Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι.....πήγαμε σήμερα κ είδαμε γαι καρότσι...έχετε ακούσει καθόλου σχόλια για το inglesina trilogy system 3 σε 1?? Αν έχετε ακούσει έστω κάτι να μου πείτε..είμαι ανάμεσα σε peg perego easy drive και inglesina.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σταλίτσα εγώ ψηφίζω peg perego easy drive , αυτο ακριβώς παρήγγειλα και το ίδιο έχουν και φίλοι μας που εδώ και ενάμιση χρόνο κάθε μέρα κόβουν χιλιόμετρα σε καθημερινούς περιπάτους και παρόλα αυτά είναι σαν καινούριο, δεν έχει πάθει τίποτα!! Το άλλο δεν το γνωρίζω δυστυχώς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stalitsa και τα δυο ειναι πολυ καλα!Το easy drive ειναι δοκιμασμενο και καλη μαρκα εδω και χρονια,απτην αλλη το inglesina πουλαει τρελα αποταν βγηκε.Ειναι ομορφα και χρηστικα.Το inglesina μου φαινεται λιγο πιο κομψο,αν μου επιτρεπεται η εκφραση.Δες και τα χρωματα απτο καθενα και την τιμη και αποφασιζεις.Εγω κερδισμενη σε βρισκω ετσι κι αλλιως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανουλες και κοιλιτσες καλημερα!!!!!ειμαστε ολες καλα?εγω οπως τα ξερετε.η αυπνια καλα κρατει!!!το βραδυ κοιμηθηκα κατα τη μια ξυπνησα γυρω στις 3 και το ματι γαριδα μετα μεχρι τις 6 περιπου!!!!τελικα δε θα παω 31 για υπερηχο,εκλεισα 3/2 που θα ειμαι 27 κ 3 να παω για DOPPLER.μιλησα και με το γιατρο χθες και μου ειπε ειναι γενικα ευχαριστημενος απο την πορεια μετεγχειρητικα οποτε παμε για οσο πιο πολυ μπορουμε να κατσουν τα πιτσιρικια μεσα!!!τωρα εχω αγχος για την εξεταση.ειναι ο τριτος μεγαλος υπερηχος εγκυμοσυνης μετα την αυχενικη και τη β΄επιπεδου.θα δουμε πλακουντες αμνιακο ομφαλιους και βαρος των μωρων και αλλα βεβαια αλλα αυτα μας απασχολουν περισσοτερο.αυτα τα νεα μου!!!να εχετε μια μερα σουπερ ντουπερ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Νίκούλα πολύ χαίρομαι!!! Με το καλό και το doppler!!!! Κορίτσια να ρωτήσω τη γνώμη σας σχετικά με το καρότσι! Θεωρείται απαραίτητο το αντιστρέψιμο κάθισμα? Γιατί αυτό είναι που ανεβάζει αρκετά την τιμή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Aurora μου σε ευχαριστώ για τη συμβουλή σου!! Nikoula με το καλό να κάνεις την εξέταση!!!!! Κατερινάκι εγώ πιστεύω ότι χρειάζεται να είναι αναστρέψιμο το καρότσι για να έχεις επαφή με το μωρό τον πρώτο καιρό!! Αποφάσισες για ποιο καρότσι θα πάρεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω ΣΤΑΛΙΤΣΑ μου!!!να εισαι καλα.οσο για το καροτσι βρε κοριτσια εστω οτι δεν γυρναει προς τη μαμα.τοιχο θα εχουμε και δε θα μπορουμε να τα δουμε αν σκυψουμε λιγο η΄μετακινηθουμε?αλλωστε αυτα προς τα εξω θα εχουν σιγουρα περιεργεια να κοιτανε.ξερω καιγω?η γνωμη μου ειναι αυτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα νομιζω ειναι καθαρα θεμα της μαμας αν γυριζει η οχι το καροτσι.Στην πραγματικοτητα ειναι καλο να κοιταει προς το δρομο,ετσι μαθαινουν τα πιτσιρικια και χαλαρωνουν κιολας.Εγω προσωπικα θελω τον πρωτο καιρο να το βλεπω,ετσι κι αλλιως στην αρχη δε θα καταλαβαινει τι γινεται τριγυρω.Γιαυτο πηρα να γυριζει.Αν δε σε νοιαζει αυτο,μην σκας.

