Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Οσο παει,καλα λες.Απο και περα βλεπεις και πως νιωθεις και τι λεει ο γιατρος.

Κι εγω το chicco προτιμω.Θα αποφασισω συντομα.

Καληνυχτα κοριτσακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νικη μου οσο περισσοτερο τοσο καλυτερα.

Καθε μερα στη μητρα ειναι πολυτιμη!!!

Δλδ σου ειπε οτι απο τοτε και μετα αν ξεκινησει ο τοκετος δε μας πειραζει ε; οχι οτι θα στα παρει στις 32 εβδομαδες;

Ολα καλα να πανε ευχομαι για ολες μας!!!

 

aurora Πολυ ομορφο το καροτσι το δευτερο που εβαλες το μωβ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!!!αν και για μενα ηταν δυσκολη νυχτα!!!μεσα σε ολα επαθα και κωλικο νεφρου!!!!ναι ναι μου ετυχε και αυτο!!!πονος αφορητος ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκα καθολου!!!!πηρα ξημερωματα το γιατρο γιατι ανησυχησα που πονουσα τοσο και μου ειπε να βαλω βολταρεν υποθετο.ετρεχε ο αντρας μου βραδιατικο!!!ευτυχως μου περασε αλλα κοιμηθηκα κατα τις 9 το πρωι.οι 32 εβδομαδες ειναι το οριο ασφαλειας αλλα θα ειναι σιγουρα μικρουλια.οποτε ας περασουμε αυτη την εβδομαδα και μετα οσο γινεται περισσοτερο οχι οτι θα μου τα παρει τοτε.αν ειναι ησυχα παιδακια σκοπευω να τα κρατησω εκει οσο παει!!!φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!!stalitsa έρχεται στα euromedica και κάνει τους υπερήχους το μηχάνημα τους δεν είναι 4d και δεν μου είπαν κάτι για dvd και στην αυχενική δεν μας έδωσε τίποτα!!!Aurora εμένα μου αρέσει το δευτερο!Νίκη ευχομαι τα μωράκια σου να μη μείνουν για πολλές εβδομάδες ακόμα στην κοιλίτσα και μακάρι ο κολικός να ήταν περαστικός και η τελευταία σου ταλαιπωρία!!!Αυριο μεσημέρι πάμε για β επιπέδου,μακάρι Θεε μου να είναι όλα καλά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι CHRISTI μου ευχομαι να μεινουν οσο περισσοτερο γινεται,αλλα μαλλον δεν το καταλαβες!!!δε θελουμε να βγουνε μικρουλια!!!!αντε καλη επιτυχια για αυριο ολα καλα θα ειναι!!!και ναι ελπιζω κοριτσια να ηταν το τελευταιο που μας ετυχε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπέλες μου! Πω πω δεν σας προλαβαίνω εδώ μέσα με τους διαλόγους!!! Είμαστε ωραία ομαδούλα! Διάβασα όσα γράψατε αλλά επειδή είναι αρκετά θα απαντήσω γενικά και όχι στην καθεμιά ξεχωριστά γιατί δεν θέλω να ξεχάσω καμιά!!! Καταρχήν περαστικά Νικούλα μου!!! Εύχομαι να μην ξανασυμβεί το παραμικρό και τα μωρά να μείνουν όσο το δυνατόν πιο πολύ στην κοιλίτσα!!! Τώρα σχετικά με τα κιλά έχω πάρει 4. Η κοιλιά μου όμως έχει αρχίσει πια να φουσκώνει πιο έντονα από πριν! Για το DVD μας έδωσε ο γιατρός στην β επιπέδου αλλά δεν καταλαβαίνεις και πολλά γιατί είναι το κλασικό το ασπρόμαυρο. Βέβαια δεν μας νοιάζει σημασία έχει ότι είναι καλά το μωρό! Σχετικά με το θέμα σου AURORA θεωρώ λίγο τα 15 λεπτά για β επιπέδου και μου κάνει εντύπωση που δεν σου είδαν και τον τράχηλο όμως δεν πρέπει να ακούς εμένα αλλά τον γιατρό σου. Φαντάζομαι πως θα είδε ότι έπρεπε να δει και σου γράφω τι λίστα με τα δικά μου: ΒΙΟΜΕΤΡΙΑ\ΑΝΑΤΟΜΙΑ (BPD, OFD, HC, TCD, VA/H, VP/H, TAD, APAD, AC, FL, BPD, HC/AC, BPD/FL, ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΒΑΡΟΥΣ ΕΜΒΡΥΟΥ, ΚΑΡΔΙΑΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ, ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΕΜΒΡΥΟΥ, ΠΡΟΒΟΛΗ, ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΑΜΝΙΑΚΟΥ ΥΓΡΟΥ) ΚΕΦΑΛΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ (VA ΑΡΙΣΤΕΡΑ, VP ΑΡΙΣΤΕΡΑ, ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΗΜΙΣΦΑΙΡΙΟ) ΠΡΟΣΩΠΟ (ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΔΙΑΚΟΓΧΙΚΗ ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ, ΡΙΝΙΚΟ ΟΣΤΟ, ΠΡΟΡΙΝΙΚΟ ΟΙΔΗΜΑ) ΣΠΟΝΔΥΛΙΚΗ ΣΤΗΛΗ, ΤΡΑΧΗΛΟΣ(ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΠΤΥΧΗ) ΘΩΡΑΚΑΣ, ΚΑΡΔΙΑ, ΚΟΙΛΙΑΚΟ ΤΟΙΧΩΜΑ, ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΚΟ ΤΜΗΜΑ, ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ, ΑΚΡΑ, ΓΕΝΝΗΤΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ, DOPPLER υπερηχογράφημα, Υπολογισμός πιθανότητας για τρισωμία 21 στο 2ο τρίμηνο, ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ. Το ξέρω ότι έχει κάποια ακαταλαβίστικα ιατρικά αλλά στα έγραψα για να κάνεις σύγκριση. Πάντως μην αγχώνεσαι γιατί ο γιατρός σου θα δει τις εξετάσεις σου και αν κάτι λείπει θα στο πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Νικούλα μου περαστικά σου!!! Christi μου εύχομαι αύριο να πάνε όλα καλά!! Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου λάθος έγραψα,ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ στη κοιλίτσα ηθελα να γράψω!!!Συγνώμη!!!!!Ευχαριστώ κοριτσάκια μου για τις ευχες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!!!! Τι κάνετε;;;;;;; 

