερα ηταν αυτη σημερα!Τρεχα απο εδω τρεχα απο εκει,κανε αυτο κανε εκεινο,ψωφησα.joanna30 κι εμενα η μικρη μου με βηχα και πυρετο ηταν σημερα.Τωρα ευτυχως ειναι καλυτερα.Μμμ για πειτε,εχετε σκεφτει τι φαγητο θα κανετε αυριο;Εγω μαγειρευω απο το βραδυ και μεχρι στιγμης δεν μου ερχετε καμια ιδεα(μαλλον λογο κουρασης και βαρεμαρας).Ααα αυριο το απογευμα παω για αυχενικη,αιντε τωρα το θυμηθηκα,παει το'χασα το μυαλο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου χριστινα!Ελπιζω να γινει ωραια!Ετσι μου'ρχεται να κανω μια αυριο ετσι για δοκιμη,να δω αν θα μου βγει καλη....Περαστικα κι εσενα στην μικρη σου.Φαγητο εεε;Αυτη την στιγμη μονο γεμιστα κανελονια μου'ρχονται στο μυαλο(ο πεινασμενος που λενε...).Χριστινα στην εδεσσα θα γεννησεις;Σε νοσοκομειο η σε κλινικη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω τι μου θυμησες τωρα.Εχω πολυ καιρο να φτιαξω κανελονια,καλη ιδεα μου εδωσες θα στειλω τον αντρα μου να παρει.Εγω τα γεμιζω με τυρι και πρασο και γινεται μουρλια(εναλακτικη για να μην τρωμε συνεχεια κρεας).Στην εδεσσα στο νοσοκομειο,δεν ειμαστε για εξοδα.Βεβαια οι γιατροι δεν μου πολυαρεσουν μεχρι στιγμης αλλα τι να κανουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραια θα ειναι κι ετσι!Εμενα οι γιατροι μου φαινονται πολυ καλοι.Παντα ευγενικοι,προθυμοι,μου λυνουν ολες τις αποριες(και ειναι πολλες....).Ο καθενας αλλιως τα βλεπει.Δυο ειδικευομενους που εχει εκει μεσα τους εχω καθηγητες στην σχολη μου και οταν παω και τους βλεπω εκει μεσα ντρεπομαι.Καθε φορα προσευχομαι να μην ειναι εκει οταν εχω ραντεβου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες! καμια μεσα? Γιωργία μου τι τους ντρεπεσαι? τη δουλεια τους κανουν! μιση ντροπη δικη τους!! η μικρη μου τελικα συνεχιζει ακαθεκτη τον πυρετο.. περαστικα και στη δικια σου Χριστινα! δε μου αρρωστησε όλο το χειμωνα μονο μια φορα ξανα ανεβασε πυρετο και τωρα που καλοκαιριάζει αν ειναι δυνατον! και ηθελα να πλενουμε χαλια με τον αντρα μου αυριο (δηλαδη αυτος θα τα επλενε) και νακαναμε δουλιες ντουλαπες κτλ... αλλα παλι δε θα τη στειλω παιδικο.. οποτε ακυρο και αυριο

που ειστε καλε ολες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα κ εγω!!!! χτες εκανα ραβιολα με κασερια σαλτσα κρεμα γαλακτος κ μπεσαμελ!!!για τρεις μερες με βλεπω να εχω φαι μιας κ δεν τρωω πλεον πολυ..

χριστινα περαστικα κ στην κορη σου..αυριο αυχενικη?αχ τι ωραια!!!με το καλο κ ολα καλα να δειξουν!

