Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια εγω πηγαινα στις αρχες καθε δυο εβδομαδες για υπερηχο και μετα την αυχενικη καθε τρεις.κανονικα πητ εχω 2/5/14 αλλα πρωτα ο θεος να φτασω 32 εβδομαδων να παρουμε μια ανασα και ελπιζω εγω προσωπικα να μπω 35η.αυτο σημαινει οτι αρχες μαρτη ειμαστε οριακα αλλα τελος μαρτιου θα ειμαι ευτυχισμενη!!!!μακαρι βρε κοριτσια να μη μπουμε μοναδες και να ειναι καλα τα μικρακια μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες! Τι κάνετε? Και γω τα ίδια ΝΙΚΟΥΛΑ θα περιμένω τις εκπτώσεις για να ψωνίσω τον άλλο μήνα!!! Christi εμένα μου συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο! Φοβερές αυπνίες!!! Thagia σου εύχομαι μία καταπληκτική β επιπέδου!!! ΟΝΕΙΡΑΚΙ η ώρα η καλή σου εύχομαι!!! Ελπίζω το μπεμπέ να μην κλωτσάει την ώρα του μυστηρίου και σε πιάσει κανένα νευρικό γέλιο!!!χαχαχα! Όσο για τα τακούνια δεν είναι και απαραίτητα! Μπορείς να βάλεις όμορφες μπαλαρίνες ή ένα 5ποντο τακουνάκι που είναι πιο βολικό! ΝΙΚΟΥΛΑ δεν πειράζει ας γεννηθούν τα μικράκια και μετά κάνεις ότι γάμο θέλεις!!! ΜΑΡΙΕΛΑ αυτό σκέφτηκα και γω να τα πάρω νωρίτερα για να μην τρέχουμε τελευταία στιγμή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Christi μην αγχώνεσαι για τη β επιπέδου δεν υπάρχει λόγος! Εγώ που την έκανα είναι σαν υπερηχογράφημα μόνο που κρατάει αρκετή ώρα γιατί ο εξειδικευμένος γιατρός που θα στην κάνει ψάχνει πολύ καλά να δει και το παραμικρό!!! Εγώ κορίτσια έχω κάνει καμιά δεκαριά υπερηχογραφήματα (μαζί με την αυχενική και τη β) δύο μου φαίνονται λίγοι αλλά ο γιατρός σου θα ξέρει καλύτερα ονειράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως το ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ!!!καλα εισαι κοριτσι?ναι δεν το παιρνω πολυ κατακαρδα ας γεννησω και μετα του δινουμε και καταλαβαινει!!!χαχαχαχα!!!!αλλα θα ηθελα να ειμαι στα ψωνια των μωρων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

8ποντο είναι το τακουνι.Το μωρακι μ ακόμα δεν με εχει κλωτσήσει όταν είμαι όρθια,μονο όταν κάθομαι η ξαπλωνω,αχ αυτές τις μέρες το νιώθω συνέχεια :-D :-D τι ευτυχία!!:-D :-D Σας ευχαριστω πολυ όλες για τις ευχές σας :-D :-D Εγώ φοβάμαι να ψωνισω τόσο νωρίς :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληθεια κοριτσια τα νιωθετε συνεχεια και καθε μερα τα μωρακια?εγω καθε μερα αλλα συγκεκριμενες ωρες της ημερας οχι συνεχεια.βεβαια καπου διαβασα οτι τωρα ειναι σαν νεογνα που σημαινει κοιμουνται κιολας αρα γιαυτο μπορει.η΄δεν εχουν πολυ χωρο επειδη ειναι δυο?παντως οταν τρωω και ειδικα γλυκα,γινεται πανηγυρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι και εγώ διάβασα οτι κοιμούνται σχεδόν 20 ώρες την ημερα.Τρελενομαι όταν το νιώθω και γελαω μονη μου και λέω στο αντρακι μου οτι κλωτσαει η κόρη του (το δεσαμε εμείς) :-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

.Κολαν πηρα απο ebay και επιπλακια μαλλον Θεσ/κη απο eshop.

