Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Θανάσης μου το νεράκι συνήθως αρχίζει με την εισαγωγή των στερεών τροφών! Αλλά να σου πω την αλήθεια δε ρώτησα ακόμη τον γιατρό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Thagia ναι εχω ασυρματο αλλα αυτο που φοβαμαι περισσοτερο ειναι το ανασκελα, τελικα ειναι επικινδυνο η οχι, περιπου 1-2 φορες μεσα στην νυχτα μου γυρναει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?μωρουλι καλωσηρθες κ να σου ζησει το μπεμπακι σου.εγω πιο μικρουλα την εβαζα πλαι με πετσετουλα στην πλατουλα αλλα κ μενα ως υπερκινητικη γυριζε οπως ηθελε στην κουνια της κ μια φορα βρηκα κ την πετσετουλα ανοιγμενη στο προσωπακι της.πλεον κοιμαται ανασκελα με το κεφαλακι στο πλαι.επειδη το εχω ψαξει αρκετα ολες οι αμερικανικες ερευνες προτεινουν ως πιο ασφαλης σταση υπνου ανασκελα με το κεφαλακι πλαι.το σφηνακι εγω το φοβαμαι γιατι εχω ακουσει κ περιπτωσεις που το παιδι γυρναει παρολα αυτα κ ανασκελα κ μπρουμυτα.βαζε το ανασκελα στους πρωινους υπνους κ δες πως τοποθετει μονο του το κεφαλακι κ μην αγχωνεσαι.εμενα πλεον απο ανασκελα μπορει να γυρισει στο πλαι κ μπρουμυτα κ γι'αυτο κοιμομαστε μαζι στο κρεβατι μας.στους πρωινους υπνους την βαζω απο μονη μου μπρουμυτα κ την βλεπω συνεχεια γιατι εχω δει οτι ξεκουραζεται πιο καλα κ δεν μου πεταγεται στον υπνο της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Morouli καλως ήρθες στην παρέα μας και να σου ζήσει το μπεμπάκι σου! Και εμένα απο πολύ νωρίς κοιμόταν ανάσκελα με το κεφάλι στο πλαί καθώς το σφινάκι δεν τον κρατούσε σε πλάγια θέι τέτοιο μαμούνι που είναι. Αλλά δεν είχε ποτέ κανένα θέμα και γουλιες που έκανε ποτέ δεν πνίγηκε. Δεν βρίσκω λόγο να ανησυχείς. Maria ;έχω δοκιμάσει και Frezyderm και Mustela και να σου πω έχω κολλήσει στην Mustela, βρίσκω προσφορές στο Internet και παίρνω και το σαμπουαν- αφρολουτρο το οποίο κάνει πολύ ωραία τα μαλλάκια του και μυρίζουν τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θανάσης μου εμένα η παιδίατρος μου είπε να ξεκινήσω το νεράκι γιατί έχει ζέστη ακόμα, αν ήταν χειμώνας με την εισαγωγή των στερεών. Μου είπε να είναι εννοείται βρασμένο και να του δίνω δυο φορες την ημέρα πολύ λίγο 10ml. Και να σου πω την αλήθεια μια χάρά το πίνει.   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.μωρουλι να σου ζησει.εμεις εχουμε την κουνια στο δωματιο μας γιατι το σπιτι ειναι δυαρι κ δεν εχουμε μετακομισει ακομα.ετσι κ εμενα απι ημερων ειχα σφηνακι για να τον κραταει πλαι αλλα παντα γυρνουσε ανασκελα με. Το κεφαλακι στο πλαι εγω ειχα κ αγχος γιατι εχουμε παλινδρομηση αλλα οπως λεει η ναταλια ποτε δεν ειχαμε προβλημα μεχρι τωρα κοιμαται μονο ανασκελα στο πλαι δεν μπορει καθολου κ μπρουμυτα δεν γυρναει ακομα.επισης τωρα εχει κ το κεφαλακι ευθεια οχι στο πλαι δεν υπαρχει προβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια δεν ρωτησα τον γιατρο ακομα ιυτε μιλησαμε για στερεες,στο επομενο ραντεβου θα το συζητησουμε.Α κοριτσια ο μικρος τρελενεται να κοιταει στον καθρεφτη τα εχετε βαλει εσεις;τι κανουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι εχω δοκιμασει frezyderm pharmasept k mustela για μενα τα καλυτερα προιοντα κ αυτα που συνεχιζω να χρησιμοποιω ειναι mustela

