Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

οτι ειναι καλη περιοδος κ οχι επικινδυνη για το μωρο.κ μενα με φανηκε καπως αλλα επειδη μουπε οτι οι πονοι αριστερα κ δεξια δεν ειναι απο προβλημα στη μητρα εμεινα σ'αυτο.εγω βεβ ειμαι κ φοβητσιαρα τωρα νομιζω ποναω παντου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια μου ειδαμε τον μπεμπη μας σημερα!!! Κοιμοταν κ οταν ξυπνησε ειχε λοξυγγα!!! Ειχε πολυ φαση!! Ειναι αρκετα ψηλο!! Τωρα περιμενω την επομενη Δευτέρα να κανω το β επιπέδου!! Σας φιλω!!

καλημερα κοριτσακι μου!!!λοξυγγα ο μικρος ε????τον σκεφτοταν η μαμα και ο μπαμπας φαινεται!!!!ερε πλακα που εχουν τα πιτσιρικακια μας!!!!εμας εχθες η κορη μας εριξε αλλο ενα φασκελο!!!!μας ειχε ξαναδειξει χερακι ανοιχτο στον προηγουμενο υπερηχο!τσαουσα θα βγει η μικρη.ο γιος ηταν πιο ησυχος και αφηνε να τον μετρησουμε και ας τον ενοχλουσαμε τον καημενο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οτι ειναι καλη περιοδος κ οχι επικινδυνη για το μωρο.κ μενα με φανηκε καπως αλλα επειδη μουπε οτι οι πονοι αριστερα κ δεξια δεν ειναι απο προβλημα στη μητρα εμεινα σ'αυτο.εγω βεβ ειμαι κ φοβητσιαρα τωρα νομιζω ποναω παντου!

καλημερα μικρη μου!!!οντως αριστερα δεξια ειναι που μεγαλωνει απλα η μητρα και οχι κατι ανησυχιτικο.ο γιατρος προφανως το ειπε ξεροντας προσωπικα εσενα και την εγκυμοσυνη σου οποτε ολα καλα!!!!ουτε αγχος θελει ουτε φοβο.εμπιστοσυνη στο γιατρο σου θελει!!!!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!! Χαίρομαι που όλες είστε καλά!!! Θέλω να σας δώσω από καρδιάς τις καλύτερες ευχές μου!!! Εύχομαι καλά Χριστούγεννα με υγεία, αγάπη, πολλές κλωτσίες απ΄τα μωρούλια σας και πολύ φαγητό!!!!!!!!!!!!!!!! Χρόνια πολλά και κυρίως ευτυχισμένα SOFARI, NIKI, THAGIA, MARIELA, KRYST, ONEIRAKI, AURORA, STALITSA!!!!! Ελπίζω να μην ξέχασα καμιά σας αλλά αν έκανα αυτό το λάθος δεν θα έγινε σκόπιμα!!!! Πολλά γλυκά φιλιά στις κοιλίτσες σας!!!! [smilie=wav.gif]  [smilie=wav.gif]  [smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλά και σε σένα γλυκιά μου και σε όλα τα κοριτσακιααα!! Καλά χριστούγεννα :-D και απο εμένα πολλά φιλάκια στις κοιλιτσες σας :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά σε όλες τις μέλλουσες μανούλες και τα μωράκια τους!!!!! Καλά Χριστούγεννα να έχουμε με υγεία, αγάπη, ευτυχία!!! Άφθονο φαγητό κ πολύ κλωτσίδι από τα μπεμπάκια μας!!!!!! [smilie=love4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά!!! Καλά Χριστούγεννα σε όλες τις κοιλίτσες!!! Σκεφτείτε ότι του χρόνου τέτοια εποχή θα έχουμε τα μπεμπάκια μας αγκαλίτσα δίπλα στο χριστουγεννιάτικο δέντρο...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα καλα χριστουγεννα σε ολες τις μανουλες και τα μωρακια μας!!!!!!πρωτα ο θεος του χρονου θα εχουμε τα πιτσιρικακια μας αγκαλια!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλημερα.πως ειμαστε μανουλες και μαμαδες?εγω καλα ξαπλα εννοειται και ελπιζω να πανε ολα καλα!τα μικρα εδω και 2 εβδομαδες κανουν παρτι στην κοιλια της μαμας!!!μα υπαρχει ωραιοτερο συναισθημα να καταλαβαινεις τις ζωουλες μεσα σου?μαλλον οταν τα κρατησουμε αγκαλιτσα!!!!μεχρι τοτε θα επικοινωνουμε εσωτερικα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

 

Χρονια πολλα πολλα με υγεια με το καλο να ερθει και ο καινουριος χρονος και να μας φερει γερα μωρα!!!!!!

 

Εγω εχω ακομα σχεδον 20 μερες για τη β'επιπεδου!

 

Νικη χαιρομαι που ολα πανε καλα με τα μωρα σου, θετικη σκεψη και θα συνεχισεις ετσι!!