γιωργια κρατα την μεσα οσο μπορεις ακομη..αντιβιωση παιρνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!Ιωαννα μου τους εβλεπα καθε μερα στην σχολη και τωρα μου ερχεται καπως.Καλα κανεις και την κρατας μεσα την μικρη.2-3 μερουλες μετα θα τις περασει.Οσες εχετε κι αλλα παιδακια προσεξτε γιατι κυκλοφορει ιωση.Τετοιο καιρο παντα εχουμε αρρωστιες.Μαρια μου ανοιξες την ορεξη...μιαμ μιαμ...το καημενο εφαγα για βραδυ ενα γιαουρτακι και μισο πιατο κερασια.Σκεφτομαι τα γλυκα που εχει στο ψυγειο και μου τρεχουν τα σαλια.Αυριο θα παμε με την πεθερα στο σπιτι να δουμε πιο δωματιο θα γινει παιδικο και θα αρχισει να το βαφει.Σιγα σιγα να μπει και σε μια ταξη κι αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!Κι εμενα ιωαννα η μικρη μου ξανανεβασε πυρετο κι ο βηχας της ειναι χαλια.Ειπες για τα χαλια και θυμηθηκα πως πρεπει να τα κανω κι εγω.Ενα σωρο δουλειες ποτε θα γινουν;Τωρα μολις τελειωσα με το μαζεμα του σαλονιου και το μαγειρεμα.Θελω να κοιμηθω αλλα δεν.Σε μιση ωριτσα θα παω να βαλω στην μικρη θερμομετρο να δω τι γινεται.Η μεγαλη μου ειναι εξω και αν δεν ερθει υπνος δεν με πιανει.Το πρωι εχω να σηκωθω και νωρις.Θελει η πεθερα να παω να την βοηθησω να καθαρισει τα ντουλαπια(πρωι πρωι με την αυγουλα) και μετα δουλεια.Δεν αντεχω αλλο.Χιλια κοματια εχω γινει.Εχει γενεθλεια αυριο και ο αντρας μου!Του λεω μην διανοηθεις και φερεις κοσμο την εβαψες.Αμα θες παρ'τους και βγειτε εξω.Και το δωρο μου θα ειναι το απογευμα που θα παμε στον γιατρο και θα δει το μωρο.Θελω να κατσω να ξεκουραστω επιτελους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο μενα!!!ααα γιωργια τι ωραια που βαψετε το παιδικο!!!

χριστινα περαστικα στην κορη σου!η πεθερα δεν μπορει μονη της να κανει ντουλαπες?το λεω γιατι ρε συ ολη μερα τρεχεις κ οσο να ναι θελεις να ξεκουραζεσαι !σημερα ειναι να κανετε αυχενικη?

εγω σημερα χαλαρα...πηρα την  μικρη κ πηγα σε μια φιλη για καφε,μετα ψωνια κ σπιτι μολις ηρθαμε..παιζει εξω με την λουση μας κ σε καμια ωρα θα την βαλω για υπνο!μαγειρεμα δεν εχω,ευτυχως..εχω φαι για τρεις μερες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανούλες καλησπέρα!!! Σας ευχαριστώ πολυ για το καλωσόρισμα!!! [smilie=love10.gif] Περαστικά σε όλα τα παιδάκια που είναι άρρωστα. Και η δικιά μου είχε βήχα και κομμένη φωνή την προηγούμενη εβδομάδα αλλά τώρα είναι καλύτερα.

Όσο για το μπεμπέ στην κοιλίτσα, πήγαμε την Τρίτη όπως σας είχα πει και είδαμε σάκο (νινί δε φαινόταν ακόμη, να ανησυχήσω???) :ymsigh:...η γιατρός μου είπε ότι είναι ακόμη πολύ μικρό γι'αυτό δε φαίνεται. Θα πάμε σε δύο εβδομάδες να ακούσουμε καρδούλα. Κατά τα άλλα όλα καλά...λίγο υπνηλία έχω αλλά αυτό δε με ενοχλεί καθόλου...τρέμω να μη με πιάσουν οι αναγούλες και οι εμετοί που είχα στην κόρη μου @-) !!! Διάβασα και εσάς που άρχισαν ήδη να σας ταλαιπωρούν κορίτσια μου και στεναχωρέθηκα.... η πιο απαίσια περίοδος της πρώτης μου εγκυμοσύνης ήταν αυτή...τεσπά να είναι καλά τα νινάκια και χαλάλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εγκυουλες... πως είστε? 

