Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Kryst δεν το ξερω αυτο το καροτσι.Σπαστικο να σου υπολογιζουν χωριστα.Πες καλη μου ποσο εχει το καροτσι ολοκληρο να ξερω!Που θα το βαλω το παιδι;;Στο σκελετο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!! Εμενα με έφερε ο καλός μου ταξιδάκι να ξεσκασω και περνάω τελεια!! Με προσοχή βέβαια να μην κουραστώ υπερβολικά αλλα ειναι και η μπεμπα καλο κοριτσι αυτές τις μερες!!

Kryst αυτη τη μάρκα την ειδα σε αρκετά μαγαζιά αλλα και να κυκλοφορεί στο δρομο, μια χαρα μου φάνηκε. φτηνά ειναι αυτα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora εμενα απο την αρχη ετσι με κλωτσάει!!! Σαν να ειναι όρθια και να χορεύει!!! Και το κανει κυρίως ξημερώματα η μουσιτσα για να με ξυπνήσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσουπρες!

Ναταλια επεξεργασια υπογραφης λεει,μπερδευτηκα!

Να σας πω κι ενα site που βρηκα και παρηγγειλα pampers.Μου φανηκε να συμφερει.Μαριελα εσυ τι λες που εχεις και εμπειρια;;Εγω πηρα πακετο new baby 80τμχ 3-6kg 15€.

http://www.welovebabies.gr/new-baby/81367661-panes-pampers-new-baby-jumbo-box-80tem-no-2-3-6kg#/index.php?option=com_findastic&cat=834

aurora εχω παραγγειλει απο αυτο το σαιτ!

