Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Ειναι καπου 1000-1500€ το χρονο η φυλαξη,σε διαφορες εταιριες.Νομιζω μπορεις να κανεις και δωρεα στο δημοσιο,αλλα αν χρειαστεις μετα,δεν ξερω την διαδικασια.Θα το ψαξω κι εγω,αλλα μαλλον δεν θα κρατησω ουτε κι εγω.Αν ειχαν προχωρησει οι τεχνικες και εφαρμοζονταν συχνα,θα το εκανα.Το οτι εχουν σωθει 100 ανθρωποι σε ολο τον κοσμο δε μου λεει κατι.Ισως ναναι η θεραπεια του μελλοντος,αλλα τωρα ζουμε το παρον!1500€ το χρονο θα χρειαζονται αλλου στη μπουμπου μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατερινα το trio enjoy fun εχει αθλια κρατηματα,τρεμει ολοκληρο αν δεν εισαι σε ομαλο εδαφος.Αυτο θα επαιρνα και το αφησα τελικα.

Christi ειναι πολυ γλυκια η γλυκοζη και σε ανακατευει λιγο αλλα μπορεις να πιεις νερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μια πληροφορια για την καμπυλη.εκτος του 12ωρου που θελει νηστεια πριν,κατα τη διαρκεια της εξετασης δεν επιτρεπεται το νερο.ειδικα την πρωτη ωρα.μετα ισως 2 με 3 γουλιτσες αλλα οχι παραπανω.αλλοιωνει το αποτελεσμα οπως και αν μετακινουμαστε κατα τη διαρκεια της εξετασης.αρα ακινητες και χωρις νερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου ειπε να μην περπατησω για να μην μεταβολισω τη γλυκοζη,αλλα ρωτησα,να πιω λιγο νερο και ειπε ναι η μικροβιολογος.Για να ξεπλυνω το στομα απτην αηδια ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις απόψεις κορίτσια! Εσύ AURORA είσαι ευχαριστημένη με το καρότσι που πήρες? Η καμπύλη είναι αηδία και δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι ότι πρέπει να την ξανακάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι το καροτσι που πηρα ειναι μια φθηνη,καλη λυση.Προτερηματα του ειναι οτι το χειριζεσαι πολυ ευκολα και εχει αναρτησεις.Μειονεκτηματα θεωρω το design(δεν το χαζευεις απο ομορφια) και δεν ξερω απο ποιοτητα κατασκευης πως θαναι σε σχεση με τις καλες μαρκες(θα δειξει...)

Αν διεθετα παραπανω χρηματα θα επαιρνα inglesina η stokke νομιζω,αλλα μιλαμε για 700-1000€...

Εχω αρχισει και αγχωνομαι για το γιατρο αυριο... Μη βρει το ζαχαρο νηστειας υπερβολικο και με ξεχ...σει!Αμ το αλλο;Δεν ειχα παρει ουτε γραμμαριο μεχρι πτιν λιγες μερες σε σχεση με τον προηγουμενο μηνα και ξαφνικα πηρα δυο κιλα.(Ξερω θα πειτε μα για μπισκοτα μας ελεγες,αλλα εκεινη τη μερα αυτα εφαγα για μιση μερα,τπτ αλλο.Μεσημεριανο και αυτα.)Τουλαχιστον να ταπαιρνα μετα απο αυριο αυτα τα δυο κιλα νακουσω κι ενα μπραβο που δεν πηρες μια φορα!Τοσο γρηγορα μεγαλωνουν τα ζουζουνια τωρα;Η εγω δεν προσεξα αλλα νομιζα οτι τα παω καλα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για την καμπυλη εχω να πω οτι μετραει αν θα πιεις γλυκοζη σε υγρο η΄σε σκονη.