Ξέρω χάθηκα αλλα μεχρι και της 20/06 που θα ειμαι στην δουλεια τα πράγματα ειναι δύσκολα μετα θα χαλαρώσω και θα μπορώ να μπαίνω συχνά

Χριστίνα και Αθηνά καλωσορίσατε και απο εμενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αθηνα το θετικο ειναι οτι ειναι στην μητρα..κ εμεις στην αρχη μια βουλιτσα ειδαμε κ μετα 2 βδομαδες ακουσαμε καρδουλα!!!αυριο το πρωι θα παμε να το δουμε αν ειναι ολα καλα κ θα εχω κ την ζουζουνα μαζι μου..η αληθεια ειναι οτι δεν ηθελα να την παρω αλλα δεν εχω που να την αφησουμε!θα δει κ το μπεμπε!!

μαρια ολα καλα με την δουλεια?καλο κουραγιο να εχεις..εμεις εδω θα'μαστε!!

τα αλλα τα κοριτσακια μας που ειναι?πολλες χαθηκαν κανα 2-3ις μερες..ολα καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια.Πηγαμε στον γιατρο και ολα ειναι μια χαρα!Η μικρη μου χειροτερεψε,την πηγα στο γιατρο και μας εδωσε αντιβιωση.Αυριο λεω να παρω αδεια και να κατσω σπιτι.Θα προσεχω την μικρη καλυτερα και την μεγαλη στο διαβασμα.Θα κανω και κατι δουλιτσες που εχω πιο χαλαρη.Το θεμα ειναι να μ'αφησουν απ'την δουλεια να την παρω.Ωρα για υπνο τωρα γιατι δεν με βλεπω καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας εγκυουλες!Πφφ κοιμηθηκα στις 7 το απογευμα και μολις ξυπνησα,αντε να δουμε τι κανουμε τωρα...Ευτυχως ο πονοκεφαλος μου εφυγε.Ως δια μαγειας νοιωθω παρα πολυ καλα.Ουτε αναγουλες ουτε πονοι!Μαλλον θα αρχισω να φτιαχνω την τουρτιτσα,δεν αντεχω αλλο πως και πως περιμενα να ερθει παρασκευη.

 

Αθηνα ποσων εβδομαδων εισαι;Μην ανησυχεις.

 

Χριστινα περαστικα στην μικρη σου.Μην κουραζεσαι πολυ σκεψου πως εχεις κι ενα μωρακι στην κοιλια σου που θελει η μαμα του να ξεκουραζεται!

 

Γιατι βρε κοριτσια εχετε χαθει;Περιμενα κι εγω να δω τουλαχιστον 2 σελιδες γεματες...Ααα θα σας μαλωσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι παλι.Εκανε εμετο η μικρη και μετα ηρθε τρυπωσε στο κρεβατι μας,στην ουσια αυτη και ο αντρας μου με εκτοπισαν απ'το κρεβατι.Η πλακα ειναι οτι δεν νυσταζω τωρα.Θα κανω καμια δουλεια ησυχα ησυχα,πρεπει να περιμενω μεχρι τις 7μιση για να μπορεσω να παρω τηλ στο γραφειο να δω αν θα με αφησουν να κατσω σπιτι σημερα.

 

Γεωργια νωρις νωρις βλεπω.Αφου δεν σε πιανει υπνος φτιαξε την τουρτιτσα να την εχεις απο νωρις ετοιμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι ελεγα δεν θα βρω καμια μεσα τετοια ωρα.Αληθεια χριστινα που δουλευεις;Ετοιμασα το παντεσπανι και το εβαλα να ψηθει.Εκανα και τις κρεμουλες μου και τις εβαλα στο ψυγειο.Τελευταια θα αφησω την ζαχαροπαστα,βρηκα και μεσα στο ντουλαπι ζελε(διαφανο,το ειχα παρει για να διακοσμω τα γλυκα που φτιαχνω)και μου ηρθε μια πολυ ωραια ιδιεα.Η μανα μου και η πεθερα ολη μερα θα φτιαχνουν μεζεδακια για αυριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα...συνεχεια διαβαζω τα νεα σας αλλα δεν προλαβαινω να γραψω.την αλλη βδομαδα δινουν πανελλαδικες και ετσι τωρα τρεχω...καλη επιτυχια σε οσες θα πατε σημερα στογιατρο...