Την περασμενη εβδομαδα πηρα πανες για τη κορη μου, ειχαν μια προσφορα με εκπτωση και δωρεαν μεταφορικα οποτε την αρπαξαμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fun τι καλα πηγατε κ ταξιδακι! φτηνο το καροτσι δεν το λεσ.σκετο το κατοτσι 310 ε στο ιντερνετ το ειδα απλα επειδη δεν θα παρω τα 3πλα αφου πορτμπεμπε θα μας δανεισουν κ λεω να παρω καθισμα αυτοκινητου 0-18 αντι στα τριο πουναι 0-13 κιλα.παλι βεβ τα ιδια λεφτα βγαινουν πανω κατω.aurora κ γω παντως τρωω κατι τρελεσ κλωτιεσ αφου κουνιεμαι ολοκληρη!σε καποια φαση τρομαξα κιολας λεω κατι επαθε!!παντως καλη  η προσφορα στις πανεσ κικο τωρα που τοδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora χθες βραδυ κατα τις 2 ο μπέμπης με κλωτσουσε κατω χαμηλά κ πονεσα σε κάποια φάση κ λεω θα βγει! Αφου φοβήθηκα κ ξύπνησα τον αντρα μου! Αλλα μετα ηρεμησε καπως ο μπέμπης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Krust να ξερεις τα 3πλα τα πουλάνε και 2πλα!! Δηλαδη μπορεις να παρεις καθίσματακι κ καρότσι μονο!!! 310 ειναι πολλα αν δλδ το κοιτάς λιγο πιο οικονομικά υπάρχουν κ πιο φτηνά! Εγω που πηρα σκέτο mclaren ακριβό αλλα δωρο του παππού. Θα παρω καθίσματακι 0-25!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου χιλια συγνωμη εκ των προτερων.ειλικρινα δε θελω να αγχωσω καμια.να πω ομως κατι?χωρις ολες οι περιπτωσεις να ειναι ιδιες.και ξαναλεω μην αγχωθει καμια!!!!οι κλωτσιες που καμια φορα αντανακλουν στον κολπο η΄(μετα συγχωρησεως)στον ποπο μπορει να δειχνουν συσπασουλες.που μπορει να ειναι και νορμαλ μπορει ομως και να μην πρεπει να υπαρχουν.οσες τα εχετε δεν κανετε μια ερωτηση στο γιατρο σας?δεν κανει κακο ουτε τους ενοχλουμε και ας ειναι για το τιποτα.καλυτερα ησυχες παρα να ανησυχουμε ετσι δεν ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχει κ καθισματακι 0-25 ποιας εταιριας?οσα ειδα ηταν 9-25.με αναστρεψιμο καθισμα που θελω κ ενιαιο χερουλι παλι τοσο ειναι πανω κατω οι τιμες και στα διπλα παλι το καθισματακι ειναι 0-13.γιαυτο ειπα  τα 100ε που θαδωσω τωρα παραπανω θα τα γλιτωσω αργοτερα,ετσι το σκεφτηκα τουλαχιστον.niki σοβαρα?εμενα οντως χτυπα καμια φορα προς τα πισω ειπα θαναι επειδη κλωτσα το εντερο.θα τον παρω τοτε τη δευτερα να ρωτησω,ευχαριστουμε για τη πληροφορια ομολογω δεν τοχα σκεφτει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου πηρα τηλ τη γιατρο μου το πρωί κ μου ειπε αυτο ακριβώς που ειπες!!! Αλλα επειδη έβγαλα κάτι υγρα κ αγχωθηκα της περιεγραψα πως ηταν κ καταληξαμε στο συμπερασμα οτι ηταν ουρα... την Πέμπτη εχω ραντεβου ετσι κ αλλιώς κ θα τα πουμε κ απο κοντα.. αλλα μου ειπε οτι αν ξανανιωσω ετσι να την καλεσω οτι ωρα κ να είναι! Aurora κ εγω αγχωθηκα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Fun να περάσετε όμορφα στο ταξιδάκι σας! Εμείς κορίτσια δεν έχουμε ακόμα κάνει ψώνια εφόσον τα περισσότερα θα μας τα δώσουν, μόνο καροτσάκι και αλαξιέρα θα χρειαστεί να πάρουμε. Και εγώ σήμερα ένιωθα τις κλωτσιές  χαμηλά, ξάπλωσα και χτυπούσα ελαφρά την κοιλιά μου ψηλά και αμέσως ανταποκρίθηκε ο μπεμπάκος. Γενικότερα θα συμφωνήσω με την Νίκη, καλό είναι να είμαστε ενήμερες για ότι συμβαίνει στο σώμα μας που είναι πρωτόγνωρο, χωρίς άγχος.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δευτερα απογευμα εχω υπερηχο,θα ρωτησω και θα σας πω ο,τι μου πει!Παντως εμενα τελευταια ανακλουνται και στον κολπο και στον πρωκτο.Συσπασεις καταλαβαινω πολυ καιρο τωρα,αλλα ακανονιστες,συντομες και χωρις πονο και δεν ανησυχουσα ιδιαιτερα.Αντε να δουμε μεθαυριο τι γινεται.Νικη καλα κανεις και μας τα λες.Καλυτερα να ξερουμε να προσεχουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου καλα κανεις και τα λες αυτα!!

Καλυτερα να ενοχλουμε τους γιατρους αν κατι μας παραξενευει..

 

Και εγω αυτη την εβδομαδα θα παω στο γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλες :-) :-) σήμερα ειμασταν εξω όλη μερα,κλείσαμε καροτσι:-D :-D αυτό πήραμε http://www.paidikospiti.gr/product_detail.jsp?prdId=KIDD00-TRIO-NEWSMART-B&extLang= απο το motherbaby,θα μας ερθει μέσα Απρίλη.Κουράστηκα πολυ σήμερα και ο μπεμπουλης μου είναι ήσυχος :-( ,πονακια στον κόλπο και γενικά στα γεννητικά οργανα έχω και εγω αλλά όχι σαν να κλωτσαει το μωρο,είναι διαφορετική αίσθηση, ο γιατρός μου είχε πει οτι είναι απο την αλλαγή του κέντρου βάρους,βεβαια παίρνω και μαγνήσιο.Επίσεις έχω παρατηρήσει πως όταν κουραζομαι έχω υγρα σαν βλεννες(συγνώμη για την περιγραφή).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!oneiraki κ γω μια απο τα ιδια.κ εχει μεγαλωσει κ η κοιλιτσα!ωραιο το καροτσι με γεια!!χτεσ εβλεπα κ γω τα kiddo.αλλα δεν καταλαβαινα αναστρεφεται το καθισμα η το χερουλι?aurora ναι να μας πεις εγω εχω τωρα την αλλη βδομ ρανεβου αργει.μηπως θελει παλι μαγνησιο.. καλη σας μερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ονειρακι καλοταξιδο το καροτσι!

