Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!! Δεν μπορώ να απαντήσω σε κάθεμια χωριστά επείδη είναι πολλά!! :-) Εμάς μας ήρθαν λάθος οι μπομπονιέρες κ αυτή η χαζή που της έφτιαξε δεν αναλάμβανε να τις διορθ'ωσει παρόλο που την εξοφλήσαμε!! Όποτε είχα 2 μέρες με δύο ώρες ύπνο για να φτιάξω από την αρχή μπομπονιέρες!!! Είμαι κομμάτια όσο δεν φαντάζεστε!!! Κ σε δύο μέρες είναι η βάπτιση κ θέλω να είμαι ξεκούραστη για να το απολάυσω κ να το χαρώ!!! Ελπίζω να μην βρέχει ρε γαμώτο!!!

Κατερίνα μου όσο για το θηλασμό κ την περιόδο διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα...Μωρούλι καλώς ήρθες στην παρέα μας. Όσο για τα φάρμακα υπάρχει μια εφαρμογή κ αν έχετε smartphone μπορείτε να την κατεβάσετε..είναι σούπερ!! elactancia λέγεται..ή αλλιώς Lactacion drugs.. Μαράκι εύχομαι να μην σας ξανατύχει κάτι στο μωράκι σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια! Για την τηλεόραση το γνωρίζω και η αλήθεια είναι ότι μέχρι τώρα τηλεόραση δεν ανοίγαμε καθόλου καθώς στο σπίτι όλη μέρα είναι ανοιχτό το ραδιόφωνο, μας αρέσει πολύ η μουσική! Ξέρω ότι δεν τους κάνει κακό απλά (αν έχουν φίλτρο όπως προανέφερε και η Νίκη) δεν είναι καθόλου επικοδομητικό και δεν συμβάλει ουσιαστικά στην ανάπτυξη και η αλήθεια είναι ότι σε αυτή την ηλικία θελουν άλλα ερεθίσματα για να αναπτυχθούν. Επίσης 2-3 μερες που τον άφηνα λίγο να παρακολουθεί παρατήρησα ότι μετά είχε υπερένταση, οπότε κομμένη η τηλεόραση! Εμένα μέσα στην μέρα κοιμάται 1 ώρα το πρωί, 2 το μεσημέρι και μετα ίσως άλλη μιση με μια ωρα το απογευματάκι αλλά όχι πάντα γιατί κοιμάται νωρίς για βράδυ. Kryst τφαντάζομαι τον άντρα σου με το μωρό τόσες ώρες, τι να πω υπομονή! Μια χάρά η μπέμπα από κιλά και ύψος! Υπάρχουν κάποιοι παιδίατροι που ξεκινάνε στο 5ο μηνα τις στερεες αν δεν θηλάζεις. Και εμείς στον 5ο θα ξεκινήσουμε. Από τώρα να της δίνετε φρούτο να μαθαίνει τις γεύσεις? Κατερινα ευχαριστούμε για την ενημέρωση, θα πάω σήμερα Carfour!!! Πολύ καλή προσφορά! Νίκι μια από τα ίδια ο μπέμπης έχει αρχίσει να βάζει και τα δυο πόδια στο στόμα και όταν έχει φάει αγκομαζάει γιατί τον εμποδίζει η μπάκα χαχαχα. Ααα επίσης όταν του βάζω καλτσάκια τα βγάζει. Fun μου πολύ ταλαιπωρία μωρέ, τι θα γίνει θα περάσουν οι γκρίνιες και οι δυσκολες μερες δεν μπορει! να ξέρεις ότι μετα την εγκυμοσύνη πολλές γυναίκες δεν πονάνε στην περίοδο, δεν έχουν τα ίδια συνπτώματα με πριν. Μαράκι ας ελπίσουμε ότι με τον συγκεκριμένο γιατρό θα βρείτε από τι προκαλούνται οι σπασμοί και θα το αντιμετωπίσετε. Μαρακι τι είναι αυτά που λες γι'αυτό εχει δημιουργηθεί αυτή η παρέα για να μοιραζόμαστε όλα αυτά που έχουμε στο κεφάλι μας, τις ανησυχίες μας, τι χαρές μας, τις αγωνίες μας. Μακάρι να βρείτε μια άκρη! Κατερινα ξυπνάει μέσα στην νύχτα για να φάει? Μήπως επειδή μεγαλώνει θέλει περισσότερο γάλα? Όσο για την περίοδο εχω ακούσει πολλές περιπτώσεις που έχουν περίοδο ενώ θηλάζουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοειται οτι θηλαζουμε κανονικα με περιοδο απλα μπορει να ειναι πιο ανησυχο το μωρακι γιατι επηρεαζεται το γαλα..

