Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!! Ετοιμαστείτε για χιονάκι αυτή την εβδομάδα! Τι μου κάνετε? Εγώ σήμερα θα σας φέρω νέα (ελπίζω ευχάριστα) γιατί θα πάω στο γιατρό. ΣΤΑΛΙΤΣΑ ξεκουράσου και σίγουρα να μιλήσεις με το γιατρό σου! Το κυριότερο όμως είναι να μην αγχώνεσαι! ΝΙΚΟΥΛΑ μου πώς είσαι? Θα ρωτήσω σήμερα το γιατρό γιατί με ανησύχησες με τη βαζελίνη! Τα λέμε το απόγευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια μου καλημερα και καλο μηνα και απο μενα!!!!ΣΤΑΛΙΤΣΑ ειχες απο πριν ζαλαδες η΄τωρα αυξηθηκαν?να το πεις στο γιατρο σου να μην ανησυχεις.ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ τα νεα απο τη μπεμπουλα θα ειναι υπεροχα ειμαι σιγουρη!!!!εγω περιμενω τωρα στις 23 να παμε να τα δουμε.και δεν εχω νιωσει ακομα τιποτα αλλα δεν αγχωνομαι πρωταρα ειμαι μπορει να μην το καταλαβαινω κιολας!!!ρωτα και για τη βαζελινη γιατι αν ειναι οκ να βαζουμε σιγουρα ειναι η καλυτερη για να αποκτησουν ελαστικοτητα οι κοιλιτσες μας.ααααα!!!!ξεχασα.απο προχθες εχει αρχισει και διακρινεται η γραμμουλα που δημιουργειται οταν μεγαλωνει η κοιλιτσα στην εγκυμοσυνη.το παρατηρησε καμια αλλη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Είμαι καλύτερα!! Η γιατρός που μιλήσα μου είπε ότι στην αλλαγή του μήνα συμβαίνουν οι ζαλάδες! Όσο για το άγχος προσπαθώ να το αποβάλλω..Katerina μου όλα θα πάνε καλά!!!!!!!! Περιμένουμε νέα σου!! Niki μου κ εγώ 23 του μήνα έχω ραντεβού!!!!!!! Κ στις 30 το Β΄επιπέδου!!! Όσο για την γραμμούλα δεν την παρατήρησα!! Πάντως εμένα ο μπέμπης όλο σβούρες κάνει στην κοιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και μωράκια! CHRISTI καλορίζικο το σπίτι μόνο με χαρές! Είμαστε κι εμείς στην ίδια φάση, αλλά ακόμη δεν έχουν έρθει έπιπλα...Μόλις την προηγούμενη εβδομάδα έφτασαν οι ηλεκτρικές συσκευές... Όσο για κρέμες: στην κοιλιά βάζω prevenstria (frezyderm της medcare) και στο στήθος kirege της sant'angelica. Είναι όντως ακριβές( περίπου 55 ευρώ και οι δυο μαζί). Σήμερα μου είπε η κολλητή μου, που γέννησε τέλη Οκτωβρίου, να βάζω αμυγδαλέλαιο! Κάνει λέει θαύματα! Δεν άφησε τίποτα!!! Θα το ψάξω και θα σας πω αν σας ενδιαφέρει...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Είμαι καλύτερα!! Η γιατρός που μιλήσα μου είπε ότι στην αλλαγή του μήνα συμβαίνουν οι ζαλάδες! Όσο για το άγχος προσπαθώ να το αποβάλλω..Katerina μου όλα θα πάνε καλά!!!!!!!! Περιμένουμε νέα σου!! Niki μου κ εγώ 23 του μήνα έχω ραντεβού!!!!!!! Κ στις 30 το Β΄επιπέδου!!! Όσο για την γραμμούλα δεν την παρατήρησα!! Πάντως εμένα ο μπέμπης όλο σβούρες κάνει στην κοιλιά!!!

ολα καλα λοιπον κοριτσακι!!!!!αστον να κανει σβουριτσες παιζει και αυτος!!!!23 εχω το β΄επιπεδου εγω.αντε να εχουμε ολες καλα αποτελεσματα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!! Όλα καλά με το μωλάκι μου!!! Μεγαλώνει! Στις 30 πάμε για β επιπέδου! Όσο για τη βαζελίνη ο γιατρός μου είπε να την χρησιμοποιώ άφοβα. Μην χρησιμοποιήσετε vix δεν κάνει! Καλά σαν πολύ χαλαρώσατε όλες! Που βρίσκεστε? Άντε να μάθουμε τα καλά σας νέα!!!!! Σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.Σταλιτσα εισαι καλυτερα;;Νικη γραμμη εγω δε βλεπω καθολου.

Η βαζελινη ειναι προιον πετρελαιου,δηλαδη προερχεται απο ενωσεις ανθρακα,αλλα αυτο δεν την κανει επικινδυνη.Φανταστειτε εγω εχω αυτην της johnson baby που ειναι για μωρα.

Οντως και το αμυγδαλελαιο ειναι πολυ καλο!

