Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

ΣΤΑΛΙΤΣΑ μου ξεχασα να σου πω.μας πηραν τηλεφωνο απο το ικα τη δευτερα και χθες περασα επιτροπη πηγε η μαμα μου και δεχτηκαν και τους δυο μηνες μαζι.πηγαινε στο ικα σου γιατι νομιζω οτι δουλευουν οι επιτροπες πια.και κλεινουν και ραντεβου για επομενες αυριο θα παμε την τριτη αδεια που ξεκιναει για να μας δωσουν ραντεβου για νεα επιτροπη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Πήγαμε στο γιατρό σήμερα και όλα καλά με την μπεμπούλα μου!!!! Στις 17 έχουμε τον υπέρηχο doppler.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thagia εγω περπαταω πεντε λεπτα και βαριανασαινω δυστυχως.Προσπαθω βεβαια που και που αλλα σιγα σιγα.Οσο για τις καισαρικες,οντως ειναι ευκολια των γιατρων και την προωθουν,αλλα ειδα στην εκπομπη και γυναικες που ειχαν υψηλη πιεση η προηγουμενη προσφατη καισαρικη και κλαιγονταν που δεν εκαναν φυσιολογικο τοκετο.Και δεν ηθελαν και να υπογραψουν να παρουν την ευθυνη γιαυτο.Δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα.Και εχουμε κι εμεις ευθυνη. 

Κατερινακι ωραια τα νεα σου και παλι,παντα τετοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!

 

σοφαρι συγχαρητηρια για τη β' με το καλο να ερθει ο μπεμπης λοιπον!!

 

Εχτες πηγαμε και εμεις στο γιατρο και ειναι μια χαρα ο μπεμπης μας, 760γρ!!!!

Μας ειπε οτι εχει ψηλα ποδαρακια, μαλλον απο τον πατερα μου θα τα πηρε χαχαχα

 

Νικη κοντευω να χοροπηδηξω απο τη χαρα μου...

Θα στειλω αυριο τον πεθερο μου αν ειναι στο ΙΚΑ της περιοχης με τις αδειες μπας και δουμε καμια ασπρη μερα στη τσεπη!!!

Μακαρι να ανοιξαν και σε εμας, πολυ κρατησε αυτη η ταλαιπωρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου δεν φανταζεσαι τι χαρα μου εδωσες!!! Θα παει αυριο κιολας ο αντρας μου να δει τι γίνεται!! Χαίρομαι που ολα ειναι καλα Κατερίνα μου!! Νωρις δεν κανεις doppler;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριελα για διμετρος παει ο μπεμπης;;Με το καλο ναρθει γρηγορα η ωρα να τον καμαρωσεις!

Καλη επιτυχια σε ολες με το ΙΚΑ,εγω ως ανεργη δεν εχω τετοια... Ουτε και λεφτα σε αναμονη βεβαιως βεβαιως... 

Αντε καληνυχτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Οσο αφορά το ΙΚΑ μολις πήγε ο άντρας μου κ δεν τον εξυπηρετησαν επειδη εχουν ακομη απεργια..Νικη μου δεν ξερω τι να πω..οτι θελουν κανουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ωραια ισα που χαρηκαμε δλδ;;;

Θα παει και ο πεθερος μου σε λιγο στο δικο μας ΙΚΑ να δει τι γινεται, μα ειναι δυνατον απο περιοχη σε περιοχη να κανουν του κεφαλιου τους;

Σταλιτσα σας ειπαν ποτε θα τελειωσει η απεργια;

Δλδ αν παμε στην Καλλιθεα δε θα μας εξυπηρετησουν;

Μου ειχε πει ενας γιατρος οτι επιτροπη περνας απο οποιοδηποτε ΙΚΑ....πραγματικα δε ξερω τι ισχυει.

 

aurora μου πλεον ειναι δυσκολα ειτε εχεις δουλεια ειτε δεν εχεις.

