Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Ναι ναι Κατερινάκι ύπουλος ο πιτσιρίκος!ευχαριστούμε!ξεκινάτε φαγακι?πωπωπωωωωωω μεγαλωσε η μπουμπου!!!τι θα φαει για αρχη?α κ επειδη ξεχασα πριν παρκοκρεβατο ειχαμε πάρει απο την αρχη τα κοιμιζα εκει κ τα δυο για λιγο που μπήκαν στο δωματιο μας.τωρα βγαλαμε το στρώμα κ το πανω επιπεδο κ παιζουν εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα ξεκινήσουμε με κρεμούλα βανίλια από όσο θυμάμαι! Θα το συζητήσουμε μεστη βδομάδα με τη γιατρό την καινούργια. Ναι μωρέ μεγαλώνουν τα πουλάκια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε! Ναι θα αλλάξουμε γιατί αυτός που είχαμε ήταν πολύ χαλαρός γενικά κ τώρα τελευταία όταν του τηλεφωνούσα δεν απαντούσε κ με έπαιρνε όποτε το θυμόταν και αν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Stalitsa σίγουρα πρέπει να οδηγείς τώρα με το παιδί.. Και εγώ μέχρι τώρα δεν πολύ οδηγούσα, σε όλα τα μαθήματα πήγαινα με το ποδήλατο. Τώρα όμως αλλάζουν τα πράγματα!!! Και εγώ φορμάκι μακρυμάνικο και φορμούλα από κάτω με καλτσούλες ή ζιπουνάκι κοντομάνικο με ζακετάκι από πάνω, επίσης μετά από το μπάνιο το βραδάκι με έχουν βολέψει τα ολόσωμα φορμάκια. Θανάσης μου παρκοκρέβατο δεν έχω αλλά σκέφτομαι να πάρω. Αααα  Νίκη τελικά ο μπέμπης παίρνει τα πρωτεία, καλοστέριωτο το δοντάκι!!! Κατερίνα και εμείς σε 15 μερούλες ξεκινάμε σιγά σιγά τις κρεμούλες!!! Καλά έκανες και άλλαξες παιδίατρο εάν δεν τον έβρισκες. Ο μπεμπάκος μου κορίτσια την έχει λίγο αρπάξει έχει βραχνιάσει αλλά δεν έχει κάτι άλλο... Κατά τ' άλλα καλά, πολύ ύπνος από τότε που έχει αλλάξει ο καιρός. Μας βγήκε υπναράς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμείς για αυτό το λογο αλλάξαμε παιδιατρο Κατερινάκι.βρε κορίτσια να ρωτήσω?μη γελάσετε!τα μωρα σας κάνουν κραυγουλες?εμενα τσιρίδα κ αγιος ο θεός!το έχουν βρει παιχνιδι!θα λενε κ στη γειτονιά τι τους κανω κ τσιρίζουν ετσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη και εμενα κανει κραυγουλες ειναι και αυτο σταδιο αναπτυξης και οσο μεγαλωνουν τοσο θα φωναζουν.Συγχαρητηρια και για το δοντακι.Εμεις για στερεες δεν εχουμε συζητησει απο βδομαδα που εχουμε το εμβολιο θα μιλησουμε με τον παιδιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θανάσης μου εγώ δεν εχω μωρα στο σπίτι!τον ταρζαν σε δυο εκδόσεις εχω!!!ευχαριστώ κ για τις ευχές για το δοντάκι μας!αντε καλες μασες κ σε σας!ο μπεμπακος καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη όλη μέρα τσιρίζει και μουρμουράει!!! Της έφεραν και ένα βιβλίο με χοντρές σελίδες κ μουσική και το ξεφυλίζει συνέχεια! Τώρα πια έχει μεγάλη πλάκα! Μου πιάνει το πρόσωπο και μου ρουφάει τα μάγουλα! Αύριο περιμένω και τον υπνόσακο απτα ικεα. Άντε γιατί στο μαρούσι έχει αρκετή ψύχρα τη νύχτα! Φέτος πολύ νωρίς κρύωσε ο καιρός!!! Καληνύχτα κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AΧ Νικουλα ναι εσυ τα εχεις ολα Χ2,τι πλακα που θα εχουν.!πολυ καλα ειμαστε αν εξαιρεσεις το θεμα με τον υπνο ειμαστε νυκτοβιοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι καλος ο υπνοσακος από ικεα?να παρω κι εγω αποκεί?στέλνουν σπίτι απο καποιο ποσο κ μευα?πόσο κάνει?Θανάσης μου επι δυο οοοοολα!!!!!χαχαχα!!!τρελοκομείο είμαστε αλλα δεν το αλλαζω με τίποτα!εμενα πάντως δεν παίζουν με παιχνίδια!δωστους σακουλακια π.χ. Απο μωρομαντηλα κ ασχολούνται ωρες!θα στρώσει κ ο ύπνος που θα πάει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάνει 20,00 + 3,40 τα μεταφορικά. Δεν ξέρω αν είναι καλός θα σας πω μόλις έρθει και τον δοκιμάσουμε. Η thagia που τον έχει μας είπε οτι είναι ζεστός! Και στη δική μου αρέσει πολύ το πακέτο με τα μωρομάντηλα και γενικά ότι κάνει θόρυβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?νικη καλοστεριωτο το δοντακι με το καλο κ η μπουμπου σας.δεν αφησε την δεσποινιδα να προηγηθει.κατερινακι καλη αρχη με τις κρεμουλες.εμενα μια πρωτη κουβεντα που καναμε με την παιδιατρο μου ειπε οτι θελει να δωσουμε πρωτα ο Θεος κρεμουλα βιολογικη ομως χωρις ζαχαρη γιατι εχει υδατανθρακες κ το παιδι τους χρειαζεται για να χορταινει κ να μην ζηταει γαλατακι το βραδυ.αλλα θα δουμε.παρκοκρεβατο μας εχουν φερει δωρο αλλα το εχω αφησει στην μαμα μου κατω.ειμαστε ακομα στο ρετιρεδακι που ειναι πολυ μικρο κ δεν γινεται να το βαλω κ αυτο.εγω σκεφτομαι για στρατα.ρωτησα την παιδιατρο κ μου ειπε 6-7 μηνων μπορει να την βαλουμε.κοριτσια μου κρυωσα εγω κ κολλησα κ την μπεμπουλα μου κ τρεμει το φιλοκαρδι μου.εχει μπουκωσει κ ριχνει κ κανα φτερνισμα.δεν κανει τιποτα μονο ο ορος.ξερετε τιποτα αλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!!!!

