Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπερες κοριτσοπουλα.

Ονειρακι θα επανελθει ο μπεμπης,εμενα με ταραξε η μπουμπου σημερα,οσα δεν εκανε δυο μερες τα κανει τωρα!  :-)

Κατερινα περιμενουμε νεα.Παντως ο γιατρος μου ειχε πει κατω του 95ειναι οκ το ζαχαρο νηστειας.

Christi μου μη ζητας συγγνωμη!Σιγα!Σημερα με μπερδεψε και το ονειρακι χαχαχα

Ονειρακι μεγεια τα ψωνια!Καλοφορετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλες!!!!!! Τι κάνετε;;;; Κατερινακι να σου πω κι εγω τα αποτελεσματα μου.. Το νηστειας 79, στη μια ωρα 87, στις δυο ωρες 93! κ μενα ανεβηκε στη δευτερη ωρα λιγο αλλα τον γιατρο μου δεν τον ειδα ακομη! τωρα ανησυχησα κι εγω λιγακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χααχχαχα συγνώμη aurora :-p :-P :-p Αύριο έχω γενέθλια όχι σήμερα.Δεν ανησυχω για το μωρο γτ μου δίνει που και που καποιες κλωτσιές κ ξέρω οτι είναι καλά, απλα δεν είναι τόσο ζωηρός όσο συνήθως. thagia μην ανησυχεις το βράδυ θα μας πει η Κατερίνα τι της είπε ο γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μου ταλεγε εμενα η θεια του αντρα μου... Απο τη στιγμη του θετικου τεστ και μετα δεν ξαναησυχαζεις ποτε... Παντα θα ανησυχεις για κατι.Και στην εγκυμοσυνη αλλα και μετα... Παντα...   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια είναι αυτο ρε γαμωτο!! Πολλές φορες σκέφτομαι αυτό που λένε οτι η εγκυμοσύνη είναι η ωραιότερη περίοδος στη ζωή μιας γυναίκας,ενω εμενα κοντεύουν να ασπρισουν τα μαλλια μου απο το άγχος,όλο για κάτι ανησυχω.Και μετα σκέφτομαι οτι για να λένε έτσι φαντασου τι γίνεται μετα :-p :-P :-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

 

Βλεπω αρχισαμε τις καμπυλες;

Εγω δε θυμαμαι καθολου τις τιμες απο την πρωτη εγκυμοσυνη, αλλα ηταν φυσιολογικα..

Ελπιζω ολες να μην εχουμε θεματα με διαβητη κυησης!!!

 

Oneiraki τωρα που ειπες για ασπρες τριχες εχω βγαλει 2 απο εκει που δεν ειχα ουτε μια...... και ειναι μπροστα μπροστα και πετανε σα κερατακια χαχαχαχα

Καλοφορετα τα ρουχαλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τώρα γύρισα απτον ενδοκρινολόγο. Μου είπε ότι είναι μια χαρά η εξέταση της καμπύλης. Η τιμή της νηστείας λιγάκι αυξημένη και να μετράω με το μηχανάκι στο σπίτι και να του πω τα αποτελέσματα. Πάντως μου είπε πως δεν έχω διαβήτη και να μην ανησυχώ. THAGIA οι τιμές του ζαχάρου σου είναι πολύ χαμηλές μην αγχώνεσαι δεν υπάρχει λόγος! Αυρίο θα πάμε και στο γιατρό και θα έρθω με περισσότερα νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα τα νεα Κατερινα.Ωραια!Λιγο υπομονη με τα τρυπηματα τωρα.

Μαριελα κι εγω δυο ασπρες εχω ακριβως στη χωριστρα μια αριστερα και μια δεξια αλλα με το βαψιμο εξαφανιζονται.  :-)