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα τρελένεται για το καθρεφτη, ειδικά σε ολόσωμο καθρέφτη. Αρχικά κολλάει, μένει με ανοιχτό το στόμα, μια κοιτάζει τον εαυτό του και μια εμένα (μέσω του καθρεφτη) και μετα μου χαμογέλαει. Επίσης το πρωί για να πιω το καφεδακι μου με την ησυχία μου εφόσον τον έχω άλλάξει και ταίσει τον βάζω στην τηλεόραση και βλέπει παιδικά, ούτε που κουνιέται για κανένα μισάωρο. χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας επισυναπτω μια ιταλικη σελιδα κ εχει αλφαβητικα συστατικα προιοντων.τα πρασινα κυκλακια ειναι επιτρεπομενα,τα κιτρινα ετσι κ ετσι κ τα κοκκινα απαγορευτικα.μεχρι κ στα βρεφικα βαζουν κοκκινα.δηλ ελεος.

http://www.biodizionario.it/

Θανασης μου κ εμενα εχουμε ερωτα με τον καθρεφτη.της μιλαω,της στελνω φιλακια κ μου γελαει κ μετα τριβεται στον ωμο κ κανει ντροπες.εχει πολυ πλακα.ναταλακι εμενα κοιμαται σχεδον μετα απο καθε γευμα απο μιση εως μια ωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλια μου κ εμενα ειναι τρελος τηκεορασακιας αλλα μου εχουν πει οτι δεν κανει να βλεπουν τηλεοραση τοσο μικρα βεβαια τον γιατρο μου δεν τον ρωτησα κ επισης ο μικρος μολις παρει ειδηση την τηλεοραση γυρναει ολοκληρος για να βλεπει.ναι εχει συγκεκριμενες ωρες αλλα κοιμαται μισαωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Morouli καλώς ήρθες και να χαίρεσαι το ζουζούνι σου!!Η μπέμπα μου κοιμάται στο πλάι και πολλές φορές γυρίζει ανάσκελα, μπρούμυτα ακόμα δεν μπορεί.Γουλίτσες μερικές φορές βγάζει αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα.Μαρία εμείς χρησιμοποιούμε την frezyderm αλλά τώρα που το αναφέρεται μήπως να δοκιμάσουμε και mustela???(χιχι!)Θανάσης μου εμάς η παιδίατρος μας είπε όχι ακόμα νεράκι λόγω του θηλασμού.Όσο για τον καθρέφτη κι η δικιά μου η μπουμπού τρελένεται όταν το κοιτάζει...Αυτές τις μέρες που έχει γκρίνια λόγω του εμβολίου μόνο με τον καθρέφτη την ξεγελάμε για να σταματήσει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσια?εγω χαλια!δεν την παλευουμε τελικα εγω δουλεια κ ο αντρας μου σπιτι με την μπεμπα κ εχασα κ την 6αμηνη ειπαν στον οαεδ εστω κ μια μερα να παω δουλεια χανεται.κ ταμειο δεν μπορω να βγω,την πατησαμε.σημερα ειχαμε παιδιατρο,τον ρωτησα για το εμβολιο του πνευμονιοκοκου που καναμε το προηγουμενο μηνα κ επειδη ειχε αντιδραση μουπε την επομενη φορα θα γινει αλλης εταιρειας,κ μετα ειδα στο βιβλιαριο αλλαξε κ το 5απλο που καναμε σημ.γνωριζεται εαν υπαρχει προβλημα σαυτο?καταλλα πηγαμε 6900γρ κ 66 εκ.δεν πηραμε πολυ απο τον προηγουμενο μηνα αλλα μας ειπε καλα ειμαστε.επισης μας ειπε απο τον επομενο αρχιζουμε στερρεες.εγω πως νομιζα στο 6 μηνα?!κ να της δινουμε απο φρουτα που τρωμε λιγο στο δαχτυλο να μαθαινει γευσεις.νερο δεν μας ειπε.

 

θανασης να ζησετε!κ να σας ζησει κ ο μικρος!κυριος στη βαπτιση!σχετικα με τον υπνο σε μας βοηθησε πολυ να κλεινουμε τα φωτα νωριτερα γιατ κ μενα επιανε κ μια η ωρα.τωρα κατα τις 10.30 -11.00 κοιμαται.βεβ μια βδομ εχει που το κανει ελπιζω να το κρατησει.

aurora αυτο δεν υπαρχει 2 δοντακια?/!!μες την πρωτια η μπεμπα  σου!

fun να σας ζησει η αγγελινα σας!!λογικο να τρομαξει κ η βαπτιστικια μας ετσι ολο γρινια ηταν αλλα μετα το ξεχασε!

morouli καλωςηρθες να σου ζησει το μωρακι.κ μενα ανασκελα κοιμαται κ ειναι οκ κ ειχαμε κ μεις παλινδρμηση.αλλα της σηκωσαμε απο τη μια μερια την κουνια.μπρουμητα γυριζουμε κ μεις αλλα δεν κοιμαται ετσι δεν τοχει συσχετισει μαλλον ακομα με τον υπνο κ μεις στο δικο μας δωματιο επειδη δεν αλλαξαμε σπιτι.

