Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Όταν έκανα αυχενική στις 24-10 με κάθε επιφύλαξη ο γιατρός είπε ότι μάλλον είναι αγοράκι..σίγουρα θα ξέρω στη Β' επιπέδου που θα κάνω στις 30-12.... εννοείται πως είναι ευχάριστα!!!!! Τις προάλλες που πήγα στο Λητώ να πάρω κάτι εξετάσεις που έκανα βγαίνει ένας γιατρός κ ανακονώνει σε μια οικογένεια ότι όλα πήγαν καλά..αν δεις πως πετάχτηκαν όλοι στον αέρα..σαν ελατήρια...συγκινήθηκα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

21 την εκανα εγω αλλα δε φαινοταν τιποτα γιατι εχω αρκετα κιλα απο μονη μου οποτε δυσκολευτηκε ο γιατρος.δεν τον πιεσα,αλλωστε με ενοιαζε μονο που ηταν ολα καλα.στις 4 νοεμβρη στο ιατρειο που πηγαμε μου εκανε ο γιατρος μου υπερηχο και ειδε το ενα αγορακι και το αλλο βλεπουμε την επομενη φορα.ας ειναι ολα καλα γιατι ειμαι και μεσα στο αγχος και το φυλλο τελευταιο με απασχολει.ειναι οντως τρομερες οι στιγμες αυτες και για τη μαμα βεβαια αλλα και για τους συγγενεις εξω που περιμενουν με αγωνια!οποτε περιπου εκει θα κανω και γω το β΄επιπεδου.δεν το εχω συζητησει με το γιατρο μου αλλα στις 25 που θα ξαναπαω θα τον ρωτησω.καθε ποτε πας στο ιατρειο εσυ κοριτσακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται πως το φύλο είναι το τελευταίο που πρέπει να μας απασχολεί!!! Μια φόρά το μήνα πηγαίνω πλέον..εγώ στις 28 έχω ραντεβού..πάντως είναι πολυ κοντά οι ημερομηνίες μας....η αυχενική..το β' επιπέδου...εσύ κάθε πότε πας???? Αυχενική που έκανες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα σταλιτσα μου στην αρχη με πηγαινε για υπερηχο καθε δυο εβδομαδες λογω διδυμων που ολα ειναι λιγο πιο επιφοβα...μετα την αυχενικη που την εκανα στο ιασω και αφου ειδαμε οτι ολα ειναι καλα με παει ιατρειο καθε τρεις εβδομαδες και μεχρι να περασουν....αγχωνομαι! (τι προτωτυπο)και μου ειπε πως παλι λογω διδυμων στην 34η εβδομαδα περιπου και μετα θα πηγαινουμε καθε εβδομαδα.το μονο που ευχομαι ειναι να περασω τουλαχιστον την 37η εβδομαδα για να βγουν με ικανοποιητικο βαρος τα ζουζουνια.

δεν κανω καλα που αγχωνομαι αλλα ετσι βγαινει...και μου κανει πολυ καλο ετσι που μιλαμε αποδω γιατι ολη μερα μονη μου στο σπιτι χωρις να κανω τιποτα....με εκνευριζει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλενάδες μου!!!! Πώς τα πάτε??? Άρχισαν να μεγαλώνουν οι κοιλίτσες σας? Έχετε πάρει καθόλου βάρος? Εγώ κορίτσια μου πρώτα ο θεός θα γεννήσω στο ΙΑΣΩ. Ανυπομονώ τώρα να δω το γιατρό μου στις 20 του μήνα!!!! Άντε δύο μας μείνατε και τέλος με τις αυχενικές!!! Είμαστε φοβερή ομάδα!!!! Χαίρομαι που όλα πάνε καλά σε όλες μας και εύχομαι έτσι να πάνε μέχρι τέλους μετη βοήθεια του θεού! Θα είχε πλάκα όσες είμαστε από Αθήνα να βρεθούμε για καφεδάκι και να τα πούμε και από κοντά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Niki κ εγώ αγχώνομαι κάθε φορά που πάω για υπέρηχο....σε καταλαβαίνω ότι έχεις ένα άγχος παραπάνω λόγω διδύμων!! Ναι, όντως είναι πολύ ωραία που μιλάμε εδώ μέσα!! Katerina καλησπέρα!!! Καλή ιδέα να βρεθούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι καλησπερα.ποσων εβδομαδων εισαι?μηπως γινουμε γειτονισες στο ιασω?εγω εχω πητ 2/5/14.σταλιτσα μου τελικα ειναι πολυ λιγες οι εγκυουλες που ειναι χαλαρες...αλλα δεν πειραζει χαλαλι στα μπεμπακια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κορίτσια!!!!!! Τι κάνετε;;; Νιώθω εκτός τόπου και χρόνου, που δεν είμαι από Αθήνα και θα γεννήσω στο νοσοκομείο της περιοχής μου, τώρα που διάβαζα τους διαλόγους σας! Δεν έχω όμως κι άλλη επιλογή!! Κατερινάκι επειδή κι εγώ ρώτησα για τις κοιλίτσες και καμία δε μου απάντησε, σου απαντώ εγώ, εμένα άρχισε λίγο να πετάγεται απ ότι μου είπε ο άντρας μου - εγώ δεν το βλέπω- και έχω πάρει και 2 κιλάκια στην αυχενική που με ζύγισαν ....! Εσένα φαίνεται τίποτα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου

Χαιρομαι πολυ για ολες μας με τα καλα μας αποτελεσματα, αντε να μας πειτε και οι αλλεσ δυο που μεινατε και να κανουμε ολες μαζι παρτυ χαχαχχαχαχαχαχ

Εγω ειμαι απο Θεσσαλονικη, ειναι καμια κοντα μου? Δεν νομιζω ε?

Η κοιλιτσα ξεπεταχτηκε και πηρα 1-2 κιλα

Ερωτηση. Ποσα χρηματα δινεται καθε φορα για τον υπερηχο και σας δινει αποδειξη ο γιατρος?

Επεξεργάστηκε από Maraki...
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου

Χαιρομαι πολυ για ολες μας με τα καλα μας αποτελεσματα, αντε να μας πειτε και οι αλλεσ δυο που μεινατε και να κανουμε ολες μαζι παρτυ χαχαχχαχαχαχαχ

Εγω ειμαι απο Θεσσαλονικη, ειναι καμια κοντα μου? Δεν νομιζω ε?

Η κοιλιτσα ξεπεταχτηκε και πηρα 1-2 κιλα

Ερωτηση. Ποσα χρηματα δινεται καθε φορα για τον υπερηχο και σας δινει αποδειξη ο γιατρος?

preg.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου και απο μενα βρε μαρακι!!!!!!!δυστυχως εγω ειμαι αθηνα αλλα και αποδω που τα λεμε μια χαρα!!!!!5.που θα γεννησεις εσυ?ιδιωτικα η΄σε δημοσιο?δεν ξερω και πως ειναι τα μαιευτηρια θεσσαλονικη.οπως και να χει να εχεις καισυ μια υπεροχη εγκυμοσυνη οπως και το ευχομαι σε ολες μας αλλωστε!!!!οσο για τον υπερηχο 60 ευρω ειναι η καθε επισκεψη με αποδειξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!!! Τι μου κάνετε? Ναι ΣΤΑΛΙΤΣΑ πολύ θα το ήθελα να πιούμε καφεδάκι και να δω όσες απτις φίλες μπορώ από κοντά! ΝΙΚΗ δεν ξέρω αν θα είμαστε γειτόνισες έχω ημερομηνία για τις 10 αλλά ακόμα είναι νωρίς οπότε παίζεται!!!! Πάντως θα είχε πλάκα! THAGIA μου δεν είδα την ερωτησή σου μάλλον συγνώμη!! Εμένα δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά ακόμα! Μου λένε ότι ίδια φαίνομαι. Έχω πάρει 1 κιλάκι περίπου! Εγώ δίνω στον γιατρό μου 30,00€ κάθε φορά για υπέρηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κατερινακι!!!!ολα καλα???εγω φαινομαι μαλλον γιατι ειναι δυο.αλλωστε ο γιατρος μου μου εχει πει ηδη οτι παμε για κοιλια-αεροστατο!!!!! [smilie=blob9.gif] οπως και να εχει δεν πειραζει που θα θελω γερανο για να μετακινηθω προς το τελος αρκει να παρω ολο τον ενατο και να βγουν τα πιτσιρικια καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? Εμένα ακόμα με ταλαιπωρεί αυτό το κρύωμα,μηνά κοντευω κρυωμενη,κ φοβαμαι πολύ για το μωρό μου κ απο τα φάρμακα που πινω νιώθω ενοχές και τύψεις και φόβο αλλά δεν μπορω να αναπνευσω αλλιως :'( και απο τον βήχα τον πολύ φοβαμαι για το μικρο μου :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου τι κάνετε???Η κοιλίτσα έχει αρχίσει να φουσκώνει λίγο και απο κιλάκια έχω πάρει 1!!!!Thagia και γω στο νοσοκομείο του νησιού πηγαίνω και πληρώνω 5 ευρω στο νοσοκομείο την επίσκεψη!!!!ονειράκι μην ανησυχείς για να σου δίνουν αυτά τα φάρμακα παει να πει οτι επιτρέπεται να τα πάρεις!!Πως νιώθεις για αυριο???Εγω φοβάμαι και έχω πάρα πολύ άγχος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ εχω παρα πολυ άγχος και φοβάμαι πολύ πολύ αλλά ελπίζω να πάνε όλα καλα κ για τις δυο μας αλλά κ για ολες τις μανουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο για την κοιλιτσα εγώ δεν μπορω να καταλάβω γιατί τα έχω τα κιλακια μου,στην αφη πάντως οτάν την χαιδευω μου φαίνεται διαφορετική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλες!