η σκονη ειναι χαλια το υγρο ειναι μια χαρα.εχει μεσα η΄λεμονι η΄πορτοκαλι.τωρα οποια ρωταει και της λενε οκ για νερο,δε θα διαφωνησω.εγω απλα το ειπα λογω εμπειριας πολλων ετων.απο κει και περα το καθε εργαστηριο μεγαλο η΄μικρο δινει οδηγιες.εγω απο κιλα (ετσι και αλλιως ειχα απο μονη μου)ειχα παρει συνολο 7 απο την αρχη και τις τελευταιες δυο εβδομαδες εχασα και δυο με την ταλαιπωρια με το εντερο και το νεφρο που ειχα.αρα ειμαι στα 5.ο δοκτορ ειπε οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεγαλωνουν λεει!εγω ενω το α τριμ εχασα 2 κιλα τισ τελευταιεσ 2 βδομ εβαλα 2,5 κιλα κ σε  10μερες εχω κ γω ραντεβου κ βλεπω να με βαζει τις φωνες.συνολικα πηρα 4,5κιλα αλλα σε 2μηνες οχι αποτην αρχη.ε κ αυτοι οι γιατροι niki αμα χανουμε τι χαρα εχουν ε?!ετσι μειπε κ μενα στην αρχη.καμπυλη ζαχαρου σε ποια βδομαδα κανουμε?μετα τη β ε?aurora αν ερθει το καροτσι επειδη κ γω θαθελα κατι οικονομικο πεσ μου πως σου φανηκε.ειναι εκεινο πουλεγες απο το babydream?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια δεν έχετε πάρει πολλά κιλά για να φωνάζει ο γιατρός!!!! Σιγά τα κιλά!!!! Άλλες θα παρακαλούσαν για μόνο τόσα! Εγώ στο 5κιλο είμαι ακόμα θα δούμε... ΝΙΚΗ μου θα πάρω την υγρή γλυκόζη που λες γιατί η σκόνη όντως ήταν πάρα πολύ απαίσια! Υπάρχει στο φαρμακείο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα στο Περιστέρι στο κατάστημα Motherbaby και έχει πολύ καλές τιμές!!! Δηλαδή βρήκα κούνια πολύ καλή(αλλά μόνο κούνια) 155 ευρώ!! Κ έχει μεγάλη ποικιλία στα καρότσια!! Το inglesina trilogy όλο το σετ που μου αρέσει το έχει 700 σε μπεζ χρώμα κ σε όποιο άλλο χρώμα διαλέξεις 709 και σου δίνουν δωροεπιταγή 40 ευρώ για να αγοράσεις ρουχάκια για το μωρό!! Αν θέλετε πάτε να δείτε!! Αξίζει!! Κ σε ένα άλλο μαγαζί στο Περιστέρι πάλι που λέγεται Baby Avenue βρήκα το peg perego switch four sportivo & modular το είχε μόνο 615 ευρώ όλο το σετ!! Αυτά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Τι κάνετε? Εγώ έχω βρικολακιάσει! Καμιά συμβουλή για την αυπνία???? Σταλίτσα χαίρομαι που βρήκες αυτά που ήθελες! Τελικά πήρες καρότσι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!Νικη ειναι απειρα ενοχλητικο που στον τομεα της υγειας ειδικα ο καθενας λεει αλλα η δε λεει τιποτα.Ενταξει,εγω ηπια λιγο νερο,αλλα γενικα δε μου εδωσε κανεις σαφεις οδηγιε:-)ς.Θα ζητησω να το ξανακανω.Ετσι και με τη β επ. που εκανα 15 λεπτα και σκαω αν ηταν αρκετα.Ποτε δεν ακουσα και δεν ειδα γιατρους και φαρμακοποιους και μικροβιολογους να συμφωνουν.Και εμεις να μπερδευομαστε!(Να μη σου πω,για μια ασθενεια σοβαρη στην οικογενεια που βλεπουμε δυο γιατρους,ποσο αντιθετα πραγματα μας λενε μεταξυ τους....)

