Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσάκια,χαίρομαι πολύ που τα μωρακια σας μεγαλώνουν :-D θέλω και εγώ να δω το μωρακι μου πολύ πολύ. αχ γλυκιά μου Κατερίνα εσύ ανγχωνεσαι με το depon και εγώ έχω πιει όλη την φάρμακο βιομηχανία με αυτό το κρύωμα που με είχε ταλαιπωρήσει τόσο αλλά ευτυχως το μωρακι μου ηταν μια χαρά :-D Κορίτσια μου σήμερα με τράβαγε η κοιλιά μου ψηλα,το έχει κάποια αλλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!aurora τι καλα εμαθες το φυλο κοριτσακι!!τελεια!!oneiraki89 κ γω αυτη τη βδομ ειχα πονακια κυριως στη περιοχη γυρω απο τον αφαλο .καπου διαβασα οτι καποια στιγμη ανεβαινει η μητρα νομιζω κατι τετοιο αλλα τον γιατρο μου δεν τν πηρα να τν ρωτησω.η κουμπαρα μου που γεννησε πριν 2μηνες μουπε οτι κ αυτη ειχε σε διαφορα σημεια πονακια κ τραβηγματακια στη κοιλια σ'ολη τη διαρκεια κ ο γιατρος απλα της ειπε μονο αν δει αιματακι ειναι ανησυχητικο. βασικα εχουμε τον ιδια γιατρο γιαυτο κ δεν πηρα.[smilie=toothy5.gif]

Επεξεργάστηκε από kryst
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Και ο δικος μου γιατρος ειπε οτι πονακια και τραβηγματακια θα υπαρχουν,αλλα μιλουσαμε για χαμηλα στην κοιλια.Δεν ειναι λιγο νωρις να ανεβαινει η μητρα στο υψος του αφαλου;Νομιζα εχουμε κανενα μηνα ακομα.Οπως και ναχει δε νομιζω οτι ειναι ανησυχητικο,αλλα για νασαι ησυχη ρωτα τον γιατρο σου,θα τους ζαλιζουμε για καιρο και το ξερουν :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στη σελιδα του pampers τοχα διαβασει στη 14 βδομαδα ελεγε: Η διαρκώς επεκτεινόμενη μήτρα. Χάνετε την περιφέρεια της μέσης σας; Αυτό συμβαίνει επειδή η μήτρα σας αρχίζει να σηκώνεται επάνω από το ηβικό σας οστό. Μπορεί να μην είστε σε θέση να το καταλάβετε από μόνη σας, ειδικά εάν αυτή είναι η πρώτη σας εγκυμοσύνη. Αλλά ο γιατρός σας ξέρει τι πρέπει να προσέξει. Θα σημειώνει το μέγεθος της μήτρας σας μετρώντας από το ηβικό σας οστό ως την κορυφή της, που αποκαλείται βυθός ή πυθμένας, σε κάθε επίσκεψη προγεννητικού ελέγχου.βεβ τωρα που το ξαναβλεπω για τραβηγματα ψηλα δεν λεει.. χμμ.. τωρα μεβαλεσ κ μενα σε σκεψεις.. απο δευτερα αν συνεχισει να κανω καν τηλ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ιδια ακριβως διαβασα κι εγω.Απλα παρατηρησα στον υπερηχο χθες,16η εβδομαδα ειμαι,οτι το πιο ψηλο σημειο ηταν αρκετα χαμηλα.Οχι οτι ειμαστε ακριβως ιδιες ολες,αλλα με παραδειγμα εμενα και αποτι εχω διαβασει,ακομα εχουν τα μωρακια μας αρκετη αποσταση απο τον αφαλο.Εδω που τα λεμε δε μου κακοπεφτει που μπορω να κοιμαμαι μπρουμυτα ακομα :-)

Παντως kryst μην ανησυχεις καθολου!Εδω τοσα και τοσα ειναι νορμαλ,λιγα τραβηγματακια παραπανω δεν θαναι τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Εχει ανοιξει η ορεξη μου επικινδυνα:-?:-?:-?:-?

