Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπραβο στα μωρακια σου!Παντα ετσι δυνατα!Τι να κανουμε,βαρεθηκαν τη θεα εκει μεσα βρε αδερφε! :-)

Ξεκουρασου τωρα πολυ και στο γαμο θασαι ετοιμη για γλεντια και θαχεις και εστω απο λιγο πιο μακρια,δυο παρανυφακια μουρλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου να σας ζησουν τα μωρα σας!!

 

Εχοντας κανει ηδη ενα παιδι μπορω να φανταστω ποσο δυσκολο ειναι να γυρνας σπιτι μονη σου..

Ομως τα μωρα σου ειναι στα καλυτερα δυνατα χερια και θα παρουν γρηγορα τα πανω τους για να επιστρεψουν στην αγκαλια σου!!!

Ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να περασει γρηγορα ο καιρος και μερα με τη μερα να τα βλεπεις να δυναμωνουν...

 

Εχεις κουραγιο να μας πεις πως ξεκινησε ο τοκετος; σου εκαναν και ενεσεις κορτιζονης;

 

Καλη αναρρωση να εχεις απο το χειρουργειο !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλες!!! Εμένα η μέρα του Αγ.Βαλεντίνου με βρίσκει κρυωμένη...Πονάει ο λαιμός μου κι έχω πήξει στα ροφήματα με μέλι μιας και δε μ´αφήνει να παρω τίποτα άλλο η γιατρός μου...(έκανε μια παραχώρηση για καραμέλες strepsils)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες!Χρονια μας πολλα και καλα να περασουμε!Δειπνο με κερια,χειροποιητη καρτα και δωρο για τον ερωτα μου εχει το προγραμμα για βραδακι και οτι προκυψει..... Προς το παρον παμε να φερουμε την κουνια να τη στησουμε τωρα!Ηρθε ηδη και η συρταριερα και θαχουμε συναρμολογηση!

Περαστικα Σοφαρι!Να γινεις γρηγορα καλα!

Κοριτσια μου χθες ψωνισα μολυβι ματιων,μασκαρα και εσωρουχα για μενα!Η μανουλα για την παρτη της χθες!Και μια μερα εγω ε;;;Ολες οι αλλες για τη μπεμπα!(και το μπαμπα