Νικούλα περαστικά...! Εχω φιλη εγκυούλα που έπαθε κολικό νεφρού, νοσηλεύτηκε πολλές μερες κ ο πόνος λέει είναι ισχυρότερος κ της γέννας.. Είχες πολλές δυσκολίες ως τώρα,άλλες να μην έρθουν!

Christi περιμένουμε τα καλά νέα!!  [smilie=thumbsup.gi:

Aurora μην αγχώνεσαι, ίσως να το έλεγξε απλά να μην το σημείωσε. Την επόμενη φορά ζήτα από τον γιατρό σου να τον δει!

Σταλίτσα πιστεύω τα άξιζε τα χρήματα η β επιπέδου σου από αυτά που μας λες! 

Εμας το dvd ειναι κυρίως ασπρόμαυρο κ προς το τέλος γίνεται έγχρωμο για λίγο κ βλέπουμε τη φατσούλα!! Τα μεγάλα χειλάκια του άντρα μου τα έχει πάρει κ είναι μια γλύκα!!!!!!!! Πληρώσαμε 120 ευρώ με μικρότερη απόδειξη, αλλιώς ήταν 140... 

Από κιλάκια πήρα ήδη 6... Ουφ!! κ επειδή μου βρήκε αυτό για την πίεση στην εγκυμοσύνη, μου απαγόρεψε να πάρω πάνω απο 12... Γενικότερα κομμένα όλα τα νόστιμα..!

 

Σας φιλώ!! Καλό Σαββατοκύριακο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

christi οποτε εχεις νεα να μας γραψεις!

