Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια μου τι κανετε; σημερα πήγα σε ενα μαθημα για τοκετο κ ηταν πολυ ωραια κ ενδιαφεροντα αυτα που μας ειπε η μαια..τωρα εχουμε παλι συναντηση 11 Μαρτίου. Γνωρισα την Κατερίνα και τη Sofari!!! Πολυ καλα κοριτσια κ χαρηκα που μετα απο τόσους μήνες που μιλάμε γνωρισα 2 κοριτσια απο το foroum.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια,Νικουλα μου πολύχρονη και απο εδω,να πάρεις τα νινακια σας γρήγορα στο σπίτι.Κατερινακι μου πολύχρονη και εσυ με το καλό η μπεμπουλα σου.Σημερα γέννησε η κολλητή μου εναν παιδαρο!!Απο τα πιο όμορφα μωρακια!!Εμένα απο το πρωι με εχει πιασει ένας πόνος φριχτος στο έντερο, τώρα καλμαρε λιγο που ήρθα σπίτι και χαλαρωσα,μου είπε ο γιατρός ίσως με έπιασε απο το αγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ονειρακι και στα δικα σου τωρα!

Ο πονος ισως ειναι επειδη παταει το μωρο η απο δυσκοιλιοτητα.Ελπιζω να σου περασει συντομα.

Σταλιτσα ωραια που βρεθηκατε οι τρεις!

Σημερα εψαχνα με τις ωρες μουσικο περιστρεφομενο στο ιντερνετ.Βρηκα πολυ ομορφα.Παντως το amazon σε μωρουδιακα εχει ποικιλια στα παντα και δεν το ηξερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με εχει ξαναπιασει τώρα και υποφέρω :-( Δεν έχω δυσκοιλιότητα και δεν νομιζω να ειναι το μωρο γτ κουνιεται συνεχεια.πιο πολύ σαν κολικος μου μοιάζει,δεν ξέρω τι να κάνω να καλμαρει.Εγώ λεω να παρω μουσικό περιστρεφόμενο απο αυτά δείχνουν εικόνες ατο ταβάνι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!τι ωραια oneiraki να χετε παιδακια κοντα σε ηλικια με την κολλητη σου!τωρα για το εντερο τι να κανεις δεν μπορεισ κ πολλα καποια στιγμη θα περασει κ φυσικα δεν θελει αγχος.περαστικα.οσο για την αδεια ασχετα απο το 2μηνο οντως μπορεισ να παρεισ την αδεια μητροτητας 6 μηνες αποτι ξερω κ γω απο οαεδ πληρωνεσαι,δεν τοψαξα παραπανω τι παιρνεισ  αλλα κ παλι εξαρταται απο τις απαιτησεις του εργοδοτη σου.τωρα αμα σου πει εγω δεν μπορω να σε περιμενω 6μηνες ε το σκεφτεσαι.κ γω σε λογιστικο ειμαι αφροδιτη κ εχει συμβει σε αλλο γραφειο μετα απο 6μηνη αδεια να  απολυσουν κοπελες μετα διοτι εκριναν οτι δεν χρειαζονται.. τι να πεις. stalitsa τι ωραια που βρεθηκατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααααααααααα

Χρονια πολλα για εχθες και στις 2 μανουλες που ειχαν γενεθλιακια

Αυριο λογικα ερχονται τα επιπλακια της Ελενας μου [smilie=love2.gif]

Σημερα μαλλον θα παω και στον γιατρο

Τωρα ειμαι 28+4

Μπανακι και εγω με βαση θα παρω απο το kiddo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

 

aurora το δερματακι των νεογεννητων ειναι πολυ ευαισθητο..

Καλυτερα να κοιταζεις τα συστατικα πριν κανεις καποια αγορα για την περιποιηση του!!

 

Παντως και τα φαρμακεια μεσω ιντερνετ εχουν καλες τιμες, βγαζουν προσφορες συχνα!!

Κορίτσια απ'όσο ξέρω σχετικά με τις άδειες,είναι ότι εδώ και ένα χρόνο βγήκε ένας νόμος για τον ιδιωτικό τομέα μόνο όμως,όπου δικαιούται η γυναίκα πέραν της κανονικής άδειας, 6 μήνες extra  άδεια,με αποδοχές.Και το ξέρω επειδή δουλεύει η αδερφή μου σε λογιστικό γραφείο και μια συνάδελφός της που ήταν έγκυος την πήρε κανονικά αυτή την άδεια.Ψάξτε το όσες είστε στον ιδιωτικό τομέα.

 

Μαλλον θα λεει για την 6μηνη αδεια μητροτητας απο τον ΟΑΕΔ, πληρωνεται φυσικα και ειναι καπου στα 514€ τωρα, ελπιζω να μη την πετσοκοψουν αλλο...

