Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Μας βγήκαν ντροπαλά τα μωρά μας κορίτσια!!!!Και εγώ το νιώθω το μωράκι μου κάθε μέρα και περισσότερο όταν ακούγεται μουσική χαχαχα!!!!!!!kryst μπορεί να είχε βολευτεί πάνω στο εντεράκι σου και για αυτό να σε πονούσε το έπαθα ανήμερα τα χριστούγεννα και όταν άλλαξε θέση το μωρό μου πέρασε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρονια πολλα μανουλες!

 

Καλη Χρονια με υγεια και γερα μωρακια!

Με το καλο σε ολες μας..

 

Συγχαρητηρια για τις αριστες β'επιπεδου...αντε και στα δικα μας σε 10 μερουλες!

 

Θαγια εμενα ο τραχηλος ηταν 4,2 εκατοστα στις 5/12.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!! Εύχομαι ο καινούριος χρόνος να μας χαρίσει το ομορφότερο δώρο που υπάρχει, γερά μωράκια!!!!!! 

 

Εγώ είμαι στο κρεβάτι τις περισσότερες ώρες της ημέρας λόγω του τραχήλου και μιας άτιμης ίωσης που με ταλαιπωρεί... Σταλίτσα, Μαριέλα, Αurora  και Christi ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας μέσα από την καρδιά μου.. Εύχομαι στα καλύτερα και η ξάπλα να βοηθήσει... Σε 5 μέρες έρχεται και η β επιπέδου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Χρόνια πολλά και πάλι!!! THAGIA ο τράχηλος μου είναι 3,8 και ο γιατρός μου είπε ότι όλα είναι πολύ καλά! Οπότε μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια στη β επιπέδου υπομονή 5 μέρες! Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές σας και τα συγχαρητήρια!! Εύχομαι να ακούσω εξίσου καλά νέα από όλες σας!!! Σας φιλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!! Εύχομαι ο καινούριος χρόνος να μας χαρίσει το ομορφότερο δώρο που υπάρχει, γερά μωράκια!!!!!! 

 

Εγώ είμαι στο κρεβάτι τις περισσότερες ώρες της ημέρας λόγω του τραχήλου και μιας άτιμης ίωσης που με ταλαιπωρεί... Σταλίτσα, Μαριέλα, Αurora  και Christi ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας μέσα από την καρδιά μου.. Εύχομαι στα καλύτερα και η ξάπλα να βοηθήσει... Σε 5 μέρες έρχεται και η β επιπέδου!!

κοριτσακι μου καλημερα και καλη χρονια!!!!ο τραχηλος σου απο οτι θυμαμαι ειναι 3,2?ο γιατρος σου ειπε να ξαπλωνεις περισσοτερο?εμενα στην αυχενικη ηταν 3,9 και δε μου ειχε πει τιποτα τοτε.απλα οχι βαρη και πολλες δουλειες.τοτε εκανα μονο ενα μαγειρεμα κανα σκουπισμα και λιγο το μπανιο.στη β΄επιπεδου θα τον ξαναδεις.περαστικα σου μικρη μου να περασει η παλιο ιωση γρηγορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ εγω ειχα κανει μια ερευνα αγορας πριν κρεβατωθω και τα περισσοτερα θα τα παρουμε απο τα mothercare που ειναι στο περιστερι στη γεφυρα ροσινιολ.ειχε ποικιλια και ηταν οικονομικα απο τιμες.για κουνιες ακομα θα δουμε.εσυ εριξες καμια ματια πουθενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ολα καλα στη β επιπεδου.Παει κι αυτο.Ειμαι πολυ χαρουμενη.Thagia μου δε μετρησαν τραχηλο για να σου πω.

Νικουλα το mothercare αν και ποιοτικα εχει πολυ καλα πραγματα το βρηκα λιγο ακριβο.Οχι δηλαδη για πολλες αγορες αλλα για καποια καλα πραγματα,οκ.Ειδα κατι πολυχρωμα φορμακια στο marks n spencer μουρλια!Εντονα χρωματα οχι τα παλ τα κλασσικα.

Για τα απαραιτητα αρχισα να ψαχνω eshop και ξεχωρισα το beboulino.gr και kidplanet.gr.Λογω νησιου ισως βολευουν,διαφορετικα θα παω Θεσ/κη η Γιαννενα.

