Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γονιμοτητα Αστατοσ Κυκλοσ Και Απογοητευση


Recommended Posts

καλησπερα και παλι βρε κοριτσια βασικα το θεμα μου ειναι οτι εδω και 5 μηνες εχω τοσο αστατο κυκλο που δεν ξερω ποτε να προσπαθησω λετε το μερα παραμερα να πιανει??????????κυκλοσ που κυμαινεται στισ 30 ημερεσ συνηθωσ αλλα τον προηγουμενο μηνα αρχισα επι μια ολοκληρη βδομαδα να εχω καφε ακαθαρσιεσ λεω και γω εμφυτευση θα ναι μπα......την περασμενη τεταρτη μου ρθαν .....και τωρα ξανα ταλαιπωρια...........ανησυχω γιατι το πρωτο μου που τωρα ειναι αγγελοσ στον ουρανο εκανα 2 χρονια να το πιασω και λεω μηπωσ κανω και στ επομενο τοσο καιρο συγνωμη αν σασ ζαλιζω πραγματικα απλα ειμαι μοναχικη σαν ανθρωποσ οτι τραβαω το τραβαω μονη μου χωρις φιλουσ να με βοηθησουν να σταθω και αν και δεν σασ γνωριζω σασ διαβαζω τοσο καιρο κι πραγματικα εδω μεσα ειστε το κατι αλλο...εκ των προτερων ευχαριστω και φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magouliana θα έλεγα να βρεις έναν καλό γιατρό που να σε παρακολουθήσει 3-4 μήνες για το πότε κάνεις ωορρηξία και να σας κατευθύνει τις επαφές... μην το αφήσει έτσι στα..κουτουρού! ή αν έχεις υπομονή με τεστ ωορρηξίας να προσπαθείς να βρεις πότε είναι οι γόνιμες μέρες σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα daphne   επειδη ειμαι απο καλυμνο δωδεκαννησα παω σε εναν πολυ καλο στην ροδο εχω αστατο κυκλο και μου ειπε οτι μετα τον προωρο τοκετο εδω και 5 μηνεσ, ο κυκλοσ μου εχει κλιση κατα τισ 30 μερεσ και μου ειπε να προσπαθησω και σημερα αλλα δεν ξερω πιστευω οτι ισωσ ο θεοσ δεν θελει να μου το χαρισει για αυτο και μου το πηρε.....εσυ εχεισ παιδακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ακουω βλακειες!!Μια χαρα θα σου χαρισει..περασες μια δοκιμασια πολυ δυσκολη για καποιο λογο που ισως δεν το μπορουμε εμεις οι ανθρωποι να εξηγησουμε..ο οργανισμος θελει καποιο χρονικο διαστημα να επανελθει και φυσικα η ψυχολογια ειναι το αλφα και το ωμεγα..κοριτσακι μου μη το βαζεις κατω...μια χαρα θα τα καταφερεις..εγω παλευω 2,5 χρονια χωρις κανενα προβλημα εχοντας κανει ολες τις εξετασεις ..τον Γεναρη κανω την πρωτη σπερματεγχυση μου και ο θεος βοηθος...αρκει να σου πω πως ειχα φιλη που εκανε 3 εξωμητριες κυησεις..μετα απο σπερματεγχυσεις στα 40 της..εχασε και τις 2 σαλπιγγες και χρειαστηκε 3 εξωσματικες(μαλιστα η 3η θα ηταν η τελευταια της καθως δεν ειχε πια χρηματα)και εμεινε εγκυος σε 3 μωρα)της παλλινδρομησαν 2 και οι γιατροι την προετοιμασαν οτι μαλλον θα φυγει και το 3..Σημερα η κορη της ειναι 18 μηνων...να λες θεε μου γεννηθητω το θελημα σου και να παρακαλας να σου χαρισει μωρακι..μην το βαζεις κατω..