Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας τσουπρες!Ειμαι πολυ καλυτερα αν και εχω φουσκωμα ακομα.Μαλλον προκειται για προβλημα του εντερου αλλα εξακολουθω να μην ειμαι σιγουρη.Ηταν αργια εδω χθες οποτε απο προχθες το βραδυ και με πονους κτλ κατι επρεπε να κανω.Νοσοκονειο η μονη μου και το πρωτο δε μαρεσε διολου!Το μαγνησιο ειναι ιχνοστοιχειο,καμια διαφορα απο το να επαιρνα πχ σιδηρο η ασβεστιο,τι που πηρα χαπακια μαγνησιο,τι να ετρωγα δυο πιατα ρεβυθια.Ουτροτζεσταν ειναι προγεστερονη,την παραγουμε ηδη οι εγκυες,πηρα λιγο παραπανω.Δεν ειναι φαρμακα,δεν θα διακινδυνευα να παθει κατι το μωρο σε καμια περιπτωση,αλλα νυχτα και μετα αργια κι εγω με σφιξιμο και να ποναω,επρεπε να αντιδρασω.Δεν σκοπευω να το ξανακανω,ηταν αναγκη τωρα.

Πηρα το γιατρο σημερα.Ειπε να μην ανησυχω,ισως προκειται για συσπασεις Μπραξτον_Χιγκς ειτε ειναι εντερο.Αφου δεν ποναω σαν να εχω περιοδο και δεν απλωνεται ο πονος τριγυρω ειπε δεν υπαρχει προβλημα.Θα με δει την αλλη εβδομαδα οπως ηταν κανονισμενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για πειτε τωρα,πως νιωθετε τα μωρακια σας;;Μοιαζει οντως με φτερουγισμα;Εγω ενιωσα καποιες φορες κατι σαν ρευμα,σαν χελι σε νερο να κινειται λιγο αλλα με ολο αυτο το φουσκωμα αυτες τις μερες δε νιωθω τιποτα :-( Ολη η κατω περιοχη εχει δεθει κομπος... Επισης αφου τωρα η κορυφη της μητρας εφτασε λενε το υψος του αφαλου,δεν θαπρεπε ναναι πιο αισθητο;Εγω τιποτα δεν καταλαβαινω,μονο φουσκωσε η κοιλια λιγο παραπανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Χαίρομαι που εισαι καλύτερα Aurora!!!! Εγω καθε μερα το νιωθω το μωρακι μας!! Προχθές το επιασε κ ο αντρας μου!!! Κ φανταστείτε χαρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρομαι aurora που εισαι καλά! Εγώ ακομη δεν το εχω νιώσει το μωράκι μου...:-( Η μονη διαφορά που βλέπω είναι ότι έχει φουσκώσει λιγο η κοιλίτσα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας!!!! Τι κάνετε? AURORA χαίρομαι που είσαι καλύτερα!!!! Μόλις δεις και το γιατρό θα ηρεμήσεις εντελώς! ΣΤΑΛΙΤΣΑ εγώ παρομοίως με την ΣΟΦΑΡΙ δεν το έχω νιώσει ακόμα και ανυπομονώ! Σήμερα στενοχωρήθηκα πολύ γιατί μία γνωστή μου έγκυος έκανε β επιπέδου και κάτι είδε ο γιατρός που τον ανησύχησε για σύνδρομο νταουν οπότε η κοπέλα έκανε παρακέντηση. Ελπίζω να πάνε όλα καλά για εκείνη αν και αγχώθηκα με αυτό που άκουσα γιατί πίστευα ότι αυτό ελέγχεται στην αυχενική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπερα και απο μενα.ειχα μερες να μπω γιατι ειχαμε περιπετεια.την τεταρτη χειρουργηθηκα εκτακτως εκανα περιδεση τραχηλου.ειδα την τριτη το βραδυ κατι σα βλεννη στο σκουπισμα και το ειπα στο γιατρο.μου λεει ελα να κανουμε εναυ υπερηχο να δουμε τραχηλο και σε πεντε λεπτα μεσα ειχα ηδη μπει χειρουργειο.η βλεννη αυτη σημαινε οτι εμπαινεα σε διαδικασι τοκετου.κλεισαμε τον τραχηλο με ραματα τωρα.τα μωρα ειναι καλα γυρισαμε σπιτι κα τωρα πολλαααααα φαρμακα και εντελως ακινησια.ομως δεν πειραζει παραλιγο να τα χασω οποτε θα κανω οτι χρειαστει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπερα και απο μενα.ειχα μερες να μπω γιατι ειχαμε περιπετεια.την τεταρτη χειρουργηθηκα εκτακτως εκανα περιδεση τραχηλου.ειδα την τριτη το βραδυ κατι σα βλεννη στο σκουπισμα και το ειπα στο γιατρο.μου λεει ελα να κανουμε εναυ υπερηχο να δουμε τραχηλο και σε πεντε λεπτα μεσα ειχα ηδη μπει χειρουργειο.η βλεννη αυτη σημαινε οτι εμπαινεα σε διαδικασι τοκετου.κλεισαμε τον τραχηλο με ραματα τωρα.τα μωρα ειναι καλα γυρισαμε σπιτι κα τωρα πολλαααααα φαρμακα και εντελως ακινησια.ομως δεν πειραζει παραλιγο να τα χασω οποτε θα κανω οτι χρειαστει