Προσπαθηστε να ξεκουραζεστε πολυ οταν νιωθετε ετσι.Εχω παρατηρησει κι εγω η ξαπλα βοηθαει,φευγει η πιεση προς τα κατω που δημιουργειται απο ορθοστασια και κουραση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανουλες και μωρακια καλημερα!!!!χαιρομαι που δε σας χαλανε αυτα που λεω απλα επειδη τελικα καταλαβα οτι στην εγκυμοσυνη πρεπει να ΄΄διαβαζουμε΄΄ το σωμα μας θελω να σας ενημερωνω σε οτι ξερω φυσικα και χωρις να αντικαθιστω γιατρους εννοειται!!!και πολυ περισσοτερο χαιρομαι που το αντιμετωπιζεται ψυχραιμα!!επειδη ομως τα περασα ολα δυσκολα(δε γκρινιαζω τα παιδακια μου να ειναι καλα)προσπαθω να βοηθησω οσο μπορω.καλο ειναι να τα ελεγχουμε ολα!!!αλλωστε εγω με τις λεπτομερειες και τη βοηθεια του θεου μεσα στην ατυχια μου σταθηκα τελικα τυχερη.και μια συμβουλη ακομα.οσο καλα και να αισθανεστε οσο καλη και να ειναι η εγκυμοσυνη,ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΤΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ!!!!

τα ψωνια βλεπω πανε και ερχονται!!!τι χαρα ειναι βρε κοριτσια οταν τα παιρνουμε.εμεις εχουμε ξετρελαθει με προικες που πηραμε και κατι φορμακια.που να ερθουν και τα υπολοιπα!!!

να εχετε ολες μια υπεροχη κυριακη!!!!!σας αγαπω και σας σκεφτομαι παντα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικουλα μου οι συμβουλές παντα ειναι καλες!!!! Οσο για τα ψωνια ειναι απερίγραπτη η χαρα μας οταν ψωνίζουμε! Ανυπομονώ να παρω τον μπέμπη μου στην αγκαλίτσα μου κ να τον περιποιουμαι! Κ εμεις σε αγαπαμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με γεια και με χαρα τα ψωνια Νικουλα!Παντα ετσι χαρουμενη να σε ακουμε!Να μας λες τα παντα,οτι νομιζεις,καλο η "κακο",φυσικα βοηθας.Εγω επειδη νιωθω καλυτερα αποτι το προηγουμενο διμηνο,κουραζομαι λιγο παραπανω και δεν ξερω αν κανω καλα,αλλα πρωτον χρειαζεται η βοηθεια μου στην οικογενεια αυτες τις μερες και δευτερον βαρεθηκα ξαπλα στον καναπε!Η μεση μου ταχε παιξει απτην ακινησια.Ελπιζω να μην κανω χαζομαρα,θα μιλησω και με το γιατρο αυριο.Ναχουμε ολες μια ομορφη Κυριακη!Φιλακια στις κοιλουμπες,στις μανουλες και στα μωρακια τα διδυμακια τα γλυκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Χθες φτιάξαμε το δωμάτιο της μπέμπας μας! Σχεδόν όλα εκτός από κουρτίνα, φωτιστικό και αυτοκόλλητα είναι στη θέση τους! Είχε πολύ πλάκα χθες. Ήταν εδώ και η κολλητή μου και τραβήξαμε βίντεο για την μπέμπα! AURORA μου ευχαριστώ πολύ! Με το καλό να παραλάβετε όλες τα πράγματα για τα μωρά σας! μην αγχώνεσαι για τις κλωτσιές αλλά ότι σε ανησυχεί να παίρνεις το γιατρό σου πάντα! Προσπάθησε να μην κουράζεσαι πολύ και κυρίως να μην σηκώνεις καθόλου βάρος! Είναι επικίνδυνο το τρίτο τρίμηνο! ΝΑΤΑΛΙΑ ευχαριστώ πολύ νασαι καλά! Εγώ θα γεννήσω πρώτα ο θεός στο ΙΑΣΩ. ΝΙΚΗ μου με γειά τα καινούργια πραγματα! Πολύ καλή η τιμή για τις πάνες! Θα κοιτάξω να πάρω και γω από εκεί αργότερα! Να μας δίνεις τις συμβουλές σου πάντα έτσι πρέπει να βοηθάμε η μία την άλλη!!! Και φυσικά τα αισθήματα είναι αμοιβαία!!! Και μεις σαγαπάμε πολύ και σε σκεφτόμαστε!!! Γιαυτό είμαστε εδώ άλλωστε και γιαυτό είμαστε και τόσο δυνατή ομάδα!!! ΣΤΑΛΙΤΣΑ μου ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Εσύ από που παρήγγειλες τις πάνες? Μην στεναχωριέσαι για τα υγρά αφού μίλησες με το γιατρό σου όλα καλά θα είναι!Ευχαριστώ πολύ ΣΟΦΑΡΗ μου για τις ευχές! Και γω εύχομαι να είναι καλό και ήσυχο μωράκι η μπεμπούλα μας!!! Με το καλό και ο μπεμπάκος σου! KRYST το στρώμα είναι την graco με κοκοφοίνικα. Τώρα τι να πω ελπίζω να βγει καλό δεν έχω και προηγούμενη εμπειρία! FUN καλή διασκέδαση στην εκδρομή σας!!! ΜΑΡΙΕΛΑ  με το καλό να πας στο γιατρό και να μας φέρεις νέα απτον μπέμπη!!! ΟΝΕΙΡΑΚΙ με γεία το καρότσι!!! Καλές βόλτες! Μοιάζει πολύ με το peg perego που πήραμε και είναι ίδιο χρώμα. Και γω έχω βλέννες και υγρά και απότι μου είπε ο γιατρός μου είναι νορμάλ! Σας αφήνω να πάω με τον άντρα μου για καφεδάκι στην πλατεία και τα λέμε αργότερα!!!! [smilie=tongue1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο εμενα κορίτσια!!!