aurora τωρα πρεπει να βγαλει και δοντια για να σε ακολουθησω κανονικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!! Πωπω πήραμε φόρα πάλι και γίνεται χαμός!!

Fun welcome to the club θηλαζουσες με περίοδο!! Εγώ έχω περίοδο μετά τα λοχεία καπάκι, δεν άργησε ούτε μέρα η άτιμη.... Να σου πω την αλήθεια όμως δεν πονάω όπως πονούσα πριν τη γέννα και δεν παίρνω παυσίπονο! 

Σταλίτσα πόσο σε καταλαβαίνω... Εγώ ήμουν άυπνη και κουρασμένη στη βάφτιση λόγω του ότι μας είχαν κλέψει το σπίτι. Κοίτα να ξεκουραστείς όσο προλαβαίνεις. Όσο γι αυτήν που σου φέρθηκε έτσι ντροπή της.. Είναι κι επαγγελματίας...

Μαράκι μπράβο που το ψάχνετε και πάτε στους καλύτερους γιατρούς! Αφού η μικρή αναπτύσσεται φυσιολογικά κι όλα πάνε καλα, εύχομαι να μείνει πίσω σαν ένα κακό όνειρο!!

Νίκη περιμένουμε βιντεάκι!!!!

Κατερινάκι δε θυμάμαι αν ανέφερα για τηλεόραση αλλά όντως αρέσει και στον δικό μου πολύ!!. Άμα τη βλέπει κολλάει με ανοιχτό το στόμα αλλά δεν τον αφήνω.. Επειδή αλλάζουν γρήγορα οι εικόνες δεν είναι καλό για την ανάπτυξη του εγκεφάλου τους..! 

Κρύστ μόνη μου μάτιασα τον εαυτό μου.. Χθες και σήμερα δεν έβγαλα πολύ... Όσο για τη δουλειά, καλή αρχή! Θα είναι δύσκολα στην αρχή αλλά και η ανεργία δύσκολη!.. Το ιδανικό θα ήταν να έπαιρνες το εξάμηνο χωρίς να υπήρχε πρόβλημα από τον εργοδότη!

Κορίτσια κι εγώ ανάσκελα τον έχω να κοιμάται με το κεφαλάκι στο πλάι. Αν είναι ξύπνιος γυρνάει στο πλάι μια από τη μια μεριά και μια από την άλλη. Μπρούμυτα ακόμη δεν μπορεί να γυρίσει μόνος του.. Άργησε λέτε;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου.Σταλιτσα απαραδεκτη αυτη με τις μπομπονιερες.Μην πτοεισαι ομως ολα θα πανε καλα κ ειμαι σιγουρη οτι εχεις ετοιμασει μια πολυ ωραια βαφτιση για το αγγελακι σου.οσο για την βροχη μην το σκεφτεσαι γιατι δυστυχως δεν μπορουμε να το ρυθμισουμε αυτο,ενα θα σου πω την μερα του γαμου μας κ τησ βαφτισης εκανε κατακλισμο και 2 ωρες πριν τα μυστηρια ξανα καλοκαιρι.ολα καλα θα πανε.