Μπου σου δωσανε τελικα ααδεια;περαστικουλια καθ σε ολα τα ζουζουνακια....

Γεωργια την τελειωσες;μπαινω στο fb περιμενοντας να δω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι κι εγω.Αντε βρε κατερινακι,λεω κι εγω που χαθηκε...Ετοιμη η τουρτιτσα μου,εγινε υπεροχη.Εστειλα τωρα τον αρραβωνιαρη μου να παει να μου φερει τουλι(κοκκινο,λευκο).Μου ηρθε ιδεα.Θα κοψω τα τουλια σε σχημα καρδιας και θα τα βαλω κατω απ'την τουρτα.Μολις το κανω κι αυτο θα βαλω φωτο να μου πειτε την γνωμη σας,σε λιγο θα φτιαξω και μια με σοκολατα..Χριστινα τι εγινε με την αδεια;Κοντα στο ΤΕΒΕ μενουν τα πεθερικα μου(και το σπιτι που θα μενω κι εγω σε λιγους μηνες).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!Τελικα δεν μου εδωσαν την αδεια και πηγα στην δουλεια.Μολις γυρισα και βρηκα ενα σαλονι ανω κατω(που το μαζεψα ξημερωματα)και στιβα τα πιατα στον νεροχυτη.Η μεγαλη μου αντι να προσεχει την μικρη(παλι καλα παει καλυτερα)φωναξε το πρωι τους φιλους της στο σπιτι και το καναν ριμαδιο.Εκανα αρακα το πρωι(ξερω δεν ειναι και το καλυτερο,αλλα περιμενα πως θα εχω ωρα αμα κατσω σπιτι αλλα τελικα δεν)δεν τους αρεσε,παρηγγειλαν απ'εξω και εκαναν ολο το σπιτι μεσ'τα λαδια.Πφφ δνε μπορω αλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!γιωργια φανταστικη η τουρτα σου!!με το καλο αυριο ο αρραβωνας!!

χριστινα περαστικα στην κορη σου..πηρε αντιβιωση?τα υπολοιπα κοριτσια μας ειναι καλα?που ειστε?τονια χαθηκες....

εγω πηγα σημερα στον γιατρο κ το μπεμπε μεγαλωνει καλα ..αρχισαν να φαινοντε χερακια,ποδαρακια!!!10 ιουνιου για αυχενικη θα ξανα παω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Πηγα κι εγω στο γιατρο σημερα κουνουσε τα χερακια και τα ποδαρακια!! και ειχε πολυ πλακα! ξαναακουσαμε και τη καρδουλα! 169 παλμοι!  ειμαι πολυ χαρουμενη! ειναι 2,1 εκατοστα!

Η μικρη μου καλυτερεψε μονο κατι δεκαταεκανε σημερα. 

Γιωργία η τουρτα ΤΕΛΕΙΑ! μακαρι να ειχαμε κανενα κομματακι! 

Χριστίνα περαστικά στη μικρη σου! 

Ντελφιν και εγω σε 1 μηνα θα παω για αυχενικη και σε δυο βδομαδες θα παω παλι να το δουμε στον υπερηχο

Που ειναι τα υπόλοιπα κορίτσια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχ τι ωραια Ιωαννα μου!Κι εγω ανυπομωνω να το δω!Ευτυχως η μικρη σου ειναι καλυτερα.Αυριο νομιζω θα ειναι λιγο δυσκολο να μπω αλλα θα το προσπαθησω.Το βραδυ θα βαλω και φωτο στο fb.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...