Κανω δουλειες στι σπιτι μιας πλησιαζουν τα γενεθλια της κορης μου!!!!!

Νικη καλα κανεις με την αδεια, ειδικα που εχεις δυο μωρα δεν ειναι αστειο..

Και σου προτεινε ο γιατρος να παρεις αδεια λογω δουλειας ή του ειπες εσυ;

κοριτσακι μου δεν το ειδα το μνμ καλα,δε σε αγνοησα.γιαυτο απανταω σημερα.επειδη ξερει τη φυση της δουλειας μου ειπε απο μονος του αν και θα το εκανα ετσι και αλλιως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλησπερα και απο μενα.δυο μερες δεν εγραψα τιποτα,ημουν λιγο στα κατω μου...δεν ξερω χορευουν οι ορμονες μαλλον.εσεις ολες καλα??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

Νικη δες δωματιο που σου εστειλα στο φβ! Να σε ανεβασω λιγοοοο!

Αντε να πας στο γιατρο να εχουμε καλα νεα!!!!!

Η μητρα ανεβαινει μεχρι τον αφαλο στις 20 εβδομαδες, δλδ στα μισα της εγκυμοσυνης :ymparty:

Εγω εχω αρχισει και εχω πετρωματα, αποψε το βραδυ ξυπνησα ποσες φορες γιατι η κοιλια γινοταν σα μπαλα.. Αυριο θα μιλησω με το γιατρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι μου κάνετε? Περιμένω νέα σας από τους γιατρούς σας αλλά και γενικά! Στην Αθήνα βρέχει πολύ σήμερα!!! Χάθηκα γιατί προχθές μπήκαν κλέφτες στο σπίτι μου... Γύρισα μόνη απτη δουλειά και βρήκα ένα σπίτι που δεν φαντάζεστε. Μου έκλεψαν μόνο κοσμήματα (όλα) αλλά είχαν κάνει όλο το σπίτι χάλια. Φοβήθηκα πάρα πολύ ήρθε αστυνομία κλπ. Τέλος πάντων σημασία έχει ότι είμαστε καλά και μεις και το μωρό που φοβήθηκα μην πάθει τίποτα απ΄την ταραχή μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KRYST και συ μην ανησυχείς ο γιατρός μου μου έχει πει ότι πονάκια και τραβήγματα είναι νορμάλ!!! ΝΙΚΟΥΛΑ μου ήσουν λίγο στα κάτω σου και σύ γιατί δεν ήταν καλές μέρες μάλλον για μας τους ιχθυς!!!! ΜΑΡΙΕΛΑ καλά θα κάνεις να μιλήσεις με το γιατρό αν και θεωρώ ότι δεν είναι κάτι παρόλογο!!! Σας φιλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βροχερες καλημερες κοριτσακια μου!!!!!!!!ΜΑΡΙΕΛΑΚΙ οχι μονο με ανεβασες,εχω μπει στο συννεφακι μου και ειμαι ηδη στο δωματιακι!!!!!υπεροχο?????εγω κατι σαν κραμπες εχω νιωσει για λιγο ομως.θα του το πω αυριο που θα παω.ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ναι με το δικο σου βεβαια να ειναι το χειροτερο αλλα καπως ειμαστε τα ψαρακια.θα επανακαμψουμε ομως!!!!!!φιλακια σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Niki οταν δε νιωθεις πολυ καλα να σκεφτεσαι το μωρακι σου να σου γελαει :-)

Κι εγω ειμαι σε περιεργη φαση,κλαιω συχνα με το παραμικρο,αλλα ηρεμω μετα γρηγορα,ασε το αγχος για ολα...

Mariela περιμενουμε νεα σου αυριο.

Katerina χαιρομαι που ειστε καλα,ειναι πολυ ασχημο να μπαινουν στο σπιτι σου.

