Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κατερινακι ταχω παιξει.Το πρωι ξυπνησα κλαιγοντας επειδη δεν ειχε "φανει".Και ως τωρα καταλαβα λιγες κινησεις ολη μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Aurora μου μια απο τα ίδια σημερα!! Ο μπέμπης μου μονο 2 φορες κουνηθηκε...κ εγω ημουν στεναχωρημενη..αφου χαιδευω την κοιλια μου κ του μιλαω για να δω αν θα αντιδράσει αλλα πολυ λιγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταλιτσα τι παθανε τα μπεμπακια;;;Γιατι ετσι;;Να το ριξουμε στα γλυκα;;Ουφ,ελπιζω αυριο ναναι πιο ενεργητικα.Ψυχραιμια και υπομονη και σεσενα κοριτσακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην στεναχωριεσται βρε κορίτσια εμένα αυτό μου το κανει πολυ καιρό,δλδ μια μέρα χοροπηδαει μια είναι ησυχος,βέβαια και εγώ στεναχωριεμαι και φρικαρω όταν συμβαίνει αλλα είναι φυσιολογικό.Εγώ είδα χτες κάτι εφιάλτες άλλο πράγμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AURORA και ολα τα κοριτσια βεβαια ναι μην αγχωνεστε.καιγω καμια φορα κανω ολοκληρη μερα να τα αισθανθω.μπορει να ειναι ξυπνια η μπεμπουλα σου οσο κοιμασαι και να κοιμαται εκεινη μετα.αλλωστε διαβασα πως στις βδομαδες που ειμαστε ειναι κανονικα μωρακια οποτε πανε και αυτα με τις ορεξεις τους.τα επηρρεαζει και η θερμοκρασια να ξερετε.μην ανησυχειτε κοριτσια και σε λιγο καιρο θα κανουν αισθητη την παρουσια τους!!!.για τα μπιμπερο διαβασα πολυ καλα πραγματα και ιδιως για τους κολικους.θα δειξει στην πραξη!!!!ασχετο αλλα να ρωτησω κατι αλλο?σημερα στο μπανιο παρατηρησα οτι εχει σκουρυνει σε χρωμα ο αφαλος μου και οι θηλες στο στηθος και το γυρω γυρω τους δερμα.το εχει καμια αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό με το στήθος το έχω και εγώ,το δέρμα γύρω απο τις θηλές εκτός απο πιο σκούρο έχει μεγαλώσει κιολας αλλά ο αφαλός μου δεν εχει αλλάξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΝΕΙΡΑΚΙ ναι το ειδα σημερα και σχεδον τρομαξα!μαλλον ομως ετσι θα γινεται.τι να πω!!!ΣΤΑΛΙΤΣΑ και  AURORA να δειτε που αυριο θα παιζουν ποδοσφαιρο για να μην ανησυχουν οι μανουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα και θα αλλάξει κι άλλο το σωμα μας.Ναι κοριτσια σίγουρα αύριο θα σας αποζημιώσουν με πολλες πολλες κλωτσιές :-D :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο αλλαγες αλλο τιποτα!!!μην ξεχναμε ομως το θαυμα που γινεται μεσα μας κοριτσια!!!!αντε αντε να περασουν οι ωρες να παμε να τα δουμε αυριο!!!και θα παρουμε και 3d φωτογραφιες.ελπιζω σε καμια καλη ποζα!!!!γιατι συνηθως το ενα ειναι μπρουμυτα και μας βλεπω για 3d  πωπουδακι!!!!χαχαχαχααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστουμε μανουλες που μας ηρεμειτε!Ηταν αποτομη αλλαγη μεσα σε μια μερα γιαυτο τρομαξα.Αφου τωρα το βραδυ τη σκουντηξα κιολας,για να δω... Ε με κλοτσησε δυνατα και χαρηκα!

Νικουλα εγω μονο τις θηλες εχω παρατηρησει να σκουραινουν αλλα ολα αυτα που λετε ταχω ακουσει και απο αλλες εγκυουλες,νορμαλ ειναι.

Αντε αυριο καλο υπερηχο και μακαρι να δειτε φατσουλες εκτος απο πωπουδακια!