Kryst το καροτσι θαρθει Μαρτη γιατι δεν υπηρχε το χρωμα που ηθελα.Ειναι το graco evo trio αν θες να το δεις σε skroutz και google.Αλλα μεχρι να το παραλαβω,λογικα θα εχετε παρει ολες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα!!!ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ εχω λυση για την αυπνια.να μαζευομαστε οσες δεν κοιμομαστε το βραδυ και να παιζουμε κανα επιτραπεζιο!!!!!χχχαχαχαχχαααα!!!εγω συνηθισα πια.τι να κανω δε γινεται και αλλιως!!!AURORA ειναι το καθε εργαστηριο πως τα χειριζεται τα πραγματα και τι θελουν οι γιατροι που αξιολογουν-υπογραφουν τις απαντησεις.ΣΤΑΛΙΤΣΑ μου το ικα καλα κρατει!!!!7 φεβρουαριου και βλεπουμε!!!!και εις αλλα με υγεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!πραγματικα ο καθενασ οτι θελει λεει κ κανει.σημερα πηγα να παρω ταποτελεσματα απο avidity για ερυθρα και μου λεει η μικροβιολογος α, δεν κανουν avidity για ερυθρα μονο για τοξοπλασμα κ μια αλλη κ μεκανε μονο για igm για τα οποια ηδη γνωριζα,οτι ναναι δηλ τζαμπα περιμανα 3μερες.πηρα στο παστερ κ μου λεει γινεται κ τωρα απο βδομ θελει να βρω αλλο μικροβιολογικο να συνεννοηθω πως θα γινει η αποστολη οποτε ακομα δεν εχω μαθει αν εχω περασει ερυθρα!αμα δεν εισαι αθηνα τελικα.. stalitsa κ συ για ερυθρα ειχες κανει?aurora εγω ακομα δεν εχω ξεκινησει αγορες απλα βλεπω μονο ιντερνετ αφου ακομα τρεχω με εξετασεις,που κεφια βγω για ψωνια, το ειδα ομως ωραιο φαινεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina για αυπνιες κ για το στομαχι που παλι μεπιασε, εμενα με βοηθα πολυ το χαμομηλι το βραδυ.αλλα το πρωι ξυπναω 5 η ωρα που σηκωνεται ο αντρας μου κ μεχρι τις 7,30 που χτυπα το ξυπνητηρι γαριδα το ματι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Κατερινα τωρα θελω να αποφασισω το χρωμα κ θα παω την αλλη εβδομάδα να τα κλεισω..Νικουλα θα ελεγα κάτι για τι ικα αλλα δεν κανει επειδή ακουει ο μπεμπης..υπομονη κ αγιος ο θεος!! Kryst εγω έκανα igg για την ερυθρα..οτι να είναι σου εκαναν εκει;; τι να τους πεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πεις με το παλι ο ικα.ασε μη μαθαινουν τα μωρα γαλλικα απο τωρα!!!τελικα οντως αν δεν εισαι αθηνα KRYST μπορει να παιδευεσαι για τα πιο απλα πραγματα!!!!αι σιχτιρ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kryst κανε λιγο υπομονη,θα βρεθει ακρη.Και για μενα ειναι η πρωτη φορα μετα απο δυο χρονια που μου λειπει σε καποια πραγματα η Θεσσαλονικη που εμενα.Τωρα ολο ελπιζω να πανε ολα καλα,αλλα ψιλοφοβαμαι κιολας.