της βεβαια,μην ξεχνιομαστε) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα.χρονια πολλα σε ολες μας!!!!σημερα ειμαι λιγο καλυτερα ψυχολογικα αλλα νιωθω οτι εχω αφησει τη μιση μου ζωη στο ιασω.ειμαι ηρεμη ομως γιατι οι γιατροι ειναι αισιοδοξοι και τους εχω εμπιστοσυνη.την ιστορια μου να σας την πω απλα δε θελω να σας ανησυχω.πεμπτη βραδυ εβλεπα τηλεοραση και ο αντρας μου κοιμοταν.ξαφνικα χωρις πονο η΄καποιο συμπτωμα ενιωσα να θελω πααααααρα πολυ να παω τουαλετα.κανω να σηκωθω και καταλαβαινω σα να μου φυγανε λιγα.σηκωνομαι εντελως απο το κρεβατι και εκει τα ειδα ολα!ηταν σα να αδειασε στο πατωμα μια λεκανη νερο!αφου ξυπνησε ο στρατος πριν του φωναξω απο το θορυβο!!!πηγαμε επειγοντως ιασω και ειδαμε οτι  η κορη μου ειχε σπασει το σακο της απο τις κλωτσιες.ευτυχως ο γιατρος μου ηταν ψυχραιμος και δεν ειπε να τα παρουμε αυθημερον.μου κανανε τις ενεσεις για τα πνευμονια πεμπτη βραδυ και παρασκευη βραδυ και μου λεει αμα κρατηθουμε μεχρι τριτη να τα παρουμε.η κορη μου ομως και παλι ειχε αλλη αποψη!!!δευτερα πρωι που θα πηγαινα παλι για υπερηχο να δουμε τα υγρα της ξαφνικα μεσα σε μιση ωρα αρχισαν οι πονοι του φυσιολογικου καθε 5λεπτο και κρατουσαν ενα λεπτο.μεσα σε μιση ωρα ειχα φτασει διαστολη 8!!!!ετσι μπηκα επειγοντως καισαρικη γιατι δεν εκανε να σπρωξω(εγω ξερω πως κρατηθηκα αφου μεχρι τη ναρκωση μου κρατουσαν τα ποδια κλειστα οι μαιες)και ετσι 09κ50 γεννηθηκε η κορη μου και 09κ51 ο γιος!!!χαλαλι τους ολα.ας ειναι καλα να ερθουν σπιτι και δε με νοιαζει τιποτα!!!το μονο που ειπε ο γιατρος μου ειναι οτι πιασαν οι ενεσεις και απο πνευμονακια ειμαστε καλα.αφου μολις βγηκαν εκλαψαν μονα τους κατι που δε συμβαινει με τα προωρακια.και επισης περασα τους πονους του φυσιολογικου και μετα της καισαρικης!!!διπλη εμπειρια!!!!τελοσπαντων ελπιζουμε τελος καλο ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AURORA σε βρίσκω πολύ οργανωμένη!!! Εγώ έφτιαξα τούρτα μπανόφ χθες και σβήσαμε τα κεράκια στις 12 ακριβώς γιατί ο άντρας μου έχει και γενέθλια σήμερα! Το βράδυ θα πάμε για φαγητό. Νικούλα μου η κόρη σου είναι βιαστική τι να κάνουμε??? Όλα θα πάνε καλά! Αισιοδοξία και υπομονή χρειάζεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και Χρόνια Πολλά!!! Εγώ φέτος για πρώτη χρονιά είμαι ερωτευμένη με 2 άντρες...τον άντρα μου και τον μπέμπη μου που είναι στην κοιλίτσα μου!!! :-)  Sofari περαστικά σου!!!! Κατερίνα να χαίρεσαι τον άντρα σου!!!!! Aurora με το καλό να φτιάξεις τα πραγματάκια σου και να περάσετε ωραία απόψε!!!!!! Νίκη μου είσαι δυνατή τελικά!! Μπράβο σου!!!!!! Να δεις που ο Θεός θα σε βοηθήσει να πάρεις σύντομα τα παιδάκια σου στο σπίτι!!! Όσο για την σημερινή μέρα κορίτσια δε νομίζω να πάω κάπου...Γλυκό δεν κάνει να φάω...φαγητό μόνο συγκεκριμένο σε συγκεκριμένες ώρες..οπότε δύσκολο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια, Νικουλα μου όλα θα πάνε τέλεια, να σκέφτεσαι θετικά!Καλά να περάσετε σήμερα κοριτσάκια μου,εμείς δεν ξέρω τι θα κάνουμε μιας και το είχα ξεχάσει τελείως, εσείς μου το θυμησατε :-p :-P Sofari μου περαστικά :-) Εχθες εμείς είχαμε γιατρό, ολα καλά με το μωρο,μου έγραψε μαγνήσιο για τις συσπασεις (οι οποίες είναι λίγες και χωρίς πονο ,αλλά μου είπε να πάρω),η πίεση μου ηταν 12 και μου είπε να προσέχω το αλάτι,κλείσαμε ραντεβού για doppler στις 22/3 και στα κιλά απο εκεί που ήμουν στο +1 τώρα πήγα στο -1.5 :o :O :-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες για τα περαστικά!!! Aurora εύχομαι καλή συναρμολόγηση, καλό δείπνο και να είναι ευχάριστα αυτά που θα προκύψουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! ΣΤΑΛΙΤΣΑ μην μου αγχώνεσαι! Μπορείτε να νοικιάσετε μία ωραία ρομαντική ταινία και να φάτε κάτι ελαφρύ μαζί!!! ΟΝΕΙΡΑΚΙ χαίρομαι που όλα πήγαν καλά με το γιατρό!!! Με το καλό το doppler! Μπράβο για τα κιλά αλλά μου φαίνεται περίεργο να μην έχεις πάρει τίποτα και να χάνεις! Ο γιατρός τι λέει? Μήπως κάνεις δίαιτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου αυτο θα κανω...πολυ καλη ιδεα!!!! Να σε ρωτήσω..τις προάλλες που πηγες στο mall τι ψωνισες κ απο πιο κατάστημα; ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μαγνησιο θα το παρω Stalitsa μου.Sofari μου 4μηνων είχα πάρει 1κιλο και χτες είχα χασει 1,5κιλο.Κατερινακι μου δεν κάνω δίαιτα ίσα ίσα που 2 φορες την εβδομάδα θα φαω απο εξω, απλα ο άντρας μου σχολαει αργά και τρώμε μαζί το βράδυ,βέβαια τσιμπαω και κατα την διαρκεια της μέρας,ίσως απο αυτό.ο γιατρός μου δεν έδειξε να ανησυχεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Εμείς δε γιορτάζουμε ποτέ αυτή τη μέρα αλλά χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζετε!! Να τα περάσετε όμορφα!! :)