Θυμασαι απο που τα παραγγειλες; εχεις κανενα λινκ να μας βαλεις;

Θελω και εγωωωω..

 

ολες τα ιδια κανουμε.εγω να δειτε τι καθομαι και διαβαζω ειδικα μετα το χειρουργειο!!!!μαλλον ολες εχουμε τα ιδια αγχη και σκεφτομαστε τα χειροτερα.ομως κοριτσια εγω πιστευω οτι για ολες μας θα πανε ολα καλα!!!αααα και να ρωτησω κατι?οπως ηρθαν τα πραγματα σιγουρα θα γεννησω πιο πριν απο ολες.και σκεφτομουν σημερα βρε λες να μου πουνε ουστ απο την ομαδα πηγαινε στο μαρτη????ε?ε?ε?

Ακου λεει να σου πουμε ουστ.....

Εδω να μεινεις!!!

 

 

εσεις ποτε εχετε β΄?????

Εγω εχω τη Δευτερα στο Λητω και δε βλεπω την ωρα να παμεεεεε!

 

Christi μην αγχώνεσαι για τη β επιπέδου δεν υπάρχει λόγος! Εγώ που την έκανα είναι σαν υπερηχογράφημα μόνο που κρατάει αρκετή ώρα γιατί ο εξειδικευμένος γιατρός που θα στην κάνει ψάχνει πολύ καλά να δει και το παραμικρό!!! Εγώ κορίτσια έχω κάνει καμιά δεκαριά υπερηχογραφήματα (μαζί με την αυχενική και τη β) δύο μου φαίνονται λίγοι αλλά ο γιατρός σου θα ξέρει καλύτερα ονειράκι!!!

Κατερινα θυμαμαι ειχες πεις οτι την εκανες στο Λητω ή θυμαμαι λαθος;

Με ποιο γιατρο την εκανες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα τι ωραία που είναι :-) Θα μου λείψει αυτό το αισθημα όταν με το καλό γεννησω.

 

Θυμαμαι αφου ειχα γεννησει, επιανα τη κοιλια μου απο συνηθεια και περιμενα να αισθανθω το μωρο..οπου φυσικα κοιμοταν διπλα μου χαχαχχα

 

Μετα αλλο σοκ ειναι οταν στις 40 μερες πηγα στο γυναικολογο για να με δει και στον υπερηχο ειδα τη μητρα μου αδεια....ε ρεεεε ξενερωμαααα

χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια εγω β εκανα 10 λεπτα,αντε 15 κι αυτο γιατι σκουντουσε τη μπεμπα να γυρισει για να δει το "σταυρο'' που σχηματιζεται στην καρδια.Πολυ γρηγορα!Αφου ηθελα κι αλλο.

Η μικρη κουνιεται ολη μερα και ηρεμει οταν κι εγω.Ειναι περιεργο,διαβαζα συνηθως το αντιθετο γινεται.Νικουλα επισης στη β μου ειπαν τα μωρακια μεταβολιζουν γλυκοζη και χορευουνμε τα γλυκα.Το δικο μου σκατουλι κλοτσαει οτι και να φαω πλεον.Προχθες εκανε παρτυ με καρμποναρα!Κορη της μαμας τι να πεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aurora ευχαριστω πολυ για το λινκ!

 

Και εμενα μου αρεσει να κρατουν πολυ οι υπερηχοι, αλλα ενταξει, αν δει ο γιατρος αυτα που θελει τουλαχιστον ειμαι ησυχη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια κορίτσιαααα!!!!!