Αν ειναι κατι αλλο περα απο αυτη πες μας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ευχαριστώ για τις ευχές σας και πάλι! AURORA όντως το μπανάκι είναι για μερικούς μήνες αργότερα έχει δίκιο η Νίκη! Το φαντάζομαι ότι δεν σου αρέσει που θα πρέπει να δουλεύεις αλλά θα το κάνεις όπως όλες μας για να έχει το μωρό σου ότι χρειάζεται! Άλλωστε οι 6 ώρες δεν είναι πάρα πολλές! FUN καλά κάνεις και ψωνίζεις ειδικά αφού τα βρίσκεις και τόσο οικονομικά τα ρουχαλάκια! ΜΑΡΙΕΛΑ και γω θα προτιμήσω φαρμακευτικά προϊόντα για τη μπέμπα και ας είναι πιο ακριβά γιατί το δέρμα των μωρών είναι πολύ ευαίσθητο! KRYST σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί το ζω χρόνια τώρα και το ζούσα περισσότερο όταν ήμουν υπάλληλος. Το σπαστό ωράριο είναι σκότωμα! ΑΦΡΟΔΙΤΗ εμάς ήδη έχει γίνει ροζ όλο το δωμάτιο και ανοίγω συχνά την πόρτα και το χαζεύω!!! ΣΤΑΛΙΤΣΑ ωραία ήταν στο σεμινάριο! Ανυπομονώ για το επόμενο! Κορίτσια αξίζει όσες μένετε Αθήνα να το παρακολουθήσετε! ΟΝΕΙΡΑΚΙ περαστικά σου και μην αγχώνεσαι! Να τον χαίρεστε τον μπεμπάκο της φίλης σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και μωράκια!! Τι κάνετε?? Εγώ σήμερα θα πάω στην ενδοκρινολόγο να δει τις μετρήσεις μου και να δούμε πως θα συνεχίσω με την διατροφή. Ελπίζω να μου πει να φάω λίγη σοκολατίτσα!!  :-)  Εγώ ανυπομονώ όμως να έρθει η αυριανή μέρα για να πάω να δω τον μπεμπούλη μου!!!!!! Όσο για τις κρέμες κ εγώ θα προτιμήσω να είναι καλές κ ας είναι ακριβές!! Για παράδειγμα η Prevenstria της Frezyderm που βάζω μου αρέσει πολύ γιατί βλέπω αποτέλεσμα...παρόλο που είναι ακριβή κοιτάω σε site για προσφορές πριν την αγοράσω.. κορίτσια όσες μπορείτε ελάτε στο σεμινάριο!! Είναι όντως πολύ ωραία!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!! Δε σας προλαβαίνω!!

Καταρχήν χρόνια πολλά στη Νικούλα και στην Κατερίνα για χθες!! Να είστε γερές κι ευτυχισμένες!!!! Νικούλα με το καλό να υποδεχτείς τα μωράκια σπίτι κι εσύ Κατερίνα με το καλό να υποδεχτείς την κορούλα σου τον Μάιο!!! Όλα να κυλάνε όμορφα και για τις δυο σας!!!

Ονειράκι να σας ζήσει το μωράκι που ήρθε χθες!!!

Τι ωραία που βρεθήκατε στο σεμινάριο, ζηλεύωωωωω εδώ στην άλλη άκρη της Ελλάδας!

Στη δουλειά εγώ έχω ακόμη 2 βδομάδες και κάτι! !14 Μαρτίου είναι η τελευταία μέρα, 56 μέρες πριν την ΠΗΤ! Καλό κουράγιο σε όσες δουλεύουν!

 

 

Αχ δε θυμάμαι να απαντήσω σε όλα!! Χαίρομαι που είστε όλες καλά και καλά αποτελέσματα όσες έχετε γιατρό!! ο πόνος στο εντεράκι είναι συνηθισμένος στην εγκυμοσύνη, κι εγώ έχω συχνά!

 

Κρεμούλες δεν πήρα ακόμη, πήρα αφρόλουτρο-σαμπουάν της μαστελα με 14ευρω τα 500 ml! και έχει και σπέντερ οπότε ξοδεύεις όσο χρειάζεσαι!

