Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

αχ μια απο τα ιδια oneirki!δεν παλευονται!εγω εχω κ αλλο προβλημα πολυ ρευομαι-με το συμπαθειο-σαν νταληκερησ ενα πραγμα! :) πινω  χαμομηλακι μπας κ ηρεμησω λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χαχαχαχαχα εγώ δεν ρευομαι,δλδ δεν μου έρχεται μονο του αλλά το κάνω επίτηδες κάποιες φορες μπας κ περάσουν οι ξινιλες.Εμένα με ανακουφίζει το νερό αρκετα,προσωρινά τουλαχιστον,μετα με ξαναπιανει.Επίσεις νιώθω κ πόνο που κ που μεσα στη μέρα χαμηλά αναμεσα στα ποδια,στο κόκκαλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσουπρες!Οι καουρες με ταλαιπωρουν κι εμενα.Ο,τι κατεβαινει ξανανεβαινει!Μααλοξ παιρνω οταν ειναι πολυ εντονο.Σε πιο νορμαλ καταστασεις νερο η γαλα δροσερο.

Οσο για το ηβικο οστο σπανια εχω ενοχληση,αλλα πολλες φορες μου πιεζει η μικρη το εντερο και ποναει μεχρι πισω.Κατα ταλλα πονακια περιοδου πολλα.

Αρχισαμε ολες να εχουμε διαφορα τον τελευταιο καιρο.Τα σκατουλια μεγαλωνουν ολο και περισσοτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!!!παρασκευη σημερα!!!!!τωρα θα μου πεις τι σε νοιαζει αφου ετσι και αλλιως ξαπλα εισαι!!!χαχχαχα!!!συνηθεια απο οταν δουλευα!!!!βλεπω οι καουρες πανε συννεφο!!!θελετε να γελασετε?εμενα με καταλαβαινουν οταν σηκωνομαι απο το κρεβατι γιατι καθε μα καθε φορα παει το ρεψιμο συννεφο!!!!νταλικερης και λιγο λεω!!!!προφανως ξαπλα συνεχεια μαζευεται ο αερας και κανω εξαερωση οταν σηκωνομαι σαν τα καλοριφερ!!!!χαχαχαχα!!!!προχθες που εκανα μπανιο με παρατηρησα και λογω φαρμακων εχω βγαλει σα χνουδι στην κοιλια που δεν ειχα.ωραια λεω ρευομαι εβγαλα και τριχες,η νταλικα μου λειπει!!!!τα μικρα εκει μεσα ειναι πλεον πολυ πιο κινητικα και τα καταλαβαινω ολη μερα.αφου χθες συντονισαν και τα δυο και κουνηθηκε η κοιλια μου μεχρι που τρομαξα και μετα γελαγα!!!απο καουρες αλλο τιποτα ειδικα το βραδυ!!!οσο για το εργακι με το εντερο το εζησα πριν δυο εβδομαδες!!!τραγικος πονος!!!μεγαλωνουν τα πιτσιρικια εχεις δικιο AURORA μου.πονους αλλους δεν εχω εκτος βεβαια που πιανομαι ολη μερα στο κρεβατι.αντε χαλαλι τους!!!!το ικα μας ειπε σημερα οτι απο βδομαδα μπορει να δουλεψουν οι επιτροπες.αντε να δουμε γιατι στο τελος θα καταθεσω χαρτια για το επιδομα τοκετου και δε θα εχω πληρωθει τους μηνες ακομα!!!!φιλακια σε ολα τα κοριτσια και στα μωρακια μας!!!!ααααα και μια και το θυμηθηκα ο ληξιαρχος (ΚΑΤΕΡΙΝΑ) τι συμπερασμα εβγαλε?αγορακια η΄κοριτσακια τα περισσοτερα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φούσκες μου!! Τι κάνετε???? Εγώ μόλις γύρισα απτην καμπύλη και ευτυχώς Νίκη μου έδωσαν αυτό με γεύση πορτοκάλι και δεν αηδίασα καθόλου! Άσε που το μικροβιολογικό είναι δίπλα στο μαγαζί μας και μόλις μου έπαιρναν αίμα ερχόμουν για μια ώρα στο μαγαζί και ξαναπήγαινα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ληξίαρχος αγαπητέ νταλικέρη μου (Νικούλα) περιμένει την CHRIST87 και την SOFARI για να σας ανακοινώσει με ακρίβεια τα αποτελέσματα! Μέχρι στιγμής έχουμε 4 κορίτσια και 5 αγόρια! Η αγωνία κορυφώνεται!!! Άντε οι δύο τελευταίες μας σκάσατε!!! Ναι AURORA μου μεγάλο ζόρι η αυπνία αλλά τι να κάνουμε? Εσύ ήρεμα με τα ψώνια άσε τίποτα και για μας!!! χαχα! Ευχαριστώ ΣΤΑΛΙΤΣΑ και με το καλό ο υπέρηχος doppler! Εμείς θα τον κάνουμε 17/2! ΟΝΕΙΡΑΚΙ, KRYST και ΝΙΚΗ ταλαιπωρήστε από ξινίλες και ρεψίματα βλέπω. Εμένα δεν έχουν αρχίσει ακόμα το θέμα μου συνεχίζει να είναι ο ύπνος! Ωραίο καρότσι ΜΑΡΙΕΛΑ της βρήκες της ΝΙΚΗΣ!!! Κορίτσια με έχει πιάσει φαγούρα στην κοιλιά που σημαίνει ότι ανοίγει σιγά σιγά! Πήγαμε και στα +6 κιλά και δεν θέλω ούτε να βλέπω τη ζυγαριά!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΕΛΑ μου ωραιοοοοοο!!!!!!και ταιριαζει!!!!!ΚΑΤΕΡΙΝΙΩ μου καλα αποτελεσματα!!!ειδες με το πορτοκαλι ειναι καλα.αν και δεν επιτρεπεται το περπατημα....εκλεψες λιγο αλλα σε συγχωρουμε!!!μια χαρα ειναι τα κιλα βρε για τις βδομαδες μας!!!κρεμουλα για την κοιλια κοριτσια αρχιστε.εγω απο οταν μου ειπατε οτι κανει η βαζελινη βαζω την παιδικη της τζονσον τη ροζ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουζουνες μουυυυυυυυυυυυυυυυ.......