με συγκινησε πολυ το μηνυμα σου γιατι κι εγω ειμαι πολυ κλειστος ανθρωπος αλλα εδω μεσα βρηκα συμπαρασταση στις κοπελες και ειδα πως δεν ειμαι μονη...μαλιστα ειμαι στην ομαδα εξωσωματικων γιατι πρωτη φορα γραφτηκα σε φορουμ και δεν ηξερα κι ομως τα κοριτσια με δεχτηκαν με χαρα με ανεβαζουν συνεχεις και πλεον πιστευω κι εγω πως ολα θα πανε καλα..καθε μερα εισαι ενα βημα πιο κοντα στο ονειρο σου...σου στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια...σιγουρα ειναι πολυ δυσκολα σε νησι με γυναικολογους κτλ..θα σου προτεινα οπως τα κοριτσια να κανεις μια δοκιμη με τεστ ωορυξιας να δεις τι και πως..παρε απο το ιντερνετ που ειναι ικονομικα να δεις ποτε ειναι οι γονιμες...επισης οσο τρελο κι αν σας φανεισε οποιαν διαβαζει η γιαγια μου ελεγε πως ξεραν ποτε θα κανουν παιδι απο τα ουρα..οταν λεει καπου στη μεση του κυκλου κατουρας στη λεκανη πανωπανω μενει κατι σαν αφρος μικρος(σορι για την περιγραφη)οσο τρελο κι αν σας φανει το τσεκαρα και με τα τεστ και με την ενεση πρεγνυλ και οντως ισχυει...ειναι τα πολλα υγρα που εχεις..καλη επιτυχια(δεν λεμε να κοιτας αυτο τον αρχαιο τροπο)αλλα εχε το κατα νου...φιλια πολλα θετικη ενεργεια και εδω ειμαστε παλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχην εισαι μια καταπληκτικη κοπελα σε ευχαριστω για το κουραγιο που μου δινεισ οσο για το κολπο τησ γιαγιασ θα το δοκιμασω κουκλα μου μαλλον θα το παρατηρησω ...δεν το πιστευω οτι υπαρχουν τετοιεσ κοπελεσ ....βασικα με τρελαινει οτι υπαρχουν γυναικεσ πχ εσυ που ταλαιπωρουνται ετσι για κατι που αλλεσ πετανε στα σκουπιδια....ποσο καλη και ευδιαθετη εισαι μα τω χριστο,σου ευχομαι τον γεναρη να συμβει απλα θα ηθελα αν δεν σε ενοχλει να μου λυσεισ μια απορια εχεισ απελπιστει και θα κανεισ σπερματενγχυση η δεν συλλαμβανεισ με φυσιολογικο τροπο?χιλια συγνωμη αν σε φερνω σε δυσκολη θεση.......σε ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου κουκλα μ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχ οχι δεν εχεισ κανενα προβλημα γραφεισ....δεν το προσεξα....σορυυυυυυ και δεχτηκε ο γιατροσ να σου κανει σπερματενγχυση αφου δεν εχεισ προβλημα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι εχω δοκιμασει ηδη 3 χρονια ,εχω κανει καποιους κυκλους με προκληση περισσοτερων ωαριων και ενεση για σταθερη ωοριξια αλλα τζιφος...εχω 6 φορες ευκαιρια με αυτα τα χαπια..ειπα τις αλλες 3 να τις ξοδεψω με σπερματεγχυση για περισσοτερο ενισχυση..ο θεος βοηθος βεβαια..εχω συμαχο το χρονο (30 ειμαι)που ειναι στα υπερ της σπερματεγχυσης και το καλο σπερμα..ο θεος μαζι μας λοιπον..βασικα οτι περναω εγω δεν ειναι τιποτα μπροστα στο τι εχουν περασει αλλες γυναικες..