 Καλως τα δεχτηκα και εγω μου ηρθε η περιοδος ξεκινησαν τα πονακια ετσι για να θυμηθω τα παλια βεβαια καμια σχεση με πριν μεχρι στιγμης.fun κ εγω στην περιοδο ποναω παρα πολυ κ κανω εμετους, επαιρνα mesulid αλλα απο ενα σημειο και μετα δεν με επιαναν ουτε αυτα κ ευτυχως με πιανουν τα voltaren υποθετα ρωτα τον γιατρο σου γιατι εγω πηρα και στην εγκυμοσυνη που ειχα κατι πονουςαν και ευχομαι να μην χρειαστει τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κορίτσια! Τι κάνετε? Εμείς πολύ καλά, 3 μέρες παιδευτήκαμε με το εμβόλιο αλλά τώρα επανήλθε το αντράκι μου. Stalitsa πολύ μεγάλο θράσος να κάνουν λάθος και να μην το αναλάβουν. Βέβαια μέσα από τέτοιες γκάφες τις πιο πολλές φορές το αποτέλεσμα είναι ακόμα καλύτερο μόνο που κουράστηκες για να τα φέρει εις πέρας. Εύχομαι να πάνε όλα κατ'ευχήν αύριο. Fun λες να είστε οι επόμενες, βλέπω τα κορίτσια βιάζονται!!! Thagia δεν νομίζω να εχει αργήσει, μπορεί να μην του αρέσει μπρουμητα οπότε να μην κάνει προσπάθεια. Αλλά από την στιγμή που αλλάζει πλευρό θεμα χρόνου είναι να γυρίσει μπρούμητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!! Τι κάνετε; Εμείς καλά!!! Το βράδυ ξυπνάμε 1 φορά ενώ κοιμόμασταν σερί αλλά δεν πειράζει! Μαρία μη ζητάς συγνώμη! Γιαυτό είμαστε εδώ!!! Για να συζητάμε τις αγωνίες κ τις χαρές μας! Αυτές μας έδεσαν σαν ομάδα!!!! Σταλίτσα θα έσκασες με τις μπομπονιέρες αλλά αυτά γίνονται δυστυχώς! Τέλος καλό όλα καλά!!! Εύχομαι να μη βρέξει αύριο!!! Ναταλία παρακαλώ! Όντως πολύ καλή προσφορά! Και μένα βάζει τα πόδια στο στόμα! Ξυπνάει γιατί κοιμάται αρκετά μέσα στη μέρα αλλά όταν την βάζω στο στήθος θηλάζει για λίγο κ ξανακοιμάται. Ναι μπορεί να έχεις περίοδο κ να θηλάζεις! Οι γυναίκες ας πούμε που θηλάζουν για χρόνια σίγουρα έχουν περίοδο. Εγώ ανησυχώ που δεν μου έχει έρθει. Thagia καλύτερα που δεν γυρίζει μπρούμυτα! Εμένα γυρίζει και ανησυχώ τη νύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?τι κρυο ειναι αυτο σημερα.η μπεμπουλα μου εχει συνεχεια κρυα χερακια κ ποδαρακια κ δεν ξερω τι αλλο να της βαλω.σταλιτσα οντως ντροπη της αλλα καθε εμποδιο σε καλο.μπορει οπως ειπε κ η ναταλια να ειναι για καλυτερα.κοριτσια εσας το βραδυ κοιμουνται βαρια?εμενα εντελως.τωρα κοιμηθηκε χωρις φαρμακακι κ γαλατακι κ την εβαζα επιτηδες μπρουμυτα να δω τι θα κανει κ καποιες φορες δεν μου γυριζε το κεφαλακι της στο πλαι μεχρι που την γυρναγα εγω για να παρει ανασα.με αγχωσε.κ κατι αλλο που θελω πολυ την γνωμη σας.πηγε μια φιλη μου που γενναει σε λιγο σε ενα σεμιναριο θηλασμου κ τους ειπαν ολως τυχαιως οτι στο εξωτερικο επιστημονες εχουν κανει ερευνες σε περιπτωσεις σπασμων κ λενε οτι βοηθαει παρα πολυ να αντιμετωπιστουν το μητρικο γαλα.