Επιτελους ξανα εχω υπολογιστη   YEEEEEEEEEEESSSS

Διαβαζα τα νεα σας μονο μεσω του κινητου αλλα δν μπορουσα να απαντησω

Μεγαλωνουν τα μωρακια μας ολα μια χαρα...ΤΙ ΚΑΛΑΑΑΑΑ...!!

Λοιπον τα δικα μου νεα

Κατ'αρχην εχω και εγω ΚΟΡΙΤΣΑΡΟ! [smilie=icon_thumri:

Μολισ τελειωσαμε το βαψιμο στο δωματιακι της

και τωρα περιμενουμε τα επιπλακια που παραγειλαμε

Απο καροτσι πηραμε το Graco Evo Trio 390euro απο το Kiddo ( Θεσσαλονικη)

Καλα για ρουχαλακια , κουβερτακια και αλλα τετοια δεν το συζητω καθολου ..πανικος

Η μαμα μου και η αδερφη μου ψωνιζουν καθε μερα και απο κατι
[smilie=laughing7.g:

Α ερωτηση

εμενα ο γιατρος μου γιατι μου ειπε οτι δν ειναι υποχρεωτικη η καμπυλη ζαχαρου????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina σοβαρα βγηκαν περισσοτερα τα αγορακια??εγω νομιζα ηταν πιο πολλα τα κοριτσακια!ισως επιδη οι περισσοτερες που ξερω εδω ειναι κοριτσομανουλες!!καλα εγω αυτα τα συμπτωματα ταχα απο το 2μηνα!οποτε απλα προσπαθω να τα περιοριζω οσο μπορω.κ καμια φορα εχει κ κοσμο στο γραφειο να θελω να ρευτω κ να ντρεπομαι!!θα λεν τι κανει αυτη γυναικα πραγμα :) ναι μεγαλωνουν κ πιεζουν οντως διαφορα οργανα.τα ζουζουνια μας!!καλα niki εσενα κ δυο φανταζομαι παρτυ θα γινεται στη κοιλιτσα σου!!απο κρεμες εγω δεν βαζω μονο αμυγδαλελαιο οταν νιωθω τραβηγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ από εμένα κορίτσια!!! Νίκη μου όσο για το ρέψιμο άστα να πάνε!!! Ο άντρας μου γελάει κ μου λέει ότι δικαιολογούμαι!!! χαχαχα!!! Πάλι καλά!! Λες να ανοίξουν οι ρημαδοεπιτροπές??????? ΑΜΗΝ παναγία μου!!!!!! Να δούμε κανένα ευρώ στην τσέπη μας επειδή είναι δύσκολα τα πράγματα....Κορίτσια εγώ από κρέμα βάζω την prevenstria της frezyderm..ακριβή αλλά ΠΟΛΥΥΥΥ καλή!!!! Όσο για τα κιλά πήρα 12....ήμουν 53 κ τώρα 65....αλλά μου αρέσει επειδή ήμουν πολύ αδύνατη..... Α, ρε κορίτσια τι ωραία θα ήταν να βρισκόμασταν όλες μαζί..... στις 16 Φεβρουαρίου έχει σεμινάριο θηλασμού εδώ στην Αθήνα...λέω να πάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως το ΜΑΡΑΚΙ!!!!ολα καλα με το μπεμπακι σου ε?κοριτσαρος βλεπω!!!μια χαρα!!!αν και σας ειπαν μαλλον αγορακι καποια στιγμη ε?σας την εφερε το πιτσιρικι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαααα!!!ΣΤΑΛΙΤΣΑ μου και μενα τα ιδια μου λεει και γελαει!!!ετσι ειπαν οτι θα μας παρουν τηλεφωνο μεσα στη βδομαδα!!!!αμην να δουμε καμια ασπρη μερα!!!!να πας στο σεμιναριο θα μαθεις πραγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!! Έκανα την καμπύλη! Νικούλα ο γιατρός μου είχε πει μόνο να πάρω το lucozade και να είμαι πρωι πρωι εκεί, δε μου τα εξήγησε περισσότερο! Αλλά η 75άρα ήταν (τόσο περιέχει και ο ποτό αυτό) που σου παίρνουν δύο φορές αίμα αφού το πιεις, σε μια ωρα και σε δύο ώρες! Δε με άφηναν ούτε να σηκωθώ για να είναι αξιόπιστα τα αποτελέσματα αλλιώς ο οργανισμός λέει τη μεταβολίζει τη γλυκόζη.. Πήγαν όλα καλά! Στις άλλες εξετάσεις είχα κάτι μαυρισμένα αποτελεσματα, λευκά αιμοσφαίρια, λευκοκύτταρα και κάτι άλλα, πήρα τον γιατρό και μου λέει ότι είναι λόγω εγκυμοσύνης.. 

Μαράκι ωραία τα νέα σου!! Έχεις μπει στο κλίμα με τις ετοιμασίες ε;; :) Την καμπύλη μερικοί γιατροί δεν την ζητάνε, εμένα ο δικός μου τη βάζει σε όλες τις εγκυμονούσες.. 

Κορίτσια οι καούρες είναι αυτό το κάψιμο από το στομάχι και πιο πάνω;; Αν ναι τότε έχω και γω.. 

Σταλίτσα σε νιώθω με τη δυσφορία στην ανάσα, χθες το βράδυ κι εγώ ένιωθα ότι δεν χόρταινα αέρα!!