Πειτε κι εσεις οτι βρισκετε να αλληλοβοηθηθουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο aurora  μου,συγχαρητήρια!!!!!πως να μην είσαι χαρούμενη???το κρυολόγημα ακόμα δεν λεει να φύγει σήμερα θα ξεκινήσω σιρόπι για το βήχα!!!!!Εμείς δεν έχουμε κοιτάξει τίποτα ακόμα θα δω πρώτα τι θα μου δώσουν και μετα θα δω τι χρειάζομαι!!!!Το beboulino πάντως που χάζευα μια μέρα είχε αρκετά καλές τιμές και ποικιλία!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ολα καλα στη β επιπεδου.Παει κι αυτο.Ειμαι πολυ χαρουμενη.Thagia μου δε μετρησαν τραχηλο για να σου πω.

Νικουλα το mothercare αν και ποιοτικα εχει πολυ καλα πραγματα το βρηκα λιγο ακριβο.Οχι δηλαδη για πολλες αγορες αλλα για καποια καλα πραγματα,οκ.Ειδα κατι πολυχρωμα φορμακια στο marks n spencer μουρλια!Εντονα χρωματα οχι τα παλ τα κλασσικα.

Για τα απαραιτητα αρχισα να ψαχνω eshop και ξεχωρισα το beboulino.gr και kidplanet.gr.Λογω νησιου ισως βολευουν,διαφορετικα θα παω Θεσ/κη η Γιαννενα.

Πειτε κι εσεις οτι βρισκετε να αλληλοβοηθηθουμε.

κοριτσακι μου καλημερα και συγχαρητηρια για τη β΄επιπεδου σας!!!!σε βαρος πως ηταν το μωρακι??παντως μου φαινεται περιεργο που δε μετρησανε τραχηλο.οσο για το mothercare εντυπωση μου κανει γιατι σχεδον σε ολα εγω βρηκα διαφορες απο αλλου απο 20 ευρω και πανω.π.χ αποστειρωτη,ριλαξ και τετοια.τα εντονα χρωματα ειναι ομορφα βεβαια αλλα μηπως δεν ειναι πρακτικα?μηπως με το πλυσιμο ξεθωριαζουν?αντε να ριξουμε κι αλλη ερευνα αγορας και να λεμε η μια στην αλλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο aurora  μου,συγχαρητήρια!!!!!πως να μην είσαι χαρούμενη???το κρυολόγημα ακόμα δεν λεει να φύγει σήμερα θα ξεκινήσω σιρόπι για το βήχα!!!!!Εμείς δεν έχουμε κοιτάξει τίποτα ακόμα θα δω πρώτα τι θα μου δώσουν και μετα θα δω τι χρειάζομαι!!!!Το beboulino πάντως που χάζευα μια μέρα είχε αρκετά καλές τιμές και ποικιλία!!!!!!!

Γινεται χαμος τωρα με κρυωμα και ιωση.Ολοι ειναι αρρωστοι.Και κλασσικα πρεπει να κανει τον κυκλο του και σε παιδευει.Τα καλυτερα για μενα ηταν τα nurofen cold and flu αλλα δεν κανει για τα μωρακια μας δυστυχως.

Ηρθε η ωρα να κοιταξουμε πιο σοβαρα απο πριν κουνιες και καροτσακια,τι καλα!Αποστειρωτη και θηλαστρο θελω να βρω τωρα και δεν εχω ιδεα τι τυπου βολευει.Προσπαθω να παιρνω κατι καθε τοσο να τα εχω γιατι για ολα μαζι ξαφνικα δεν θαχω τα χρηματα.

Και να αδειασω το δωματιο σιγα σιγα,τοχω αποθηκη,της τρελης γινεται!

Ασχετο,ασβεστιο και μαγνησιο θα μου δωσει μονο αν χρειαζεται απο τα αποτελεσματα των αιματολογικων.Σιδηρο θα παιρνω κανονικα.