Κατερινάκι να χαίρεσαι τον αντρούλη σου για τα γενέθλια του! 

Σοφαρι περαστικά, εμένα με άφηνε να πάρω και halls που μαλάκωναν πολύ τον λαιμό!

Νικούλα η κόρη ήθελε να σας δει και βιαζόταν, όλα θα πάνε καλά!!!!! :)

Ονειράκι -1,5 κιλό, μπράβο σου που δεν έχεις πάρει βάρος! Εγώ μαγνήσιο παίρνω από την αρχή της εγκυμοσύνης και εδώ και έναμιση μήνα παίρνω 3 τη μέρα! 
Συμπλήρωμα είναι δεν κάνει κακό!

Αύριο πρωί πρωί έχω επίσκεψη στον γιατρό μου, ανυπομονώ να δω πόσο μεγάλωσε ο μπεμπούλης, γιατί οι κλωτσιές έχουν δυναμώσει πολυυυυ!!!! Σήμερα είχε και λόξυγγα και η κοιλιά πήγαινε πάνω κάτω!!

 

Φιλάκια σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενα ενα γιατι εχω να πω πολλα... Καταρχην Ονειρακι "σε μισω" και φτου σου!χαχαχαχα Εμενα ο γιατρος μονο με βεργα δε με κυνηγαει για τα κιλα.... Τυχερουλα!

Νικουλα ειναι οι καλυτερες συνθηκες για προωρακια που εχω ακουσει,δυνατα τα θηριακια σου και η κορη... αχαχαχ τι σε περιμενει! :-)

Σταλιτσα μου δεν εχει σημασια τι θα φατε αλλα πως νιωθετε,φαε μια σαλατα γιορτινη και μετα τοκετου χτυπας ο,τι θες!

Σοφαρι ευχαριστω για τις ευχες.Δεν γιορταζαμε ποτε τετοια μερα με πολλα πολλα,λουλουδακι μονο και τελος,αλλα ειπα να του δωσω παραπανω σημασια του αντρουλη μου,ολο για το μωρακι λεμε.Και αγχη και ψωνια και χαρες,μεχρι πριν λιγο εφτιαχνε την κουνια,τωρα στηνει συρταριερα,λεω το βραδυ ναναι δικο μας μονο,να του αφιερωσω εστω λιγο χρονο αποκλειστικα.

Κατερινα να χαιρεσαι τον αντρα σου!