Χαιρομαι που ειστε ολες καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο katerina μου!!!!! Αντε μαζι θα κανουμε β επιπέδου. Που θα την κάνεις εσύ;;; Aurora μου καλύτερα είμαι!!! Εγω παντως έβαλα αμυγαλελαιο κ έβγαλα σπυράκια. Κ γιαυτό βαζω την prevenstria της frezyderm.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! AURORA τι κάνεις? Θα δοκιμάσω και αμυγδαλέλαιο!!! ΣΤΑΛΙΤΣΑ μου θα την κάνω στο ΛΗΤΩ όπως και την αυχενική. Ίσως έχεις αλεργία στο αμυγδαλέλαιο! Μην το ξαναβάλεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι καλα ειμαι,αγχωθηκα λιγο προχθες,ειχα πονο και σφιξιμο χαμηλα για ωρες και ανησυχησα.Δεν μπορουσα να ξεχωρισω αν ηταν απο εντερο η απτο μωρο,ηταν και Κυριακη βραδυ και φρικαρα λιγο.Περασε ομως χθες,μαλλον εντερο ηταν.Νιωθω και τραβηγματακια συχνα,ολο κατι για να ειμαι ανησυχη...Επισης εχω απειρη συχνοουρια.Οτι υπαρχει στην κοιλιτσα πιεζει και ξαναπιεζει και τρεχω τουαλετα ποσες φορες ανα ωρα!Εσεις πως ειστε απο συχνοουρια;Περιμενω πως και πως τον υπερηχο,πρωτη φορα θα κανω ολοκληρο μηνα να παω στο γιατρο,εχω σκασει.Θελω να ξαναδω δαχτυλακια και πατουσακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!! Katerina μου θυμισε μου στο Λητώ θα γεννήσεις;; Aurora μου εγω εδω και 4 μηνες καθε βραδυ ανα 2 ωρες οαω τουαλέτα!!!!!! Δεν υποφερεται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παγωμένη καλησπέρα από Μαρούσι!!! AURORA μου μην μου αγχώνεσαι καθόλου! Αυτά συμβαίνουν μην πανικοβάλεσαι και μένα με πονούσε χθες η κοιλιά μου και μετά πέρασε!!!! Άντε με το καλό να το δεις το μπεμπεκάκι σου! ΣΤΑΛΙΤΣΑ μου θα γεννήσω στο ΙΑΣΩ πρώτα ο θεός απλά ο γιατρός μου συνεργάζεται και με τα δύο και κάποιες εξετάσεις τις έκανα στο ΛΗΤΩ. Εγώ είχα συχνοουρία μέχρι ένα μήνα πρίν. Τώρα συνήθως τα βράδια κοιμάμαι σερί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ σταλιτσα μου,τι ωραια,οντως σταλιτσα εισαι καλη μου!

Αυριο μπαινω 5o μηνα και εχω βαλει καπου 8-9 κιλα(τριψηφιες καταστασεις λεμε).

Σπαω ρεκορ τρομαρα μου.Τι διαιτα θα πεσει με το μωρακι αγκαλια μετα δε λεγεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Με το καλο Κατερινα η β'επιπεδου!

Στο Λητω εμεινες ευχαριστημενη απ αυτον που σου εκανε την αυχενικη; Ο ιδιος θα σου κανει και τωρα τη β;

Εγω κιλα εχω παρει 1-2 καπου εκει και αυτο γιατι αρχισα να τρωω γλυκα.. αχ ερχονται και Χριστουγεννα και θα ξεφυγει η κατασταση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλαράκια μου!!! Τι κάνετε? Εγώ έχω πάρει 3 κιλά περίπου και είμαι σχεδόν 73. Το θέμα μου είναι ότι φοβάμαι μην γίνω σαν αρκουδιτσα μιάς και ήδη είχα μερικά έξτρα κιλά. Ελπίζω να μην ξεφύγω υπερβολικά. Μαριέλα μου ναι έμεινα ευχαριστημένη. Μου τον σύστησε ο γυναικολόγος μου και θα μου κάνει και την β επιπέδου ο ίδιος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλαράκια μου!!! Τι κάνετε? Εγώ έχω πάρει 3 κιλά περίπου και είμαι σχεδόν 73. Το θέμα μου είναι ότι φοβάμαι μην γίνω σαν αρκουδιτσα μιάς και ήδη είχα μερικά έξτρα κιλά. Ελπίζω να μην ξεφύγω υπερβολικά. Μαριέλα μου ναι έμεινα ευχαριστημένη. Μου τον σύστησε ο γυναικολόγος μου και θα μου κάνει και την β επιπέδου ο ίδιος.