Να σας πω... Απο κοιλιτσες πως τα πατε;;Εγω μικρο φουσκωμα εχω.Λογω...σωσιβιου εχει χωρο η μπεμπα και δε φουσκωνω πολυ.Οι αλλες τρεις κυριουλες στη β επιπεδου ειχαν τεραστιες κοιλιες,επαθα σοκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου καλημερα και συγχαρητηρια για τη β΄επιπεδου σας!!!!σε βαρος πως ηταν το μωρακι??παντως μου φαινεται περιεργο που δε μετρησανε τραχηλο.οσο για το mothercare εντυπωση μου κανει γιατι σχεδον σε ολα εγω βρηκα διαφορες απο αλλου απο 20 ευρω και πανω.π.χ αποστειρωτη,ριλαξ και τετοια.τα εντονα χρωματα ειναι ομορφα βεβαια αλλα μηπως δεν ειναι πρακτικα?μηπως με το πλυσιμο ξεθωριαζουν?αντε να ριξουμε κι αλλη ερευνα αγορας και να λεμε η μια στην αλλη!

Νικουλα μου 461γρ η μικρη 22η εβδομαδα.Μπαμπατσικη τη λεει ο γιατρος αλλα σε νορμαλ ορια.Θα δω τον προηγουμενο υπερηχο μηπως γραφει για τραχηλο,θυμαμαι το ειχε ελεγξει αλλα δεν μου ειπε προφορικα ποσο.Πως το γραφει στα χαρτια σας μηπως δεν το ειδα;;;

Εδω στο νησι τα mothercare εχουν μικρη ποικιλια και για φορμακια ειδα 30αρες τα δυο νομιζω;;Ακομα τρεχω.Οντως τα εντονα χρωματα ξεβαφουν συνηθως αν και θα τα δοκιμασω ηταν γλυκουτσικα!

Πως εισαι εσυ;Ταινιες και βιβλια;Τι κανεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

 

Στη β'επιπεδου που εκανα στη κορη μου, δεν ειχαν μετρησει τον τραχηλο μου, και ουτε ο τοτε γιατρος μου τον ειχε μετρησει.

Τωρα τον μετρησαμε γιατι ειχα συσπασεις, αλλα ευτυχως δεν ηταν πειραγμενος!

 

Αν θελετε οικονομικη λυση για κουνια, υπαρχει και το ΙΚΕΑ, μπορειτε να παρετε την κουνια και να διαλεξετε ενα καλυτερο στρωμα απο καταστημα με στρωματα.

Mothercare και Marks&spencer πιστευω οτι εχουν καλη ποιοτητα σε βαμβακερα φορμακια, και απο εκει θα παρω και καποια εξτρα για το μωρο.

Κατα καιρους βαζουν προσφορες και υπαρχουν και ραφια με παλιοτερα σχεδια τα οποια εχουν χαμηλοτερες τιμες!

Παντως εντονα χρωματα απο αυτα τα καταστηματα δε μου εχουν ξεβαψει ;)

 

aurora θηλαστρο μπορει να μη χρειαστεις, αν βαλεις το μωρο σωστα στο στηθος δεν υπαρχει λογος να κανεις τετοια αγορα.

Αν θες παντως ενα καλο ειναι αυτο http://www.pharmacyathome.gr/brand/medela/medela-medela-mini-electric.html?gclid=CM_alvq65LsCFYlF3godN04AGw

Εγω ποτε δε μπορεσα να αντλησω γαλα με θηλαστρο.. και δε χρειαστηκε ευτυχως, απλα το δοκιμασα μια δυο φορες να δω τι βγαζω χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικουλα μου 461γρ η μικρη 22η εβδομαδα.Μπαμπατσικη τη λεει ο γιατρος αλλα σε νορμαλ ορια.Θα δω τον προηγουμενο υπερηχο μηπως γραφει για τραχηλο,θυμαμαι το ειχε ελεγξει αλλα δεν μου ειπε προφορικα ποσο.Πως το γραφει στα χαρτια σας μηπως δεν το ειδα;;;

Εδω στο νησι τα mothercare εχουν μικρη ποικιλια και για φορμακια ειδα 30αρες τα δυο νομιζω;;Ακομα τρεχω.Οντως τα εντονα χρωματα ξεβαφουν συνηθως αν και θα τα δοκιμασω ηταν γλυκουτσικα!