Τα κερατακια σου πολυ αστεια ακουγονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Νίκη με το καλό ο γάμος!!! Oneiraki καλοφόρετα τα καινούρια σου ρουχαλάκια και παπουτσάκια! Καλές βόλτες σε όσες πήρατε τα καροτσάκια σας!!! Κατερινάκι ευτυχώς που πήγαν όλα καλά! Λίγη υπομονη με τα τρυπήματα μόνο...Εμεις ακόμη δεν έχουμε πάρει τίποτα για το μωρό...Άλλωστε είμαι η τελευταία της ομάδας που κάνω β´επιπέδου αύριο οπότε θα σας ενημερώσω και για τα δημογραφικά στοιχεία της παρέας!!! Καλό βράδυ σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κανετε;; εγω εχω αϋπνίες....Κατερίνα μου μην ανησυχεις!! Ολα θα πανε καλα!! Sofari καλη επιτυχία αυριο κ να μας έρθεις με καλα νεα!!!! Εγω κορίτσια μπήκα στο τριτο τριμηνο σημερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες κ μπεμπακια!!oneiraki χρονια πολλα!!stalitsa εφτασες κιολας 7ο ε?!ωραια!κ γω χτεσ βραδυ αργησα να κοιμηθω κ σηκωθηκα παλι απτις 6!εχω κ πονοκεφαλους 3μερες τωρα.. aurora ποσο δικιο εχει η θεια σου κ μενα ετσι με λεγαν oneiraki οτι η καλυτερη περιοδος της ζωης μου θαναι η εγκυμοσυνη κ γω ειμαι μες το αγχος απο τοτε που το μαθα!κ να νιωθω κ τυψεις που δεν το νιωθω ετσι!4 πρωτους μηνες χαλια στομαχι κ σαν αρρωστη ναμαι,μετα αγχος με εξετασεις να παν ολα καλα.. αλλα εγω τουλ δεν εχω να ανησυχω μηπως ασπρισουν τα μαλλια μου ηταν ηδη!! :-j sofari ναχεις κ συ μια τελεια β επιπεδου περιμενουμε τα νεα σου!!α κυκλοφορει κ ιωση παλι μειπε ο γιατρος μου κ ειναι στις ευπαθεις ομαδες οι εγκυουλες πρεπει να προσεχω κ αυτο κ αντε πειτε μου τωρα πως να αποφευγω κοσμο που ολη μερα χαμος γινεται!αρα ενα ακομα αγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ!!! Σήμερα μέτρησα το ζάχαρο μου και ήταν 88 οπότε ηρέμησα κάπως! Χθες αγχώθηκα αρκετά!!! AURORA έτσι και αλλιώς κάθε τόσο το μετρούσα στο σπίτι οπότε αυτό δεν με πειράζει!!! ΣΟΦΑΡΗ σου εύχομαι μία άψογη β επιπέδου με τα καλύτερα αποτελέσματα  [smilie=love4.gif] !!!!!!! ΣΤΑΛΙΤΣΑ υπομονή με τις αυπνίες από εδώ και πέρα θα έχουμε αυτήν την ταλαιπωρία τι να κάνουμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KRYST είναι αλήθεια! Αυτοί οι μήνες ήταν γεμάτη άγχος αλλά και μια γλυκιά αναμονή!!! Για τον πονοκέφαλο εμένα ο γιατρός μου μου επιτρέπει ένα ντεπονάκι!!! ΟΝΕΙΡΑΚΙ να τα εκατοστήσεις!!! Με το καλό ο γιόκας!!!!! [smilie=occasion13.:  [smilie=occasion15.:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oneiraki σου εύχομαι χρόνια πολλά, γερά κι ευτυχισμένα μαζί με το μωράκι σου!!! Stalitsa, kryst και Κατερινάκι ευχαριστώ πολύ για τις ευχές για τις εξετάσεις! Όλα πήγαν πολύ καλά! Τελικά δεν μπόρεσε να μας κρυφτεί άλλο το μπεμπάκι μας όσο κι αν προσπάθησε! Είναι αγοράκι!!! Αφήστε γέλιο που κάναμε όταν μας είπαν ότι μου μοιάζει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!! Συγχαρητήρια για την β επιπέδου sofari!! Με το καλο ο γιοκας σου!!! Κατερινα ειδες που όλα είναι καλά!! Kryst κ εγω δεν ανησυχω για τα μαλλιά μου γιατι ηταν ηδη ασπρα στη ριζα... κοριτσια σήμερα υποφερω...ολο το βραδυ κ μεχρι τωρα με καίει η κοιλια κ το στομαχι αφορητα..δεν μπορουσα να κοιμηθω...τι να κανω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο sofari συγχαρητηρια και με το καλο ο μπεμπαρος!Αντε βουρ στα ψωνια τωρα!χαχα

Κατερινα ωραια,μια χαρα,παει το αγχος.Κι εγω ντεπον παιρνω για πονοκεφαλο αλλα ο γιατρος ειπε απο τωρα κομμενα κι αυτα,απαγορευονται λογω τριτου τριμηνου,κανει κακο στο μωρο.

Σταλιτσα στις 11 του μηνα μπαινω κι εγω εβδομο και για καποιο λογο ανυπομονω σαν χαζη!

Ονειρακι χρονια σου πολλα και ευτυχισμενα με υγεια κι ενα τελειο μωρακι!

