Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια ψάχνομαι με το θέμα της κρέμας και θέλω τη γνώμη σας. Η μόνη του σούπερ μάρκετ χωρίς ζάχαρη είναι της νεστλέ. Της frezylac ναι μεν είναι βιολογική αλλά διάβασα στα συστατικά ότι περιέχει γλυκόζη. Ποιά λέτε να προτιμήσω; Αν έχει γλυκόζη δεν είναι σαν να έχει ζάχαρη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μαρακι μου εγω οντως εχω πρωινα απογευματα ενδιαμεσα νυχτες αργιες κυριακες...ολα!!!!χαχαχααα!!!δουλευω σε μαιευτηριο.Κατερινακι ο παιδιατρος σου ειπε χωρις ζαχαρη?αν ναι και η γλυκοζη το ιδιο ειναι οποτε προτιμα οποια δεν εχει ζαχαρη.εμεις τρωμε σε καρεκλακι φαγητου και καμια φορα στο ριλαξ σε εντελως ορθια σταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina ακομα δεν τοχω συζητησει τι θα τρωει με τον παιδιατρο.οντως καλυτερα βιολογικη η χωρις ζαχαρη?εμενα μου στειλε δειγμα νουτριτσια βανιλια ριζαλευρο αλλα κ αυτη εχει ζαχαρη.βασικα για το ριζαλευρο διαβασα κατι περιεργα.natalia αυτο που λεσ τοχω δει ενα που βαζεις στη πορτα δεν ειναι?μαρεσε κ μενα αλλα σαν φοβητσιαρα πουμαι αναρωτιωμουν αν δενει πανω.θανασης εμενα μουπε στα ποδια μπορω να την βαζω να καθεται αλλα οχι αλλου.

κοριτσια η μικρη μου κανει ακομα κακακια σαν διαρροια κ με βλεννα εχει 3βδομ τωρα.ο παιδιατρος μουπε μαλλον δεν χωνευει καλα το γαλα κ να παρω αντιαλλεργικο τωρα.την τελευταια βδομ εδινα χωρις λακτοζη καπως σαν ναχε βελτιωθει αλλα απο τριτη πουδωσα κανονικο παλι τα ιδια, αχ δεν ξερω πολυ με στενοχωρει κ αυτο τωρα.αλλα απο την αλλη μετα απο τοσο καιρο που της δινω απο βρεφος τωρα αρχισε να μην το χωνευει?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεα κοριτσια.κατερινακι εμενα μου προτεινε της hipp βιολογικη γιατι παιρνουμε κ το γαλατακι.μου ειπε οτι ειναι χωρις ζαχαρη.κ εμενα η μπεμπουλα μου εδω κ εναμιση μηνα δεν θελει να καθεται ξαπλωμενη στην αγκαλια.σηκωνεται ορθια κ στο ριλαξ κ στο καροτσι κ σκυβει.η παιδιατρος τον προηγουμενο μηνα μου ειχε οτι μπορει να καθεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια, ολο μπαινω να σας διαβασω ολο κ ξεκιναω να γραψω και τσουπ ο μικρος πεταγετε, βλεπω κρεμουλες φουλ, αντε μαθαινω απο σας πολλα! Εμεις εδω εχουμε μπλαιξει με τα γαλατα, την Δευτερα πηραμε το 5ο γαλα στην σειρα, το Almiron AR για την παλινδρομηση, ρε παιδια γολγοθας, ουτε που το ηθελε, εχτες το μεσημερι κουναγε το κεφαλι δεξια αριστερα, και του ετρεχε το περισσοτερο απο το πλαι, πονουσε η κοιλιτσα σφιγκοτανε συνεχεια για πορδιτσες κ κακακια κ ειχε γκρινια, αμαν πια. Δεν αντεξα κ εγω να περιμενω 15 μερες να δω πως θα παει, πηρα την πεδιατρο κ ξαναγυρισα στο frezylac και ας κανει πολλες κενωσεις χιλιες φορες, ποιο χαρουμενο ειναι ετσι. Εχτες λοιπον του δινω το almiron να πειναει να μην το θελει να γκρινιαζει, μολις του εδωσα το αλλο εφαγε γελαγε, επαιζε και κοιμηθηκε τελεια!!!!

Κατερινα τον παρελαβε; Τον υπνοσακο; Για πες εντυπωσεις, ποσο τον πηρες;

Ο δικος μου ξεκινησε να μπερδευετε με τοσεντονακι του!!!!

