Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Ονειράκι τίποτα δεν πήρες!!!stalitsa τρως και εσυ νομίζω!!τα 53 πάντως που ήσουν νομίζω ήταν λίγα!!πόσα δώσατε στη β επιπέδου δεν θυμάμαι αν το είχαμε πει!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμεις είχαμε πληρώσει την αυχενική μαζί με το papp-a 140 στο μητέρα.πιστεύω η β επιπέδου θα είναι πιο φτηνή μιας και είναι μονο ο υπέρηχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθενας με τον πονο του,ξερω,αλλα να σας πω... Εγω που εκανα β επιπεδου δεκα-δεκαπεντε λεπτα λετε να μην ειδε οσα επρεπε;;Ουφ παλι ανησυχια;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σας γραψω τωρα τι εχουν τα χαρτια... Εν τω μεταξυ πως σας φαινεται αυτο;;

 

http://koudounistra.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=yagendoo_VaMazing_2.tpl&product_id=1892&category_id=2&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον γραφει εγινε ελεγχος κοιλιων εγκεφαλου,παρεγκεφαλιτιδας προσωπου,σπονδ.στηλης,τεσσαρων κοιλοτητων καρδιας,πνευμονων,στομαχου,νεφρων,προσθιου κοιλιακου τοιχωματος,ακρων,ουροδ.κυστης και αποτελεσμα καμια ανωμαλια,φυσιολογικη αναπτυξη εμβρυου.Εχει τιμες μετρησεων κσι φωτο υπερηχου.Αυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα γραφει τα εξης.αμφιβρεγματικη διαμετρος,μετωποινιακη διαμετρος,περιμετρος κεφαλης,γεφυροπαρεγκεφαλιδικη δεξαμενη,διαπαρεγκεφαλιδικη διαμετρος,περιμετρος κοιλιας,μηκος μηριαιου,BPD,HC,εκτιμιση βαρους εμβρυου,καρδιακη λειτουργια,κινησεις εμβρυου,θεση πλακουνα,ποσοτητα αμνιακου υγρου,ομφαλιος λωρος (αγγεια),κεφαλη,εγκεφαλος,VA αριστερα και δεξια,εξωτερικη διακογχικη διαμετρος,ρινικο οστο,προρινικο οιδημα,σπονδυλικη στηλη,τραχηλος,αυχενικη πτυχη,θωρακας,πνευμονες,καρδια(κοιλοτητες.,αρτηριακες συνδεσεις,φυσιολογικα τρια αγγεια)διαμετρος αορτης,πνευμονικη αρτηρια,κοιλιακο τοιχωμα,γαστρεντερικο τμημα,ουροποιητικο συστημα,ακρα ανω και κατω,αριστερο βραχιονιο,γεννητικα οργανα,DOPPLER υπερηχογραφια (μηριαια αρτηρια) ,εκτιμιση τραχηλου .και στο τελος γραφει φυσιολογικη αναπτυξη εμβρυων.αυτα κι απο μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν νομίζω ρε κοριτσάκι μου μη σκέφτεσαι ετσι,την αυχενική την είχες κάνει εκεί??Μήπως κράτησε παραπάνω αλλά πέρασε γρήγορα η ώρα γιατί βλέπατε το μωρό και δεν το κατάλαβες??ασε που πορεί το μωρό να ήταν στην ιδανική θέση για να τα δει όλα!!!!!!!Ωραίο το καρότσι και χρηστικό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε που πιστευω καιγω το ιδιο .ο γιατρος σιγουρα ειδε οσα ηθελα και πρεπει.δεν ειναι τυχαιοι οι υπερηχογραφιστες αλλωστε την υπογραφη τους βαζουν οποτε προσεχουν!!θα περασε η ωρα και δεν το καταλαβες παρατηρωντας το μωρακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την αυχενικη την εκανε ο γιατρος μου(θεωρειται ο καλυτερος εδω και πανακριβος),την β την εκανα στο γραφειο του αλλα με υπερηχολογο υπρηχογραφιστρια υπερηχοτετοια τελος παντων που ηρθε απο Αθηνα μονο γιαυτο.Και οι πριν απο μενα 15 λεπτα εκαναν.Πλακουντα,τραχηλο και ποσοτητα αμνιακου δεν κοιταξαν,ολα ηταν στο μωρο μονο.Δεν τους ζορισε η σταση βεβαια,αμεσως τα εβλεπαν.Τι να πω... Ηταν και ο γιατρος μαζι,τεσσερα ματια,ελπιζω να μην παρελειψαν κατι.