Kryst κι εγω νιωθω περιεργα που δεν απολαμβανω αυτην την εγκυμοσυνη... Λογω αγχους για πολλα πραγματα.Το μυαλο δε σταματαει ποτε και ευτυχως ειναι κι αυτες οι στιγμες που πιανω την κοιλια και χαμογελαω.Αυτες με κρατανε να μην κλαταρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταλιτσα μου τι περνας κι εσυ.Μααλοξ η ζαντακ η γκαβισκον μου ειπε ο ντοκτορ.Μην καθεσαι ξαπλα και πινε υγρα δροσερα.Ελπιζω να περασει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αστα Aurora μου υποφερω οσο δεν φανταζεσαι!!!! Δεν εχω όρεξη να φαω τίποτα απλυτως!! Επισημα στις 7 αλλαζω μηνα απλα σημερα μπηκα στο τριτο τριμηνο... τελικη ευθεια λεει ο αντρας μου!!! Oneiraki να τα εκατοστήσεις!!! Με το καλο το μωράκι σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ κορίτσια για τις ευχές σας :-D :-D sofari συγχαρητήρια για την τέλεια β επιπέδου :-D :-D εγώ άσπρες τρίχες δεν έχω βγάλει ακόμα.Stalitsa μου εμένα το δροσερό νεράκι με βοηθαει λίγο με τις καούρες. Εγώ ρε κορίτσια έχω μπερδευτεί με τους μηνες ξέρω οτι είμαι στην 25η εβδομαδα αλλά ποσο μηνών δεν ξέρω :-p :-P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΦΑΡΗ με το καλό ο μπεμπάκος!!! Άρα  φίλες μου είμαι σε θέση να σας ανακοινώσω τα τελικά αποτελέσματα! Αγόρια-κορίτσια= 6-6 ΙΣΟΠΑΛΙΑ!!! χαχαχα!!! Με το καλό να γεννηθούν όλα!!! ΣΤΑΛΙΤΣΑ νομίζω πως το χαμομηλάκι θα σε βοηθήσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η βδομάδα

2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η βδομάδα

3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η βδομάδα (εδώ έχουμε μία παραπάνω!)

4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα

5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα

6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)

7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα

8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)

90ς μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)

Η εγκυμοσύνη χωρίζεται επίσης σε τρίμηνα! Ε αυτό είναι απλό:

1ος -3ος μήνας = 1η – 13η βδομάδα = 1ο τρίμηνο

40ς -6ος μήνας= 14η – 26η βδομάδα = 2ο τρίμηνο

7ος -9ος μήνας= 27η – 40η βδομάδα = 3ο τρίμηνο

βοηθησα καθολου??????ΣΟΦΑΡΙ με το καλο ο γιος!!!!ΟΝΕΙΡΑΚΙ χρονια σου πολλα!!!!ΣΤΑΛΙΤΣΑ εμενα με βοηθαει το κρυο γαλατακι.ΚΑΤΕΡΙΝΙΩ την καταφεραμε την ισοπαλια ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oneiraki, Κατερίνα και Νικη σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας!!! Θα τις εφαρμοσω!! Άρα εγώ αφου ειμαι 27 εβδομαδων μπηκα στον εβδομο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ μαρεσει η ισοπαλια!Κραταμε ισορροπιες χαχαχα Κι εγω 27η εβδομαδα ειμαι!Ποτε περασαν οι εβδομαδες και οι μηνες ε;;;;Συντομα θα συζηταμε για ωρες υπνου και ml γαλακτος!

:-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες!!!!!! Τι κάνετε;;;; Μόλις είδα την εκπομπή του 
Θεοδωράκη γιατί χθες κοιμόμουν όταν έπαιζε! Τι μας έχουν κάνει ρε κορίτσια;;; Σοκαριστικά τα στοιχεία... 1 στις 2 γεννά με καισαρική χωρίς ουσιαστικό λόγο.. Είμαι τυχερή που έχω γιατρό με πολύ λίγες καισαρικές, σε περιμένει μέχρι να έρθει η ώρα και η καισαρική για την πραγματική ανάγκη μόνο...

Σταλίτσα ελπίζω να είσαι καλύτερα!! 

Σοφάρι με το καλό ο γιόκας σου και συγχαρητήρια που όλα πήγαν καλά!! :) 

Ισοπαλία τα δύο φύλα ε;;;; Το πετύχαμε!!!!!!!!!

Εγώ κορίτσια χθες πήγα 45 λεπτά περπάτημα με τον άντρα μου και τη σκυλίτσα μας και σήμερα ξύπνησα άλλος άνθρωπος!! Η κίνηση κάνει καλό (αν βέβαια μας επιτρέπει ο γιατρός)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...