το αγχος ειναι φυσιολογικο(αν ρωτησεις εδω κοπελες που εχουν μιλησει θα σου πουν πως ετσι ημουν)το χω φιλοσοφισει ομως πια..ειναι κατι πανω απο μενα..κανω οτι περνα απο το χερι μου και μετα ειναι θεμα θεου αν θα μου στειλει μωρακι..Η σπερματεγχυση γινεται και σε ζευγαρια με απροσδιοριστη υπογονιμοτητα..για να ειμαι ειλικρινης σε μας ειναι και ο παραγοντας οτι ο συζυγος μου λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων λειπει πολυ.ο γιατρος μου πιστευει πως αυτο ειναι ο λογος αλλα εγω πια δεν αφηνω τιποτα στην τυχη..καλη δυναμη σε ολες ειθε το 2014 να γεμισει φουσκωμενες κοιλιτσες πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου καλημερα και απομενα και χρονια πολλα!ευχομαι ο νεος χρονος να φερει σε σενα και σε ολους μας οτι επιθυμουμε!γιατι δεν κανεις μια προσπαθεια με σερπαφαρ πρεγκνιλ και προγραμματισμενες επαφες?ξερω πως αν δεν υπαρχει καποιο προβλημα στο ζευγαρι ειναι μια πολυ καλη μεθοδος.συζητα το και με το γιατρο σου.και οτι θες να ρωτας εδω ειμαστε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα.....αυτα τα χαπια σε τι βοηθανε βρε κοριτσια μου δεν ξερω...και ντρεπομαι να ρωτησω τον γιατρο γιατι ειμαι μικρη και ολοι με εχουν στο δουλεμα.........αλλα μονο εγω ξερω τι περναω καλα ειστε???????????????/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

Συγνώμη που δεν σου απαντησα ακομα στο μηνυμα αλλα στα γραφω εν συντομια εδω..Καταρχας να σου πω πως πρεπει να βρεις ενα γιατρο που εκτος απο καλος επιστημονας θα ναι και ανθρωπος να σου λυνει αποριες κτλ..Δεν νομιζω οτι δεν σε παιρνουν σοβαρα ,γιατι τοτε πρεπει να αλλαξεις γιατρο...ειδικα μετα την περιπετεια σου.Επειδη ισως εχεις πολυ αγχος νομιζεις πως οι αλλοι που δεν το συμμεριζονται δεν σε παιρνουν σοβαρα..Η αληθεια ειναι πως εισαι πολυ μικρη για να μπεις σε τετοιες διαδικασιες και ειχες ηδη μια φυσιολογικη συλληψη.Για μενα αυτο που εχεις κανει σιγουρα εσυ λαθος ειναι που δεν ακουσες το γιατρο σου για το ποτε πρεπει να ξεκινησεις ξανα προσπαθειες..θα μπορουσες να χεις μεινει εγκυος και να εκανες ζημια στο σωμα σου.Πρεπει να ακους το γιατρο σου κατα γραμμα σε αυτα τα χρονοδιαγραμματα..για καποιο λογο σου ειπε να μην αρχισεις ακομα προσπαθειες.Τωρα στο κομματι που αφορα το αγχος αν σου πω να μην εχεις κτλ θα σου πω κατι που ουτε εγω το εφαρμοζω..Αν ο γιατρος σου δεν σε καλυπτει θα σου προτεινα να αλλαξεις γιατρο..(εγω οταν δουλευα στη Ροδο πηγαινα σε μια γυναικα γιατρο...αν ρωτησεις θα μαθεις ειναι πολυ καλη..)Δεν χανεις να την δεις κι αυτη..Τωρα ως αναφορα τα χαπια  θα σου πω οτι α χαπια που περιγραφει η Νικη παραπανω ειναι για προκληση ωορυξιας(τα serpafar).Δινονται για να κανεις ωορυξια αν δεν κανεις ή για κανεις περισσοτερα απο 1 ωαρια αν κανεις ωορυξια..