Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βοήθεια...


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ Κ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ.

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 6Η ΠΡΟΣ 7Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΕΙΧΑ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΑΛΙ.

ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ. ΠΗΓΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ. ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ. Κ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ. Κ Ο ΣΑΚΟΣ. ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ Ν ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΟΜΩΣ Κ ΕΤΣΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΠΟΛΛΑ. ΟΥΤΡΟΤΖΕΣΤΑΝ Κ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ. ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 9 ΤΟΥ ΜΗΝΑ (ΔΕΥΤΕΡΑ) ΠΟΥ ΗΤΑΝ Κ Η ΑΡΧΙΚΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ, ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΕΚΕΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΞΕΠΕΡΑΣΤΗΚΕ, Κ ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Κ Ο ΣΑΚΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ. ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΥΣΤΗΣΕ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ 2 ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ,ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Κ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΤΙ.ΕΝΩ 9 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ,ΑΝ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ Κ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΘΑ ΜΑΣ ΛΥΘΟΥΝ ΟΛΑ Κ ΘΑ ΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ.

ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ? ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ...ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ...

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα μην αγχωνεσαι, οσο μπορεις δηλαδη. Τα utrogestan ειναι πολυ καλα χαπια, τα πηρα και εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη και με εσωσαν. Ισως να ειναι χαμηλα ο πλακουντας και για αυτο να εχεις αιμα. Εγω αυτο ειχα αλλα μου παρουσιαστηκε στον 3ο μηνα. Εσυ απλα μεινε ξαπλα , κανε θετικες σκεψεις και υπομονη μεχρι την Δευτερα. Ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stasa mou na eisai kala!!!!!!!eilikrina mou edwses dunami.pairnw twn 100 3 tin imera.ksereis an einai arketo?giati o giatros den dieukrinise...apopse den eixa aima.molis twra ligo kafe mono.den perimena pote oti tha exw epiplokes...k fovamai arketa alla tha kanw ta panta na genhthei to mwraki mas kala.na sou zisei k to diko sou!!!!!!!!!!!!!na to xairesai...makari tin deutera na exw kala nea k na akousoume kardoula.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού είδατε σάκο και έμβρυο, τότε μάλλον πάνε καλά τα πράγματα. Αίμα έχω ακούσει σε πολλές περιπτώσεις να υπάρχει στην αρχή της εγκυμοσύνης, και συνήθως το πολεμάνε με ουτροτζεστάν.

Ο πλακούντας, απ' όσο ξέρω, δεν έχει σχηματιστεί ακόμα, μπορεί να έσπασε κανένα αγγείο ή οτιδήποτε άλλο.

Η χοριακή δε θα δείξει τίποτα, γιατί, απ' τη στιγμή που υπάρχει σάκος και έμβρυο, θα είναι πολύ ψηλή, οπότε δεν έχει ιδιαίτερο νόημα.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

prospathw na niwsw kati...ponous,sumptwmata...alla den niwthw tipota.fusika k kserw oti einai nwris. se 5 meres tha akousoume tin kardia... akoma den einai tipota...omws olo k kati den tha prepe na m enoxlei? lete na einai fusiologiko na nai ola toso hrema h na anhsuzw?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

prospathw na niwsw kati...ponous,sumptwmata...alla den niwthw tipota.fusika k kserw oti einai nwris. se 5 meres tha akousoume tin kardia... akoma den einai tipota...omws olo k kati den tha prepe na m enoxlei? lete na einai fusiologiko na nai ola toso hrema h na anhsuzw?

κοριτσακι μου καλησπερα και απομενα και ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη και ενα γερο μωρακι!!!!!!θα σου πω εγω οτι δεν εχω ΚΑΝΕΝΑ μα κανενα συμπτωμα.που και που κανενα τραβηγματακι χαμηλα αλλα αυτο μετα τη 10η εβδομαδα.οποτε αφου ειδατε το σακο και το σπορακι στη θεση του,μην ανησυχεις καθολου.θα ακουσετε και την καρδουλα και ολα θα ειναι καλα θα δεις!!!το αιμα που εγινε καφε ειναι καλο σημαινει πως οτι ηταν περασε και ειναι τελειωματα αυτα.οπως τις τελευταιες μερες περιοδου.τα ουτροτζεσταν ειναι καλα χαπια αν και πολλα λενε και γιαυτα.εγω τα πηρα απο την αρχη και μεχρι τωρα προληπτικα.σου ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω πολλά συμπτώματα, αλλά αυτό δε σημαίνει τίποτα. Εκατοντάδες χιλιάδες γυναίκες περνάνε τους εννιά μήνες της εγκυμοσύνης χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα, αλλά και χωρίς το παραμικρό πρόβλημα!!!