πως θα μπορουσα να το κανω?η φιλη μου μας προτεινε αν μπορεσει να θηλασει το παιδακι της να μας δινει με θηλαστρο.θα μπορουσα να το ελεγξω σε καποιο εργαστηριο το γαλατακι?πιστευετε οτι θα ηταν καλο να το δοκιμασω?θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου δεν ξερω αν καταλαβα καλα τι εννοεις. οτι το μητρικο γαλα κανει καλο για τους σπασμους?? δεν ξερω στα σιγουρα παντως γενικα ειναι πολυ καλο για την υγεια του μωρου και βοηθα σε πολλα πραγματα.. γινεται να σου δωσει καποια αλλη γαλατακι απλα νομιζω οτι δεν πρεπει να ειναι πολυ μεγα΄λυτερο το μωρακι της φιλης σου!! σε καθε περιπτωση καλυτερα να μιλησεις με καποιον συμβουλο θηλασμου η να παρεις στο 10525 που ειναι η γραμμη του υπουργειου υγειας για τον θηλασμο!! για επαναγαλακτισμο το σκεφτεσαι καθολου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.τι κανετε?fun μου η φιλη μου θα γεννησει τον αλλον μηνα πρωτα ο Θεος.γινεται να κανω επαναγαλακτισμο ενω ειχα παρει χαπια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαρακι !! απο οσο ξερω γινεται!! απλα πρεπει να μιλησεις με καποια συμβουλο θηλασμου για να σε βοηθησει!! εγω δεν ξερω καποια στην αθηνα αλλα ισως τα κοριτσια εχουν να σου δωσουν τα στοιχεια καποιας.. ονειρακι , σταλιτσα γνωριζετε καποια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Κατερίνα δεν χρειάζεται να ανησυχείς εάν έχεις κάνει τις απαιτούμενες γυναικολογικές εξετάσεις μετά τον τοκετό. Εάν έχεις όμως την παραμικρή ανησυχία συμβουλέψου και τον γυναικολόγο σου. Μαράκι μου δυστυχώς δεν γνωρίζω για να σε βοηθήσω. Όμως έχει δίκιο η Fun καλύτερα να μιλήσεις με σύμβουλο θηλασμού.   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα.Μαρια συζητα το κ με τον παιδιατρο η τον νευρολογο σου αν σου το συστησει κ δεχεται κ η φιλη σου γιατι να μην το κανεις.Σταλιτσα περιμενουμε να πεις για τη βαφτιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια,Μαρία μου γίνεται επαναγαλακτισμος αλλα πρέπει οπωςδιποτε να μιλησεις με σύμβουλο,πες μ που μένεις να σ βρω κανέναν εκεί γύρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε?? Εμείς βαπτίσαμε σήμερα τον μικρό μας πρίγκιπα!!!! Πλεόν ο μπέμπης μου έχει όνομα!! Αριστοτέλης-Χριστόφορος! Ήταν όλα τόσο ωραία!! Κράτησε κ ο καιρός κ δεν έβρεξε..μόνο κρύο είχε αλλά με το άγχος που είχα δεν κατάλαβα καθόλου κρύο!! Ο μπέμπης μας δεν έκλαψε καθόλου!! Γελούσε συνέχεια κ όταν τον βούτηξε στην κολυμπήθρα ο παπάς έκανε μπουρμπουλήθρες!! Όλοι πάθανε πλάκα που ήταν ήρεμος!! Κ στις φωτογραφίες ήταν πολύ ήρεμος!! Στο τραπέζι κοιμήθηκε κανένα δύωρο κ μετά που ξύπνησε χορέψαμε!! Αχ κορίτσια το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ!!!!