(εγω ειμαι στη δευτερη κατηγορια ,όπως και η Νικη αν θυμαμαι καλα)Δεν παυουν βεβαια να ειναι ορμόνες..Μπορεις να τα παρεις μεχρι 6 κυκλους.Φυσικα μονο με συνατγη γιατρου και μονο οταν υπαχει λόγος.Αφου τα παρεις πας και κανεις υπερηχο σε μερες που θα σου πει ο γιατρος σου ..συνηθως ξεκινας απο την 9η μερα..καποια στιγμη οταν τα ωαρια ή το ωαριο ειναι σε συγκεκριμενο μεγεθος ο γιατρος σου κανει μια ενεση(PRegnyl)για να σπασουν τα ωαρια 36 ωρες μετα..ετσι ξερεις περιπου ποτε να προσπαθησεις για παιδι.Είναι περιπτωσεις που πιανει με την πρωτη οπως η Νικη και μαλιστα και τα 2 ωαρια ,αλλες με τη δευτερη τριτη κτλ.Επειδη ομως αυτα ειναι λυσεις για 6 φορες μονο δεν νομιζω να στα δωσει ο γιατρος(και καλα θα κανει αν θες τη γνωμη μου )γιατι εισαι πολυ μικρη και γιατι ηδη εχεις μια κανονικη συλληψη..Βασικα χαλαρωσε λιγο και ακου το γιατρο σου..Βρε κοριτσακι μου ,αν εσυ σε αυτη την ηλικα αγχωνεσαι τι να πουν γυναικες με τα διπλα σου χρονια που παλευουν...δες το πιο χαλαρα ..και μην κανεις του κεφαλιου σου..οσο κι αν θες ενα μωρο ο γιατρος κρινει ποτε πρεπει να προσπαθησεις..αν εμενες εγκυος και δεν ηταν ετοιμο το σωμα σου και εχανες το μωρο;Εχει λογο που σου λεει να αφησεις καποιους κυκλους...αυτα απο μενα φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα γλυκια μου ευχαριστω για την απαντηση ....ξερεις τι γινεται τον γιατρο μου τον εμπιστευομαι ειναι πολυ καλοσ του νοσοκομειου....μου χε πει να περιμενω τρεισ μηνεσ τουλαχιστον αλλα εγω τιποτα....ευτηχωσ που δεν εμεινα τοτε...να σου πω τα θεματα με τα χαπια κτλ εχεισ δικιο ειμαι πολυ μικρη και ειναι αρκετα ψυχοφθορα απο τη  μερια τησ αυτη η διαδικασια...αλλα ειληκρινα αρκετα ασχοληθηκες με τα δικα μου θελω να μου πεισ πωσ αισθανεσαι εισαι ετοιμη για μια τοσο μεγαλη δοκιμασια γλυκια μου ειναι πολυ δυσκολο αυτο......εγω παντωσ μεσα απ την ψυχη μου σου ευχομαι τα καλυτερα να εχεισ αυτο που ποθεις...το ξερω οτι υπαρχουν χειροτερα απο μενα το κατανοω και αισθανομαι ασχημα που φερομαι ετσι απλα ...........τα χρονια μου σε σχεση με οτι περασα ειναι πτεσματα....................και αισθανομαι τοσο αδικημενη τοσο μειωμενη και εξοργισμενη που οσο περνανε οι νυχτεσ και σκεφτομαι το μωρο μου ποσο βιαια μου το στερησαν ειναι σαν να τοσ κοτωσα με την θεληση μου και το λεω επειδη ουτε πολυπροσεχα τισ κινησεισ μου στην εγκυμοσυνη πχ φωναζα απ τα νευρα μου γιατι ημουνα κλεισμενη χωρισ μανα χωρισ πατερα προβληματα και νευρα που δεν μπορουσα να ξεσπασω και το μετανιωνω...και δευτερον γτ οταν ειδα αιμα πηγα στο νοσοκομειο και χωρισ να μου σπασουν τα νερα ειπε οτι βγηκε απ τν σακο και ζουσε μεχρι το τελευταιο λεπτο.στο σπρωξιμο εσκασε...