Σταλιτσα σε εγδυσαν η μου φαινεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

STALITSA μου καιγω νομιζω οτι ειναι αρκετα αλλα εγινε τωρα και αφου εμπιστευεσαι το γιατρο ουτε να το συζηταμε δεν αξιζει.AURORA μου πλακουντας τραχηλος και αμνιακο ειναι πολυ σοβαρα,χωρις βεβαια να θελω να σε αγχωσω.απο την αλλη μπορει να τα ειδαν ολα αυτα και επειδη ηταν καλα να μην τα ανεφεραν.ολα καλα,δε θελει αγχος κοριτσια!!!και σας το λεω εγω που ειμαι η προσωποποιηση του αγχους αλλα καλο δεν κανει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θαγια συγχαρητηρια για την εξεταση!!!

 

Εμεις 80-100€ θα δωσουμε..

 

 

εγω τα εχω παρει με τους γιατρους που απεργουν και τελειωμο δεν εχουν!!!εκτος που δε θυμαμαι απο ποτε εχω να πληρωθω τελειωνουν και τα φαρμακα!!!!!την ταλαιπωρια αυτη δεν τη βλεπει κανενας!!!!

 

και εγω τα ιδια.. μα ποσο θα κρατησει αυτο το πραγμα;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thagia συγχαρητηρια!Αντε και οι υπολοιπες ναχουμε ολες καλα νεα!

Νικη μου τι να πω,θα ρωτησω το γιατρο για αυτα που λεμε 24 που θα τον δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stalitsa και εγω στον Λίβανο θα την κάνω αλλά εδω δεν έχει dvd!Aurora  δυο γιατροί ήταν εκει δεν νομίζω να μην τα είδαν απλά δεν θα υπήρχε θέμα και για αυτό δεν το ανέφεραν,εδω  βλέπουν τον τράχηλο και στον απλό υπέρηχο!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στον απλο υπερηχο οντως ελεγχε παντα τραχηλο.Να σας πω κατι;Οταν θα γεννηθουν τα μπεμπακια θα βγαλουμε το αχτι μας σε φωτογραφιες και βιντεο!Ε τι;Τωρα που περιμενουμε υπερηχους και αααν θα φαινεται και αααν θα μας δωσουν dvd η φωτογραφιες καλα ειναι;Υπομονηηηηη,θαρθει η Ανοιξη!Κυριολεκτικα!

(γραφω και η κορη-μασιστας με εχει ταραξει στις κλοτσιες,σαν σεισμος γινεται εκει μεσα).

Εν τω μεταξυ ειδα κι αλλο καροτσι οικονομικο αλλα no name.Πειραζει;Ναναι αξιοπιστο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο ειναι το καροτσι απο οτι δειχνει.εμεις παντως μια και δεν καιγομαστε για πολυκαροτσι εχουμε καταληξει στα μοντελα echo της chicco.ειναι πολυ καλα και οικονομικα και ειναι και απο νεογεννητα.οποια δε χρειαζεται πολυκαροτσι ας ριξει μια ματια και σε αυτα.εμενα πηγε ο αντρας μου το απογευμα στο ιατρειο για συνταγη και ειπε ο γιατρος θα με δει τελος ιανουαριου.και κοριτσακια μου ειπε γυρω στα μεσα Μαρτιου πρωτα ο θεος αν εχουμε καλο βαρος μπορουμε να γεννησουμε.οποτε αντε γυρω στις 10 εβδομαδες μου μεινανε!!!!στειλτε μου καλη ενεργεια να κρατηθουμε μεχρι τοτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικουλαααααα θαρθουν τα μωρακια τοσο νωρις;;;;Ολα τελεια θα πανε,δεν ειδες ποσο καλα μεγαλωνουν εκει μεσα κι ας στριμωχνονται.Πωπω 10 εβδομαδες!Τιποτα!

Ουτε εγω ηθελα αρχικα πολυκαροτσι αλλα αν με 300-400€ εχω και πορτ μπεμπε και καθισματακι καλως.Ειδες και το πρωτο που εβαλα το chicco trio enjoy fun;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τοτε μας ειπε οτι ειναι οκ.απλα εγω θα το παλεψω και ελπιζω να φτασουμε 35 εβδομαδες.θα ειναι το ιδανικο.αρα θα το τραβηξω οσο παει να φτασω τελος μαρτη.απλα οι 32 εβδομαδες ειναι οι ασφαλειας αν το εξηγω καλα.ναι αν τα χρειαζεσαι τα εξαρτηματα ειναι καλα αυτα που εβαλες αν και προτιμω το chicco.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...