 

Εγω τη Δευτερα παω για τη β'

Κατερινα συγνωμη που θα σε ρωτησω παλι, την εκανες στο Λητω; σου μετρησαν και τον τραχηλο;;

 

Νικη μου ελπιζω να μη σε ξαναπιασει ο κολικος, πραγματικα οτι χειροτερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! THAGIA περαστικά στη φίλη σου!!! Τα έξι κιλά μια χαρά είναι δεν είναι πολλά!!! MARIELA θα την έκανα στο ΛΗΤΩ αλλά δεν είχε διαθέσιμο ραντεβού και θα αργούσα να την κάνω οπότε την έκανα στο ιατρείο του γιατρού που θα μου την έκανε στο ΛΗΤΩ.  Ναι μου μέτρησε τον τράχηλο και η εξέταση κράτησε περίπου 45 λεπτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου όλα πήγαν πολύ καλά!!!Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το μωράκι μας!!!Είμαι πολύ χαρούμενη!!!!Κοριτσάκι είναι τελικά αν και πάλι δεν ήθελε να μας το δείξει!!!Ο γιατρός είχε τελειώσει με όλες τις μετρήσεις και δεν μπορουσε να δει το φυλο!!!Βγήκα για 10 λεπτα να αλλάξει θέση και μετά κατάφερε να το δει!!!!!χαχαχαχχα!!!!!Ευχομαι τέλεια αποτελέσματα και στα υπόλοιπα κορίτσια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Christi με το καλο το κοριτσακι σου,συγχαρητηρια!

Πεισματαρικο μωρακι απο τωρα!

Μαριελα καλα αποτελεσματα και περιμενουμε κι αλλα καλα νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εχω αϋπνίες... CHRISTI87 συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα! Νικούλα περαστικά για άλλη μια φορά! Ελπίζω να είναι το τελευταίο που σου συμβαίνει και να μείνουν τα παιδάκια όσο γίνεται στην κοιλίτσα σου...Πες τους ότι πρέπει να περιμένουν κι εμας... ;-) MARIELA καλή επιτυχία τη Δευτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα και καλη κυριακη!!!!σημερα εχει γενικη το σπιτι η μαμα με τον αντρα μου!!!!καιγω σερφαρω!!!χαχαχαχαα!!!κοριτσια μου ευχαριστω ολες για τις ευχες σας!!!MARIELA καλη επιτυχια για τη δευτερα!CHRISTI συγχαρητηρια!!!!ολα καλα λοιπον για ολες μας!!!!φιλακια πολλα πολλα σε μανουλες και σπορακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Νικούλα μου εμένα έκανε χθες ο άντρας μου γενική επειδή με την μέση δεν μπορώ να καθαρίζω..μόνο το μπάνιο κάνω κ αυτό με δυσκολία...όσο για τα σποράκια θα διαφωνήσω...είναι μεγάλα πλέον!!!! Θα παρεξηγηθούν αν τα λέμε σποράκια!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ ωχ ωχ δικιο εχεις!!!!αυτα κοντευουν να πανε νηπιο!!!!χαχαχαχαχ!!!!αντε το παιρνω πισω και φιλακια στα....ζουζουνακια μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ας ερθουν τα μωρα μας και μετα θα γεμισει η αγκαλια μας για παντα STALITSA μου!!!τα δικα μου πριν λιγο ξυπνησανε μαλλον και αρχισαν οι σβουρες εκει μεσα!!!!εχω προβληματιστει με το καροτσι σημερα.ενω μεχρι πριν λιγο καιρο ειχαμε σχεδον καταληξει στην chicco για τα διδυμακια που ειναι καροτσι και για νεογεννητα,σκεφτομαι πως εχει ενα αρνητικο.δεν εχει μπαρες μπροστα που αργοτερα που θα μεγαλωσουν θα χρειαζονται και δεν εχει και ποδοσακους.οι αλλες μαρκες που ειδα εχουν τα παραπανω αλλα δεν ειναι για νεογεννητα.μπερδευτηκα!!!!καμια ιδεα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικούλα μου εγώ έριξα μια μικρή ματιά στα καρότσια αλλά περισσότερο θα το ψάξω μέσα στην εβδομάδα.. Άκουσα ότι τα peg perego είναι καλά αλλά ακριβά...δεν ξέρω...θα δω τι θα αγοράσω....Mariela καλή επιτυχία για αύριο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...