δλδ λεσ και το σκοτωσα..και επειδη ειμαι θρησκευομενοσ ανθρωποσ οσο μπορω ο παππας με επηρεασε λεγοντασ μου οτι ειναι σαν να κανα εκτρωση διοτι δεν προσεχα και προκαλεσα τον προωρο τοκετο...συγνωμη που σε ζαλιζω συνεχεια με τα δικα μου.....απλα ξεσπαω καπωσ....σου ευχομαι ο θεοσ να σε εχει στην αγκαλια του και καθε μανουλα που προσπαθει να εχει ενα θειο δωρο στα χερια τησ φιλια........................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου αυτο που καταλαβαίνω εγώ τι χρειάζεσαι πρωτίστως είναι ψυχολογική υποστήριξη αληθινη ...Κι εγώ είμαι ανθρωπος που πιστεύει στο θεό αλλά δεν θα επέτρεπα σε κανένα ιερέα μετα από τετοια κατασταση να μου καταλογίζει μερίδιο ευθύνης..Η δική μου θεωρία ειναι λίγο πιο απλά..Ηταν να γίνει κι έγινε..Καμια φορά η φύση προνοεί για καποιο λόγο και φευγουν τα μωράκια..Εμεέις στην οικογένεια εχουμε μέλος που εχασε το μωρο της στον 9 μηνα..Αν όμως δεν αποκοπείς από τα σκοινιά που σε δενουν με το παρελθον δεν προχωρας.Συνέβει πραγματι ένα πολύ θλιβερό γεγονός που δυστυχως δεν απόφασιζουμε εμεις.Αποφασίζει ο Θεός..Νομίζω πως ο λόγος που δεν έρχεται το μωρακι σου ειναι γιατι εχεις παρα πολύ πονο μέσα σου και θλίψη..Είναι συναισθηματικοί λόγοι.Πρεπει να οργανωθεις να σηκωθεις στα ποδια σου και να παρεις τη ζωή στα χέρια σου.Ξέρω οτι εισαι πολύ μικροί.Υποθέτω οτι παντρευτηκες νωρις και διαβασα παραπάνω κάποια πραγματα για την οικογενεια σου.Ξερω οτι ισως νιωθεις μονη σε ολο αυτο μα μην ξεχνας πως μαζι με σενα το περναει και  αντρας σου!!εκεινος πως αντιδρά;δεν σε στηρίζει;πραγματικά πρέπει να ηρεμίσεις..Δεν μου αρεσει να κάνω κήρυγμα και να δινω συμβουλες αλλά ειλικρινα οτι σου γραφω βγαινει απο μεσα μου..χρειαζεσαι ψυχολογικη υποστηριξη..και δεν ειναι αναγκη να ναι ψυχολογος..μπορει μια φιλη σου ενας δικος σου ανθρωπος ο αντρας σου..Πρεπει να ξεκολλησει το μυαλό σου απο το παρελθόν..Δεν εισαι ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια που εχασε μωρο δυστυχως..Εισαι 20 χρονων κι εχεις ολη τη ζωη μπροστα σου..Δωσε λίγο χρονο στον εαυτο σου..μην απαιτείς απο εκεινον να λειτουργήσει αψογα σωματικα για να σου χαρισει ενα μωρο ,όταν εσυ δεν του φαιρεσαι αναλογα...Αυτα εχω να πω..Συγγνωμη αν ακουστηκαν καπως αλλα εχω μαθει να λεει αυτο που σκεφτομαι.Το προβλημα σου δεν ειναι το μωρο που δεν ερχεται αλλα αυτο που εφυγε..Κατα τα αλλα εγω εδω στην καθημερινότητα.καλη δυναμη σε οτι κανεις να προσεχεις τον εαυτο σου και να χαμογελας στη ζωή(η ζωη ειναι καθρεφτης αν της χαμογελασεις σου χαμογελαει κι αυτη...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω,ειληκρινα μου δινεισ κουραγιο ναι πραγματι δεν σκεφτομαι το επομενο ξερεις μου την δινει που πρεπει να μπω παλι στην ιδια διαδικασια ενω τωρα θα την ειχα 2 μηνων....