Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Ξέχασα να σας πω με γειά τα νέα πραγματάκια για τα μπεμπάκια! Ανυπομονώ και εγώ να φτιάξω το δωματιάκη του μπέμπη!!! Stalitsa και εγώ ανυπομονώ να πάρω το μωρό μου αγκαλιά!!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μου καλησπέρα και από μένα!Χάθηκα αλλά φύγαμε βολτίτσα με τον άντρα μου εκτός και δεν είχα ίντερνετ!

Με το καλό σε όλες τα μπεμπάκια μας και μεγειά σε όλες τα πραγματάκια σας!Ευτυχώς έχω πολύ κα΄λη εγκυμοσύνη.Μόνο το πρώτο καιρό πολύ αναγούλα και θέμα με τα φαγητά,αλλά ευτυχώς μόνο αυτά!!Είμαι στην 27η εβδομάδα!Με το θέμα του τοκετού είμαι σε δίλημμα γιατί είμαι από επαρχία,Αρκαδία και σκέφτομαι το κόστος γενικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα αφροδίτη!!!

κι εγω στην 27η εβδομαδα ειμαι! τι ΠΗΤ εχεις???εγω 22/5!!! Οσον αφορα τον τοκετο φανταζομαι εννοεις σε κλινικη η δημοσιο νοσοκομείο ε?? κι εγω τα ιδια διλημματα εχω μην νομιζεις.. ειναι το κοστος στη μεση αλλα απο την αλλη και οι συνθηκες στα δημοσια νοσοκομεια ειναι λιγο περιεργες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλες μου πριν λίγο γύρισα σπίτι..ειχα παει με τον αντρα μου σε μια εκδηλωση για κοπη πίτας..ειμασταν τυχεροι καθως ο άντρας μου κερδισε το φλουρί!!! Δωροεπιταγη 60 ευρω για αγορες απο τον Σκλαβενιτη!! Κατερινα φανταζομαι θα νιώθεις ομορφα τωρα με το δωματιο της μικρής! Οσο για την ξεκουραση κοριτσια εχετε δικιο!! Χρειάζεται περισσότερη τωρα που φτάνουμε στο τελος της εγκυμοσύνης...Πανες Κατερίνα μου παρήγγειλα απο το welovebabies...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα fun!Εγώ έχω ΠΗΤ στις 24/5! Ναι καλά κατάλαβες για τον τοκετό.Αν και ο γιατρός που με παρακολουθεί ξεγεννάει  στο Λητώ και είναι πάρα πολυ καλός!!δεν έχω κανένα παράπονο,το κόστος όμως είναι μεγάλο!Ειδικά αυτές τις εποχές!Απ΄την άλλη στο δημόσιο,στο Παναρκαδικό δηλαδή που είναι και δίπλα,έχω εμπιστοσύνη σε ένα μαιευτήρα μόνο αλλά έχω και συγγενή και γνωστούς που δουλεύουν εκεί και έχω ας πούμε μια σιγουριά(ας το πω έτσι).Το σκέφτομαι ακόμα όμως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, Νικουλα μου και εμείς σε αγαπάμε και σε σκεφτόμαστε πολυ,μεγια και τα ψώνια σας :-D :-D .Kryst μου το κάθισμα αναστρέφεται στο καρότσι,όχι το χερούλι.Κατερίνα μου πολυ καλη ιδέα αυτή με το video :-D Stalitsa μου παντα τυχεροί να είστε!!Fun εγώ έχω ΠΗΤ 21\5.Ο Μπέμπης μου και σήμερα είναι ήσυχος,τον νιώθω που κ που και όχι πολυ έντονα :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη καλωσήρθες κι εσύ στην παρεούλα μας και με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!!!!

Τι κάνετε κορίτσια;;;;;;;;

Ψώνια βλέπω, ετοιμασίες στα δωμάτια ακούω και τρελαίνομαι!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Εγώ έχω τρεις εβδομάδες ακόμη στη δουλειά και μετά θα ξεκινήσω το δωματιάκι! Ανυπομονώ τόσο μα τόσο πολύ!!!