Νίκη άντε γερό να είναι το πρώτο δοντάκι σας!!!!! 

Κατερινάκι ο υπνόσακος δεν είναι από τους πολύ χοντρούς γιατί δεν ήθελα να ιδρώνει! Το μωρό όμως είναι ζεστό κάθε πρωί οπότε τον βρήκα πολύ καλό!! Ελπίζω να σε βολέψει κι εσένα!

Εγώ κορίτσια έχω ένα πάρκοκρέβατο της hauck και ένα της chicco στη μαμά μου και είναι και τα δύο εξίσου καλά!

Σήμερα κάναμε το εμβόλιο μας το διπλό πάλι και πλάνταξε ο καημενούλης.. Συζητήσαμε και για τη διατροφή που αρχίζουμε σε δύο εβδομάδες και τελικά θα ξεκινήσω με φρουτάκια κορίτσια! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Μαράκι ρώτα το γιατρό αν μπορείς να της βάλεις κάτι άλλο εκτός από ορό. Έχεις δίκιο να αγχώνεσαι μετά απόσα έχετε περάσει! Περαστικά και στις δύο σας! Thagia μου ούτε εγώ θέλω να είναι πολύ χοντρός. Αφού καλύπτει εσένα στον Έβρο τότε σίγουρα θα είναι οκ για μας χαχαχα! Καλή αρχή να έχουμε με τις τροφές!!! Πότε μιλούσαμε για εγκυμοσύνη κ γέννα κ πότε κοντεύουμε να φάμε χαμπάρι δεν πήρα!!! Φιλιά σε μανούλες και μπεμπάκια! Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες.Ωραια μερα σημερα στην Αθηνα.Μαρακι περαστικα ειστε καλυτερα?thagia τι εγινε τελικα με το εμβολιο?κ εγω εχω υπνοσακο απο τα ηρα μου τον φερανε δωρο αλλα ακομα δεν τον εχω δοκιμασει.Κατερινα χθες ημουν στα μερη σας.φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.τι κανετε?εμεις παλι τα ιδια.κατι ηξερα που αγχωνομουνα.μπηκαμε 2 μερες στο Παιδων γιατι εκανε 5 σπασμους μεσα σε ενα 24ωρο κ τελικα αποφασισαμε να κανουμε γονιδιακο ελεγχο που επεξεργαζεται το δειγμα στην Αγγλια κ κοστιζει 2000€.αυτο ηθελα κ εγω μπας κ βρουμε τι εχει το παιδακι μου.εσεις τα νεα σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα.τι λες βρε Μαρια;καλα κανετε που θα κανετε αυτη την εξεταση να δειτε τι ειναι επιτελους κ να το αντιμετωπισετε αναλογα.αιματος ειναι η εξεταση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Αμάν βρε Μαράκι μου! Τι περνάτε όλη την ώρα; Ελπίζω να βρεθεί σύντομα λύση να μην ταλαιπωρείται η ψυχούλα και σεις και χαλάλι τα λεφτά. Θανάσης εσύ με τι τον σκεπάζεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.