φιλεσ δεν εχω καμια ημουνα απο την αθηνα και ηρθα διακοπες στο νησι μου και ετσι νοικοκυρευτηκα ο αντρας μου ναι μεν με καταλαβαινει αλλα υπαρχει ενα χασμα στο να καταλαβει τι νιωθω εκεινοσ θελει να συνεχισει....αλλα ολο μαζι μου ασχολεισαι ποσες μερουλες μεινανε????????????αντε εχω αγχοσ και γω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενω με παρηγορεις και ειληκρινα τα καταφερνεις αισθανομαι ισως απ τν τροπο που γραφεις δεν εισαι καλα και εσυ και ας μην εχεις περασει μια αποτυχημενη κυηση γτ γλυκια μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρά είμαι εγώ απλά επείδη τα γράφω σε άλλη ομάδα εδώ στο φόρουμ νιώθω οτι επαναλαμβάνομαι και δεν ειναι κι ωραιο να βλεπουν παντου δικες μου αναρησεις..τα αναλυτικα τα εχω στην ομαδα "ποιες ξεκινησαμε μαζι πταρεουλα εξωσωματικη2" κι ας μην κάνω εξωσωματική μιας και τα κοριτσια με δεχτηκαν εκει...το φορουμ εχει χωριστες ενοτητες για αυτο το λόγο..Στο δικό σου θέμα και τιτλο δεν εχει νοημα να γράψω εγω για τη σπερματεγχυση(αλλιως μεσω προσωπικων μηνυμάτων)αν δεις αναρτησεις μου θα δεις οτι τα γραφω αναλυτικα και η ψιχολογια μου ειναι πιο ανεβασμενη απο ποτε δοξα το θεο οτι κι αν γινει.Είμαι πολύ καλά με την οικογενεια μου φιλους μου και κυριως μεσα στο γαμο μου..εχω ανθρωπους που με στηριζουν και παιρνω δυναμη απο αυτούς!!!αν θες διαβασε στη σελιδα που σου πα λεπτομεριες !!!φιλιαααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απομενα και καλη χρονια σε ολους μας!!!!οπως ειπε και η φιλη santaloxilo γραφω καιγω σε αλλη ομαδα και δε θελω να επαναλαμβανομαι.magouliana μου καλη καλα ειναι τα μωρακια ειχαμε ομως μια περιπετεια δεν ξερω αν το διαβασες.εκανα εκτακτη περιδεση πριν 3 εβδομαδες και κρεβατωθηκα με φαρμακα μεχρι τελους!!!!εχω ενα αγχος να πανε ολα καλα αλλα ελπιζω να μεινουν τα μικρα μου εκει μεσα οσο περισσοτερο γινεται...οσο για τα χαπια που σου ειχα γραψει εγω τα πηρα γιατι ειχε χαλασει ο κυκλος μου και δεν ηξερα ποτε κανω ωορηξια οχι γιατι δεν εκανα καθολου η΄εκανα προβληματικες ωορηξιες.ετσι ημουν πιο σιγουρη αν και δεν περιμενα να μας κατσει με τη μια εστω και αν δεν ειχαμε κανενα προβλημα με τον αντρα μου.απο οτι ειδα εισαι πολυ μικρουλα οποτε χαλαρα υπομονη και πιστη και ολα θα γινουν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niki didymakia με το καλο κοπελα μου!!!!!δεν ηξερα τι εχει γινει..περαστικα ηταν λοιπον....ολα καλα απο εδω και μπρος φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα!!ναι ηταν να το περασουμε κι αυτο αλλα αποδω και περα ελπιζω να παμε καλα!!