Ονειρακι μετα το σημερινο θα κραταω ημερολογιο απο κλωτσιες!χαχαχα Ε οχι,αστειευομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ειστε καλα κορίτσια που μας ενθαρρυνετε!!! Ευχομαι να παρεις τις καλύτερες φωτογραφιες αυριο Νικουλα μου! Εμενα oneiraki μου εχει πεταχτει πολυ ο αφαλος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε?τελικα σταματησαν οι πρωινεσ αυπνιες κ τωρα παλι νυσταααααζω πολυ το πρωι.κ μενα ποτε ειναι πολυ δραστηρια η μπεμπα ποτε οχι.κ εχω παρατηρησει οτι οταν εχω αγχος η ειμαι στεναχωρεμενη ουτε κουνιεται η καημενουλα ενω αν ειμαι ηρεμη ουουυυ!!οποτε aurora κ stalitsa μην στεναχωριεστε ειναι φυσιολογικο.αχ σημ niκi εχω κ γω γιατρο να ξαναδω την μπεμπουλα αν κ μια βδομ περασε μονο απο ττη β επιπεδου.ευχομαι ναναι σε καλη θεση να τα δεις κ τα δυο μπεμπακια σου.εμας παντως μας ειχε ζορισει δεν γυρνουσε,κ οταν τελικα γυρισε ειχε το χερακι της μπροστα δεν θελει δημοσιοτητα η κυρια!!:) στο στηθος εχουν σκουρηνει οντως οι θηλες ο αφαλος απλα λιγο τεντωνεται δεν πεταχτηκε ακομα.αλλα νομιζω η κοιλια μου ειναι σχετικα μικρη ακομα για το μηνα πουμαστε αλλα την βλεπω να μεγαλωνει απο μερα σε μερα οποτε δεν ξερω μετα.αρχισατε κ βλεπετε κ για μπιμπερο ε?μαλλον με βλεπω τελευται στιγμη να τρεχω για ψωνια!!καλημερα κ καλη εβδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!! Κάνε πολύ κρύο σήμερα!!!!! Κορίτσια μου μην αγχώνεστε και γω δεν νιώθω πάντα ίδια την μπέμπα! ΣΤΑΛΙΤΣΑ, ΟΝΕΙΡΑΚΙ και AURORA έχει κρύο και αυτά χουζουρέυουν στην κοιλιά μας!!! Άντε σήμερα ΝΙΚΗ ποιός στην χάρη σου!!!!! Θέλω φώτο οπωσδήποτε! ΚΡΥΣΤ και συ θα μας φέρεις νέα απτην μπεμπούλα σου!!! Εμείς θα πάμε μεθαύριο στο γιατρό μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες

Ειναι λογικο τα μωρακια μας αλλες φορες να κανουν πολλες πολλες τουμπες αλλα κοιμουνται και παααααρα πολλες  ωρες

Ενημερωση: Τα Prenatal ως 17/2ου εχουν ολα τα μπιμπερο της chicco 1+1 δωρο

Κοριτσια εσας τα μωρακια σας εχουν γυρισει το κεφαλακι προς τα κατω ή οχι ακομα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Μαρία νομίζω είναι πολύ νωρίς για να έχουν γυρίσει προς τα κάτω το κεφάλι. Μόλις ήρθε το καρότσι μας!!!!!!!!! [smilie=love2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,Νικουλα και kryst να μας φέρεται καλά νέα απο τα νινακια και Νικουλα και εγώ θέλω photooo!!!Maraki εμένα το μωρο μου σε ολους τους υπερήχους είχε το κεφάλι κάτω και τα πόδια πανω αλλά νομιζω οτι ακόμα μπορούν κ γυρίζουν εύκολα και κανουν σβούρες συνέχεια.Αχ Κατερινακι τι ωραιααα :-D :-D :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα και ευχαριστω ολες σας που περιμενετε τα νεα μας οπως και εγω τα δικα σας!!!!λοιπον τα νεα μας.οοοοοοολα καλα με τα μωρακια,το ενα πανω στο αλλο ειναι!!!!1200 γραμμαρια το καθενα,πλακουντας καλος,το ραμμα της περιδεσης μια χαρα και προχωραμε!!!!απο την κορη καταφεραμε να βγαλουμε φωτο!!!καλα η συγκινηση δεν περιγραφεται!!!!κοριτσια μου μοιαζει!!!!!ο γιος ηταν μπρουμυτα και δεν καταφεραμε να βγαλουμε φωτογραφια.γινοταν εκει μεσα χαμος απο τα στριφογυρισματα ο γιατρος για να τα μετρησει ειδε και επαθε!!!!δευτερο νεο ο γαμος που θα κανουμε στο σπιτι.κανονιστηκε (δηλαδη ο αντρας μου το κανονισε) θα γινει 14/2!!!!!καλα θα σας πω οτι εχουν απλωθει μεσα στην κοιλια μου τοσο που απορησε και  ο υπερηχογραφιστης.το ποδι του ενος ηταν δεξια κοντα στο νεφρο!!!!πολυ χαρηκα σημερα!!!!!ευχομαι σε ολες να ειναι ολα καλα.οσο για τα πραγματα εμας θα ερθουν αρχες μαρτιου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μεγεια και καλοταξιδο!