Νικη ειχα ξεχασει οτι θαχουμε και doppler!Καλα αποτελεσματα απο τωρα ευχομαι.Ειδες που ολα πανε καλα;;Τι ωραια!

Πηρα τις εξετασεις για ζαχαρο κτλ.Στα ανωτατα ορια ειμαι.Η μικροβιολογος ειπε εισαι οκ.Ο γιατρος θα με κραξει σιγουρα.Λετε να φταινε τα πολλα μπισκοτα το προηγουμενο βραδυ;;Χαχαχα.Αιματοκριτης χαμηλα,θα πλακωθω στο διπλο σιδηρο παλι.

Αλλο θεμα... Νοσοκομειο η κλινικη... Εμαθα θελω τουλαχιστον 2000€ για κλινικη οπου ξεγενναει ο γιατρος μου,που δεν ειναι κατι ιδιαιτερο απο εξοπλισμο και προσωπικο και νοσοκομειο ειναι ολοι σφαχτες και αναισθητοι.Εχω πελαγωσει.Εμπιστευομαι το γιατρο πολυ,αλλα μας βλεπω με δανεικα η χρηματα συγγενων.Δεν θαχουμε τοσα.Τι λετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι κοριτσακι μου θα εχουμε και τετοια!!!!ας ειναι καλα τα μωρακια και ας εχουμε οτι θελουν!!!εσυ τελικα ποιο καροτσι πηρες?γιατι δε θυμαμαι.για την καμπυλη ξερω οτι θελει 12ωρο νηστεια πριν την κανεις.ο γιατρος σου ξεγενναει και σε ιδιωτικο και σε δημοσιο?αν ειναι ετσι και τα οικονομικα ειναι στενα πηγαινε στο δημοσιο.αν τον εμπιστευεσαι κιολας τι σε νοιαζουν οι αλλοι?αν ξεγενναει μονο σε ιδιωτικο μαλλον πρεπει να το παλεψετε για εκει.αλλιως αν πας δημοσιο χωρις το γιατρο σου ρισκο το βλεπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικουλα μονο σε ιδιωτικο ξεγενναει.Ενα δημοσιο και ενα ιδιωτικο υπαρχουν εδω και ειναι και τα δυο... Ασε... 

Καροτσι παρηγγειλα το graco evo trio σε μαυρο-φουξια.450€,πολυ φθηνο για πολυκαροτσι και με αναρτησεις.

Δεν ηξερα για νηστεια πριν την καμπυλη... Ενα πακετο Παπαδοπουλου με κομματακια σοκολατα τσακισα... Χαχαχαχα Πωπω θα με γδαρει ο ντοκτορρρρρ!Αν και ηταν 12 ωρες πριν,τωρα που το σκεφτομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι πολυ ωραιο αυτο το καροτσι.σημερα το κοιτουσα στο ασχετο.και μια χαρα τιμη για πολυκαροτσι.ε στο ιδιωτικο μαλλον ειναι καλυτερα.αλλα αν δεν εμπιστευεσαι κανενα δεν ερχεσαι αθηνα εστω την τελευταια στιγμη και σε δημοσιο?εχω ακουσει πως ειναι καλα το αλεξανδρας.για την καμπυλη να του το πεις αν και μαλλον θα σε βαλει να κανεις τη μεγαλη που ειναι 100gr και κραταει 3 ωρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια,Νικουλα πολυ χαρηκα με τα καλά νέα απο τα μωρακια σου :-D doppler εμένα μου κανανε και στην β επίπεδου αλλα δεν μου μέτρησανε τράχηλο,είδανε μονο ποσο αίμα περναει απο την μήτρα στο μωρο(αν καταλαβα καλα) και αυτό το κοιτάξανε κ δεξια κ αριστερά.Και εγώ άρχισα να κοιταζω για καροτσακι κτλ σιγα σιγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!! :) 