 

Αυτο με τις αλλεργιες μπορει να εχει μια βαση αλλα αν ηταν ετσι θα μας ελεγαν να μη καταναλωνουμε καθολου γαλακτοκομικα μιας και ειναι τα νουμερο ενα αλλεργιογονα που επηρεαζουν ενα μωρο.

Οποτε η αποχη ξεκιναει με το θηλασμο, αν δουμε οτι κατι πειραζει το μωρο τοτε το βγαζουμε απο τη διατροφη μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

 

Χρονια πολλα πολλα με υγεια με το καλο να ερθει και ο καινουριος χρονος και να μας φερει γερα μωρα!!!!!!

 

Εγω εχω ακομα σχεδον 20 μερες για τη β'επιπεδου!

 

Νικη χαιρομαι που ολα πανε καλα με τα μωρα σου, θετικη σκεψη και θα συνεχισεις ετσι!!

 

Αυτο με τις αλλεργιες μπορει να εχει μια βαση αλλα αν ηταν ετσι θα μας ελεγαν να μη καταναλωνουμε καθολου γαλακτοκομικα μιας και ειναι τα νουμερο ενα αλλεργιογονα που επηρεαζουν ενα μωρο.

Οποτε η αποχη ξεκιναει με το θηλασμο, αν δουμε οτι κατι πειραζει το μωρο τοτε το βγαζουμε απο τη διατροφη μας!!

καλως το κοριτσι μας!!!!ολα καλα ναι μονο που η μαμα τους εχει γινει φαρμακαποθηκη αλλα δεν πειραζει καθολου!!!!χαλαλι τους!!!με το καλο να κανεις καισυ τη β΄επιπεδου σου.οντως τα γαλακτοκομικα ειναι απαραιτητα στην εγκυμοσυνη.μετα με τα μωρακια μας θα δουμε πως θα τα πανε και αναλογα πραττουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα και ευτυχισμενα με υγεια,χαρα,τυχη και αγαπη!Συντομα αγκαλιτσα με τα μωρακια μας!

 

[smilie=occasion18.:  (*)  (*)  (*)  :ymparty:

χρονια πολλα μικρη μου και σε σενα και σε ολες μας!!το κυριοτερο γερα και τυχερα μωρακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες!

Νικη μου ετσι οπως τα λες,χαλαλι και τα φαρμακα και ολα.Βιαζονται να σου μιλησουν τα σκατουλια.

Η μπεμπα το τριημερο των Χριστουγεννων με εχει ταραξει στις κλοτσιες.Πριν δεν ημουν καν σιγουρη αν εκεινο το χτυπηματακι μια φορα τη μερα ηταν εκεινη.Τωρα ξεσαλωσε.Αφου χθες κανα δυο φορες πεταχτηκα!

Μαριελα κι εγω τωρα τρωω τα παντα εκτος απο τονο και ξιφια λογω υδραργυρου.Αν εχει το μωρακι αλλεργια θα φανει πολυ αργοτερα.

Η πιεση μου σταθερα 13-7.Σταματησε να ανεβαινει.Δεν εκοψα αλατι.

 

Σε μια εβδομαδα θα παω για β επιπεδου κι εγω.Ξερω,ειναι πρακτικα αδυνατο,αλλα μου λειπει η μπεμπα που δεν την εχουμε αγκαλια να της δειχνουμε τα φωτακια... Του χρονου ομως θα εχει πολλη πλακα!

 

Απο οταν αλλαξε η σελιδα εξαφανιστηκε το τικερακι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κορη μου εχει αλλεργιες σε διαφορα τροφιμα.

Απο 2μιση μηνων παρουσιασε δερματιτιδα οποτε καταλαβαμε οτι ηταν ενα ευαισθητο μωρο. Η αλλεργια της κορης μου φαινεται στο δερμα (δλδ αν τη πειραξει κατι αμεσως κοκκινιζει φουντωνει ξυνεται κλπ), αλλα παιδια τα χτυπαει στο γαστρεντερικο.

Τωρα ειμαι περισσοτερο υποψιασμενη και θα ζητησω απο το μαιευτηριο να μη δωσουν στο μωρο καθολου ξενο γαλα για να μη πυροδοτησουμε καμια αλλεργια παλι...μιας και υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να εχει και το δευτερο..

Ας ελπισουμε να το γλιτωσουμε αυτη τη φορα γιατι πραγματικα ειναι πααααααρα πολυ δυσκολο να εχεις αλλεργικο παιδι :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες!

Νικη μου ετσι οπως τα λες,χαλαλι και τα φαρμακα και ολα.Βιαζονται να σου μιλησουν τα σκατουλια.

Η μπεμπα το τριημερο των Χριστουγεννων με εχει ταραξει στις κλοτσιες.Πριν δεν ημουν καν σιγουρη αν εκεινο το χτυπηματακι μια φορα τη μερα ηταν εκεινη.Τωρα ξεσαλωσε.Αφου χθες κανα δυο φορες πεταχτηκα!