Μαρία μου εγώ ξέρω μία ομάδα στο facebook που γνωρίζουν τα πάντα για επαναγαλακτισμό...αν θέλεις στείλε μου σε πμ το email σου να σου στείλω για αρχή ένα αρχείο με το τι μπορείς να κάνεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΑΛΙΤΣΑ μου να σας ζησει να τον χαιρεστε!!!τι ομορφα ονοματα!!!πολυ καλο που δε φοβηθηκε το απολαυσε μια χαρα!πως θα τον φωναζετε?και με τα δυο ονοματα η΄το πρωτο ως συνηθως?κι εμεις για διπλα ονοματα παμε παντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

• Μιχαηλίδου-Καρακωνσταντίνου Κατερίνα, LC

Βοηθός μητρότητας CPD, Σύμβουλος θηλασμού LLLI, Διεθνώς Πιστοποιημένη Σύμβουλος Γαλουχίας IBCLC

Παπανικολή 2 Χαϊδάρι, Αθήνα 12461

Τηλ.: 2105819265, 6945330396

katerinamich@gmail.com • Μπαλάσκα Κατερίνα

Κλινικός Διαιτολόγος - Διατροφολόγος (BSc(Hons), RD, MSc), Διεθνώς Πιστοποιημένη Σύμβουλος Γαλουχίας IBCLC

ΕΛΛΑΔΑ (Αθήνα): Ι. Χρυσοστόμου 79, Πετρούπολη

Τηλ.: 210 5052947, 6977773008

ΑΥΣΤΡΙΑ (Βιέννη): 0043 (0) 699 17305555

balaskakaterina@yahoo.com πάρε κάποια ενα τηλέφωνο, επίσεις νομιζω παίρνουν λεφτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει σταλιστα!! γερος και φωτισμενος να ειναι!! χαιρομαι που το διασκεδασες!!!

μαρακι η φιλη σου παντως θα αργησει να σε βοηθησει και τοτε ισως ειναι η δικη σου πολυ μεγαλη! για κανενα διμηνο αφου γεννησει δεν θα μπορει να αντλει γαλα και να σου δινει καθως δεν θα εχει εδραιωθει η γαλουχια και αυτο μπορει να μπερδεψει την παραγωγη της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε?ονειρακι σε ευχαριστω πολυ.εστειλα e-mail κ σε μια αλλη που βρηκα τυχαια εχθες κ μου απαντησε αμεσως κ μου ειπε οτι γινεται επαναγαλκτισμος παιρνοντας διμπερονη κ αντλωντας με νοσοκομειακο θηλαστρο 8 με 12 φορες την ημερα.αχ κοριτσια εχω ενθουσιαστει κ μονο στην ιδεα.σταλιτσα μου να σας ζησει κ παλι το μωρακι σας.καλοφωτιστο κ να χαιρεστε το καινουργιο ονομα.δεν μασαει σε τιποτα ο μικρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και καλή εβδομάδα;;Τί κάνετε;;Σταλίτσα μου να σας ζήσει ο Αριστοτέλης-Χριστόφορος, να είναι γερός και καλότυχος!!!Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά και απολαύσατε την βάπτιση σας!!!Τα ονόματα είναι πραγματικά πολύ ωραία !!!Μαράκι καλή επιτυχία στον επαναγαλακτισμό,να έχεις υπομονή και επιμονή και θα τα καταφέρεις....Κι εγώ άκουσα οτί δίνουν διμπερόνη και χρησιμοποιείται νοσοκομειακό θήλαστρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές σας!!!! Αριστοτέλη θα τον φωνάζουμε!!! Κάναμε κ το εμβόλιο χθές κ όλα καλά!! Έκλαψε πολύ λίγο κ μετά ούτε πυρετό τίποτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...