Άρα Κατερινάκι, είμαστε τώρα 5 αγόρια και 5 κορίτσια και περιμένουμε την Christi ,η οποία αν θυμάμαι καλά μας είχε πει κάτι για κοριτσάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες και μωρακια :-D καλά αποτελέσματα στα κοριτσάκια που κάνανε την καμπύλη :-D Μου φαίνεται θα μας φάνε τα κοριτσάκια. Αχ κορίτσια και εγώ θέλω ψώνιαααα για το νινακι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!Έρχομαι και δίνω προβάδισμα στα κοριτσάκια και τα κάνω 6-5!!!!!Τhagia μια χαρά ήσουν με το lucozade εγω με εκείνη τη βλακεία τα είδα όλα!!!!Τ μωράκια μας μεγαλώνουν τώρα και μας πιέζουν πολύ!!!Πήγα προχθες στο γιατρο γιατί ήταν βρεγμένο το εσώρουχο μου και φοβηθήκαμε μήπως ήταν υγρά από το σάκο,ευτυχώς δεν ήταν απο αυτό αλλά τι ήταν ρε κορίτσια???ούρα,μάλλον είχε κάτσει πάνω στη κύστη μου και έφυγαν λίγα χωρίς να το καταλάβω!!!Ήθελα να φύγω τρέχοντας απο τη ντροπή μου!!!!Κατουριέμαι πάνω μου κορίτσια [smilie=sad7.gif]  [smilie=sad7.gif]  [smilie=sad7.gif] Εγω το βράδυ δεν μπορώ να βολευτώ και μερικές φορες κλωτσαει τόσο δυνατα που νομίζω οτι θα βγει εξω απο την κοιλιά!!!Στην κοιλιά μου εκανα μια σκούρα γραμμή,εκάνε καμια άλλη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχα Christi μην στεναχωριεσαι και εγώ κατουριεμαι πανω μου :-p αμα βηξω φτερνιστω η γελασω πάω για καινούργιο βρακι στάνταρ :-p :-P :-p :-P Γραμμουλα εγώ δεν έχω κανει,ακόμα τουλαχιστον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CHRISTI μου εγω την εχω τη γραμμουλα αρκετο καιρο αλλα δεν εχει φτασει μεχρι πανω.ξεκιναει απο κει που αρχιζει το πιπι μας και φτανει περιπου 3 δαχτυλα μετα τον αφαλο.ολες σχεδον κανουν.και μην αγχωνεσαι ουτε να ντρεπεσαι!!δεν κατουριεσαι μονη σου το μωρακι πιεζει και πιεζει σωστα!!!!χαχαχαχα!!!!ΟΝΕΙΡΑΚΙ παθαινεις τετοια ε?ερε τι εχει να γινει αμα μεγαλωσουν κι αλλο τα μωρακια!!!ελα  και παιρνουν προβαδισμα τα κοριτσακια!!!για να δουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Niki μου μας την εκανε για τα καλα το μικρουλι   χαχαχχαχαχα