petaloydaki οντως τα μωρακια απο το θηλασμο ξεδιψουν κιολας.κριμα που δεν ειχα κ γω να συνεχισω..

maria οπως θελετε εσεις θα την μεγαλωσετε αυτο λεω κ γω εαν δεν συμφωνουν μαυτα που κανω!εγω φρεζυντερμ παιρνω αλλα κρεμα οταν θυμηθω της βαζω.

stalitsa με το καλο η βαπτιση!

natalia κ  μας τρελενεται για τηλεοραση αλλα μας ειπαν δεν κανει κ ετσι δεν την αφηνω εκτος κ αν ξεχαστω,ανθρωποι ειμαστε :)

katerina μια χαρα αφου αυξησε το γαλα το μητρικο!!

οneiraki ακομα αυτη η αλλεργεια ε?οπως κ ναχει αφου ειναι καλα το μωρο αυτο εχει σημασια.

thagia σε βλεπω μεχρι να ξεκινησεις δουλεια ναχεις βγαλει για καν χρονο γαλατακι!χαχα!!μπραβο παντως καλα το σκεφτηκες!
δηλ niki μετα μονο 2 φορες τη μερα γαλα ε?!πωπω περιεργο μου ακουγεται.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Μωρούλι δεν πειράζει να γυρίζει ανάσκελσ αυτό είναι το σωστό! Κρυστ λυπάμαι που έχασες την 6μηνη είμαι σίγουρη πως θαναι δύσκολη φάση αλλά τώρα έγινε! Κάνε υπομονή κ θα στρώσουν τα πράγματα; Καμιά μαμά ή πεθερά δεν έχετε κοντά να βσζει κανά χεράκι; thagia κ η δικιά μου ξετρελαίνεται με τηλεόραση! Αργότερα που θα καταλαβαίνει πιο πολύ δεν θα την πολυαφήνω. Μαράκι κ ναταλία όταν την βάζω στον καθρέφτη ξεκαρδίζεται στα γέλια! Κορίτσια μέχρι 4/10 στα καρφούρ έχει τις babylino οικονομική συσκευασία 1+1 δώρο. Τρέξτε γιατί συμφαίρει πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπωπωπωωωωω πολυλογουδες!!!!τι να πρωτοσχολιασω?????για τον υπνο παντως κι εμενα γυρνανε αλλα τα εχω με μαξιλαρια γυρω γυρω οποτε δεν πολυγυρνανε μπρουμυτα.η΄στο πλαι η΄ανασκελα.νερακι απο οταν ξεκινησαμε στερεες τους δινω αλλα δεν τρελαινονται κιολας!!!ο καθρεφτης επισης δεν τα ενθουσιαζει ιδιαιτερα.απο υπνο μετα το φαγητο κοιμουνται κανα μισαωρο αλλα γενικα το ματι γαριδα!!!!τηλεοραση ο παιδιατρος μου ειπε οχι εκτος και τα εχω μακρια και εχει φιλτρο.εμας ειναι καινουρια και εχει οποτε για να ξεχνιουνται λιγο τα αφηνω.και αν τυχει να τα εχω πλατη με ανοιχτη τηλεοραση κανουν ακροβατικα για να δουν!!!απο κρεμες frezyderm Και προδερμ χρησιμοποιω εναλλαξ.KRYST μου ναι γαλα πια μονο πρωι βραδυ.στην αρχη μου φαινοταν πολυ περιεργο κι εμενα!!!μεγαλωνουν τα σκατουλια!!!η μπεμπα τις τελευταιες μερες εχει ερωτα με τα ποδια.αντι για τα χερια πιπιλαει τα ποδια της!!!να ρωτησω?στην πριβε ομαδα μπαινουν βιντεο?τραβηξα ενα το μικρο μπρουμυτα που χορευε σχεδον και θελω να το βαλω να γελασετε με το νουμερακι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

σας διαβαζω αλλα εχω χασει την μπαλα για να γραψω σε ολες.

morouli να σου ζησει το μωρακι! η δικια μου ανασκελα κοιμοταν απο την αρχη , μου ειχε πει ο παιδιατρος οτι πλεον θεωρειται η πιο ασςφαλης σταση.