Κατερινα εγω του φοραω μακρυμανικο φορμακι η φορμες κ τον σκεπαζω με πικε κουβερτα νου φαινεται χοντρος ο υπνοσακος μας για τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Χθες πήγαμε στην καινούργια γιατρό. Μείναμε ευχαριστημένοι. Η μπέμπα μας είναι 7 κιλά και σε όλα της μια χαρά! Έκανε εντύπωση στη γιατρό ο τρόπος που κοιτάζει και που σηκώνεται εύκολα αν της βοηθήσεις λιγάκι. Μας είπε ότι τα ούλα της είναι πρησμένα και ότι όπου ναναι θα σκάσει δοντάκι. Σε 10 μέρες έχουμε το επόμενο εμβόλιο. Και σήμερα γίναμε 5 μηνών!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια.Κατερινα σουπερ η μπεμπουλα την βλεπω να περπαταει γρηγορα.Αντε με το καλο να βγει και το πρωτο σας δοντακι.και εμεις δευτερα η τριτη θα κανουμε το εμβολιο.Τα υπολοιπα κοριτσια που ειναι τι κανετε τα μωρακια σας?Μαρια τι κανει η μικρη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια, βγαινουν δοντακια διαβαζω, τι καλα! Κοριτσια ο δικος μπυ βαζει συνεχεια τα χερια στο στομα, ενω εχει φαει τι ειναι αυτο παλι; Στην αρχη τα εβαζε οταν πεινουσε αλλα τωρα τα βαζει κ αφου εχει φαει, του βαζω πιπιλα την πεταει και τσουπ παλι τα χερια χαχαχα! Προχτες εκανα ενα πειραμα και χαρηκα η μανα. Τι χαζη που ειμαι. Τον ταισα κοιμησμενο στις 12:30 και ξυπνησε μετα στις 6:00, χαρα εγω, εχτες που το εκανα παλι τζιφος ξυπνησε στις 3:30. Οτι θελει με κανει! Σιγα μην κοψω το βραδυνο χαχαχα!

Να σας ρωτησω βρε κοριτσια εχει καμια φτιαξει το προγραμμα της ημερας ωστε να κοιματε αρκετα το μεσημερι; Ρωταω μπας κ καταφερω να κοιμηθω κ εγω με εχει εξωντωσει, φτανει το βραδυ στις 9 κ ειμαι πτωμα! Ολη μετα κοιμαται μισαωρα!

Κ εγω του φοραω φορμακια κ αν ξεσκεπαστει δεν με νιαζει. Σημερα εκανε το εξης: μετακοινηθηκε μαζι με το σφινακη κοντα στα καγκελα. Τον πηγα πισω κ μετα απο μια ωρα τσουπ νατος παλι! Τελικα με το γαλα το πηχτο παμε καλα μονο που κανει συνεχεια κακακια κ θα του το αλλαξω αν συνεχισει στις 15 μερες. Καθε ταισμα και τον αλλαζω 2-3 φορες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?εμεις καλα δοξα τω Θεο.κατερινακι μια χαρα η μπεμπουλα σου,με το καλο να βγει κ το πρωτο δοντακι.μωρουλι ειναι εντελως φυσιολογικο να βαζει τα χερια στο στομα.αρχιζουν να τον τρωνε τα ουλα.εμενα δεν το εχει κοψει απο 2 μηνων σχεδον.κοριτσια οσες τα μωρακια γυρνανε κ λιγο μπρουμυτα τους βαζετε κατι στην κουνια για να μην γυρνανε οταν κοιμουνται η τα αφηνετε ελευθερα?εκτος απο σφηνακι εννοω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...