Περιμενουμε ομορφα νεα και φωτο απτα μωρακια απο οσες εχετε ραντεβου!

Kryst η μικρουλα σου δε θελει πολλα πολλα χαχαχα

Μαρακι και Ονειρακι γυμναστικες επιδειξεις μεσα στην κοιλιτσα;; :-D

Βλεπω στην τηλεοραση που αρχισαν να γεννανε σπιτια τους οι γυναικες και φρικαρωωωωω.

Η μπεμπα μου εξακολουθει ναναι ησυχη,οχι πολυ δραστηρια αλλα την καταλαβαινω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικουλααααα τι ωραια!Τελεια!Τοση απλα εκει μεσα ε;;Η ωρα η καλη και για το γαμο!Και σημαδιακη μερα!Μπραβο ολα τελεια νεα!Εχεις και την κορη να σου μοιαζει!Τι αλλο θελεις;;  :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AURORA μου σε ευχαριστω πολυ!δεν ειναι τοσο που μου μοιαζει αλλα ειναι η συγκινηση να βλεπεις προσωπακι.σα να το συνειδητοποιεις περισσοτερο οτι μεσα σου μεγαλωνει ζωουλα κανονικη!!!!βεβαια το οτι μου μοιαζει ειναι στα συν!!!χαχαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Νικούλα μου χαίρομαι που είναι όλα καλά με τα μωράκια σου!!! Φαίνεται ο γιος σου θέλει να τον δεις όταν τον γεννήσεις για να σου κάνει έκπληξη!!!! Με το καλό κ ο γάμος σας!!!! Κατερινάκι μου καλοτάξιδο το καρότσι σας!!!!! Εύχομαι να κάνετε πολλλλλεεεεεέέςςςςς βόλτες!!!! Σήμερα με ξύπνησε ο μπέμπης με τα κλωτσίδια του!!!! Πολύ χάρηκα!!!!! Επιτέλους σήμερα κουνιέται για τα καλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταλιτσα πες του μπεμπη σου να στειλει σημα και στην κορη μου χαχαχα