Εγω τον βαζω λιγο στα γονατα κ στεκεται αλλα αμεσως τον ακουμπαω παναω μου, δεν κανει να το βαζω καθιστο ε; Πωπω χαζομαρα που εκανα!!!

Απο οτι καταλαβα και με τις κρεμες μπερδεμα ωχ ωχ!

Σταλιτσα επεσε κ να ενα καρουμπαλο, σε φανταζομαι!!! Δεν ειναι να τα αφηνεις ουτε δευτερολεπτο γμτ! Εγω τον δενω στο ριλαξ γιατι θελει να βαλει τα χρρια στο στομα και κουλουριαζετε, ευκολα θα τον βρω με την μουρη κατω!!! Βαζει συνεχεια ομως τα χερια στο στομα, ρε κοριτσια απο τωρα τον τρωνε τα ουλα; Νωρις δεν ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.Μωρουλι εοναι φυσιολογικο να βαζει τα χερια στο στομα χωρις να σημαινει απαραιτητα οτι ειναι τα ουλα του,ειναι σταδιο αναπτυξης.οσο για το γαλα ειναι θεμα μεχρι να βρειτε αυτο που του κανει.ενα κοριτσια απο τη δευτερα που καναμε το εμβολιο εχει φοβερη υπερενταση χτιπιεται σαν το ψαρι οποτε κ εγω λεω το εμβολιο φταιει,ελα ντε ομως που δεν φταει το εμβολιο....αλλα το πρωτο μας δοντακι.Βγαλαμε δοντακι κ εμεις λοιπον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια μου?? Εγώ μαλλον θα αδιαθετήσω..είδα λίγο αιματάκι χθες κ το καταλαβαίνω κιόλας επειδή ο μπέμπης είναι νευρικός στο στήθος!! Επειδή έχω μειωμένη ροή κ ζορίζεται το παιδάκι μου!! Μίλησα με τη γυναικολόγο κ αυτό μου είπε..εκτός κ αν είναι λόγω επαφής..τι να πω..εν το μεταξύ αν θυμάστε είχα θέμα με ένα νύχι στο μεγάλο δάκτυλο του ποδιού που το είχα καθαρίσει σε ποδολόγο..επειδή όμως το χτυπάω συνεχώς αυτό το δάκτυλο κ δεν μπορεί ν ακλέισει η πληγή μάλλον θα πάρω αντιβίωση γιατί έκανε φλεγμονή..σκεφτείτε πονάω τόσο πολύ που δνε μπορώ να βάλω κλειστό παπούτσι!! Αυτά από εμένα!! Νίκη εσύ επειδή είσαι πιο παλιά στις στερεές...τα καθισματάκια από τα πήρες?? Επειδή λέω να πάρω για τον μικρό...Μωρούλι κ εμένα από 3 μηνών τον έτρωγαν τα ούλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θανασης μου καλοστεριωτο το δοντακι!!!Σοφακι εγω τα πηρα απο τα τζαμπο οχι μαρκα τη δικη τους.μια χαρα ειναι εχει και δισκο και πολυ στερεα ποδαρακια.εχουν ομως ενα μειονεκτημα στα λουρια που κρατανε τα μωρα αλλα εκανε ο αντρας μου μια πατεντα και ειναι οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Νίκη σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες!! Εγώ αδιαθετήσα κορίτσια κ πονάω πολύ στην τομή της καισαρικής....δράμα η κατάσταση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πώς είστε; Εμείς μια χαρούλα! Νίκη όχι η παιδίατρος μου είπε να πάρω όποια κρέμα ναναι, εγώ προτιμώ να πάρω χωρίς ζάχαρη. Μάλλον θα καταλήξω στην frezylac που είναι βιολογική. Από ποιόν μήνα βάζουμε τα μωρά στο καρεκλάκι; Εμείς δεν έχουμε πάρει ακόμη. Κρυστ καλύτερα συνέχισε το αντιαλλεργικό γάλα αν την πειράζει η λακτόζη. Μαράκι την είδα και αυτή την κρέμα αλλά δεν περιέχει γάλα και πρέπει να το προσθέτουμε έξτρα. Γιαυτό προτιμώ την frezylac που ήδη πίνει και το ίδιο γάλα. Μωρούλι δεν παθαίνει κάτι που κάθεται καθιστός μην αγχώνεσαι εμένα όλο καθιστή θέλει ναναι. Ο υπνόσακος ήρθε δεν είναι χοντρός αλλά με ένα χοντρούτσικο ολόσωμο φορμάκι θαναι μια χαρά στα κρύα. Υπάρχουν κ πολύ πιο χοντροί αλλά δεν νομίζω να χρειάζεται. Δεν είναι νωρίς για δοντάκι! Κάποια μωράκια βγάζουν απτον 4ο. Η δικιά μου εδώ και δυο μήνες έχει ενοχλήσεις στα ούλα της. Θανάσης καλοστέριωτο το δοντάκι σας!Σταλίτσα περαστικά για το δάκτυλο! Όσο για την περίοδο υπομονή κ θα περάσει! Εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα!!!! Είναι φυσιολογικό βρε κορίτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Θανάσης μου καλοστέριωτο το δοντάκι, ηρέμησε τώρα που το έβγαλε? Stalitsa όλα μαζεμένα από την μια το δάχτυλο από την άλλη η περίοδος! Τουλάχιστον είναι και τα δυο περαστικά. Γιατί όμως σε πονάει η καισαρική εντύπωση μου κάνει. Εσείς κορίτσια έχετε θέμα με την τομή? Κατερίνα για κοίτα και την Bio bebe είναι βιολογική χωρίς ζάχαρη και υπάρχει και στα σουπερ μαρκετ. Η παιδίατρος μου είπε γι' αυτή και την frezylac. Δεν νομίζω ότι πρέπει να ανησυχήσεις εκτός αν είσαι έγκυος!!! Αυτές τις μέρες ο Σωκρατάκος μου πειραματίζετε με τους ήχους, σήμερα δε όλη την ημέρα με τα πόδια στο στόμα και έλεγε μπου μπου μπα μπα πολύ πλάκα!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?πηγα τηνο σημερα αυθημερον για το ταμα μου,αναψα κ κερακι για ολες μας να εχει η Παναγιτσα καλα τα μωρακια μας κ εμας για να τα μεγαλωσουμε.ειναι μεγαλη η συγκινηση οταν βρισκεσαι εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλάκι δεν είμαι έγκυος πάντα παίρνουμε προφυλάξεις! Απλά με αγχώνει που δεν μου ήρθε ακόμα. Είδες ο μπεμπάκος σου; Και η μπέμπα μου μας έχει ξετρελάνει με τα κόλπα της! Παίζει γελάει, φωνάζει, μας χαιδεύει άστα!!!!! Μαράκι να σαι καλά που μας σκέφτηκες! Εύχομαι η Παναγίτσα να προστατεύει τα παιδάκια μας και τα παιδιά όλου του κόσμου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και μωράκια!!!Πω!πω! μεγαλώνουν τα ζουζουνάκια μας!Βλέπω αρχίσαμε κρεμούλες και βγάζουμε δοντάκια!!Σταλίτσα ευτυχώς το ζουζούνι σου είναι μιά χαρά...εύχομαι να είναι η τελευταία τρομάρα που πήρες, περαστικά και στο δαχτυλάκι σου!Ναταλία μου καλή αρχή και σε εσάς με την κρεμούλα!Μαράκι καλά αποτελέσματα να έχετε με τις εξετάσεις της μπεμπούλας και ευχαριστούμε!Κατερίνα μην αγχώνεσαι για την περίοδο, είναι απόλυτα φυσιολογικό να μην έχεις.Λογικά στις μανούλες που θηλάζουν καθυστερεί αλλά και πάλι είναι σχετικό και διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα. Ούτε εγώ αδιαθέτησα ακόμη....Νίκη μου πώς είναι τα όμορφα διδυμάκια σου;;;

