Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γιατι δεν έρχεται??????


Recommended Posts

[smilie=icon_flower: Καλημέρα Κοριτσια .....Καινουρια στην παρεα κι ειπα να αρχισω μια συζητηση .......πριν 2 χρονια αρχισαμε προσπαθειες για μωρακι. Δεν ερχοταν και καναμε όλες τις εξετασεις μέχρι και σαλπιγγογραφια εγω που εδειξε λιγο βουλωμενη την δεξια αλλα με την εξεταση ξεβουλωσε μου ειπαν. Ο αντρας μου ολα καλα και μας ειπαν οτι ειναι ζητημα μηνων. εχουν περασει ομως 2 χρονια και τιποτα . τωρα αρχισα να στεναχωριεμαι , να περνω τεστ ωορεξιας να κανω και γενικως οταν μου ερχεται περιοδος πεφτω σε μελαγχολια. Ευτυχως ο Ντρας μου ειναι πολυ αισιοδοξος και δε με αγχωνει καθολου. Τ ι μου μενει να κανω??????????? Εκτος βεβαια απο υπομονη
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Δέσποινα!! Το άγχος είναι κακός σύμβουλος, οπότε προσπάθησε να το αποβάλλεις!! Επίσης, πέτα τα τεστ ωορηξίας γιατί μόνο άγχος φέρνουν!! Νομίζω ότι το ιδανικότερο είναι να μην έχετε επαφές μετά την περίοδο για αρκετές μέρες και κάπου εκεί στις επικίνδυνες να του δώσετε να καταλάβει! Και κατευθείαν ύπνο, ούτε να σηκωθείς, ούτε τίποτα... Εμείς κάπως έτσι πιάσαμε τον μπέμπη από τον πρώτο μήνα.. :) Να σκέφτεσαι ότι όλες οι εξετάσεις σας βγήκαν καλές και ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα despin θα συμφωνήσω με την thagia το άγχος δεν βοηθά καθόλου καλό θα ειναι με κάποιο τροπο να χαλαρώσεις εχω ακούσει πως ειναι καλό να προσπαθείτε μέρα παρά μέρα για να γίνεται ποιο δυνατό το σπερμα του άντρα και καλό ειναι μετα απο κάθε προσπάθεια να πεφτεις για ύπνο όπως ειπε και η thagia :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

ειμαι ακριβως στην ιδια θεση 2,5 χρονια κι εμεις..καναμε τα παντα κι ηταν ολα μια χαρα και η σαλπιγγογραφια κι ολα...(και τα δικα μου και του συζυγου)αρκει να σου πω πως ο γιατρος οταν ειδε το σπερμοδιαγραμμα ειπε στον αντρα μου"αφηνεις κι εμενα εγκυο"ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΕ...εγω να σου πω την αληθεια προσπαθησα (3 φορα τωρα)να το βοηθησω λιγο κανοντας με φαρμακευτικη αγωγη προκληση πολλαπλης ωορυξιας και ενεση για προγραμματισμενες επαφες...τωρα ειναι να κανω την 3 ενεση(τη δευτερα)αν σε 2 κυκλους δεν μεινω παω για σπερματεγχυση...εμας μας χαρακτηρισε υπογονιμους ανευ αιτιας ...κι εγω κουραστηκα αλλα ευτυχως κι εμενα ο αντρας μου σαν το δικο σου ειναι πολυ θετικός..ο γιατρος μου επισης μου λεει οτι στα 31 μου εχω συμαχο το χρονο και να χαλαρωσω..οποτε ψηλα το κεφαλι και συνεχιζουμε κανονικα κι οι 2..ο γιατρος σου τι σου προτείνει;;εμενα εκεινος προτεινε τα φαρμακα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Kaλημερα