Πως εισαι εσυ;Ταινιες και βιβλια;Τι κανεις;

μια χαρα η μπεμπουλα!!!γυναικαρα με τα ολα της!και μενα ηταν η κορη 430 και ο γιος 410 την 21η εβδομαδα που εκανα το β΄επιπεδου.μωρε αυτα θα τα γραψουμε κατευθειαν νηπιο!!!!χαχαχαχαχα!!!εμανα κανονικα στα ελληνικα γραφει τραχηλος και διπλα το μηκος σε χιλιοστα.για τα mothercare λεω εκτος ρουχων αποστειρωτη βρηκα της chicco με 40 ευρω π.χ και τον ιδιο αλλου τον ειδα 60 και βαλε.εγω κοριτσι ξαπλες και αγιος ο θεος!!!τηλεοραση ιντερνετ και κανενα βιβλιαρακι.που θα πανε θα περασουν οι βδομαδες!!!αααα και οσο για κοιλια ενα θα σας πω κοριτσια.δε βλεπω τα ποδια μου πια!!!!χαχαχαχαχαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

 

Στη β'επιπεδου που εκανα στη κορη μου, δεν ειχαν μετρησει τον τραχηλο μου, και ουτε ο τοτε γιατρος μου τον ειχε μετρησει.

Τωρα τον μετρησαμε γιατι ειχα συσπασεις, αλλα ευτυχως δεν ηταν πειραγμενος!

 

Αν θελετε οικονομικη λυση για κουνια, υπαρχει και το ΙΚΕΑ, μπορειτε να παρετε την κουνια και να διαλεξετε ενα καλυτερο στρωμα απο καταστημα με στρωματα.

Mothercare και Marks&spencer πιστευω οτι εχουν καλη ποιοτητα σε βαμβακερα φορμακια, και απο εκει θα παρω και καποια εξτρα για το μωρο.

Κατα καιρους βαζουν προσφορες και υπαρχουν και ραφια με παλιοτερα σχεδια τα οποια εχουν χαμηλοτερες τιμες!

Παντως εντονα χρωματα απο αυτα τα καταστηματα δε μου εχουν ξεβαψει ;)

 

aurora θηλαστρο μπορει να μη χρειαστεις, αν βαλεις το μωρο σωστα στο στηθος δεν υπαρχει λογος να κανεις τετοια αγορα.

Αν θες παντως ενα καλο ειναι αυτο http://www.pharmacyathome.gr/brand/medela/medela-medela-mini-electric.html?gclid=CM_alvq65LsCFYlF3godN04AGw

Εγω ποτε δε μπορεσα να αντλησω γαλα με θηλαστρο.. και δε χρειαστηκε ευτυχως, απλα το δοκιμασα μια δυο φορες να δω τι βγαζω χαχαχα

MARIELA μου καλημερα!!για κουνια ειχα σκεφτει καιγω την ΙΚΕΑ αλλα τελικα ειπαμε να παρουμε απο τωρα και αυτες που γινονται κρεβατακια μετα.αν ειναι τα χρωματα καλα θα δοκιμασω και απο mothercare.εκανες συσπασεις κοριτσακι?σου εδωσε ο γιατρος τιποτα?προσεχε και ξεκουρασου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Τι κάνετε;;;;;;;; Νικούλα ναι, 3,2 είναι, μου είπε ξεκούραση όχι τελείως ξάπλα αλλά τώρα έχω και συσπάσεις, συν την ίωση οπότε είμαι στο κρεβάτι.... Εμένα στην αυχενική ήταν 4,2, τότε δεν μου είχε πει τίποτα...

 

Εντωμεταξύ ρε παιδιά 1,80 ύψος έχω και όλο το ύψος στον κορμό, τόσο χώρο έχει να ανέβει κι αυτό εκεί κάτω κάθεται..... Εμένα στην 19η εβδομάδα ήταν ήδη 320 γρ, σαν να ήταν στην 20η!! Ποιος ξέρει πόσο θα μεγάλωσε ακόμη... Ξέρετε είναι και ο άντρας μου που είναι γεννήθηκε 5.600 γρ. και έχω μια έννοια μήπως μοιάσει σε εκείνον...  