Σταλίτσα εγώ θα πάρω κούνια και συρταριέρα όχι το πολυμορφικό γιατί έτσι κι αλλιώς μόλις γίνει 2 χρονών ο μικρούλης λογικά θα πάμε για δεύτερο μωράκι οπότε θα χρειάζεται πάλι, δεν έχει νόημα να γίνεται κρεβατάκι... Έχουμε ένα φίλο ξυλουργό και θα μας τα φτιάξει εκείνος, κοιτάω σχέδια όμως από το ιντερνετ!! 

Θέλω κάτι απλό κι όμορφο!! 

 Κορίτσια χθες κοιμήθηκα σαν πτώμα κι ο άντρας μου είχε αυπνίες και μου είπε ότι έπιανε την κοιλιά μου και το μωράκι τον κλωτσούσε δυνατά, εγώ κοιμόμουν και μπαμπάς με γιο τα λέγανε!! :) :) Πόσο απίστευτο είναι αυτό που ζούμε!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora μου απλά ελλάτωσε λίγο τα γλυκάκια!!! Δύσκολο αλλά εγώ αυτό θα έκανα αν είχα ανεβασμένη την καμπύλη...δεν την έκανα ακόμη..κάτσε να την κάνω κ θα σου πω...Thagia μου κ εγώ κούνια λέω να πάρω για τον ίδιο λόγο...εγώ πάλι έχω αυπνίες το βράδυ με αποτέλεσμα να κοιμάμαι πολύ το πρωί!! Φάση θα είχε να μιλούσε ο άντρας σου με τον μπέμπη!!! Aurora μου εγώ θέλω τα διπλάσια για τον τοκετό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aurora κ γω αυτο το διλημμα εχω για κλινικη η νοσοκομειο.προσπαθω να ζυγισω τα υπερ κ τα κατα κ ακομα δεν εχω αποφασισει.γυρω στα 2300 βγαινει σε κλινικη στη θεσ/νικη που ξεγενναει ο γιατροσ μου.στο δικο μασ νοσοκομειο αλλεσ μειναν ευχαριστημενες αλλες οχι αλλα εμενα αυτο που με προβληματιζει περισσοτερο ειναι οι απεργιεσ γιατρων αναισθησιολογων εαν εχει παιδιατρο κ γενικα οι  ελλειψεις στα δημοσια.κ φυσικα θα πρεπει βρω αλλο γιατρο κ για εναν που ακουσα καλα κανει πολλεσ καισαρικεσ.αν εμενα θεσνικη σιγουρα θα πηγαινα σε δημοσιο γιατι δεν εχει καμια σχεση με δικο μας κ αλλωστε αν συμβει κατι χτυπα ξυλο παλι σε παν νοσοκομειο.γιαυτο κ δεν εχω καταληξει.μεχρι κ η κουμπαρα μου που υποστηριζε πολυ τον γιατρο μασ μουπε οτι στο δευτερο το σκεφτεται για νοσοκομειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Πώς είστε? ΣΤΑΛΙΤΣΑ δεν έχω αποφασίσει για καρότσι στο ψάξιμο είμαι απλά αυτά που θεωρούνται πολύ καλά έχουν 600+ το πολυκαρότσι και κάποια άλλα που είναι όμορφα δεν τα εμπιστεύομαι επειδή δεν είναι γνωστής εταιρείας και δεν έχω ακούσει απόψεις γι'αυτά! ΝΙΚΟΥΛΑ μου δίκιο έχεις σαυτά που λες εγώ δεν το θέλω τόσο με αναστρέψιμο για να το βλέπω αλλά για να μην το βαράει το κρύο στα μουτράκια του... Ξέρω και γω θα δούμε. AURORA το θέμα κλινικής είναι καθαρά οικονομικό και τι μπορείς να διαθέσεις! 2000 σου είπαν στο σύνολο γιατρός και νοσοκομείο? ΟΝΕΙΡΑΚΙ καλό ψάξιμο στα καρότσια και πεσμας τη γνώμη σου! THAGIA εγώ το αντίθετο ζω έχω φοβερές αυπνίες! Έχεις δίκιο για την κούνια και γω το σκέφτομαι αν και στην τιμή δεν έχουν τρελή διαφορά μεταξύ τους κούνια και κρεβατάκι. KRYST 2300 μόνο το νοσοκομείο ή είναι το σύνολο? Κορίτσια αν δεν γίνομαι αδιάκριτη και αν ξέρετε να μου πείτε πόσο θα πληρώσετε στο σύνολο νοσοκομείο και γιατρό. Κάνω την αρχή 3300 στο σύνολο στο ΙΑΣΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! Ξέχασα και γω θα κάνω την καμπύλη μέσα στην επόμενη εβδομάδα και δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι είναι χάλια εξέταση!!! Θα σας πω αποτελέσματα όταν πάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina 2300 μαζι κ γιατρος ο οποιοσ θα παρει 800 για φυσιολογικο,900 καισαρικη.κ η κλινικη θα παρει τα υπολοιπα αλλα για φυσιολογικο τοκετο, με καισαρικη δεν ρωτησα λογικα παραπανω.στο γενεσισ θεσνικη.το ακριβοτερο σε μασ ειναι το διαβαλκανικο γυρω στα 3500 μαζι με γιατρο απο οτι μουπε η φιλη μου που γεννησε ενα χρονο πριν.α για 3κλινο οι τιμεσ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μονο λογω γιατρου προτιμω κλινικη.Ειναι 900 της κλινικης,300 αναισθησιολογος(επισκληριδιος),150 παιδιατρος,300 μαια(μαζι και για τα "μαθηματα" πριν) συν το γιατρο που δε μου ειπε ακομα... Αρα 1350 συν το γιατρο.Παλι οι γονεις προβλεπω να βοηθανε...