Κοριτσι μου τι περιπετεια ξαφνικα!Ευτυχως ειστε καλα κι εσυ και τα μωρακια σου!Μπραβο που το προλαβατε.Αμεση αντιδραση κι εσυ και ο γιατρος.

Ηρεμησες τωρα;;;Εισαι καλα;

Ειχες αλλα συμπτωματα νωριτερα;Πονο,συσπαση,κατι;Πως αρχισε διαδικασια τοκετου ετσι ξαφνικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Νικούλα μου έχω σκάσει! Ελπίζω εσύ και τα μωρούλια να είστε καλά και σας στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια!!!!! Μη στεναχωριέσαι όλα θα πάνε καλά θα δεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε??εγω όλα ήσυχα!!!!πο πο βρε νικη μου τι έγινε ετσι ξαφνικά?σου είπε ο γιατρός το λόγο??πως νιώθεις τώρα?ήταν επίπονο??ελπίζω να ήταν το τελευταίο που σου ετυχε και όλα να είναι μια χαρα!!!κρεβατώσου και μη σηκωθείς καθόλου!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Νικη μου τι ξαφνικο ηταν αυτο;

Ολα καλα θα πανε αφου εγινε αυτο που επρεπε!!!

Ξαπλες τωρα και πολλα βιβλια για παρεουλα!!!!

Σου στελνω πολλες πολλες αγκαλιες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Τώρα είδα niki μου τα νεα σου κ στεναχωρεθηκα!! Θα προσευχηθω στο θεουλη να πανε ολα καλα κοριτσι μου!!!! Μακαρι να πανε ολα καλα με τα μωρακια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου τι περιπετεια ξαφνικα!Ευτυχως ειστε καλα κι εσυ και τα μωρακια σου!Μπραβο που το προλαβατε.Αμεση αντιδραση κι εσυ και ο γιατρος.

Ηρεμησες τωρα;;;Εισαι καλα;

Ειχες αλλα συμπτωματα νωριτερα;Πονο,συσπαση,κατι;Πως αρχισε διαδικασια τοκετου ετσι ξαφνικα;

κοριτσακι μου κανενα συμπτωμα,τιποτα μονο η βλεννη που ειδα στο σκουπισμα.ανοιξε ο τραχηλος απο το βαρος των διδυμων ετσι μου ειπε και ναι ευτυχως εγιναν ολα γρηγορα.ελπιζω να πανε ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα .δε μππαινω πολυ συχνα πια γιατι το ασυρματο δικτυο για να το εχω στο κρεβατι ειναι χαλια!ευχαριστω ολες για τις ευχες σας.προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη αν και εχω παθει ενα σοκ ετσι που εγιναν ολα ξαφνικα αλλα προσπαθω να προσαρμοστω και στις νεες καταστασεις.το μονο που εχω να πω ειναι οτι την παραμικρη αλλαγη που θα βλεπετε τηλεφωνο στο γιατρο.δεν ειναι ντροπη και δεν τους ενοχλουμε.εγω αν δεν τον επαιρνα τηλ . γιαυτο που ειδα θα τα ειχα χασει τα μωρακια μου!!!!φτου φτου μακρια απο μας!τωρα πρεπει να προσεχω να μην κανω συσπασεις.ειχε καμια σας?πως ειναι τα συμπτωματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα .δε μππαινω πολυ συχνα πια γιατι το ασυρματο δικτυο για να το εχω στο κρεβατι ειναι χαλια!ευχαριστω ολες για τις ευχες σας.προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη αν και εχω παθει ενα σοκ ετσι που εγιναν ολα ξαφνικα αλλα προσπαθω να προσαρμοστω και στις νεες καταστασεις.το μονο που εχω να πω ειναι οτι την παραμικρη αλλαγη που θα βλεπετε τηλεφωνο στο γιατρο.δεν ειναι ντροπη και δεν τους ενοχλουμε.εγω αν δεν τον επαιρνα τηλ . γιαυτο που ειδα θα τα ειχα χασει τα μωρακια μου!!!!φτου φτου μακρια απο μας!τωρα πρεπει να προσεχω να μην κανω συσπασεις.ειχε καμια σας?πως ειναι τα συμπτωματα?