Νικη μακαρι να μπορεσουμε να δουμε το βιντεο

 kryst πως την πατησες ετσι.. καλα να ειναι η μπεμπα και ολα τα αλλα θα φτιαξουν

εμενα γενικα δεν πολυκοιμαται το μωρο.. τις τελευταιες μερες παιζει πολυ γκρινια και κουραση και απο εμενα και απο αυτην.. τη  μερα θα κοιμηθει αθροιστικα ενα διωρο και γκρινιαζει γιατι ποναει, μαλλον ξεκινησαν τα δοντακια..και το βραδυ αρχιζει το μαρτηριο ... αν δεν εχει το στηθος στο στομα ξυπναει και τσιριζει..εγω ειμαι συνεχεια στο πλαι πανω στο χερι μου για να μπορει να θηλαζει και να κοιμαται αλλα ποναω και πιανομαι!! τις τελευταιες μερες ειναι συνεχεια μουδιασμενο το δεξι μου χερι...μπορει να φταει κατι αλλο αλλα εγω καπως ετσι το συνδιασα.. επισης ειχα κανει εξετασεις αιματος πριν 2 εβδομαδες και ειχα πολυ χαμηλη φεριτινη οποτε μου ειπε ο γιατρος οτι πρεπει να παρω σιδηρο γιατι  αν εχω τοσο χαμηλη χωρις περιοδο και ερθει και θηλαζω κιολας δεν θα μπορω να κουνηθω!! ελα ομως που την ενοχλει την μικρη ο σιδηρος οποτε ειπα θα περιμενω λιγακι.. και σημερα μου ηρθε περιοδος!!! οποτε να νευρα και η γκρινια ειναι επι δεκα!!! και φοβαμαι κιολας γιατι πριν την εγκυμοσυνη πονουσα τοσο που επαιρνα mesulid.. και τωρα? τι θα παρω που να ειναι συμβατο με το θηλασμο? η γυναικολογος μου ειπε ντεπον αλλα τι να μου κανει το ντεπον???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?νικη αν δεν μπαινει θα σε βαλουμε να μας το στελνεις σε μειλ ξεχωριστα:-) fun τα μποσκοπαν εξτρα δεν σου κανουν τιποτα?θυμαμαι κ στην εγκυμοσυνη τα δινουν.υπομονη.μηπως να δοκιμαζες αλλο σιδηρο μηπως δεν την ενοχλει?εμεις εχθες πηγαμε στον γιουρουκο τον ''πατερα'' των παιδιατρων-παιδονευρολογων κ μας ειπε οτι πιθανοτατα η ισχαιμια που πιθανον υπαρχει στην μαγνητικη δεν σχετιζεται με τους σπασμους γιατι στο σημειο που βρισκεται δηλ στο πλαι δεν κανει επιληψιες.πιθανοτατα η ισχαιμια αν οντως υπαρχει προκληθηκε απο την περιτυλιξη η απο καποιο χτυπημα πχ στο μαιευτηριο.τωρα προσπαθουμε απλα να εντοπισουμε την αιτια των σπασμων.μου ειπε οτι θα συνεννοηθει με παιδων για να κανουμε καποιες μοριακες γονιδιακες εξετασεις μηπως ειναι απο εκει.μας εδωσε παραλληλα κ αλλο φαρμακακι κ σιγα σιγα μειωνουμε το πρωτο.το μωρο ολα αυτα που πρεπει να κανει για την ηλικια της τα κανει κ με το παραπανω οποτε δοξα τω Θεο ειμαστε τυχεροι σ'αυτο.επισης μου ειπε οτι απαγορευεται μπρουμυτα να κοιμαται για τυχον εμετουλη.επισης να της βαζουμε ενα μαξιλαρακι κατω απο τον θωρακα οταν την βαζουμε μπρουμυτα το πρωι κ να καθομαστε απο μπροστα της κ να της κανουμε ζουζουνιες για να εξασκησει τους μυς της για μπουσουλημα πρωτα ο Θεος.οσον αφορα τον καθρεπτη που λεγαμε,η μαμα μου ειδε μια εκπομπη κ ελεγε μια παιδοψυχολογος οτι ειναι πολυ καλο να κοιτανε τα παιδακια τον καθρεπτη για να αναγνωριζουν τον εαυτο τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Νίκη λογικά θα μπορείς να βάλεις κ βίντεο! Εμένα η μικρή κοιμάται αρκετά τη μέρα τώρα τελευταία αλλά ξυπνάει κάθε 3-4 ώρες τη νύχτα. Ελπίζω να ξαναστρώσει! Fun κουράζεσαι πολύ μωρέ! Ελπίζω κ η δική σου να στρώσει με τον ύπνο σύντομα! Βρε κορίτσια δεν υποτίθεται ότι για όσο θηλάζουμε δεν θα έχουμε περίοδο; Εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα! Συνήθως πότε έρχετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι εύχομαι όλα να πάνε καλά με τη μπεμπούλα σας και να μην σας ξανακάνει ποτέ πια σπασμούς! Ελπίζω ο γιατρός που πήγατε να βρει τι ακριβώς έχει και να το αντιμετωπίσετε σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...