Μαριελα κι εγω τωρα τρωω τα παντα εκτος απο τονο και ξιφια λογω υδραργυρου.Αν εχει το μωρακι αλλεργια θα φανει πολυ αργοτερα.

Η πιεση μου σταθερα 13-7.Σταματησε να ανεβαινει.Δεν εκοψα αλατι.

 

Σε μια εβδομαδα θα παω για β επιπεδου κι εγω.Ξερω,ειναι πρακτικα αδυνατο,αλλα μου λειπει η μπεμπα που δεν την εχουμε αγκαλια να της δειχνουμε τα φωτακια... Του χρονου ομως θα εχει πολλη πλακα!

 

Απο οταν αλλαξε η σελιδα εξαφανιστηκε το τικερακι μου...

βιαζονται λες?παραβιαζονται κιολας!!!χαχαχαχα!!!πριν διαβασω το μνμ σου αυτο ακριβως σκεφτομουν.του χρονου τα χριστουγεννα πρωτα ο θεος θα τα εχουμε ολες και θα μας τρελαινουν με τα καμωματα τους!να κανονισουμε συναντηση να τα παμε να δουν το δεντρο στο συνταγμα!!!!ολες με τα καροτσακια φανταζεσαι??και οντως ειμαστε στις βδομαδες που τα καταλαβαινουμε πολυ πλεον!!!!με το καλο η β΄επιπεδου σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια,και εγώ νιώθω το μωρακι μου πιο έντονα,το ένιωσε και ο μπαμπάς μας :-D Αχ εμείς σε 24 μέρες έχουμε Β επιπεδου.Καλά όλα θα πάνε καλη μου να μην ανησυχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταλιτσα μου ολα καλα θα πανε θα δεις!και ειναι καλυτερο απο την αυχενικη γιατι ειναι πια ολοκληρωμενο παιδακι!θα τα παιξετε μαμα και μπαμπας!!!ονειρακι και σε σενα τελεια θα ειναι.το ενιωσε και ο μπαμπας σας ε??τυχερος!!!ο δικος μας εκατσε ο καημενος καμια ωρα σημερα με το χερι στην κοιλια μου και δεν καταλαβε τιποτα!!!ενω εγω τα καταλαβαινα εκεινος οχι.αλλα δε θα σταματησουμε τις προσπαθειες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Χρόνια πολλά και πάλι!!! ΝΙΚΟΥΛΑ μου όχι δεν υπάρχει τίποτα ωραιότερο! Και γω το νιώθω το μωράκι μου σχεδόν κάθε μέρα και το ένιωσε και ο μπαμπάς! ΜΑΡΙΕΛΑ αυτό εύχομαι και γω να μας φέρει γερά μωράκια! AURORA ευτυχώς που σταθεροποιήθηκε η πίεση σου!!! ΣΤΑΛΙΤΣΑ μαζί θα κάνουμε τη β επιπέδου εύχομαι να γυρίσουμε και οι δυο με καλά νέα!!! ΟΝΕΙΡΑΚΙ υπομονή για τη β επιπέδου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerina μου κ εγω ελπίζω να εχουμε καλα νεα απ τα μωράκια μας!!!!!! Niki μου σε ευχαριστώ!!! Ο αντρας μου ανυπομονει να πάμε την Δευτέρα!! Oneiraki μου έχεις μερουλες ακομη!! Υπομονη!! Σε ευχαριστώ παντως για την αισιοδοξία που μου δίνεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!!!!!!!!!!!!!! Χρόνια πολλά κι ευτυχισμένα με υγεία και πολύ πολύ αγάπη!!!!!!!!!!!!!! Με το καλό να έρθει η πιο όμορφη χρονιά για όλες μας, η χρονιά που θα γεννηθούν οι ψυχούλες που είναι μέσα μας!!!!!!!! 

 

Έλειπα ένα μικρό ταξιδάκι με τον αντρούλη μου κι είχα μέρες να μπω! Και το δικό μου καμάρι κουνιέται πολλές φορές μέσα στη μέρα και ειδικά αν τον ενοχλεί η στάση που κάθομαι ή που είμαι ξαπλωμένη...! Η β' επιπέδου είναι σε 11 μέρες, δεν περνάνε με τίποτα...! 

Χαίρομαι που είστε όλες καλά!!!!  [smilie=love1.gif]  [smilie=love1.gif]  [smilie=love1.gif]  [smilie=love1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολα τα κοριτσια!σημερε εχει μια πολυ ωραια μερα απο οτι βλεπω τουλαχιστον!!!!να εχετε ολες μια υπεροχη κυριακη!!!!εγω απο την παρασκευη ξεκινησα και μαγνησιο.παιρνει καμια αλλη?ξερω οτι το δινουν και ανεξαρτητα απο συσπασεις.πλακα πλακα θα στειλω τον αντρα μου στα τζαμπο να μου παρει το κουτακι που ειναι για τα φαρμακα!!!!χαχαχαχαχα!!!!για να τα θυμαμαι ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...