Εμείς την επόμενη εβδομάδα πάμε παιδίατρο για το εμβόλιο και θα ρωτήσω για τις στερεές.Δεν ξέρω τί θα μου προτείνει , δεν θέλω να δώσω κρέμα-σκόνη αλλά να ξεκινήσω με λαχανικά...(καρότο).Ψάχνοντας μου είπαν για μια βιολογική κρεμούλα γερμανικής εταιρείας της holle ότι είναι καλή αλλά όχι και τόσο νόστιμη.Μία φίλη μου γιατρός στην Γερμανία μου είπε ότι εκεί δεν δίνουν καθόλου τέτοιες κρέμες γιατί εκτός απο θερμίδες δεν προσφέρουν και κάτι, αλλά ξεκινούν με λαχανικά.Έχω μπερδευτεί κι εγώ και δεν ξέρω τί να κάνω....θα δούμε!!Φιλιά πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θανάσης μου καλοστέριωτο το δοντάκι σας!!!! Και με το καλό και χωρίς πονάκια και στα υπόλοιπα μπεμπάκια που δεν βγάλανε ακόμη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Τελικά μία μέρα μόνο κράτησε η αιμοραγία....τι να πω...όσο για το δάκτυλο είναι δρματική η κατάσταση!! όλο ματώνει!!! θα πάω σε γιατρό να μου δώσει αντιβίωση!! δεν γίνεται αλλιώς!! Μαράκι σε ευχαριστούμε που μας σκέφτηκες!! Εύχομαι η Παναγίτα να προσέχει όλα τα παιδάκια του κόσμου κ σύντομα να έχετε καλά νέα για το παιδάκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι αστειεύομαι αλλά θέλει προσοχή ειδικά τώρα που δεν έχειςπερίοδο! Petaloudaki σ' ευχαριστώ πολύ! Κορίτσια εμείς σήμερα έχουμε εμβόλιο, μακάρι να μην τον ενοχλήσει γιατί την προηγούμενη φορά έκανε πυρετό και 1 εβδομάδα ήταν ανόρεκτος. Θα δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.Σταλιτσα γιατι δεν πας να σου το ανοιξουν να τελειωνεις?Ναταλια μακαρι να μην σας επιρεασει αυτη τη φορα.Κατερινα μην ανησυχεις θα σου ερθει 2 φιλες μου που γεννησανε σχεδον μαζι με εμας ουτε αυτες ακομα.Σε καθε γυναικα ειναι διαφορετικο.Βρε κοριτσια  τι να πω αυτο με τις κρεμες.Αν στη Γερμανια κανουν ετσι εδω οι περισσοτεροι παιδιατροι κανουν το αντιστροφο,ποσα παοδακια εχουν μεγαλωσει με αυτες τις κρεμες γιωτης κτλ παρα πολλα κ αν προσφεραν μονο θερμιδες κ τιποτα αλλο ολα θα ειχαν σοβαρα προβληματα με ελλειψη βιταμινων κ αλλων ιχνοστιχειων.Μας μπερδευουν συνεχεια ο καθε γιατρος λεει τα δικα του.Νευριαζω μερικες φορες με τους γιατρους.φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσια?εμεις τα ιδια,ακομα το μωρακι μου δεν συνηλθε πινουμε υποαλλεργικο γαλα κ ομως ακομα εχει κακακια πρασινα με βλεννες.ο γιατρος ειπε να συνεχισουμε για καμια 10αρια μερες.ενας μηνας περασε δεν μπορει να συνελθει!την αλλη τεταρτη εχουμε κ ραντεβου για εμβολιο καθολου δεν θελω.natalia ποιο κανετε τωρα?katerina περιοδο κ μενα μουχε πει αμα θηλαζω μπορει κ να μην μουρθει.οποτε φυσιολογικο το βρισκω.θανασης καλοστεριωτο το δοντακι.το δικο μου δεν εχει βγαλει ακομα αλλα εχει πολυ γκρινια γενικα κ κλαιει συχνα τελευταια.τωρα η απο τα ουλα της η απο την κοιλιτσα της.κ δεν μπορω ναμαι κ κοντα της το πουλακι μου.. εχω γινει κουραστικη αλλα μου λειπει!!!δεν μπορω να συνηθισω ακομα μακρια της.