Νικη ξερω ακριβως τι εννοεις... Κι εγω στο 3d μολις την ειδα συνειδητοποιησα οτι πραγματικα ειναι ενα μωρακι εκει μεσα!Δεν ΘΑ γινει μωρο,ΕΙΝΑΙ ηδη!Δενεσαι πολυ περισσοτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora θα του πω να συννενοηθεί κ με τη δικιά σου για να σε κλωτσήσει!!!!! Όλη την ώρα προσπαθώ να του μιλάω για να με κλωτσάει...βασικά χθες ήμουν κ λίγο στεναχωρημένη για κάτι κ ίσως γι'αυτό να μην κουνιόταν πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσι μου!!!  στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου είχα κ εγώ καφέ υγρά κ ήταν από αποκόλληση. Συνήθως τα καφέ υγρά λένε δεν είναι ανησυχητικό αλλά εγώ έκανα το λάθος κ δν έδωσα σημασία με αποτέλεσμα η αποκόλληση να μεγαλώσει (κ εγώ στο πρώτο τρίμηνο είχα).  Κολπικά έπαιρνα κ εγώ προγεστερονη 3 φορές την ημέρα κ όντως είχα κομματάκια από το χάπι.  Γεννήθηκε υγιέστατος ο γιος μου κ όλα πήγαν καλά.  στην Τρίτη μου εγκυμοσύνη τώρα πάλι είχα λίγο καφέ αίμα  ευτυχώς προς το παρόν δν υπάρχει κάποια αποκόλληση αλλά θέλει προσοχή λόγω ιστορικού.    Τώρα στην περίπτωσή σου αφού κάνατε υπέρηχο ξέρεις ότι το αίμα είναι από τις μικρές αυτές αποκολλήσεις κ αφού ο/η γιατρος  είναι ενήμερος/η τότε θα σε παρακολουθεί στενά. Όλα θα πάνε καλά κ να κάθεσαι όσο μπορείς ή να ξαπλώνεις.  μεσα σε 3 εβδ εμένα είχε υποχωρήσει η αποκόλληση.    γραψε μας τα νεα σου ❤️ έχε πίστη! Πολλές γυναίκες αντιμετωπίζουν αποκολλήσεις στο πρώτο τρίμηνο! 
    • Καλησπέρα! Όχι τίποτα απολύτως, βασικα δεν μου το είχαν αναφέρει καν σαν κάτι ανησυχητικό! Απλά καταλαβαίνεις, εγώ ψάχνοντας τρελάθηκα! Ο εμβρυολογος  μου χε πει ακριβώς ότι και σε σένα, ότι μπορεί να χρειαστεί να κάνω δεύτερη Doppler, όμως ο γυναικολόγος μου έκρινε ότι δεν χρειαζόταν.
    • Καλησπέρα εγω είχα καφέ υγρά από την 7 εβδ έως και την 9 εβδ τα είχα στο σκούπισμα όταν πηγαινε τουαλέτα το πρωί την υπόλοιπη μέρα δεν έβγαζα.. απλά ήταν διαφορετικά αυτά τα υγρά σε σχέση με την περιόδου τα καφέ.. δεν ήταν τόσο σκούρα..  εμένα μου είχε πει επειδή ήταν χαμηλά ο πλακούντας έβλεπα αυτά τα υγρά και να μην ανησυχώ.. έπαιρνα 3 utrogestan την ημέρα τωρα είμαι 8 μηνών και περιμένω τον Αύγουστο να γεννήσω Με το καλό 😊 
    • Να και κάτι διαφορετικό… προς το μπλε λοιπόν ❤️ για να δουμεεεε    γράψε μας όποτε βρεις χρόνο πως πήγε στον γιατρό! 🙏🏼😊
    • Κορτσουδια μιυ σας ευχαριστώ τόσο πολύ με για την θετική σας ενέργεια και για το ενδιαφέρον σας!!! Τα νέα μας είναι υπέροχα! 😍καναμε την αυχενική διαφάνεια η γιατρός μας είπε πως είναι όλα φυσιολογικοτατα , δν υπάσχει τίποτα ανησυχητικό και είναι όλες οι μετρήσεις τέλειες!!!! Ειδαμε τ πάντα, χέρια πόδια δάχτυλα μια μουτζα που μας έδωσε 😂πιπίλισμα αντίχειρα , κοιλιτσα, ομφάλιο λώρο, κεφάλι, κρανίο, καρδούλα, νεφρά, ουροδόχο κύστη η οποία ήταν γεμάτη και αυτό μ λέει δείχνει ότι κ τρέφεται το μωρό και δν έχει θέμα με το πεπτικό σύστημα τ , α! Της λέω γιατρέ δλδ μας κατουράει από τώρα; Κ μ λέει ναι 😂😂 όλα όλα τ ειδαμε! Μια ώρα και δέκα λεπτά καναμε!  Ειδαμε ρινικο οστό, αυχενική διαφάνεια 1,7! Το μωρό είναι 6,3 εκ! 156 παλμούς! Εγώ 64 κιλά ! Τράχηλος ενδοκολπικα 33 χιλιοστά και κλειστός!  αυταααααα!!! Δν ξέρω τι άλλο είναι ν σας πω!!! Περιμένουμε και τις αιματολογικές !!! Μ φύγε ένα μεγάλο άγχος ! Α είμαι 12 κ 5 και Πητ μ έχει 8 Γενάρη!  αυτααααα κορίτσια μ!!! ❤️❤️❤️ μείνει τρισευτυχισμένη και όλα είναι καλά!!!! Ευχομαι σε όλες μας υγιή και τελειομηνα μωρά😍❤️🙏🧿
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...