Το Σαββατοκύριακο το πέρασα με τη μαμά μου επειδή ο άντρας μου έλειπε ταξίδι και ήταν τόσο ωραία!! Με γέμισε συμβουλές!! ΚΑι οι συμβουλές των μαμάδων μας είναι πάντα οι καλύτερες!!!!

Νικούλα καλά κάνεις και μας τα λες γιατί καμιά φορά όλες γινόμαστε λίγο επιπόλαιες και δεν προσέχουμε..!

Όσο για pampers οι Βορειοελλαδίτισσες (γιατί νομίζω δεν το έχει κάτω αυτό το σούπερ μάρκετ) ο μασούτης την προηγούμενη εβδομάδα που πήρα τα 2-5 κιλά , 23 τμχ τα είχε 3,5 ευρώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ωραια τα καθισματακια!Εγω θαχω απτο πολυκαροτσι και δεν ψαχνω.

Ονειρακι και η δικια μου ειναι ησυχη σημερα,παλι συγχρονιζονται τα μωρακια μας!Δεν ανησυχω αυτη τη φορα,καταλαβα οτι οσο πιο πολυ ειμαι ξαπλα,τοσο η μπεμπα χορευει,οταν κανω οτιδηποτε αλλο την πεφτει για νανι.

Thagia καλη η προσφορα!Αντε να περασουν οι μερες να ετοιμασεις κι εσυ το δωματιακι!

Πολλα πονακια σημερα εγω κοριτσακια μου,σαν περιοδου,μικρα και ενοχλητικα,πανε κι ερχονται.Αυριο στον υπερηχο θαρθει και ο πατερας μου να δει τη μπεμπα,ελπιζω ολα ναναι καλα για να χαρει και εκεινος,αγχωνεται και ευκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora μου πονακια περιόδου έχω και εγω αρκετά.Εκτός απο τις δικές μας δραστηριότητες μάλλον ίσως τα νανουριζει και ο καιρος που είναι έτσι βροχερος και χουχουλιαρης :-p :-P Όλα καλά είναι κοπέλα μου και ο παππούς θα χαρεί πολύ πολύ :-* :-* :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kryst μπραβο για το ψαξιμο!!! και στα μισα λεφτα σχεδον!!! κατσε να το δειξω στον αντρουλη μου που εχει ενθουσιαστει με καροτσια και καθισματακια!!!

Αφροδιτη εγω αν τα ειχα ολα αυτα σε δημοσιο δεν θα το σκεφτομουν.. Δυστυχως εδω στη Θεσσαλονικη ειναι λιγο πιο δυσκολα με τα δημοσια ακριβως επειδη εγω τουλαχιστον δεν εχω πουθενα κανεναν γνωστο!!!

Ονειρακι μαζι ειμαστε εμεις!!! αντε να δουμε!!! με ολα αυτα που ακουω και διαβαζω γενικα σκεφτομαι οτι καλυτερα να τις κλεισω τις 40 εβδομαδες ( ασε που ετσι ισως γλιτωσω και τον ταυρο και θα κανω διδυμακι... [smilie=tongue3.gif] ... αστειευομαι φυσικα...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora μου εύχομαι να πάνε όλα καλά αυριο κ να χαρεί κ ο παππούς το εγγονακι του!!! Ονειρακι μου κ εγω ετσι λεω να ειμαστε τυχεροί αλλα αφου ο θεουλης θα μας αξιωσει να γινουμε γονεις πιστεύω ότι ειμαστε τυχεροί!! Αχ αυριο κορίτσια μου ειπανε οτι θα ανοίξουν οι επιτροπές για να περάσουμε τις αναρρωτικες μας οι εγκυες..μακαρι να ισχυσει επειδη ειμαι 3 μηνες απληρωτη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είμαστε πολύ κοντά και εγώ στη 27η εβδομάδα είμαι!!! Δηλαδή τώρα έχουμε μπει στο τρίτο τρίμηνο? Και εμένα με απασχολεί το κόστος των ιδιωτικών μαιευτηρίων, δεν είναι και μικρό το ποσό. Σε δημόσιο νοσοκομείο μπορεί να μην είναι οι ίδιες συνθήκες με τα ιδιωτικά αλλά για τους γιατρούς έχω ακούσει τα καλύτερα. Η αλήθεια είναι ότι είμαι πρωτάρα και προσπαθώ ρωτώντας και ψάχνοντας να μαθαίνω. Αν ξέρει κάποια κοπέλα κάτι περισσότερο για δημόσιο νοσοκομεία ας μας δώσει τα φώτα της. :-) Stalitsa το μπεμπάκι σας έφερε τύχη αλλά όπως το λές μονο και μόνο που έχουμε αυτά τα πλασματάκια είμαστε τυχερες!!! Aurora θα ξετρελαθεί ο μπαμπάς αν κρίνω από την μητέρα μου που είχε κατά συγκινηθεί, έχω την εντύπωση ότι χαίρονται διπλά! Περιμένουμε νεότερα από την μπέμπα σου.   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!