Μαγνησιο παιρνω κι εγω οποτε νιωθω πονακια.Συσπασεις νιωθω συχνα εδω και ενα μηνα αλλα οχι με πονο και ο γιατρος δεν ανησυχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thagia αντε με το καλό να δεις το μωρακι σου!!!! Οσο για τις κλωτσιές αστα να πανε!!! Πολυ δυνατες κ με ξυπναει το βραδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειας σας μανουλες κ μπεμπακια!κ χρονια πολλα!! [smilie=love4.gif] εχω καιρο να γραψω αλλα σας διαβαζω συχνα πολλα τα νεα σας!!καταρχας niki μου καλωσηρθες πραγματικα χαιρομαι που πηγαν ολα καλα!!να σου ζησουν τα μωρακια!κ πολυ συντομα κοντα σας!!ειναι μαχητες τα νινακια κ ολα θα παν καλα!sofari κ γω χαλια βηχας πονολαιμος τα ματια μου ποναν κολη τη βδομ,μια μερα παω πηγαινα δουλεια γιατι νομιζα ειμαι καλυτερα μια μερα καθομουν σπιτι γιατι ενιωθα ακομα πιο χαλια  σπιτι.κ σημ ταπογευμα δεν πηγα.. κ εχω τρελλαθει κ γω στα ροφηματα μελι με λεμονι, αλατονερο γαργαρες που δεν βλεπω να πολυβοηθα  κ βασικα depon.αλλα ακομα ταλαιπωρουμε.aurora δικιο εχεις πρεπει σημ νασχοληθουμε κ με τους αντρες μας κ γω σημ τν αποπηρα λογω πονοκεφαλου τωρα μετανιωσα βεβ αλλα θα επανορθωσω οταν ξυπνησει :)oneiraki οντως πως τα καταφερνεις??εγω πουχα χασει 2 στο 1τριμ τωρα εχω βαλει 6 ολοκληρα!!κ βραδυ δεν τρωω!stalitsa υπομονη με τη διαιτα ειναι λιγο δυσκολα ετσι αλλα αφου πρεπει.katerina να χαιρεσαι τον αντρα σου.thagia απο κλωτσιες αλλο τπτ εγω παντως σαν να γυρνα ολοκληρη αισθανομαι κ το βραδυ αν ξαπλωσω πλαι με κλωτσα μαλλον θα την πιεζω :)οσο για το μαγνησιο κ γω επαιρνα αλλα τωρα το σταματησα δεν νιωθω πολλες συσπασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora καλά το σκέφτηκες, κι εγώ προσπαθώ να μην τον παραμελώ τον αντρούλη μου!! ΘΑ σου γράψω αύριο λεπτομέρειες για το πόσα γραμμάρια είναι! Τι ωραία που στήνετε τα πράγματα!! Κι εγώ ανυπομονώ αλλά επειδή πρέπει να μετακομίσουμε την κρεβατοκάμαρα στο δίπλα δωμάτιο για να αφήσουμε αυτό που είναι πιο ζεστό, το καθυστερούμε μέχρι να σταματήσω από τη δουλειά για να έχω χρόνο να ασχοληθώ με όλα!!  :) Σταλίτσα εγώ ευτυχώς κοιμάμαι βαρια και δεν τον καταλαβαίνω το βράδυ αλλά ο άντρας μου που όλο αυπνίες έχει λέει ότι ο μικρός του δίνει και καταλαβαίνει και τότε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχα aurora εγώ δεν κάνω κατι δεν ξέρω τι γίνετε :-p :-P Kryst μου περαστικά σου.Βρε κορίτσια εμένα δεν είναι τόσο δυνατές οι κλωτσιές του μπέμπη μου,δεν ξέρω γιατί και σήμερα είναι σχετικα ήσυχο το μικρο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως την kryst και περαστικα!Τι γινεται παλι και αρρωσταινουν ολοι;Ευτυχως ηταν ηπιος χειμωνας,αλλιως θαμασταν κρεβατωμενοι ολοι μονιμα μου φαινεται.

Κι εγω ειδικα οταν ξαπλωνω στο δεξι πλάι πεφτει πολλη κλωτσια.

Ονειρακι μην ανησυχεις,θα ξανακανει "φασαρια" ο μπεμπης.

Σας αφηνω,παλευω να κανω μια τουρτα α λα Παρλιαρος......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Είχα πάει να ισιώσω τα μαλάκια μου σήμερα! Τώρα γύρισα! ΣΤΑΛΙΤΣΑ μου στο mallo αγόρασα ρουχαλάκια απτο ζαρα και το σφαίρα. Δυστυχώς πήγα με τον άντρα μου οπότε δεν έκανε υπομονή και δεν ψώνισα και πολλά πράγματα. Βέβαια μου έχουν φέρει πολλά ρούχα δώρο από τώρα οπότε δεν θα ψωνίσω και πολλά απλά μερικά ήταν πολύ ωραία! AURORA καλή επιτυχία με την τούρτα και καλοφάγωτη! ΟΝΕΙΡΑΚΙ αφού ο γιατρός δεν το βρίσκει περίεργο το θέμα με τα κιλά απόλαυσε το και άσε εμάς να ζηλεύουμε! χαχαχα!  THAGIA  περιμένουμε νέα απτο μωρό!!! KRYST περαστικά σου!!! Σας ευχαριστώ για τις ευχές για τον άντρα μου! Ναστε καλά κορίτσια μου!!! Θα τα πούμε αύριο! Φιλάκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...