Νικη καλα κανεις και μας τα λες!!! καλυτερα να ειμαστε πολυ προσεκτικες!! εγω το εχω αναφερει στη γιατρο αλλα δεν τρομαξε ..μου ειπε απλα ξεκουραση γενικα!! αλλα αυτο μου το λεει παντα...τα μισα μου θεματα της εγκυμοσυνης μεχρι τωρα τα εχει απαντησει με ξεκουραση!!!! Εγω πάνες δεν εχω ψαξει καθολου!! θα τις αφησω τελευταιες αλλα καλο ειναι να ξερουμε που υπαρχουν προσφορες!!!

Kryst το καθισματακι που σου ελεγα ειναι αυτο

 

http://www.kidscom.gr/product/4667/%CE%B2%CF%81%CE%B5%CF%86%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%8C_%CE%BA%CE%AC%CE%B8%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B1_%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%AE%CF%84%CE%BF%CF%85_stages_joie

 

και το βρηκα και στο λητω στα ιδια λεφτα.. ειναι πιο ακριβο βεβαια απο το να παρεις ενα 0-18 αλλα το παιρνεις μια και καλη!!!εμεις κυριως ψαχνουμε πραγματα για να τα εχουμε απο την αρχη μεχρι το τελος και να μην ξαναγοραζουμε για να μην μαζευουμε πολλα πραγματακια και πραγματουδια!!!

ΟΝΕΙΡΑΚΙ καλες βολτες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου πόσο δίκιο έχεις σε όλα αυτά που μας λες. Πολλές φορές επειδή όλα πάνε μια χαρά στην διάρκεια της εγκυμοσύνης και επειδή έχουμε συνηθίσει σε συγκεκριμένους ρυθμούς μας είναι δύσκολο σε αυτή την φάση να φρενάρουμε και να συνειδητοποιήσουμε ότι τώρα είμαστε σε άλλη φάση, κάπως έτσι ήμουν και εγώ. Μέχρι την 24η εβδομάδα έκανα τα πάντα, είμαι καθηγήτρια χορού και διδάσκω pilates, οπότε συνέχισα κανονικά τις διδασκαλίες και τις δραστηριότητες. Καταλάβαινα ότι κουραζόμουν, αλλά δεν έδινα την σημασία που αναλογούσε. Εφόσον μου εξήγησε ο γιατρός πως έχουν τα πράγματα (λόγω του ότι ο τράχυλος είναι στα όρια, πολύ πιθανό και από κούραση) αντιλαμβάνομαι πόσο σημαντικό είναι να ξεκουραζόμαστε. Σίγουρα κάθε εγκυούλα είναι διαφορετική περίπτωση αλλά όταν αντιλαμβανόμαστε κάτι που μας ανησυχεί καλό είναι να ξαπλώνουμε και να επικοινωνούμε στον γιατρό μας. Σας παραθέτω και εγώ την εμπειρία μου γιατί πραγματικά νομίζω ότι με αυτό τον τρόπο βοηθάει η μια την άλλη!!!      