 

Natalia , Aurora εγω οταν τους εβαλα το dvd απο την β επιπεδου η μανα μου κατατρομαξε!! αχ λεει το καημενο πως καθεται εκει στα σκοταδια!! και ο πεθερος μου αγχωνοταν μηπως πνιγει μεσα σε ολο αυτο το νερο!!!! χαχαχαχαχα ειχα πεθανει στα γελια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Εμένα όταν έκανα τη Β' επιπέδου ήρθε η μαμά μου κ όλη την ώρα έκλαιγε από χαρά..από τότε που είδε τον μπέμπη πως είναι μέσα μου όταν κάθομαι μου λέει: "κάτσε πιο άνετα για να μην πατάς το παιδί κτλ" καταλαβαίνετε!!! Που να γεννηθεί κιόλας!! Εγώ κορίτσια οδεύω για την 30η....φτάνει ο καιρός!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχουν πολύ πλακα οι γονείς!!! :-) Stalitsa από την στιγμή που μπαίνει στην τριακοστή εβδομάδα είσαι στην τελική ευθεία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!!

Τι κάνετε;;;;;;;

Θέλω τη βοήθειά σας!! Ποιο ασβέστιο παίρνετε;;;; Αυτό που παίρνω εγώ παρατήρησα πάνω στο κουτί  μόλις χθες ότι περιέχει μέσα ασπαρτάμη και κάποια άλλα Ε, τα οποία δε θεωρώ κι ότι καλύτερο να λαμβάνω καθημερινά! Ειδικά για την ασπαρτάμη έχω διαβάσει τα χειρότερα και αποφεύγω προιόντα που την περιέχουν! Μα είναι δυνατόν στα συμπηρώματα να βάζουν τέτοια;;;;;; 

 

Σταλίτσα κι εγώ σήμερα έκλεισα την 29η και μου φαίνεται πια τόσο κοντά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλες!ειμαι δουλεια κ μετα μιας βδομ απουσιας εχουν μαζευτει υποχρεωσεις κ ακομα δεν μπορω να πω οτι ειμαι καλα 100% κ κουραζομαι κ ευκολα.. εγω σε 2-3μερες μπαινω στην 27!stalitsa εφτασες κιολας 30!!τι καλα!thagia ουτε προσεξα εγω τι εχει εμενα μουδωσε το mega calcium ετσι λεγεται.fun αν σε πω κ γω αυτο σκεφτηκα με τα ζωδια χαχα αλλα γερα ναναι τα μπεμπακια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου ολα καλα στο γιατρο!Η μπεμπα πηρε αποτομα βαρος... 1545γρ που αντιστοιχει σε 30+5 αντι 29+1 που ειμαι χαχαχα.Κι εγω 30η εβδομαδα,πως περνανε οι μηνες...

Doppler 21 Μαρτη θα κανω.Του ειπα αυτα που λεγαμε για πονακια και συσπασεις και ανακλαστικα κτλ και ειπε ολα φυσιολογικα.Ναι μεν ξεκουραση αλλα ολα οκ.

Ασβεστιο δεν παιρνω,το θεωρει φυσιολογικο στις εξετασεις,αρα δεν

μπορω να βοηθησω για μαρκα...