Καλη Κυριακη κοριτσια και μακαρι απο αυριο ναχουμε μια καλυτερη εβδομαδα ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου τι κάνετε?????Δεν σας προλαβαίνω πια!!!!Χαίρομαι για τα καλά νεα απο τα μπουμπουκάκια σας και ελπίζω και οι υπόλοιπες να χουμε ευχάριστα νεα!!!!!!!Κατερινάκι μου πο πο τι πάθατε ευτυχώς που δεν ήσουν σπίτι!!!!!!!Μαριέλα τι είναι αυτά τα πετρώματα??Κορίτσια μου πεινάω πολυ συνέχεια....αν δεν φαω ανα 1-2 ώρες με πιάνει το στομάχι μου!!!!!!!!Να σας κάνω μια ερώτηση??το στήθος σας σε τι κατάσταση βρίσκεται???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια χάθηκα λίγο γιατί βαφουμε το καινούργιο μας σπίτι :-D Κατερινακι μου συμφωνω με την christi,παλι καλά που δεν ησασταν μέσα!! Εγώ εχω αρκετές ενοχλήσεις δεξια αριστερά και χαμηλά κ ψηλά. Το στήθος πρησμένο,όχι πολύ, και ποναει που και που.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AURORA μου αυτό προσπαθω να κανω αλλα τι να πω.ωρες ωρες μου φαινονται όλα μαυρα!!!!!θα αλλαξει η διαθεση πιστευω πιο πολύ αυριο που θα δω τα μωράκια!!!!!σας ευχαριστω ολες κοριτσακια μου για την παρεα και τη συμπαράσταση!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!! Katerina μου παλι καλά που δεν εισασταν μεσα!! Οσο για την εμπειρια ειναι ασχημη το ξερω.... Niki μου εύχομαι ολα να πάνε καλα αυριο κ να μας πεις πως είναι τα ζουζούνια σου!!!!! Christi μου εμένα εχει πρηστει αρκετά το στηθος κ μεγάλωσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γεια σας!!!!!!!σε λιγο φευγω παω να δω τα μωρακια μου!!!!ντυθηκα στολιστηκα και παω να τα συναντησω φωτογραφικα!!!!!!στειλτε μου την καλη σας ενεργεια!!!!!!ενημερωση το βραδακι!!!!!

[smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!!!!!!!!! Τι κάνετε;;;;;;;; Εγώ είμαι πολύ καλά και μετά από ένα γεμάτο Σαββατοκύριακο επέστρεψα!

Κατερινάκι έχω σοκαριστει με αυτό που σας συνέβη, πρέπει να πέρασες δύσκολες στιγμές... Δε φοβήθηκες μην ήταν ακόμη μέσα;;; Ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά..!

Christi το στήθος μου έχει μεγαλώσει ήδη ένα νούμερο στο σουτιεν κ μερικές μέρες κοντεύει να εκραγεί! Κι επειδή πάντα είχα πολύ μικρό στήθος, μου φαίνεται πολύ παράξενη αυτή η αλλαγή!

Νίκη μου περιμένουμε νέα από τις ψυχούλες σου!!!! Να πάνε όλα καλά!

Σταλίτσα μου έγραψε τον σίδηρο viofer που είναι σε κάτι μπουκαλάκια..!

Φιλιά πολλά σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου γυρισαμε απο τον υπερηχο!!!!ολα καλα τα πιτσιρικια,250 γραμμαρια το καθε ενα και περιπου 20 εκατοστα!!!!!!!αγορακι-κοριτσακι μας ειπε ο γιατρος!!!!!!οοοοοοοολαααααααα καλαααααααα!!!!!!!!!!!απο αυριο ξεκιναω σιδηρο το ρεζοφερον μου εγραψε που ειναι ελαφρυτερο λεει.

[smilie=duckie.gif][smilie=duckie.gif]

[smilie=blob7.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif]

αααααα και 23/12 παμε για β επιπεδου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικουλα τι υπεροχα νεα!Μεγαλωσαν κιολας τοσο πολυ!Και αγορι κοριτσι τελεια!

Τι ωραια,τωρα αφηνουμε την κακη διαθεση στην ακρη ε;;

Εγω σιδηρο παιρνω ferrobest μπουκαλακια.