Το μονο θετικο ειναι οτι θα ασχοληθεις αποκλειστικα με το μεγαλωμα του παιδιου σου, δε ξερεις ποσο σημαντικο ειναι αυτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου και απο΄μενα!!!!!ολες καλα βλεπω.οσο για το ικα τι να πω?λεπτομερεια.εδω ειπε η διευθυντρια κανανε επιτροπη γιατι ο κοσμος δε μαζευοταν πια.και ηταν επιτροπη ικα οχι εοπυυ.αλλα μου φαινεται περιεργο απο περιοχη σε περιοχη να αλλαζει το συστημα.παντως εμας τη δεχτηκαν τη 2μηνη.τωρα αν κλεινουν και αλλα ραντεβου δεν ξερω θα ξερω τη δευτερα που τελικα θα παμε την επομενη αν μας κλεισουν ραντεβου.αυτο που ξερω ειναι πως αν αλλαξεις ικα και πας σε αλλη περιοχη θελει απο την αρχη τα χαρτια για να σου ανοιξουν φακελο.ΜΑΡΙΕΛΑ για να δουμε τι θα πουνε στον πεθερο σου.ΣΤΑΛΙΤΣΑ εσυ σε ποιο ικα εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ναι ΝΙΚΗ μου μεγαλώνει το κορίτσι μας σιγά σιγά! Θα συμφωνήσω μαζί σου AURORA! Στην εκπομπή του Θεοδωράκη όλες ήταν "ιδιαίτερες" για να το πω ευγενικά περιπτώσεις! Γνωρίζω γιατί στην αρχή της εγκυμοσύνης μου άλλαξα γιατρό, ότι κάποιοι έως πολύ σε αναγκάζουν να γεννήσεις με πρόκληση τοκετού και εύκολα σου πλασάρουν την καισαρική αλλά στην τελική όλες έχουμε 9 μήνες να ψάξουμε και να βρούμε έναν γιατρό "άνθρωπο" που ναι μεν θα πληρωθεί αλλά δεν θα μας βλέπει σας ευρώ και φυσικά θα κάνει ότι μπορεί να γεννήσουμε νορμάλ. Βέβαια υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που δεν μπορείς να αποφύγεις την καισαρική. Αυτό που χρειάζεται είναι συζήτηση και ψάξιμο... AURORA βάρυνες τόσο πολύ από τώρα? Ο γιατρός τι λέει?  ΜΑΡΙΕΛΑ συγχαρητήρια για τον μπεμπάκο! Και μας η μπέμπα 1 κιλάκι πήγε και ο γιατρός μας είπε ότι έχει ψηλά πόδια! Του λέω αφού έχει η μάνα 2 μέτρα πόδι!! χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΑΛΙΤΣΑ σευχαριστώ πολύ! Όχι δεν είναι νωρίς θα είμαι στην 29η εβδομάδα... Εύχομαι όσες περιμένετε χρήματα να σας έρθουν σύντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριελα δεν του ειπαν τιποτα...μονο οτι δεν τον εξυπηρετουν λογω απεργίας...Νικη στο ικα Αλεξάνδρας πηγε.. δεν ξερω τι να πω..Κατερινα σε ρωτησα για το doppler επειδη εγω θα το κανω στην 33η εβδομαδα,...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω ενα μπαχαλο ειμαστε.οτι τους ερθει κανουν λες και ειναι μαγαζακι τους.εγω κοριτσια doppler εκανα τη δευτερα αλλα λογω της καταστασης το εκανα νωριτερα.το κανονικο (που θα το ξανακανω καιγω)ειναι στις 32 εβδομαδες να φτασω εκει πρωτα ο θεος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καιγω ειμαι πιο αισιοδοξη πια οπως και  ο γιατρος μου απλα ειμαι συγκρατημενη!!!εγω λεω να τους καταπληξω ολους και να πιασω τις  34!!!κοριτσια πλακα πλακα 6 εβδομαδες ακομα μου μεινανε για τα μπεμπακια!!!!οσο για το ικα να ρωτησω?ραντεβου για επιτροπη εχεις ωστε οταν ανοιξουν να περασεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

6 εβδομάδες????? Άντε τίποτα δεν έμεινε!!!! Σύντομα θα τα έχεις στην αγκαλιά σου!!! :-)  Δεν έχω κλείσει ραντεβού..γιατί??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν μας γραφει ο γιατρος το χαρτι για την αναρρωτικη δεν το παμε στο ικα για να μας κλεισουν ραντεβου για επιτροπη?ε ας εχει απεργια η μαμα μου  επεμενε και της το κλεισανε απο αρχες δεκεμβρη και ας ειχε απεργια για να παιρνουμε σειρα.νομιζα πωςεχεις καισυ ηδη το ραντεβου και περιμενεις να αρχισουν οι επιτροπες.γιατι αν αρχισουν δε θα εχεις σειρα και ισως αργησεις να περασεις.εστω και τωρα στειλε καποιον να σου κλεισει ραντεβου και αν του πουν εχει απεργια να επιμενει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν πάει ο άντρας μου του λένε ότι δεν χρειάζεται ραντεβού κ ότι θα τον εξυπηρετήσουν άμεσα όταν ανοίξει!! Κ πριν την απεργία που πήγαινε τις αναρρωτικές δεν έκλεινε ραντεβού...τον εξυπηρετούσαν αμέσως εκείνη τη στιγμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικουλα λιγος καιρος εμεινε!Μην αγχωνεσαι καθολου,ολες πιστευουμε θα κανεις τη μεγαλη εκπληξη και θα μεινουν τα μπεμπακια στην κοιλιτσα αρκετα ακομα!