Εύχομαι να ακούσετε την καρδούλα μεθαύριο. Απλά θα σου πω κάτι από τη δική μου πείρα: μην αγχώνεσαι, να είσαι ήρεμη, και ό,τι είναι να γίνει, θα γίνει, είτε αγχωθείς, είτε όχι. Να είσαι πάντα προετοιμασμένη για το χειρότερο, έτσι όταν έρθει το καλύτερο, να το χαρείς όσο γίνεται περισσότερο, ενώ αν το χειρότερο πραγματοποιηθεί, δε θα το πάρεις τόσο βαριά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria Kr. όταν έμαθα για την εγκυμοσύνη μου (περίπου στην 5η εβδομάδα) είχα για 6-7 μέρες λίγο καφέ και μια φορά παρουσιάστηκε και μια κηλίδα αίματος. Πήρα Utrogestant (αν το γράφω σωστά) των 200 2 φορές την ημέρα αρχικά, το οποίο σιγά και σταδιακά μου το μείωνε μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα που το σταμάτησα. Από τότε που ξεκίνησα το χάπι δεν παρουσιαστηκε ευτυχώς τίποτα άλλο. Απλά σίγουρα δε θέλει άγχος και στενοχώρια. Να είσαι όσο μπορείς ήρεμη και ξεκούραστη. Προφανώς δε θα σηκώνεις βάρη, δε θα σπρώχνεις βαριά αντικείμενα και δε θα τεντώνεσαι πολύ για να πιάσεις κάτι που θέλεις.

Όσο για συμπτώματα : Μετά την 6η εβδομάδα μέχρι και τη 12η είχα τρομερές ναυτίες και εμετούς, κρυάδες και υπνηλία.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω τοσο επαιρνα, 3 των 100. Ολα θα πανε μια χαρουλα μην αγχωνεσαι!! Εγω εμεινα ξαπλα τελειως 2 μηνες για να φερω το κοριτσι μου στη ζωη και ειχα πει τον γιατρο οτι και ολη την εγκυμοσυνη ξαπλα να την περνουσα δεν θα με πειραζε μπροστα στο θαυμα της κορουλας μου! Κατσε λοιπον ξαπλα, χαιδευε την κοιλιτσα σου και κανε ομορφες σκεψεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΙΤΑΤΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ Κ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ...ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!!!!Κ ΕΥΧΟΜΑΙ Κ ΣΕ ΣΑΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!!!!ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ...ΚΑΝΩ ΣΥΓΚΡΑΤΗΜΕΝΑ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΝΟΗΘΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ.ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΟΣΗ ΑΓΑΠΗ...ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ Κ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ...Κ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ!!!Κ ΟΤΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΑΣ...ΟΛΑ ΘΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΩ!ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΙ ΟΥΤΕ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΒΑ ΚΑΤΙ Κ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΟΥΝ Κ ΕΚΕΙΝΟΙ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΙ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΑΣ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ Κ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΝΕΑ!!!ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ Κ ΣΕΙΣ Κ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΣΑΣ...ΞΑΠΛΩΝΩ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΜΕΡΑ,ΧΑΙΔΕΥΩ Κ ΜΙΛΑΩ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ,ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΔΥΝΑΜΗ.ΤΕΛΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ.Κ ΑΠΟ ΔΩ Κ ΠΕΡΑ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΑ.ΟΠΩΣ Κ ΝΑ ΧΕΙ...Ν ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ Κ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΗΘΕΙ!!!!

Επεξεργάστηκε από maria kr
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΚΑΘΕΜΙΑ ΣΑΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ! Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΧΗ ΑΚΟΜΑ Κ ΔΕΝ ΜΟΥ ΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΑ... ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΛΟΓΙΚΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κοριτσια καλησπέρα!!

Μήπως εχει κάποια κοπέλα MENOPOUR που δεν τα χρειάζεται??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων............. EINAI POLLH ANAGH!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...