Christi στηθος πρησμενο αλλα ποναει πολυ λιγο σε σχεση με την αρχη της εγκυμοσυνης που δεν αντεχα ουτε πετσετα να με ακουμπαει.

Katerina χρονια σου πολλα!

Ηθελα να σας ρωτησω,δουλευετε;;Εμενα τελειωσε η εποχικη μου συμβαση και ξεκιναω ανεργια.Δε λεω,καλα ειναι να καθομαι και ναχω χρονο,αλλα εχω τρελαθει απο αγχος για το πως θα τα καταφερουμε οικονομικα.Ασε που χανω επιδοματα μητροτητας ικα και οαεδ νομιζω,εκτος αν κανω προσληψη καπου πριν γεννησω... Ακομα δεν το εψαξα αρκετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AURORA ολα καλα ναι!!!!!!!ειμαι πολυ χαρουμενη σημερα.το δικο μου στηθος παρεπιπτοντως κοιμαται τον υπνο του δικαιου!!!!!χαχαχαχαααα!!!!!!καμια ενοχληση δεν ειχα αλλα ουτε και συμπτωματα γενικοτερα.νομιζω οτι τα επιδοματα τα παιρνεις αν εχεις συμπληρωσει 200 ενσημα τον προηγουμενο χρονο.αν τα εχεις δε χρειαζεται να γινει καποια προσληψη εστω και εικονικη.για δες το και αυτο.το οικονομικο ειναι μεγαλο θεμα....πως μας εχουν κανει ε?ακομα και τις πιο ευτυχισμενες στιγμες να τις σκιαζει το αγχος.ομως ολα θα γινουν!!!!!!!!!εγω εχω σταματησει με αναρωτικες απο την αρχη της εγκυμοσυνης παντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niki τελεια κ αγορακι κ κοριτσακι!οντως μεγαλωσαν!την αλλη δευτερα εχω κ γω ραντεβου με τον γιατρο κ ελπιζω να μου πει γιατι αποτι βλεπω στα τικερακια ειμαι λιγοτερων εβδομαδων.κ γω απο διαθεση μαλλον λογω ορμονων ποτε ειμαι down σημ ας πουμε κλαμααα-ποτε εχω τρελλα νευρα κυριως στη δουλεια!!

aurora οντως οπως λεει η niki κ γω για 200 ενσημα ξερω κ σιγουρα ψαξτο καλυτερα!πολυ σημαντικο το οικονομικο γιαυτο κ γω καθε μερα λεω θα τα παρατησω κ καθε μερα παω!!

κατερινα χρονια πολλα!

το δικο μου στηθοσ πρηστικε τοσο οσο να φαινεται καθοτι ηταν πολυ μικρο :) αλλα το στομαχι ακομα με ταλαιπωρει δεν μπορω να φαω πολυ κ μεχρι να χωνεψω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niki τελεια κ αγορακι κ κοριτσακι!οντως μεγαλωσαν!την αλλη δευτερα εχω κ γω ραντεβου με τον γιατρο κ ελπιζω να μου πει γιατι αποτι βλεπω στα τικερακια ειμαι λιγοτερων εβδομαδων.κ γω απο διαθεση μαλλον λογω ορμονων ποτε ειμαι down σημ ας πουμε κλαμααα-ποτε εχω τρελλα νευρα κυριως στη δουλεια!!

aurora οντως οπως λεει η niki κ γω για 200 ενσημα ξερω κ σιγουρα ψαξτο καλυτερα!πολυ σημαντικο το οικονομικο γιαυτο κ γω καθε μερα λεω θα τα παρατησω κ καθε μερα παω!!

κατερινα χρονια πολλα!

το δικο μου στηθοσ πρηστικε τοσο οσο να φαινεται καθοτι ηταν πολυ μικρο :) αλλα το στομαχι ακομα με ταλαιπωρει δεν μπορω να φαω πολυ κ μεχρι να χωνεψω..

κοριτσακι γιατι εχεις αυτο το μπερδεμα με τις εβδομαδες?ποτε ηταν τελευταια περιοδος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...