Με το καλο οι αυχενικες στα κοριτσακια που εμειναν!

Νικη πως γελασα με την κοιλια αεροστατο!!

Εγω κιλα ακομα δεν εχω παρει,παιζω στο +/- μισο κιλο, χαχαχα

Η κοιλια ομως φαινεται κανονικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλή τύχη και στις δυο σας για την αυχενική!!!!!!!!!! Να πάνε όλα τέλεια!!! [smilie=icon_king.g: Christi εντάξει γιατί νόμιζα ότι μόνο εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο! Εμένα ο γιατρός μου, εξετάζει τις έγκυες όταν έχει εφημερία κι όχι όταν έχει εξωτερικά οπότε δεν κόβουμε ούτε τα 5 ευρώ... Γενικά επειδή είμαστε και λίγες λόγω μικρού πληθυσμού μας έχει στα όπα-όπα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! ΝΙΚΗ μου μια χαρά θα πάνε όλα με τα μωράκια και ας μεγαλώσει η κοιλιά θα κάνεις μετά δίαιτούλα όπως όλες μας!!!! ΟΝΕΙΡΑΚΙ περαστικά σου! Έχεις δίκιο μωρέ! Έχεις ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ αλλά το μωράκι θα είναι μια χαρά!!! Σου εύχομαι μία καταπληκτική αυχενική και σε σένα και στην CHRISTI!!! Περιμένουμε να ακούσουμε τα ευχάριστα! Καλησπέρα ΜΑΡΙΕΛΑ μου!!! Καλησπέρα ΤΗΑGIA μου! Μην αγχώνεσαι για το δημόσιο! Σημασία έχει να έχουμε καλό γιατρό!!! Κορίτσια μου ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!!! Όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερεα κοριτσαρες και απο μενα!!!μολις γυρισα απο ψωνια με τον αντρουλη μου γιατι μεσα σε ολα εχουμε και μετακομιση....ουφ κουραστηκα σημερα!!!!ΜΑΡΙΕΛΑ μου αν δε το διακωμωδησουμε κιολας δε γινεται δουλεια!!ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ευχαριστω για την εμψυχωση εχω ενα αγχος οσο να πεις.ΟΝΕΙΡΑΚΙ την ξερω την αγωνια μεχρι την αυχενικη αλλα θα ειναι οοοοοοοολα σουπερ θα δεις!!!!!!!ΚΡΙΣΤΙ μου και για σενα το ιδιο ισχυει θα ειναι οοοοοολα καλα!!!!θα περιμενουμε νεα σας.και βρε κοριτσια ευχαριστω για την εγκαρδιοτητα σας αν και νεα εδω στο φορουμ!!!!!!ειστε πολυ καλη παρεουλα.

\\:D/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!!πως είσαστε??εμεις κάναμε την αυχενική και ο γιατρός μας είπε οτι ήταν όλα άψογα,περιμένουμε και το αίμα!!είναι 6,8cm και όλη την ώρα κουνιόταν!!!!!μάλλον κοριτσάκι είναι!!αχ κορίτσια ήταν τέλεια!!!!!!ονειράκι εσυ με την αυχενική σου???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...