 

Aurora τι καλά που πήγαν όλα καλά και με σένα!!!!!!!!!!! :) :)

 

Κατερινάκι σ ευχαριστώ για τα ενθαρρρυντικά σου λόγια... Με είχε πάρει λίγο από κάτω.. Εγώ έχω δει σχέδιο για κούνια και συρταριέρα από τα pre natal και θα μου την φτιάξει ένας φίλος του άντρα μου που είναι ξυλουργός..! Καρότσι θα πάρω της peg perego , είναι λίγο ακριβό αλλά αντέχει πολύ οπότε θα μας βγάλει και το δεύτερο παιδάκι και κάποιοι φίλοι μας θα μας δώσουν την καλαθούνα και το καθισμάτάκι αυτοκινητου της ίδιας μάρκας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Τι κάνετε;;;;;;;; Νικούλα ναι, 3,2 είναι, μου είπε ξεκούραση όχι τελείως ξάπλα αλλά τώρα έχω και συσπάσεις, συν την ίωση οπότε είμαι στο κρεβάτι.... Εμένα στην αυχενική ήταν 4,2, τότε δεν μου είχε πει τίποτα...

 

Εντωμεταξύ ρε παιδιά 1,80 ύψος έχω και όλο το ύψος στον κορμό, τόσο χώρο έχει να ανέβει κι αυτό εκεί κάτω κάθεται..... Εμένα στην 19η εβδομάδα ήταν ήδη 320 γρ, σαν να ήταν στην 20η!! Ποιος ξέρει πόσο θα μεγάλωσε ακόμη... Ξέρετε είναι και ο άντρας μου που είναι γεννήθηκε 5.600 γρ. και έχω μια έννοια μήπως μοιάσει σε εκείνον...  

 

Aurora τι καλά που πήγαν όλα καλά και με σένα!!!!!!!!!!! :) :)

 

Κατερινάκι σ ευχαριστώ για τα ενθαρρρυντικά σου λόγια... Με είχε πάρει λίγο από κάτω.. Εγώ έχω δει σχέδιο για κούνια και συρταριέρα από τα pre natal και θα μου την φτιάξει ένας φίλος του άντρα μου που είναι ξυλουργός..! Καρότσι θα πάρω της peg perego , είναι λίγο ακριβό αλλά αντέχει πολύ οπότε θα μας βγάλει και το δεύτερο παιδάκι και κάποιοι φίλοι μας θα μας δώσουν την καλαθούνα και το καθισμάτάκι αυτοκινητου της ίδιας μάρκας.. 