Πρεπει να προσεχω τα γλυκα απο δω και περα,95 με οριο τα 100 στην πρωτη,105 στη μια ωρα με 50γρ.γλυκοζη.

Thagia φανταστικη η σκηνη που περιγραφεις! :-)

Νικουλα πλακα κανεις;Που ναρθω καλε Αθηνα;Ελπιζω να μην κανω καισαρικη προγραμματισμενα και ναρθει μονο του.Αν μαφησει ο γιατρος και πανε ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Σταλίτσα είδα το καρότσι trilogy system της inglesina και σκέφτομαι αυτό να πάρω. Είναι μάρκα εμπιστοσύνης και έχει 200 ευρώ διαφορά απτο peg perego. Εμφανισιακά πολύ ωραίο... Βλέπω διάφορες τιμές για τοκετό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Ακριβώς την ιδια τιμη εχει με το peg perego.. εμεις θα παμε κ σημερα σε ενα μαγαζι στο περιστερι να δω αν εχρι καμια προσφορα κ μαλλον σε αυτο θα καταλήξουμε!! Κλεινει πολύ πιο ευκολα απο το peg perego. Συμφωνείς;; τι χρωμα σκεφτεσαι; με ενιαιο χερούλι; ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο΄μενα!!!!ΣΤΑΛΙΤΣΑ τσουχτερο το λητω ε?οι υπολοιπες ψιλονορμαλ οι τιμες.εγω δε λεω κατι οχι γιατι δε θελω,μην παρεξηγηθω,απλα δε θα ειμαι ενδεικτικη περιπτωση λογω ειδικων συνθηκων!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Είναι απόλυτα κατανοητα όλα αυτά που νιώθετε.. περάσαμε κ μεις μια παρόμοια κατάσταση.. περίπου στις ίδιες ηλικίες με σας κάναμε εξετάσεις γιατί προσπαθούσαμε πάρα πολύ καιρό.. εγώ με κάποια μικροπροβλήματα διαχειρισιμα αλλά ο σύζυγος χαλια σπερμοδιαγραμματα.. σκέτη απογοήτευση.. κάποιοι άνθρωποι χρειάζονται περισσότερο χρόνο να συνειδητοποιήσουν αυτό που τους συμβαίνει.. και ο άντρας μου πέρασε αυτή την άρνηση που περιγράφεις ότι είναι ανίκανος κλπ (οι περισσότεροι άντρες νομίζω έτσι αντιδρούν) και επειδή στην πίεση είναι δύσκολος ο δικός μου τον άφησα να αποφασίσει μόνος του τι θέλει να κάνει.. είχε πολύ μεγάλη λαχτάρα για παιδάκι και σε εκείνη τη φάση με βοήθησε πάρα πολύ ο γυναικολόγος μου τον οποίο ο άντρας μου ακούει σαν θεό οπότε δεν του άφησε περιθώρια.. μετά από τρεις ουρολόγους πολλές βιταμίνες και διάφορα άλλα εμεις δεν είδαμε κάποια θεαματική βελτίωση.. οι θεραπείες των αντρών είναι τρίμηνες τουλάχιστον αλλά αξίζει εννοείται να δώσεις αυτόν τον