σε ευχαριστω για τις ευχες σου και σου ευχομαι το 2014 τα καλυτερα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ανγχωνεσαι γλυκια μου νικι αν και δεν σε ξερω θα προσευχομαι να πανε ολα καλα με τα ζουζουνακια σου μην ανγχωνεσαι πανω απο ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αυτο το αγχος!!!!θα προσπαθησω ομως εστω και ετσι να ευχαριστηθω την εγκυμοσυνη μου.το πηρα αποφαση.αυτες οι στιγμες εστω και δυσκολες γιαμενα δεν ξαναγυρνανε!!!!ολα θα πανε καλα λοιπον.και σε ευχαριστω γλυκια μου για το τεραστιο αυτο δωρο και τιμη που μου κανεις.μια προσευχη ειναι το πιο ανεκτιμητο δωρο!!!να μας εχει  ο θεος καλα και τον καθενα με οτι επιθυμει!!!να εισαι παντα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκια μου μην με ευχαριστεις ειναι καθηκον του καθενος να προσευχεται για ολο τον κοσμο ποσο μαλλον για μια κοπελα που μεσα στον φοβο της υπαρχει η χαρα που θελει να σκασει μυτη μα δειλιαζει....μην φοβασαι γλυκια μου απαξ και εκανες περιδεση μια χαρα εγω δεν το προλαβα ...οχι οτι εφυγε επειδη μικραινε ο τραχηλος απλα ισως να το χα σωσει αν ειχα κανει.....απλα δεν θα κανεις δουλειες ο κοσμος να γυρισει μην φωναζεις και προς θεου οχι τσιγαρο και πανω απ ολα οχι σεξ με τιποτα....εμενα ο γιατρος μου που ηταν καλος και καλα μου λεγε τσιγαρο?μεχρι 7 την ημερα σεξ οσο θες με τον αντρα σου και γενικα σε ολα τα οχι αυτος ελεγε ναι μας ειχε κουφανει αλλα το σεξ ειναι ακρως επικυνδινο....ειμαι παντρεμενη και ελεγα μα δεν μπορω και ο αντρας μου τι ετσι θα τον αφησω?ελα ομως που εμαθα οτι με τα προσπερματικα υγρα προκαλειται προωρος τοκετος...προς θεου μην θεωρησεις οτι σου το παιζω ξυπνια φυσικα και ξερεις πως να προστατεψεις τα ζουζουνια σου απλα σου δινω καποιες συμβουλες για να ξερεις να προσεχεις και να θυμασαι πανω απο ολα τα νινακια σου φιλακια και οτι θες εδω μακαρι να χα και γω το νινι μου να λεγαμε αλλα τωρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου γλυκό πραγματικά μπορεί εν μέρη να πέρασα και εγω μια παλινδρόμηση  αλλά η αλήθεια είναι πως όταν διαβάζω αυτά που γράφεις καταλαβαίνω ποσο δύσκολα το πέρασες και το περνάς εσυ και λυπάμαι πολύ για αυτό που έπρεπε να περασεις όλο αυτο ίσως αν δεν σε αφηνε μόνη σου ο γιατρός να ήταν καλύτερα τα πράγματα  σωματικά σίγουρα αλλα ίσως και ψυχολογικά  Από κατάθλιψη δεν γνωριζω καθόλου αλλά θα μπορούσες να πας σε καποια δημόσια δομή που δεν θα χρειαζόταν να πληρώσεις κάτι, για να μπορείς λίγο να σταθείς και πάλι στα πόδια σου, τώρα προτεραιότητα έχει η ψυχική σου υγεία για να μπορέσεις να είσαι εσύ πρώτα καλα και μετά για να σταθείς δίπλα στο παιδάκι σου.. δεν είχες το χρόνο ελλη μου που χρειαζόταν δεν σε άφησαν οι καταστάσεις.. αλλά με τον καιρό θα μαλακώσει αυτό μέσα σου.. ο σύζυγος κάνει και αυτός ότι μπορεί θα στεναχωριέται που σε βλέπει έτσι και δεν μπορεί να βοηθήσει όποτε λογικό να υπάρχουν και λίγα νεύρα ..  