Νικουλα ηρεμια και ολα θα πανε καλα!Ενταξει,θα ξαπλαρεις λιγο περισσοτερο απο οτι θαθελες αλλα αξιζει τον κοπο.

Οι συσπασεις ειναι σαν να νιωθεις οτι πετρωνει η κοιλια σε καποιο σημειο και μετα επανερχεται.Συνηθως συνοδευεται απο πονο.

Εγω εχω πονακια και τραβηγματα και διαφορα τετοια κι ακομα δεν ξερω αν ειναι συσπασεις η οχι... Σε λιγες μερες θα δω το γιατρο.

Αν νιωσεις σκληρη την κοιλια σε ενα σημειο και πονεσεις να παρεις το γιατρο σου αμεσως.Δινουν μαγνησιο που σταματα τις συσπασεις.

Βεβαια ειναι και λογικο να ξεκινουν καποιες τωρα αλλα για ναναι ακινδυνες πρεπει να κρατουν λιγα δευτερολεπτα.Σου λεω οσα ακουω και διαβαζω,δεν παιρνω και ορκο...

Ελπιζω να εισαι καλα και να σκεφτεσαι θετικα!Τα μωρακια θελουν χαρουμενη μαμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου και παλι ευχαριστω ολες σας για τη συμπαρασταση.καιγω ειμαι αισιοδοξη.ο γιατρος μου ειπε οτι ανησυχουμε οταν η συσπαση δηλαδη το πετρωμα κραταει τουλαχιστον 20 δευτετρολεπτα με πονο και επανερχεται.προς το παρον δεν εχω κατι τετοιο.ολα καλα ελπιζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου και παλι ευχαριστω ολες σας για τη συμπαρασταση.καιγω ειμαι αισιοδοξη.ο γιατρος μου ειπε οτι ανησυχουμε οταν η συσπαση δηλαδη το πετρωμα κραταει τουλαχιστον 20 δευτετρολεπτα με πονο και επανερχεται.προς το παρον δεν εχω κατι τετοιο.ολα καλα ελπιζω.

Τελεια!Ολα καλα τωρα.Να σηκωνεσαι που και που ε;Μη σε πιασει καμια υστερια απο την ξαπλα.Αυριο θα παω γιατρο να δουμε τι ειναι ολα αυτα τα τσιμπηματα και τραβηγματα και αλλα τετοια που με ταλαιπωρουν.

Τι γνωμη εχετε για μεταχειρισμενα ρουχαλακια;Με τρωει να πω εγω τα θελω ολα καινουργια για το μωρο μου,αλλα ειλικρινα η οικονομικη μου φαση αυτη τη στιγμη με γονατιζει... Και δεν θα αλλαξει δραματικα για κανενα χρονο ακομα.Τι λετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελεια!Ολα καλα τωρα.Να σηκωνεσαι που και που ε;Μη σε πιασει καμια υστερια απο την ξαπλα.Αυριο θα παω γιατρο να δουμε τι ειναι ολα αυτα τα τσιμπηματα και τραβηγματα και αλλα τετοια που με ταλαιπωρουν.

Τι γνωμη εχετε για μεταχειρισμενα ρουχαλακια;Με τρωει να πω εγω τα θελω ολα καινουργια για το μωρο μου,αλλα ειλικρινα η οικονομικη μου φαση αυτη τη στιγμη με γονατιζει... Και δεν θα αλλαξει δραματικα για κανενα χρονο ακομα.Τι λετε;;