Fun γελασα μαυτα που ειπες για τη β επιπεδου!Ο παππους σημερα χαζεψε και σκεφτοταν λεει μη χτυπησει οπως κουναει το χερι της χαχαχα.Ειχε και λοξυγγα και ταρακουνιοταν ολοκληρη.Οσο για το ζωδιο,αστεια αστεια αλλα εγω με ταυρο μανα και αδελφη δεν συνεννοουμαι ευκολα!Μακαρι η μπεμπα ναναι αλλιως! :-)

Kryst υπομονη με τη δουλεια,να βγουν καποια απτη μεση αλλα να μην παρακουραστεις!

Ελαβα τις πανες σημερα.Μικροσκοπικες ειναι!Δεν ειχα ξαναδει για νεογεννητο.Θα παραγγειλω και αυτοκολλητα τοιχου τωρα να αρχισει η διακοσμηση στο παιδικο δωματιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora άντε είδες όλα καλά πάνε με την μπέμπα!!! Εγώ την Πέμπτη θα πάω να δω το γιο!!! Να δω πόσο μεγάλωσε!! Thagia δεν μπορώ να σε βοηθήσω επειδή δεν παίρνω ασβέστιο....Kryst εμενα σίγουρα θα είναι Ταύρος!! Εκτός κ αν αποφασίσει να βγει νωρίτερα... :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora μπραβο η κουκλα σου μεγαλωσε!!!!!!

κι εμενα η γιατρος μου ασβεστιο δεν μου δινει οποτε ουτε κι εγω ξερω!!!

Kryst καλα λεει η aurora ..μην παρακουραστεις!!! φουσκωσαμε τωρα θελει λιγο προσοχη! φαγαμε τον γαιδαρο...

οι παπουδες εχουν τρελο γελιο!! σε εμας ειναι και το πρωτο και για τις δυο οικογενειες οποτε σκεψου οτι ειχαν να ζησουν εγκυμοσυνες απο τοτε που ακουγαν τα μωρα με το χωνι!!! χαχαχαχα!!!!

κι εγω εχω ριξει μια ματια για αυτοκολλητα γιατι σκεφτομουν να καλυψω ολοκληρη την ντουλαπα αλλα μπορει και να παιξω με διαφορα αυτοκολλητα μικροτερα!!  εχει παραα πολλα με διαφορα θεματα!! τα αγαπημενα μου ειναι κατι με ζωακια και δεντρακια και μαιμουδες να κρεμονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? AURORA μεγάλωσε τόσο? Απίστευτο είναι!! Πότε ήταν κουκίδες? THAGIA η ασπαρτάμη απόσο γνωρίζω δεν είναι επικίνδυνη. Αν θες να την αποφύγεις πάντως άλλαξε μάρκα. Εγώ σαν σίδηρο παίρνω το mega calcium. ΣΤΑΛΙΤΣΑ πλάκα πλάκα κοντεύουμε τις 30! Μου φαίνεται σαν ψέματα!!! FUN και γω θέλω να δω τι αυτοκόλλητα θα βάλω στον τοίχο μου αρέσουν πολύ τα Looney tunes και οι πριγκίπισες της disney. KRYST και γω εδώ και καιρό έχω σκεφτεί το ζώδιο και κατά πάσα πιθανότητα θα είναι Ταυρίνα. Σήμερα είναι τα τελευταία μου γενέθλια χωρίς την μπέμπα στην αγκαλιά μου και το πρωί με ξύπνησε με μία δυνατή κλωτσιά για δώρο! Άντε να περάσει γρήγορα ο καιρός και να γεννηθούν τα μπεμπάκια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες τις μελλουσες μανουλες και απο μενα!!!!σημερα εχω τα γεννεθλια μου και το καλυτερο δωρο μου ειναι ξαπλα στο ιασω!!!!ανυπομονω να τα παρω αγκαλιτσα μου!!!ξερετε πως σας αγαπω ολες αλλα σημερα θα μου επιτρεψετε να αναφερθω ξεχωριστα στην ΚΑΤΕΡΙΝΑ μας που εχουμε μαζι γεννεθλια!!!!!!ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ μου γλυκο χρονια πολλα και  αποδω και με το καλο να ερθει η μπεμπουλα!!!!πηρες το καλυτερο δωρο πρωι πρωι!!!!!να εισαι παντα καλα και ευτυχισμενη!!!!να μας χαιρονται βρε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...