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ να σ πω την αλήθεια, εκεί γύρω στα 3- 3100 θα ήθελα ιδανικά !!!
    • Στον 9 θα έχει καλή εικόνα αν θα είναι μικρό ή πιο μεγάλο το μωρό. Τους 2 τελευταίους μήνες παίρνουν το πολύ βάρος. Αν και είναι σχετικό…σκέψου ότι είχαν 1 κιλό διαφορά τα δυο παιδιά μου. Βέβαια ότι θα είναι πιο μεγάλος ο δεύτερος το είχαμε δει αλλά δεν μπορούσε να υπολογίσει ακριβώς ποσο πιο μεγάλος.  Γερα να είναι και να μεγαλώνουν σωστα…δεν έμεινε κανενα μέσα όλα βγήκαν όταν ήρθε η ώρα και τα μικρά και τα μεγάλα 🤣🤣🤣
    • Ούτε εγώ κορίτσι μου..δεν έχω ασχοληθεί καθόλου 
    • Δεν είναι κάτι ανησυχητικό απ' την στιγμή που το βρίσκεις και έχει την εποπτεία ο γιατρός, απλά είναι κάποια απ' τα μικρόβια που προκαλούν αποβολές, οπότε μόνο για αυτά θέλει αυξημένη προσοχή. Δεν μου είχαν δώσει προβιοτικά, μόνο αντιβιώσεις έπαιρνα και μετά μια κρέμα για τους μύκητες που είχαν βγει τον τελευταίο καιρό λόγω του πεσσού, αλλά δόξα τω Θεώ φτάσαμε αισίως στο τέλος χωρίς κανένα πρόβλημα. Φαντάζομαι θα βοηθάνε κι αυτά απ' το να μην παίρνεις καθόλου, απλά δεν το είχα ψάξει παραπάνω, είχα το άγχος μην πάθει κάτι το έμβρυο απ' τα διάφορα που έβγαιναν! Το άγχος δυστυχώς μέχρι και την γέννα δεν νομίζω να φεύγει ποτέ, ακόμα και μετά την αυχενική πάντα υπάρχει κάτι να αγχώνεσαι, θέλει να μάθεις να το διαχειρίζεσαι με όποιο τρόπο δουλεύει στον καθένα. Καλή δύναμη σε όλες!
    • Σ ευχαριστώ που απάντησες κορίτσι μου ❤️ έτσι κι εμένα, μόνο όταν το ζουλάω, ή πχ όταν φοράω την τσάντα μου που έχει λουρι χιαστή, και βρεθεί το λουρί πάνω στο στήθος με πονανε οι θηλές. Δηλαδή είναι σίγουρα ευαίσθητο, απλά τις προηγούμενες εβδομάδες δε χρειαζόταν καν να το πιέσω ήταν βαρύ και επώδυνο. Τέλος πάντων, πρέπει να το ξεπεράσω, ούτως ή άλλως κι η γιατρός μου είπε ότι όσο σιγά σιγά αρχίζει κι αναλαμβάνει δράση ο πλακούντας μεταξύ 9ης-10ης εβ τα συμπτώματα θα υποχωρούν. Πρέπει να ηρεμήσω, απλά λόγω ιστορικού σκέφτομαι χαζά 🥲 τώρα είμαι καλύτερα ψυχολογικά, απορροφήθηκα και με τη δουλειά οπότε πάμε παρακάτω με θετική ενέργεια 💫
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...