κοριτσακι μου μην το σκεφτεσαι.αν υπαρχουν πραγματα που μπορουν να σου δανεισουν να τα παρεις.ετσι και αλλιως τα πρωτα ρουχαλακια δηλαδη μεχρι το χρονο περιπου δεν τα φορανε παρα πολυ τα μωρακια.μεγαλωνουν βλεπεις συνεχως.οποτε απο ρουχαλακια και πραγματακια οτι μπορεις να βρεις καλο ειναι.ολοι μας καπως ετσι ειμαστε οικονομικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικούλα όλα καλά θα πάνε!!!!!!Aurora μη το σκέφτεσαι καθόλου εγω πάντως θα χρησιμοποιήσω ρούχα που θα μας δώσουν και είναι σε καλή κατάσταση καθώς και πράγματα όπως κούνια,ριλάξ και τέτοια!!!!!θα τα μαζέψω όλα και μετά θα δω τι θα χρειαστεί να αγοράσουμε εμείς!!!!!Είναι πάρα πολλά τα λεφτα που χρειάζεσαι για όλα τα πράγματα απο την αρχή!!!!δεν γίνεται ασε που βρίσκεις πιο οικονομικό υπέρδιπλο κρεβάτι παρα κούνια,έλεος!!!!!!!!εκμετάλλευση!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Εγώ είμαι μιά χαρούλα έχω αρχίσει και φουσκώνω!!! Στις 30 θα κάνω την β επιπέδου και θα έχω σημαντικότερα νέα! Για τα μεταχειρισμένα ρούχα εγώ δεν θα είχα πρόβλημα αν ήταν σε καλή κατάσταση! Απλά δεν έχω καμία φίλη με μωράκι οπότε δεν έχω αυτή την τύχη. Φυσικά και δεν είναι κακό και ειδικά στην αρχή που τα μωρά μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν βρω απο γνωστη η καμια ευκαιρια για ρουχαλακια εδω σκεφτομαι να παρω.

Η μπεμπα στρουμπουλη απο τωρα... 360gr στην 20η εβδομαδα.Ολα καλα κατα ταλλα.

Με πιεση δεν ξερω πως πρεπει να ειμαστε.Ειχα 10-5 και τωρα 12-6.Εσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν βρω απο γνωστη η καμια ευκαιρια για ρουχαλακια εδω σκεφτομαι να παρω.

Η μπεμπα στρουμπουλη απο τωρα... 360gr στην 20η εβδομαδα.Ολα καλα κατα ταλλα.

Με πιεση δεν ξερω πως πρεπει να ειμαστε.Ειχα 10-5 και τωρα 12-6.Εσεις;

ολα καλα δηλαδη ε?μπραβο κοριτσακι μου!!για ρουχαλακια ακομα και αν δε βρεις απο καποιον σκεφτεσαι καθολου τα τζαμπο?εχουν οικονομικα ρουχαλακια και γενικοτερα προικα μωρου και ειναι και σε καλη ποιοτητα απο οτι μου λενε κοπελες που εχουν ηδη ψωνισει.πρωτα ο θεος εγω απο κει θα παρω αρκετα πραγματα.καιγω την ιδια πιεση εχω 12 με 6 συνηθως.μια χαρα ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μου!!! Christi εγω 30/12 θα την κανω κ θα ειμαι στην 22 εβδομαδα. Aurora εμένα η πιεση ειναι 13 κ 8. Χθες εκανα αιματολογικες εξετάσεις κ παρόλο που παιρνω σιδηρο επεσε κι αλλο η αιμοσφαιρινη. Μιλησα με τη γιατρο κ μου αυξησε το σιδηρο. Την Δευτέρα εχω ραντεβου με τη γιατρο κ ανυπομονω να δω το μπεμπουλη μας!!!! Ασχετο αλλα ρωτησατε τιμές για β επιπέδου;;;;

Επεξεργάστηκε από stalitsa12
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανες!

Πως ειμαστε;

Μια εβδομαδα εμεινε για τα Χριστουγεννα!!!!

Οσες παιρνετε αναρρωτικη, τι κανετε τωρα με τις απεργιες; Θα μου πεις δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες...απλα περιμενουμε να ανοιξει ο ΕΟΠΥΥ...αααααχχχχ

Εγω ρουχα απο δευτερο χερι παιρνω δεν εχω προβλημα..

Η αδελφη μου εχει μεγαλυτερες κορες και μου δινει!!

Βεβαια αυτο δε σημαινει οτι δεν αγοραζω και εγω.

Παντα θα χρειαζομαστε περισσοτερα απ οσα εχουμε!

Β'επιπεδου δεν εχω κλεισει ακομα, θα την κανω μετα το πρωτο δεκαημερο του Ιανουαριου στο Ρεα ή το Λητω, ειναι και στα δυο η γιατρος που θα μας την κανει,οποτε θα διαλεξω το πιο οικονομικο εννοειται!!!

Το μωρακι μου καθε μερα μου δειχνει οτι ειναι καλα μιας και με εχει ταραξει στα κουνηματα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...