Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια.

Αρχίσαμε κόψιμο πάνας και μέχρι τώρα τα πάμε τραγικά. Ο Αντρέας τα κάνει ΜΟΝΟ πάνω του. Μέχρι τις δέκα το πρωί είχε κάνει δύο φορές τσίσα και μία κακά. Το πρωί μετά το γάλα του τον έβαλα αρκετή ώρα στην τουαλέτα, αλλά δεν έκανε τίποτα, και ήθελε να κατέβει. Είπα να μην τον καταπιέζω, τον έβγαλα, και μετά από δέκα λεπτά έκανε τσίσα πάνω του. Τον πλύναμε, τον αλλάξαμε, σφουγγαρίσαμε, και μετά από ένα τέταρτο έκανε και κακά, επίσης πάνω του. Τον πλένουμε, τον αλλάζουμε, σφουγγαρίζουμε, ξαπλώνω γιατί πονούσε φοβερά η μέση μου και ζαλιζόμουν, και λέω στον άντρα μου να τον βάλει στην τουαλέτα σε κανένα εικοσάλεπτο, το πολύ μισάωρο. Αυτός φυσικά δεν τον έβαλε, και του επαναλάμβανε συνέχεια ότι, αν θέλει να κάνει τσίσα ή κακά, να του το πει για να τον βάλει στην τουαλέτα, λες και υπήρχε περίπτωση να του το πει το μωρό. Να του φωνάζω εγώ από μέσα ότι το μωρό δεν υπάρχει περίπτωση να του τα πει, και να τον βάλει αυτός, αυτός φυσικά βαριόταν, και δεν τον έβαλε, με αποτέλεσμα να ξανακάνει τσίσα πάνω του. Μετά απ' αυτό, του έβαλε πάνα, ενώ εγώ τσίριζα ότι δεν τον βοηθά έτσι. Αυτός να φωνάζει ότι δεν υπάρχει περίπτωση να τον βάζει στην τουαλέτα και να τον περιμένει δέκα ώρες να κάνει κακά ή τσίσα, ότι αυτά που λέω είναι παρανοϊκά, ότι πρέπει να του φοράμε πάνα και να τον βάζουμε στην τουαλέτα όταν μας πει ότι θέλει να πάει... Απύθμενες βλακείες, πώς είναι δυνατόν ένα μωρό που φοράει πάνα να ζητήσει από μόνο του να πάει στην τουαλέτα, χωρίς καν να ξέρει πώς γίνεται;;; Δε συνεργάζεται καθόλου, δεν δέχεται με κανένα τρόπο να πηγαίνει τον Αντρέα κάθε λίγο στην τουαλέτα, ενώ εγώ δεν μπορώ να τον πηγαίνω αποκλειστικά, αφού το πρωί θέλω να ξαπλώσω λίγο παραπάνω γιατί με την εγκυμοσύνη δεν μπορώ αλλιώς, το απόγευμα λείπω, μπορεί να μαγειρεύω ή να κάνω οτιδήποτε άλλο, κι αυτός είναι στο σπίτι και κάθεται στον υπολογιστή. Είπαμε να δοκιμάσουμε και το γιογιό, αφού μπορεί να βαριέται στην τουαλέτα, αλλά με το γιογιό τον βλέπω αρνητικό. Θα τον βάλω κι εκεί, βέβαια, να δούμε πώς θα τα πάει. Ξέρω ότι το σημαντικό είναι να τα κάνει την πρώτη φορά και μετά σιγά-σιγά θα συνηθίσει, αλλά πώς να τα κάνει, αφού βαριέται να τον βάλει στην τουαλέτα, και μετά όλο γκρινιάζει όταν το μωρό τα κάνει πάνω του; Ουφ, δεν μπορώ, δεν έχω ούτε αντοχές, ούτε υπομονή στην κατάστασή μου για να το διαχειριστώ αυτό μόνη μου... 

Σας αφήνω, θα επιστρέψω μετά με σχόλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφφφ, νομίζω δεν είναι έτοιμο το μωρό. Έχει γίνει πάρα πολύ ιδιότροπος τώρα, αφήστε που δεν πρόκειται να κάθεται στην τουαλέτα ή στο γιογιό. Στα δέκα λεπτά βαριέται και φεύγει. Είπαμε να τον βάζουμε στο γιογιό στο σαλόνι, να χαζεύει μίκυ μάους και να κάθεται, αλλά δε νομίζω ότι θα μένει περισσότερο από δέκα λεπτά, και πολύ λέω. Λέτε να μην είναι έτοιμο ή είναι όλα τα μωρά έτσι; 

Έγινε η ψυχολογία μου χάλια, έχω και τις ορμόνες της εγκυμοσύνης, ουφφφ... Σήμερα θα του φορέσουμε πάνα, γιατί τον βλέπω πάρα πολύ αρνητικό με το θέμα. Πώς να μην είναι, αφού κάναμε τόσους καβγάδες με τον άντρα μου απ' το πρωί; Αύριο θα είμαστε έξω, οπότε από Δευτέρα θα τον βάζουν στο σχολείο, μήπως το δει αλλιώς εκεί πέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ και εγω ειπα να τον βαλω χωρις ρουχα στο γιογιο και ουτε να το δει φοβαται!και εσενα ειναι και 6 μηνες μεγαλυτερος φαντασου!!!καλο κουραγιο μας ευχομαι ως τα 4 !!!τοσο λενε τη βγαζουν  τα πιο πολλα αγορια την πανα!!!

αναοιγω θεματακι νεο.....και σχολιαζω οσο προλαβαινω!!!καλοκαιρινο θεματακι!!!ελατεεεεεεεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...