ευχαριστω πολυ για την συμπαρασταση κοριτσια . Αργησα να απαντησω .....οι υποχρεωσεις βλεπεται........... santaloxilo ο γιατρος μου περιμενει να δει τις εξετασεις μου ( ορμονικες και σαλπιγγογραφια ) και μετα θα αποφασισει. Δυστυχως εχασα τον προηγουμενο κυκλο και τωρα θα τις κανω μεσα Δεκεμβρη με τον νεο κυκλο.....αυτο με τις ενεσουλες προγραμματισμενης επαφης δεν το ηξερα καθολου......Θελεις να μου εξηγησεις ποια ειναι η διαδικασια , τι κοστος εχουν και ποτε γινονται?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχάς ευχομαι να μη χρειαστεις τιποτα αυτα...εγω όμως δεν άντεχα...οσο κι αν δεν ηθελα να αγχωθω αγχωνόμουν..ο γιατρος μου μου προτεινε λοιπον να κανουμε προκληση ωορυξιας...θα διαβασεις πολλα αρθρα εδω(γινεται με χαπια κατα τη διαρκεια του κυκλου)εγω επαιρνα τα χαπια για αρκετες μέρες (5 το συνολο)και την 9 μερα πηγα για υπερηχο και ειδε 2 ωαρια(αρα περισσοτερες πιθανοτητες)την 14 οταν εφτασε στο μεγεθος που επρεπε το ωαριο μου εκανε την ενεση πρεγνυλ(θα διαβασεις διαφορα εδω κι απο αλλες κοπελες εδω για την ενεση)Μετα την ενεση σε 36 ωρες γινεται η ωορυξια..ο γιατρος σου λεει ποτε να ερθεις σε επαφη.και μετα απλα πειμένεις...εγω εχω κανει 2 κυκλους θεραπειας(μπορεις πολυ συγκεκριμενο αριθμο νομιζω 6)και δεν ειδα φως αλλα πολλες κοπελες ειδαν..επισης μπορεις ολα αυτα να τα ανεις και σε φυσικο κυκλο(χωρις χαπια)πας κανεις υπερηχο και σου λεει ποτε να γινει η ενεση και οι επαφες..η ενεση κανει γυρω στα 7 ευρω και τα χαπια ουτε 1 ευρω..αυτα απο μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλα μου το βασικο , απο την στιγμη που ολα θα ειναι οκ με τις εξετασεις, ειναι να διωξεις το αγχος. Επειδη το ιδιο εζησα και εγω (για 15 μηνες) και ξερω ποσο δυσκολο ειναι προσπαθησε να βαλεις στη καθημερινοτητα σου πολλα πραγματα οποτε να ξεχνιεσαι. Ξαδερφη μου εκανε τα ιδια με την santaloxilo και σπερματεγχειση χωρισ κανενα αποτελεσμα ωσπου ετρεχε για τον γαμο του αδερφου της και την μετακομιση της και τελικα εντελως φυσιολογικα εκανε το πρωτο της παλικαρι!!! Εγω παλι κανονιζα τα των διακοπων μας, τον γυρο της χαλκιδικης με την μηχανη μας....και τελικα ολο το καλοκαιρι δεν ανεβηκα λογω εγκυμοσυνης :) !! Ασχολησου λοιπον με κατι, γεμισε την μερα σου και θα ερθει εκει που δεν το περιμενεις!!! Α και ενοητε οτι μετα τις τρελλιτσες δεν σηκωνομαστε με τιποτα απο το κρεβατι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εισαι η μονη... δυστυχως πολλες γυναικες περνανε τα ιδια...

μακαρι να μη χρειαζοταν...

και εμεις τα ιδια...

ολες οι εξετασεις μια χαρα. και των δυο μας.

αλλα τιποτα...

3 κυκλους με χαπια κλομιφαινης και μια σπερματεγχυση με τη μια γυναικολογο...

αλλους 2 κυκλους κλομιφαινης με εναν απαραδεκτο γιατρο που μας ειχαν συστισει για καλο.

για ενα χρονο ημουν καθε μηνα κατα φαντασιαν εγκυος...

νευρα και λυπη μολις μου ερχοταν περιοδος...

και παλι τον αλλο μηνα σκεφτομουν... μπα... σιγουρα αυτη τη φορα ειμαι εγκυος! 1 μερα καθυστερηση... 2... χαρα εγω... την τριτη.... να η περιοδος... παλι τα ιδια...

τελικα νευριασα τοσο πολυ...

ελεγα, μακαρι να μου ελεγε καποιος γιατρος εχεις αυτο ρε παιδι μου. και ή διορθωνεται και οκ ή δε διορθωνεται και ξεχασε το και παλι οκ. να ηξερα τουλαχοστον!