Σας έρχομαι με νέα! Η εξέταση κράτησε 40 λεπτά περίπου και έλεγξε τα πάντα η γιατρός. Ο τράχηλος είναι 4,1 και με εξέτασε και κολπικά για τον τράχηλο να είναι σίγουρη. Μάλλον τότε έφταιγε η πολλή κούραση για τα 3,2 εκ... Ο μπεμπούλης είναι 520 γρ και 22 εκατοστά, κουνιόταν όλη την ώρα και δεν τη άφηνε την γυναίκα να κάνει τη δουλειά της... Η μόνη παρατήρηση που μου έκανε ήταν όταν ο πλακούντας σε κάποιο σημείο δεν αιματώνεται τόσο σωστά πραγμα που μπορεί να μου φέρει υψηλή πίεση ή να γεννηθεί  το μωρό με μικρότερο βάρος. Μου είπε να προσέξω παρα πολύ τη διατροφή μου και να κόψω το αλάτι τελείως και να ασκούμαι ελαφρώς. Ουφ πάει κι αυτό......!!

 

Καλέ έχουμε γάμους;;;;;;; Με το καλό Νικούλα κι Ονειράκι!!!!! ΝΑ μη βάλεις ψηλάς παπούτσια, θα σε ταλαιπωρήσουν, εγώ σε όλο τον γάμο -που ήμουν 3 μηνων- σκεφτόμουν τα ποδαράκια και τη μέση που πονούσε, έκανα πολύ λάθος επιλογή παπουτσιών. Στις φώτο ήμουν ξυπόλιτη να φανταστείς γιατί δεν άντεχα άλλο...

Νικούλα δε σε διώχνουμε με τίποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Christi μην αγχώνεσαι είναι λεπτομερής εξέταση και είναι καλό που ελέγχονται όλα! ΚΑι αν δει το παραμικρό σου δίνει και συμβουλές, εγώ τώρα πως θα ήξερα για να κόψω το αλάτι;;;

Μαριέλα και Κατερινάκι συμφωνώ ότι με τις εκπτώσεις είναι καλή ευκαιρία για τις πρώτες αγορές...

 

Σήμερα πήρα μια πιπίλα και μερικές σαλιάρες, δεν άντεξα!!!!!!  [smilie=sunny.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!!!

Δεν μπαινω πολύ συχνα πλέον γιατι εχω μετακομισει προσφατα και δεν εχουμε ακομη τηλεφωνο-internet...(αποκοπη απο τον πολιτισμο)

Thagia καλη επιτυχια στη β' επιπέδου! Μην ανησυχεις! Όλα θα πάνε καλά!Η δική μου β' επιπέδου αργεί λίγο...πρωτες μερες φεβρουαριου...

Oneiraki σου ευχομαι η ωρα η καλή και να χαρεις τη μερα του γαμου σου με ή χωρις τακούνια!!! Εγώ πάντως φόρεσα 12ποντο την παραμονή της Πρωτοχρονιάς....!!! Ευτυχώς ήταν τραπέζι και την περισσοτερη ώρα καθόμουν....

Niki εύχομαι τα καλύτερα και για το δικό σου γάμο...Σπίτι ακούγεται ακόμη καλύτερο...πιο πρωτότυπο...πιο πριβέ κατάσταση!!!

Κορίτσια εγώ ακόμη δεν εχω νιωσει το μωρακι μου...Μέχρι και το κόλπο με το φακό καναμε προχθες, αλλά τίποτα...Το παιδάκι μας έχει γράψει από τώρα...Ούτε ασχολείται μαζί μας...Τη μία γυρίζει την πλάτη του για να δούμε το φύλο, την άλλη δεν ανταποκρίνεται στο κάλεσμά μας για επικοινωνία...Ευτυχώς που υπάρχουν κι αλλα ντροπαλα μωρα στην ομαδα, αλλά νομίζω οτι δεν ειναι καποια άλλη που να μην το εχει καταλαβει ακομη [smilie=sad10.gif] 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εγω αυριο επιστρεφω Αθήνα... τελειώσαν οι γιορτες!! Thagia συγχαρητήρια για τη β επιπεδου!! Oneiraki κ Νικουλα με το καλο οι γαμοι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...