Της frezyderm αυτα που μου στείλανε για τις ραγάδες έχουν σίγουρα όλα τα parabens... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ONEIRAKI γερός να είναι ο παίδαρος της κολλητής σου!!! Έχω νιώσει και εγώ κάποιες φορές πόνο στο έντερο, ειδικά όταν τρώω κάποιες τροφές που είναι δύσπεπτες με πεθαίνει και προσπαθώ να τις αποφεύγω. Αλλά σίγουρα και το άγχος παίζει το ρόλο του. Εγώ σήμερα ξύπνησα με βουλωμένα αυτιά.Εδώ και μήνες φτερνίζομαι, διάβασα ότι είναι σύμπτωμα της εγκυμοσύνης όπως και τα βουλωμένα αυτιά [smilie=sad7.gif]. Δεν ξέρω ίσως είναι και απλά κρύωμα, τι να πω...Μπανάκι και εγώ αργότερα θα πάρω στην αρχή στο χέρι όπως λέει η Νίκη. KRYST όντως το σπαστό ωράριο δεν παλεύεται και εμένα η δουλειά μου έτσι είναι και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Υπομονή άλλο ένα μηνάκη έμεινε. STALITSA εύχομαι οι μετρήσεις να είναι καλές για να χαλαρώσεις λίγο με την διατροφή. Εγώ ενώ πριν από την εγκυμοσύνη ήμουν τρελά σοκαλατου (αλλά γυμναζόμουν αρκετά και τα έκαιγα) τώρα δεν τρώω σχεδόν καθόλου γλυκά, με αποτέλεσμα να έχω πάρει 4 κιλάκια, νομίζω είναι καλά και ξεκίνησα όντας αδύνατη. Εσείς κορίτσια πως τα πάτε με τα κιλά;     

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χμμμμ...κιλα εεε....

εγω πηρα 9 που νομιζα οτι ειναι αρκετα αλλα ο γυναικολογος μου ειπε οτι εχω πολλη κατακρατηση

να δω τι θα μου πει και σημερα στις 7 που θα παω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki κι εγω 7 πηρα!! αποτομα ολα στον 5ο και 6ο μηνα αλλα τις τελευταιες 2 εβδομαδες ειμαι σταθερη!! αυτο που πρεπει να σταματησει να μεγαλωνει ειναι το στηθος! ειμαι ηδη 2 νουμερα πανω!!!

Ναταλια σουπερ εισαι!!!

απλα εχω καταλαβει οτι τα κιλα στην εγκυμοσυνη ειναι θεμα διατροφης σε ενα βαθμο αλλα εχουν να κανουν και με το σωμα και τον οργανισμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια αλλο θελω να ρωτησω! ανεφερα στη γιατρο μου για την εξεταση doppler και μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να την κανω.. σας εχουν πει εσας τιποτα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,όλη νύχτα ποναγα,κοιμηθηκα βέβαια αλλά συνεχώς ξυπναγα απο τον πονο,σήμερα είμαι σχετικα καλυτερα αλλά ποναω που κ που.Doppler εγώ θα κανω 22\3 που θα ειμαι γυρω στις 31 εβδομαδες και μου ειπε θα κανουμε αλλο ενα γυρω στις 37,πρωτα ο Θεος.Stalitsa μου καλά αποτελεσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fun έχεις απόλυτο δίκιο ότι τα κιλά έχουν να κάνουν ως έναν βαθμό με το σώμα και τον οργανισμό. Το doppler θα το κάνω τέλη Μαρτίου απ'ότι μου είπε ο γιατρός. Maraki να πάνε όλα καλά σήμερα στον γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

FUN εγώ έκανα ήδη doppler και θα κάνω άλλο ένα σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη! Χωρίς να θέλω να σε αγχώσω όλες οι έγκυες το κάνουν. Τώρα τι να πω αν εμπιστεύεσαι πολύ τον γιατρό σου οκ αλλιώς πάρε και μια δεύτερη γνώμη. Η εξέταση αυτή δείχνει την ποσότητα αμνιακού υγρού και γενικά την ανάπτυξη του εμβρύου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Πηγα στον ενδοκρινολογο σημερα κ ειπε οτι μπορω να φαω κ σουβλακι αλλα με μετρο..πανε καλά οι μετρησεις! Την επόμενη εβδομάδα θα ξαναπαω..ονειρακι σε ευχαριστώ! Μαρακι περιμενουμε νεα!! Fun εγω θα κανω 11 Μαρτίου doppler. Εμενα η γιατρος το θεωρει σημαντικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια,μπράβο σταλιτσα,όπως είπε και η Aurora καλες μασες :-p :-P Εμείς πήγαμε νοσοκομειο γαιτι ο πόνος ήταν αφορητος,μαλλον ουρολημωξη μας ειπαν.είδαμε και τον μπέμπη,1064gr γιναμαι,το πιασαμε το κιλό :-D είχε και λοξυγγα το αγοράκι μου,μας βαλανε και στον καρδιοτοκογραφο και ολα καλά,μηδαμινές συσπάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...