Κατερινακι ημουν βαρια απτην αρχη,ηρθαν και τα κιλα της εγκυμοσυνης και η αναπνοη ταπαιξε.Δεν το συζητησα με το γιατρο.Τι να κανει ο ερμος κι αυτος,ολο προσεχε το βαρος σου μου λεει.Μονο που τελος του 7ου μηνα θα του πω να παω σε καρδιολογο ναμαι σιγουρη οτι δε ζοριζω την καρδια.

Σταλιτσα κι εγω καπου εκει θα κανω doppler,εχουμε ακομα καιρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλαδη πηγαινε την αναρρωτικη και περναγε επιτροπη την ιδια μερα?περιεργο μου φαινεται αλλα αν ειναι ετσι εσεις ξερετε καλυτερα.AURORA μου ευχαριστω για την ψηφο εμπιστοσυνης οπως και ολα τα κοριτσια βεβαια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι την ίδια μέρα που πήγαινε τα χαρτιά της αναρρωτικής τον περνούσαν από την επιτροπή...Aurora εμένα μου έκλεισαν ραντεβού στις 11 Μαρτίου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν το κλεινω απο το τηλεφωνο.μαλλον κατι κανουμε διαφορετικα στο ικα τι να πω.παει η μαμα μου το χαρτι του γιατρου στο ικα και η κοπελα της δινει ημερομηνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου τι κάνετε? Γύρισα από την γιατρό!! Όλα καλά!! Έχουμε 135 παλμούς!! Είμαστε 6+6 με βάση τον υπέρηχο! 2 μέρες πίσω με βάση την τελευταία περίοδο 🤔 βέβαια αυτό δεν απασχόλησε καθόλου την γιατρό μου! Εμένα με ανησύχησε αλλά μόνο για λίγο μιας και τα βρήκε όλα τέλεια! Ελπίζω να συνεχίσουν έτσι τα πράγματα για όλες μας! Λοιπόν ποια έχει σειρά?? Η @Antonia2 είναι στις 11/7 .. @ΛΕΥΚΗ εσύ είσαι αυτήν τη βδομάδα σωστά?
    • Έλειπα σε διακοπές, έχασα κάτι;;; Πάω να ψάξω να ευχηθώ με αγάπη και χαρά.  Ιούνιος Ιούλιος Αύγουστος είναι πολύ πολύ γεμάτος για θετικά τεστ .. 
    • Υπέροχα νέα κορίτσι μου!!! Τι καλά ❤️ ❤️ ❤️ ❤️  Παίρνω κι εγώ θάρρος με τα νέα σου - είμαι στην αίθουσα αναμονής και περιμένω τη σειρά μου !! Ενώ ήμουν χαλαρή όλο το σκ, τώρα Μ έχει πιάσει ένα μούδιασμα 😅😅 Φύλο δε σας είπε;;
    • Φωλιά μου πήρε η κολλητή και μέλλουσα νονά τώρα. Δεν ξέρω αν θα βολέψει γιατί δεν είχαμε τον καιρό εκείνο 🤣🤣🤣 Καρότσι βόλτας εννοείς το τρίκυκλο Ε;;; Εμένα με είχαν κατά βολέψει αυτά και για τα δυο. Τα έχω ακόμα… Εμένα που ήταν στα 2 χρόνια η διαφορά τους όταν έβαλα τον μικρό στην έβαλα ένα κρεβάτι χαμηλό στην μεγάλη επειδή φοβόμουν μην πέσει (πήρα απ την μαμα μου ένα συρόμενο που είχε ο αδερφός μου, απ αυτά που μπαίνουν κάτω από το βασικό κρεββάτι) και κοιμόταν εκεί μέχρι 3 χρονων περίπου που την έβαλα σε κανονικό κρεβάτι με κάγκελο.  το ίδιο εκανα και με τον δεύτερο μετά γιατί πάλι φοβόμουν…είμαι λίγο φοβητσιάρα με αυτά 🤭🤭🤭
    • Έκανες πολύ καλά που πηγες. Φαντάζομαι πήρες μια ανάσα… Τι σκέφτεσαι τελικά; Θα μείνεις με αυτή την γιατρό;  Κοιτα αν είναι το πρώτο και δεν έχεις κάποιο κοντινό άτομο να σου δώσει κάποια πράγματα είναι αρκετά αυτά που πρέπει να πάρεις. Βέβαια να έχεις στο μυαλό σου ότι θα σου πάρουν και αρκετά δώρα. Όποτε εστίασε στα πιο βασικά που χρειάζεσαι γιατί θα σου φέρουν αρκετά. Επίσης κανε λίστα όποτε αν κάποιος κοντινό σου σε ρωτήσει τι θες να μπορείς να του πεις κάτι συγκεκριμένο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...