αποφασισαμε να δοκιμασουμε εξωσωματικη.

μιλησαμε με μια εμβρυολογο που μας ειπε τα πραγματα οπως εχουν...

αν δεν δει τα ωαρια και τα σπερματοζωαρια στο πλακακι να δει πως αντιδρουν κλπ τιποτα δεν ειναι σιγουρο.

μας συστησε 3 γιατρους που συνεργαζοταν. διαλεξαμε τυχαια τον εναν και Δοξα το Θεο, τον καλυτερο ever για μας! ειχαμε ηδη αποκτησει εμπειρια και απο αλλους βλεπεις...

καναμε την εξωσωματικη. το πηρα πολυ χαλαρα. σαν μια ακομα εξεταση.

στο κατω κατω ηθελα να ξερω τι πραγματικα γινεται....

ημουν 33χρ. στα 34 μου αποκτησαμε τα παιδακια μας!

καρντασινα σου ευχομαι το 2014 να σου δωσει στην αγκαλια σου ενα, γιατι οχι και δυο παιδακια γεματα υγεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

[smilie=icon_flower: Καλημέρα Κοριτσια .....Καινουρια στην παρεα κι ειπα να αρχισω μια συζητηση .......πριν 2 χρονια αρχισαμε προσπαθειες για μωρακι. Δεν ερχοταν και καναμε όλες τις εξετασεις μέχρι και σαλπιγγογραφια εγω που εδειξε λιγο βουλωμενη την δεξια αλλα με την εξεταση ξεβουλωσε μου ειπαν. Ο αντρας μου ολα καλα και μας ειπαν οτι ειναι ζητημα μηνων. εχουν περασει ομως 2 χρονια και τιποτα . τωρα αρχισα να στεναχωριεμαι , να περνω τεστ ωορεξιας να κανω και γενικως οταν μου ερχεται περιοδος πεφτω σε μελαγχολια. Ευτυχως ο Ντρας μου ειναι πολυ αισιοδοξος και δε με αγχωνει καθολου. Τ ι μου μενει να κανω??????????? Εκτος βεβαια απο υπομονη

πρωτα απο ολα χρονια σασ πολλα και ευχομαι ο καινουργιος χρονος να σου φερει οτι ποθεις το μονο που εχω να σου ειναι να μην απελπιζεσαι διοτι εκανα δυο χρονια να κανω μωρο και ξαφνικα μια μερα ξυπνησα με 2 σταγονες καφε αιματακι και τι ηταν το σπορακι μου το οποιο ειχε φυτευτει και δεν μου πηγε καν το μυαλο φαντασου το χα ξεχασει αλλα εμενα δεν κατεληξε αισιοδοξα τεσπα με λιγα λογια ηρεμησε και οσο δυσκολο και να ναι κανε υπομονη γλυκια μου φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλες γιορτες σε ολους μας και υγεια. Πραγματικα μην απελπιζεστε σε οσες καθυστερει να συμβει το θαυματακι! ευχομαι ολοψυχα σε ολες που το επιθυμουν πολυ να συμβει μεσα στο 2014!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλες γιορτες σε ολους μας και υγεια. Πραγματικα μην απελπιζεστε σε οσες καθυστερει να συμβει το θαυματακι! ευχομαι ολοψυχα σε ολες που το επιθυμουν πολυ να συμβει μεσα στο 2014!

 

χρονια πολλα κοπελα μου εσυ εχεισ παιδακια χαρηκα πολυ που εγραψεσ ειμαι καινουργια και θελω πολυ να σασ γνωρισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα σας!Προσπαθώ κι εγώ ένα χρόνο τώρα, αλλά τίποτα.

Ήθελα όμως να σας δώσω θάρρος γιατί είναι η δεύτερη φορά που μπαίνω στη διαδικασία αυτή.Έχω ένα κοριτσάκι 3,5 ετών!

Προσπαθούσα για 8 μήνες να μείνω έγκυος, με άγχος και αγωνία κάθε φορά που πλησίαζε η περίοδος και απλά μια φορά η περίοδος δεν ήρθε.