απο βδομ θα δουμε κ μεις τι θα τρωει η μικρη μου.βασικα μουχε αναφερει για φρουτα κ λαχανικα δεν ειπε για κρεμα,θα δουμε.αλλα θα μου αλλαξει γαλα στο 6-12 απο τωρα.φυσιολογικο?maria ευχαριστουμε. κ γω εχω στον αγιο ραφαηλ και  λεμε πρωτα ο θεος να παμε του χρονου μυτιληνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?σταλιτσα οντως γιατι δεν πας να στο ανοιξουν?καθε φορα που θα φορας κλειστο παπουτσι μπορει να πονας.ναταλακι ευχομαι να μην τον ενοχλησει καθολου αυτο το εμβολιο.κατερινακι εγω νομιζα οτι οσο θηλαζεις δεν εχεις περιοδο.οπως κ να χει καλυτερα.θανασης μου οντως πολυ μπερδεμα με τους παιδιατρους.ο ενας εσι ο αλλος αλλιως.ε,ενα η δικια μας μου ειπε οτι πρεπει να δωσουμε κρεμουλα χωρις ζαχαρη εννοειται γιατι εχει υδατανθρακες κ τους χρειαζεται το απογευμα για να την χορταινει.τρεχα γυρευε ποιο ειναι το σωστο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!! Τετάρτη απόγευμα θα πάω σε ένα γιατρό να δει τι θα κάνουμε με το νύχι...ελπίζω να πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...