Thagia  μου δεν το ηξερα οτι αλλοι τισ ζητανε και αλλοι οχι

Μηπως να ζητησω εγω να την κανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι καντε χαλαρά κ ισως έρθει το σποράκι σας!! Κ εμεις στο δεύτερο είπαμε ας κάνουμε ελεύθερα κ κατά το καλοκαίρι αρχίζουμε αλλά ήρθε με την πρώτη ενώ το πρώτο μας ταλαιπώρησε…όποτε κανεις δε ξέρει όποτε είναι να έρθουν θα έρθουν!!! 
    • Μπράβο ρε κορίτσι.. όλ καλά θα είναι!! Πότε πας για υπέρηχο? Εγώ ξεκίνησα παρακολούθηση του φυσικού μου κύκλου, (πήγα σε νέο γιατρό) με την προοπτική αν είναι καλός ο κύκλος να κάνουμε αυτό το μήνα την ΕΤ. Μου είπε θα προσέξουμε πολύ τις τιμές προγεστερόνης μετά την ΕΤ γιατί θεωρεί πως με μια τόσο καλή εικόνα που έχω, το ότι δεν τα έχουμε καταφέρει ακόμα ίσως έχει να κάνει με την υποστήριξη της μήτρας μετά την ΕΤ. Νιώθω πολύ καλά μαζί του , είμαι ήρεμη και κυρίως χωρίς άγχος, καθώς είχα σίγουρο ότι θα προχωρούσα σε ΕΤ από Σεπτέμβρη και το ότι υπάρχει περίπτωση να γίνει άμεσα ήταν έκπληξη για μένα. Φυσικά μετά από τόσες στραπάτσες κρατώ μικρό καλάθι αλλά είμαι πιο ήρεμη, έχω άλλη ψυχολογία. Οπότε παρακολούθηση τώρα. Πήγα και σήμερα, θα πάω και τη Δευτέρα και βλέπουμε αν μας κάνει τη χάρη ο κύκλος αυτός..
    • Σ' ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ!!! Ναι μου είπε και εμένα ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό.. αλλά δεν το έχω διαβάσει πουθενά να το αναφέρει κοπέλα και λέω τι φάση;! Είναι τρομακτικό πάντως... Αυτό σκέφτομαι.. αν είναι θα πάω... Δυστυχώς είμαι υπόλοιπο Αττικής.. και με τα οικονομικά μας μόνο για κανά δημόσιο με βλέπω..  Πάντως και λόγο των εξωσωματικών, ΗΚΓ μου κάνανε κάθε φορά πριν την όποια πράξη και ποτέ δεν είχα θέμα.. γύρω στους 60 χτύπους σε ηρεμία και 80 σε έντονη άσκηση.. χθες είχα 90 σε ηρεμία λόγο των ταχυκαρδιων και λέω κάτι γίνεται δεν είναι δυνατόν!! Ούτως ή άλλως οφείλει να στείλει για ιστολογική εξέταση ασχέτως πολύποδα... Σου είχα πει βέβαια και την γνώμη μου τότε για την αφαίρεση του με αποξεση αλλά στην ιστολογική μπορεί να σου δείξει το ίδιο δηλαδή ότι στον ιστό που εξετάστηκε αν υπάρχουν και ίχνη του πολύποδα.. επειδή έχω αφαιρέσει αρκετές φορές γράφει συγκεκριμένα αυτό: "ενδομητρικά  τεμάχια αποτελούμενα από στρώμα και αδένια με μορφολογικούς χαρακτήρες