Τώρα ξεκίνησα χαλαρά,χωρίς να αγχώνομαι ιδιαίτερα,αλλά πέρασε αρκετός καιρός και δεν ξέρω γιατί δεν μένω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει η συνομιληκη κορη και με το καλο το δευτερο!!αφου εμεινες μια φορα νομιζω ειναι θεμα χρονου να ξανασυμβει...αν νιωθεις να αγχωνεσαι κανε ενα περασμα απο το γυναικολογο σου για ενα τσεκ up.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

Κορίτσια κουραγιο και υπομονη!! εχω ενα γιο 7 χρ και προσπαθω εδω και 6 χρ για 2ο παιδι,χωρις κανενα προβλημα υγειας,αλλα η ψυχολογια στα πατωματα καθε φορα που εχω περιοδο.Αν ειχε βρεθεί αυτο το μαγικό ραβδάκι να το βγαλουμε απο το μυαλό μας,θα ειμασταν ολες ευτυχισμένες με μωράκια στην αγκαλιά μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Koritsia Kalispera!! EpeidI diavasa polles fores ki apo esas, afto pou egw ekana enstiktwdws xwris na kserw an petixainei, oti diladid einai Kalo meta tin epafi na menoume ksaplwmenes! Egw loipon afton to Mina kanontas tin prwti mou prospatheia gia maraki,to ekana afto!! Omws to prwi pou sikwthika apo to krevati arxise na trexei kati San Nero... :\ Giati sinevei afto??? Simainei oti to sperma den pige Stin katefthinsi pou eprepe na paei I einai fisiologiko???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι φυσιολογικό κορίτσι μου. Δε χρειάζεται να αγχώνεσαι και να παίρνεις ειδικά μέτρα! Ούτε πόδια ψηλά χρειάζονται, ούτε ξάπλα, ούτε τίποτα. Απλά χαλάρωσε, μην το πολυσκέφτεσαι και θα δεις ότι θα έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Isws einai I epithimia mas na "sprwksoume" ligo tin oli katastasi...:-) Kai EpeidI egw proswpika den exw poli stathero kiklo (25-33 meres) eipa na kanw afto to "kolpaki", gia na min mpw me tin prwti prospatheia see diadikasia na xrisimopoiisw test woriksias. An pantos iparxei kati allo pou voithaei me fisiko troposphere petite mou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε κι εγώ είχα ποτέ μου σταθερό κύκλο, αλλά δε χρησιμοποίησα ποτέ μου τεστ ωορρηξίας, γιατί πιστεύω ότι μόνο άγχος θα μου προκαλούσε. 

Μην αγχώνεσαι καλέ τόσο πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xaxaxa!! Exeis dikio kalI mou!! Eksallou eimai nea gia na trelenomai etsi (26). Alla na...twra pou mpika ston xoro tha apogoiteftw poli an dw oti argei na simvei! Gi afto lew opoiadipote simvouli einai afprosdekti!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

κοριτσια καλησπερα ειμαι καινουρια στο φορουμ.σημερα αν κ δεν εχω καθυστερηση εκανα τεστ εγκυμοσυνης γιατι ηταν ενας μηνας που καναμε ελευθερα με τον αρραβωνιαστικο μου κ κατι σα να μην πηγαινει φυσιολογικα με μενα.κ τα δυο self clear βγηκαν με την δευτερη ροζ γραμμη να αχνοφαινεται.εγω περιμενω περιοδο κανονικα την κυριακη.θερμοκρασια τα βραδια 37.1 κ οσο περνανε οι μερες εχω φτασει 37.4.το στηθος μου αρχιζει κ πρηζεται περιεργα κ η νυστα παει συννεφο.κουραζομαι με το παραμικρο κ δε νιωθω ο εαυτος μου.γιαυτο εκανα κ τα τεστ σημερα.πιστευετε οτι μπορει να ειμαι εγκυος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν αχνοφαίνεται λογικά είσαι έγκυος. Γιατί δεν κάνεις και μια χοριακή που θα δείξει σίγουρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραουλιτσα μου γεια σου και καλως ηρθες στο φορουμ.. ειναι νωρις για συμπτωματα αλλα αφου ειχες ελευθερες επαφες εχεις πολλες πιθανοτητες και σου ευχομαι να φουσκωσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...