Είπε Μαμαααα έλα ρε η γλυκουλα μου είδες ποσο γρήγορα μεγαλωνουν ; Είναι φοβερό !!! αχ και κάθε μήνας που παίρνεις θα κάνει όλο και περισσότερο πράγματα 🥰 οσο για τον γιατρό κορίτσια εγω ποτε δεν έχω δεθεί ποτε με κανένα πάντα κρατάω πισινή με αυτούς όπως και τον δικό μου τον αλλαξα ελλη μου πρέπει να σου δώσει απαντήσεις ναι και αν δεν σε καλύψουν να φύγεις ευτυχώς από γιατρους έχουμε μπόλικου απλά θέλει λίγο ψάξιμο αλλά σίγουρα θα βρεις κάποιον άλλον.. σου έδινε Σαλοσπίρ ;; Δεν περίμενε την μεγάλη αιμορραγία ; αχ ελλη μου ξέρω περιττό τώρα που το λέω αλλά το γράφω να το δει και καποια άλλη κοπέλα..κορίτσια να παίρνετε πάντα δεύτερη γνωμη όταν δεν σας καλύπτουν οι απαντήσεις τον γιατρο σας !  Εμένα ο γιατρός μου μέρα την παλινδρόμηση τον ρώτησα μήπως παρω και λέει από την στιγμή που δεν εκανες εξετάσεις να ξέρουμε ότι το χρειάζεσαι δεν μπορω να σε δώσω γιατί μια αιμορραγία να έχεις το Σαλοσπίρ δεν την αυξήσει πολύ είσαι και μακριά από νοσοκομείο δεν το ρισκάρουμε..   
    • Κορίτσι μου εγω πάντως τρώω φουλ αλάτι να σου πω την αλήθεια γιατί έχω αρκετά χαμηλή πίεση δεν μου είχαν πει κάτι τέτοιο να προσέξω αλλά είπαμε κάθε περίπτωση είναι διαφορετική μπορεί σε άλλες κοπέλες να ενοχλεί 🤷‍♀️
    • Καλημέρα κορίτσια ετοιμάζομαι να πάω γιατρό σιγά σιγά όποτε θα σας διαβάσω μεσημέρι που θα έχω γυρίσει  εγω από το moromou την είχα παραγγείλει την φωλιά έμεινα ευχαριστημένη γιατί έβλεπα και κάτι τιμές πανάκριβες και αν δεν έβρισκα μια πιο οικονομική δεν θα αγόραζα  μπαίνει και πληντηριο μια χαρά 😊
    • Καλημέρα κορίτσια!!  Εγώ όπως σας είπα διακοπές... για όλους τους άλλους βέβαια εκτός από εμένα! 🤣 είχε έρθει η αδερφή μου με δύο μικρά κ μου βγήκε το λάδι κορίτσια... από εχθές το βράδυ έμεινα πάλι μόνη!  @_piripiri_εμείς είμαστε πολύ κοντά! Εγώ έχω ΠΗΤ 11/12 , επειδή πάω για vbac όμως,  με βλέπω κάπου στις 20 να μπαίνω!  @Kiddoμου , από 13 Ιουνίου δυστυχώς! Κ όμως ναι το νιώθω,  σαν ψαράκι 😍🥰 Σ αυτή τη βδομάδα που πέρασε ήταν πιο έντονα!  Είμαι 17+5 σήμερα ❤️
    • Καλημέρα κορίτσια! Εγώ είδα λάθος το ρολόι για 6 αντί για 5 που ήταν και βρικολάκιασα! Με βάση την εφαρμογή περιμένω την Πέμπτη ή την Παρασκευή, έκανα ένα τεστ σήμερα από αυτά τα 6 μέρες νωρίτερα και αρνητικό. Συμπτώματα μόνο πονάκια περιόδου, πόνος στη μέση και ελάχιστα πρησμένο στήθος. Μάλλον κουβάς και αυτός ο μήνας Εν τω μεταξύ στην αρχή μου φάνηκε ότι κααααατι ψιλοεβλεπα αλλά δε νομίζω τελικά, λογικά κάνουν γραμμουλες τα μάτια μου
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...