ανώμαλου παραγωγικού  ενδομητρίου και πολυποειδόμορφα τα οποία αφορούν σε τμήματα ενδομητρικού πολύποδα." (Σου στέλνω copy paste τι έγραφαν στη δική μου ιστολογική) Δεν υπάρχει φόβος κακοήθειας είναι πολύ συνηθισμένα και συνήθως δημιουργούνται από ορμονολογικη διαταραχή σε συνδυασμό με μεγάλο όγκο αίματος στην περίοδο.. Όλα καλά είναι μην αγχώνεσαι τσάμπα!
    • Μπορείτε να χορέψετε φυσικά ❤️ μπορείτε να σηκώσετε βάρος που σηκώνατε πριν την κύηση συστηματικά γιατί η μήτρα είναι «μαθημένη» σε αυτό το βάρος . Εγώ σηκώνω το γιο μου 20 κιλά κ δν έχω θέμα γιατί τον σήκωνα κ πριν. Σε άλλη εγκυμοσύνη σήκωνα την κόρη μου τότε 11 κιλά  καποιες γυναίκες σηκώνουν βαράκια κ κάνουν κανονικά γυμναστική κτλ κτλ με ασκήσεις που επιτρέπονται    φυσικά εσείς δεν θα σηκώσετε 20 κιλά όπως εγώ εφόσον πιο πριν δν σηκωνατε συστηματικά αυτό το βαρος πχ μια σακούλα σούπερ Μάρκετ 3-4 κιλά σίγουρα μπορεί να την σηκώσετε  😊 Ωστόσο επειδή η καθεμία έχει το ιστορικό της εννοείται να ρωτάτε τον γιατρό για τα πάντα να μην ντρέπεστε  @ΛΕΥΚΗ όσον αφορά τον τοκετό εγώ είχα βρει εξαρχής ανεξάρτητη μαία που κάνει τοκετούς στο σπίτι κ έκανα μαθήματα αλλά κ ενημέρωση. Είναι λογικό να φοβάσαι γιατί δυστυχώς υπάρχει η τρομοκρατία από τους γιατρούς κ το μαιευτικό σύστημα γενικότερα. Όπως επίσης κ πολλή παραπληροφόρηση που βολεύει αυτό το ίδιο το σύστημα.    εγω ένιωσα δυνατή όταν ενημερώθηκα σωστά. 💪🏽 οπως κ μετέπειτα με τον θηλασμό. Εκεί να δεις παραφιλολογία.    μην το αφήσεις, να βρεις μαία ανεξάρτητη από τον γιατρό σου, να κανεις κ μαθήματα ανώδυνου τοκετού κ δωρεάν σεμινάρια θηλασμού από έγκυρους φορείς πχ Αλκυόνη (αν επιθυμείς να θηλάσεις φυσικά όχι αναγκαστικά) κ θα δεις ότι θα νιώσεις διαφορετικά.    Μπορώ να γράφω για ώρες για τις εμπειριες μου απλά το μόνο που θα πω είναι ότι αν δν ενημερωθείς από μόνη σου δυστυχώς δν μπορείς να ξέρεις από πριν αν όλα αυτά που θα σου πούνε θα είναι αλήθεια ή θα είναι προς βόλεψη του συστήματος.  ό,τι  λεπτομέρειες χρειαστείς μπορείς να με ρωτήσεις είτε για μαίες είτε για τον θηλασμό.    ολα με το καλό θα γίνουν ❤️
    • Καλέ, είσαι καλά;;; Δως του να καταλάβει!!! Κι εγώ αν δεν ταλαιπωριόμουν τόσο με το στομάχι μου, θα κοιμόμουν πολύ περισσότερο!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...