χρόνο (αφού οι δικές σου εξετάσεις είναι καλές ) καταρχήν γιατί ο κάθε οργανισμός και το κάθε πρόβλημα είναι διαφορετικό και μπορεί να δείτε βελτίωση, ομως ισχύει ότι ακόμα και εξωσωματική να κάνετε ότι διορθώνεται το κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις... απλά χρειάζεται ηρεμία (όσο γίνεται) και να είστε ενωμένοι να αντιμετωπίσετε μαζί τις δυσκολίες γιατι όλα φαίνονται βουνό το ξερω.. εμείς τελικά κάναμε εξωσωματική, έχω χαμηλή αμη  δεν γινόταν να περιμένουμε άλλο και έχουμε το αγοράκι μας και σε πληροφορω ότι ο αρχικα αρνητικός άντρας μου με εχει φάει να κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο και είναι ήδη έτοιμος (από μόνος του) να ξεκινήσει όλες τις εξετάσεις από την αρχή γιατί φυσικά δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται, έχουν περάσει και 3 χρόνια.. υπομονή και πίστη και εύχομαι να τελειώσει με τον καλύτερο τρόπο όλη η περιπέτεια σας!!!
    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
    • Ειναι λογικο να υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα. Ολοι αισθανομαστε καπως οταν ανακαλυπτουμε οτι υπαρχει καποιο θεμα. Προσωπικα περασα δυσκολα αλλα το πιο σημαντικο ηταν να στηριξω τον συζυγο ωστε να μην νιωσει ουτε στιγμη ασχημα. Ολοι θελουν τον χρονο τους. Τωρα για τις θεραπειες θα συμφωνησω με την κοπελα παραπανω που σου εγραψε να δωσεις το τριμηνο να δειτε πως θα παει αλλα παραλληλα μπορεις να δεις τα χαρτια που χρειαζεται να συγκεντρωσεις για να περασεις απο επιτροπη εξωσωματικης γιατι θα χασεις κι εκει αρκετο χρονο αν χρειαστει τελικα να το κανεις. Εμεις καταφυγαμε σε αυτην την επιλογη γιατι η αληθεια ειναι οτι ειδαμε μια μικρη βελτιωση με τη θεραπεια αλλα οχι κατι θεαματικο ωστε να μας δινει σοβαρες πιθανοτητες να συλλαβω κανονικα. Βεβαια ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε ποτε δεν ξερεις. Παντως οπως γραφτηκε με την εξωσωματικη παρακαμπτονται αυτες οι δυσκολιες με το σπερμα οποτε στο τελος θα πανε ολα καλα και θα πετυχετε τον στοχο σας. Ευχομαι κοριτσι μου το καλυτερο να εχετε δυναμη και να αποκτησετε το θαυματακι σας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...