Το απογευμα θα δω το μωρακι και ανυπομονω!Αυριο θα παω και σενα σεμιναριο τοκετου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διοργανωνει μια μαια εδω σεμιναρια θηλασμου και τοκετου και ενγμερωνει και απανταει σε ερωτησεις.Μονη της,μη φανταστεις απο οργανωση μαιων η γιατρων η κατι αλλο.Ακουσα ενδιαφεροντα πραγματα στου θηλασμου και θα παω και στο τοκετου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Είναι απόλυτα κατανοητα όλα αυτά που νιώθετε.. περάσαμε κ μεις μια παρόμοια κατάσταση.. περίπου στις ίδιες ηλικίες με σας κάναμε εξετάσεις γιατί προσπαθούσαμε πάρα πολύ καιρό.. εγώ με κάποια μικροπροβλήματα διαχειρισιμα αλλά ο σύζυγος χαλια σπερμοδιαγραμματα.. σκέτη απογοήτευση.. κάποιοι άνθρωποι χρειάζονται περισσότερο χρόνο να συνειδητοποιήσουν αυτό που τους συμβαίνει.. και ο άντρας μου πέρασε αυτή την άρνηση που περιγράφεις ότι είναι ανίκανος κλπ (οι περισσότεροι άντρες νομίζω έτσι αντιδρούν) και επειδή στην πίεση είναι δύσκολος ο δικός μου τον άφησα να αποφασίσει μόνος του τι θέλει να κάνει.. είχε πολύ μεγάλη λαχτάρα για παιδάκι και σε εκείνη τη φάση με βοήθησε πάρα πολύ ο γυναικολόγος μου τον οποίο ο άντρας μου ακούει σαν θεό οπότε δεν του άφησε περιθώρια.. μετά από τρεις ουρολόγους πολλές βιταμίνες και διάφορα άλλα εμεις δεν είδαμε κάποια θεαματική βελτίωση.. οι θεραπείες των αντρών είναι τρίμηνες τουλάχιστον αλλά αξίζει εννοείται να δώσεις αυτόν τον χρόνο (αφού οι δικές σου εξετάσεις είναι καλές ) καταρχήν γιατί ο κάθε οργανισμός και το κάθε πρόβλημα είναι διαφορετικό και μπορεί να δείτε βελτίωση, ομως ισχύει ότι ακόμα και εξωσωματική να κάνετε ότι διορθώνεται το κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις... απλά χρειάζεται ηρεμία (όσο γίνεται) και να είστε ενωμένοι να αντιμετωπίσετε μαζί τις δυσκολίες γιατι όλα φαίνονται βουνό το ξερω.. εμείς τελικά κάναμε εξωσωματική, έχω χαμηλή αμη  δεν γινόταν να περιμένουμε άλλο και έχουμε το αγοράκι μας και σε πληροφορω ότι ο αρχικα αρνητικός άντρας μου με εχει φάει να κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο και είναι ήδη έτοιμος (από μόνος του) να ξεκινήσει όλες τις εξετάσεις από την αρχή γιατί φυσικά δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται, έχουν περάσει και 3 χρόνια.. υπομονή και πίστη και εύχομαι να τελειώσει με τον καλύτερο τρόπο όλη η περιπέτεια σας!!!
    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
    • Ειναι λογικο να υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα. Ολοι αισθανομαστε καπως οταν ανακαλυπτουμε οτι υπαρχει καποιο θεμα. Προσωπικα περασα δυσκολα αλλα το πιο σημαντικο ηταν να στηριξω τον συζυγο ωστε να μην νιωσει ουτε στιγμη ασχημα. Ολοι θελουν τον χρονο τους. Τωρα για τις θεραπειες θα συμφωνησω με την κοπελα παραπανω που σου εγραψε να δωσεις το τριμηνο να δειτε πως θα παει αλλα παραλληλα μπορεις να δεις τα χαρτια που χρειαζεται να συγκεντρωσεις για να περασεις απο επιτροπη εξωσωματικης γιατι θα χασεις κι εκει αρκετο χρονο αν χρειαστει τελικα να το κανεις. Εμεις καταφυγαμε σε αυτην την επιλογη γιατι η αληθεια ειναι οτι ειδαμε μια μικρη βελτιωση με τη θεραπεια αλλα οχι κατι θεαματικο ωστε να μας δινει σοβαρες πιθανοτητες να συλλαβω κανονικα. Βεβαια ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε ποτε δεν ξερεις. Παντως οπως γραφτηκε με την εξωσωματικη παρακαμπτονται αυτες οι δυσκολιες με το σπερμα οποτε στο τελος θα πανε ολα καλα και θα πετυχετε τον στοχο σας. Ευχομαι κοριτσι μου το καλυτερο να εχετε δυναμη και να αποκτησετε το θαυματακι σας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...