οποτε ξαπλα και κανε υπομονη!αν αρχισες συσπασει μηπως σου δωσει και τιποτα εκτος και δεν ειναι πολλες μεσα στη μερα και δεν τον ανησυχουν.ολα καλα θα πανε!θρεφταρακι θα βγει και το δικο σου!αντε αντε με το καλο ολες μας!!!!εμεις καροτσι θα παρουμε το chico echo twin που ειναι και για νεογεννητα βεβαια δεν ειναι πολυκαροτσι αλλα δεν το χρειαζομαστε προς το παρον και ειναι και το πιο οικονομικο για διδυμα που βρηκαμε.κουνια και επιπλα γενικα ακομα το ψαχνουμε εγω ιντερνετικως και θα δουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μια διορθωση κοριτσια!!!!!!τα χω χασει η ξαπλωμενη!!!!οταν ελεγα βρηκαμε οικονομικα πραγματα δεν εννοουσα το MOTHERCARE μπερδευτηκα!!!!!!!το MOTHERBABY ελεγα που ειναι περιστερι.παει το΄χασααααα!!!!χαχαχαχαχα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια,να ρωτησω οταν λετε εχετε συσπασεισ τι ακριβως νιωθετε?οταν πατε στο γιατρο το βλεπει?εγω πηγα προχτεσ κ ενω τουπα για πονακια πουχω δεν μουπε κατι ιδιαιτερο.επισης το μωρο ηταν σε τετοια θεση που ακομα δεν ειδαμε φυλο μπορει ναμαι κ η μονη που θα το δω στη β επιπεδου :) στις 27 ιανουαριου θαμαι στην 23βδομ.εσεις σε ποια βδομ πηγατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλη κυριακη σε ολες μας!!!βλεπω εχει καλο καιρο εξω!!!KRYST μου οι συσπασεις ειναι οταν πετρωνει η κοιλια και γινεται σκληρη.οταν αυτο κραταει λιγα δευτερολεπτα χωρις πονο η΄αιματακι ειναι φυσιολογικο για τις εβδομαδες μας και δεν ανησυχουμε.οταν πετρωνει η κοιλια και αυτο συνοδευεται απο πονους περιοδου και γινεται σε τακτα χρονικα διαστηματα δηλαδη πολλες την ημερα τοτε ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα.εγω τη β΄επιπεδου την εκανα 21η εβδομαδα.οσο για το φυλλο μην ανησυχεις εχουμε κι αλλα ντροπαλα μωρακια που δεν το δειχνουν!!!για να δεις τη συσπαση σε υπερηχο νομιζω οτι πρεπει να κανεις καρδιοτοκογραφημα οχι σε απλο υπερηχο.αυτα!!!!ελπιζω να βοηθησα.επισης οσο περνανε οι βδομαδες μικρες και λιγες συσπασεις εχουμε αλλα ειναι φυσιολογικες οποτε μην αγχωθεις.απλα κατι που τελευταια το λεω μεχρι αηδιας.οποια αλλαγη βλεπουμε αμεσως ερωτηση στο γιατρο!εκεινος ξερει την καθε περιπτωση ξεχωριστα εμεις δινουμε γενικες πληροφοριες η καθε μια σε σχεση με την περιπτωση της.φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνουν τα κορίτσια μου??εγώ δεν τον αντέχω άλλο αυτό το βήχα,ευτυχώς που το μωράκι μου κλωτσάει!!!!!!Είμαι στην 20η εβδομάδα και πριν μια βδομάδα ήταν 280γρ και εμείς στη β επιπέδου θα μάθουμε το φύλο του μωρού μας!!!Εμένα τις συσπάσεις τις είδε από τον υπέρηχο μου έδωσε διπλή δόση μαγνήσιο για λίγες μέρες και ξεκούραση ο τράχηλος ήταν εντάξει μου είπε αλλά δεν ξέρω πόσα cm  και μετά από μια εβδομάδα ξανακάναμε υπέρηχο και μου είπε οτι η μήτρα μου έχει ηρεμήσει!!!! Thagia εσένα με την ίωση σου έδωσε τίποτα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου,περαστικά στις αρρωστουλες :-D Kryst κ εμείς στην β επιπέδου θα μάθουμε φύλο,αν κ μας είχε πει στην αυχενική οτι μάλλον ειναι κοριτσάκι.Και εγω στις 23 εβδομαδες θα είμαι όταν θα την κάνω,στις 20-1.Πονους περιόδου έχω κ εγώ αλλά χωρίς πετρωματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μου!!! Εχω παει στο χωριο κ δεν εχω ιντερνετ!! Τωρα ομως βρηκα κ μπήκα να δω τα νεα σας!! Εχω σκασει στο φαγητο κ κλασικά ο μπεμπης μας κλωτσαει παρα πολυ!!! Χαιρομαι που ειστε ολες καλα!! Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niki δηλ αν καταλαβα πετρωμα κ συσπασεις ειναι το ιδιο, γιατι τν ρωτησα για πετρωμα κ οκ δεν νιωθω κατι τετοιο οποτε μαλλον εχω τα απλα πονακια. ευχαριστω για την αμεση απαντηση κ οντως καθε αλλαγη πρεπει να την αναφερουμε.christy oneiraki μας βγηκαν οντως ντροπαλα τα μπεμπακια δεν θελουν να δουμε τι ειναι ακομα :) αν κ γω νομιζω για κοριτσακι βασικα γιατι λεν τα αγορακια φαινονται απο νωρις,ποιος ξερει!αλλα γερα κ υγιη ναναι πανω απολα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κοριτσι καλα καταλαβες η συσπαση ουσιαστικα ειναι πετρωμα της μητρας που εμεις το καταλαβαινουμε στην κοιλια.ΣΤΑΛΙΤΣΑ να περασετε σουπερ!!!!ΟΝΕΙΡΑΚΙ ειναι εντονοι και διαρκειας οι πονοι?ο γιατρος το ξερει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...