για πες.. ποση ωρα κρατησε;

ηταν ομιλητικος ο γιατρος;; σου εξηγουσε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!! Έλειψα πολλές μέρες γιατί έμπαινα στη σελίδα και το antivirus μου έβγαζε ιό και μετά ξαναέβγαινα γιατί φοβόμουν!! Σήμερα δεν άντεξα, μπήκα, πάλι μου έβγαλε βέβαια, δεν ξέρω τι συμβαίνει!! Εγώ κορίτσια έχω μια κρέμα γαλλική για τις ραγάδες αλλά βάζω και αμυγδαλέλαιο και βαζελίνη, εναλλάξ κάθε μέρα.. Αν και νομίζω ότι αν είναι να κάνουμε πάλι θα κάνουμε, είναι λίγο και θέμα δέρματος.. Σκούρη γραμμούλα δεν έχω δει και γενικά η κοιλίτσα δεν είναι τόσο φανερή.. Διάβαζα ότι τώρα η μήτρα φτάνει στο ύψος του αφαλού αλλά όταν νιώθω το μωράκι το νιώθω πολύ χαμηλά... Λέτε να είναι χαμηλά;;; Ωστόσο, κιλάκια έχω πάρει 4! Ουφ άτιμα κιλά, σαν αέρας μπαίνουν... Στο γιατρό θα πάω την επόμενη εβδομάδα!

Σας φιλώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!Σημερα ανησυχω... Τα τραβηγματακια της Κυριακης εχουν γινει πολυ εντονα σημερα.Εχω σφιξιμο χαμηλα και τσιμπηματα κεντρικα και δεξια χαμηλα,δυνατα σαν πονακια.Φοβαμαι μηπως ειναι συσπασεις αλλα οπως πιεζω με το χερι δε νιωθω πετρωμα η κατι τετοιο.Δεν εχω μαγνησιο η utrogestan στο σπιτι να παρω προληπτικα και ο γιατρος θα λειπει αυριο.Ξαπλωσα και δεν θα κουνηθω ως αυριο.Καμια ιδεα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Aurora μου εγώ δεν ξέρω καθόλου να σε βοηθήσω με το θέμα σου αλλά το καλύτερο είναι να ρωτήσεις τον γιατρό σου...αν σου είπε να πάρεις μαγνήσιο ή utrogestan τότε πες σε κάποιον να πάει να σου πάρει!! Μην το αφήσεις έτσι!! Μήπως είναι το έντερο σου που σε ενοχλεί??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταλιτσα ακομα και τωρα δεν εχω ιδεα αν ειναι εντερο η οχι.Χθες αργα το βραδυ χειροτερεψε πολυ,πηγε ο καλος μου φαρμακειο και πηρε μαγνησιο και ουτροτζεσταν και τα παιρνω προληπτικα εστω ως αυριο που θα γυρισει ο γιατρος.Ξερω δεν ειναι καθολου καλο να κανω του κεφαλιου μου αλλα ειναι ακινδυνα και τα δυο και νιωθω καλυτερα.Μιλαμε για τρελα τραβηγματα και τσιμπηματα σε σημειο πονου.Τρομαξα νυχτιατικα.Σημερα φουσκωμα και σφιξιμο μονο αλλα χωρις να με ενοχλει πολυ.Δεν ξερω και πολλα για τις συσπασεις οποτε δεν εχω ιδεα τι συμβαινει.Μπορει απλα να ταχει παιξει το εντερο και να ενοχλειται οοολη η περιοχη.

Τι κανετε εσεις κοριτσακια μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε? ΜΑΡΙΕΛΑ μου δεν κράτησε πολύ ώρα! Περίπου όσο μου κρατάει το υπερηχογράφημα κάθε φορά! Ναι μου εξηγούσε και είπε όλα τέλεια. Ο ίδιος θα μου κάνει και την Β επιπέδου στις 30. Θα σου πω εντυπώσεις. THAGIA και σε μένα έβγαζε το μήνυμα. Ούτε και γω έχω δει γραμμούλα! AURORA μην πανικοβάλεσαι! Ελπίζω πως δε θα είναι κάτι σοβαρό! Όμως μην παίρνεις φάρμακα χωρίς την έγκριση του γιατρού γιατί άθελα σου μπορεί να κάνεις λάθος! Αν πονάς πολύ πάντως να επισκέπτεσαι έναν γιατρό αυθημερόν και ας μην είναι ο δικός σου. Τώρα είσαι καλύτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!

Aurora ετσι καπως ειναι οι συσπασεις. Αλλα μου κανει εντυπωση που πιανεις την κοιλια σου και δεν ειναι σφιχτη.

Το ουτροτζεσταν γιατι το πηρες βρε; και το μαγνησιο;

Μην κανεις του κεφαλιου σου χωρις να εχεις εγκριση απο το γιατρο και κυριως μην επιβαρυνεις το σωμα σου με κατι που ισως δε χρειαζεσαι..

Εγω καλα ειμαι και το μωρακι μου το νιωθω καθημερινα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!!!

AURORA πώς εισαι σήμερα; Ελπίζω να ειναι κατι περαστικό! Θα συμφωνήσω με τις υπόλοιπες ότι καλό θα ήταν να συμβουλευόμαστε ένα γιατρό πριν πάρουμε οποιοδήποτε φάρμακο κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Όπως είπε και η γιατρός μου "δεν ειναι το θεμα να σταματήσεις πχ τον πυρετό με ένα depon, αλλά να μου το πεις για να βρούμε τι προκαλεί τον πυρετό"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...